Jump to content
Dogomania

jak dokładnie przygotować siemie lniane i jak i ile podawać


niunia_51

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnie przekazano taki przepis: siemię uprażyć trochę (nie przypiekać za mocno!) na patelni, po wystudzeniu zmielić w młynku do kawy i podawac codziennie do karmy (może to być tzw. "szczypta" lub tyle ile się mieści na czubku noża). Nie ma potrzeby zachowywania aptekarskiej dokładnosci, przedawkowanie nie grozi. Taką ilość podawałam swojej sredniaczce przez ok. 1 rok od jej 6 miesiąca zycia (bo wtedy ją kupiłam) . Teraz robię to przez okres 1 miesiąca na wiosnę (luty - marzec) i na jesieni (wrzesień - październik), bo i tak nieprzytomnie zarasta w ciągu 2-3 miesięcy, a sierść ma doskonałej jakości.

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam Wasze posty i postanowiłam spróbować podawać moim psom siemię. Kupiłam zmielone i posypałam troszkę karmę, psiaki zjadły bez marudzenia. Zobaczymy czy sierść się poprawi, bo narazie lnieją na potęgę - jak to wiosną...Czyli teraz mogę podawać co 2 dni, a gdy nie lnieją raz na jakiś czas???Czy to również na jelita wpływa, tak jak na opakowaniu jest napisane??Zależy mi też żeby poprawiało apetyt - czy poprawia??
Pozdrawiam
Magda

P.S. A coś na apetyt naturalnego możecie polecić, bo mam niejadka...

Link to comment
Share on other sites

O rany...rozwolnienie, to ja kolejną porcję podam po Katowicach...dobrze, że to napisałaś...oby ta szczypta im nie zaszkodziła :-o
Skończył mi się olej z pestek winogron, to jak będę kupować kolejny to rozejrzę się za lnianym, dobry pomysł. A co sądzicie o drożdżach i jak je podawać???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paputki, a jakie siemie kupilas? Bo z tego co wiem mozna kupic tzw odtluszczone - ale mysle ze to nie pomoze na siersc, tam jest potrzebny tluszcz.
Ja od wielu lat daje psom siemie lniane, codziennie, ale trzeba je gotowac, bo surowe zawiera cyjanek potasu (tak jak zreszta wiele innych pestek).
Poprzedniej suce (wazyla 25 kg)dawalam codziennie poltorej lyzeczki zmielonego siemienia zagotowanego (w mikrofalowce) w pol szklanki wody. Oprocz tego mielona wolowina lub ryba i przecier z marchwi - to byl caly posilek. Suka przedtem miala problemy z woreczkami analnymi (tak to sie nazywa?), mieli ja operowac - ale na tej diecie klopoty sie skonczyly.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati']mój pies ma rozwolnienie po siemieniu :-( nie wiecie co mozna podawac zamiast niego?[/quote]:lol: Mój psiak po siemieniu też ma rozwolnienie i kupuje u weta BIOTIDERM (BIOTYNA PLUS MINERAŁY:lol: ),to jest proszek i sypie go na suchą lub dodaje do gotowanego:lol: I sensacji żołądkowych niema:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam!
Dzisiaj zaopatrzyłam się w siemie lniane dla mojej suczki - dalmatyńczyk 25 kg. Jest to len mielony w postaci proszku z Herbapolu. Ze względu na to iż jest to raczej przeznaczone dla ludzi - jest podana dawka dla czlowieka, nie dla psa - mam pytanie... W jakiej ilości mam podawać psince len??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='g_o_n_i_a']Witam!
Dzisiaj zaopatrzyłam się w siemie lniane dla mojej suczki - dalmatyńczyk 25 kg. Jest to len mielony w postaci proszku z Herbapolu. Ze względu na to iż jest to raczej przeznaczone dla ludzi - jest podana dawka dla czlowieka, nie dla psa - mam pytanie... W jakiej ilości mam podawać psince len??[/quote]
Gonia, a przypadkiem to siemię lniane nie jest podwójnie odolejone? Ja też kiedyś kupiłam w zielarskim no i okazało się, że takie siemię na sierść już nie za bardzo podziała:shake: bo najważniejszy jest właśnie ten olej, który oni odsączyli... To moje też jest z Herbapolu, pisze "Len mielony.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...