Jump to content
Dogomania

York z tylozgryzem cd..... Ważne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jakubana

Recommended Posts

Witam
Chcę przypomnieć moją sprawę o dużym yorku z tyłozgryzem zakupionym w hodowli w Brzezinkach koło Jelcza Laskowic woj. dolnosląskie od Magdaleny Michałowskiej jak mi dziś wiadomo byłej członkini PKPR .Dla nieznających sprawy króciutko : kupiłem od tej ' oszustki ' dwumiesięcznego yorka z rodowodem PKPR według zapewnień malutkiego . W trzecim dniu po niby dokonanym przegladzie przez P. Ślaską gdy go odebrałem okazało się że ma silny tylozgryz / w opisie przeglądu brak wad /każdy hodowca tym bardziej weterynarz zauważy to od razu chyba że nie chce lub nie widział pieska . Dziś mój niby york /14 m-cy/ z rodowodem waży 7,6 kg jest nieproporcjonalnie dlugi mocno przerośnięty i w/g biegłych nie odpowiada zupelnie wzorcowi rasy yorkshire .Jak mi wiadomo ta oszustka w dalszym ciągu prowadzi nieuczciwą hodowlę o czym świadczą wzmianki w ogloszeniach i na forach ostatni np. Pani z Warzsawy na alegratka opisała jak to zamiast pięknej rocznej kotki brytyjskiej kurier / wspólnik / dostarczył jej starego kocura bez zębów . Oszukana klientka niezwłocznie zglosiła to na policji w Jelczu Laskowicach.
W związku z tym majac na uwadze dobro zwierzaków proszę wszystkich o pomoc w ujawnieniu pokrętnej działalności tej kobiety jakim jest wyłącznie zarobkowy handel zwierzętami. Ktokolwiek ma informacje na jej temat lub zostal przez nią oszukany proszę o kontakt .603-685-905 lub na maila
poczdam 078.jpg Jakub Cyganowski
[URL="http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:displayWindow%28%27./download.php?id=475%27,710,476%29"][IMG]http://luckydog.home.pl/files/thumbs/t_poczdam_078_945.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

smutne jest też to, że Jakubana kupił psa bez żadnego przygotowania....jak można nie obejrzeć psa dokładnie w dniu zakupu? poza tym, o co pretensje? kupiłeś psa nierasowego, to wyrósł Ci kundelek. Trzeba było kupić psa rasowego, czyli z rodowodem, z normalnej zarejestrowanej hodowli. Możesz mieć pretensje do siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bachar']On ma rodowód - z PKPR[/QUOTE]

no właśnie........
w każdym razie jakiegokolwiek "rodowodu" by nie miał, dziwi mnie fakt iż zęby zostały obejrzane dopiero 3 dni po zakupie, czemu nie w dniu zakupu?

inna też sprawa: pies jest duży, długi, itp. tylko należy sobie zdawać sprawę z tego, że rodowód nie jest gwarancją że pies będzie w 100% odpowiadał wzorcowi rasy. czy "biegli" o tym wiedzą? czy pies był zakupiony na wystawy? jeśli nie, to nie ma w ogóle o czym pisać. pies to żywe stworzenie, hodowca rozmnaża psy a nie produkuje ich na lini produkcyjnej, i zawsze może się zdarzyć psiak odbiegający od wzorca. Hodowca powinien takiego psa sprzedać na kolanka, zaznaczyć kupującemu jakie ma wady, i czemu np cena jest niższa, żeby potem właściciel nie był zdziwiony. O to tylko można się przyczepić do hodowczyni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dlatego odpowiedzialność przyszłego właściciela nie kończy się na zakupie psa z hodowli- należy również wybrać DOBRĄ hodowlę!
to nie jest łatwe, trzeba poszukać stron, skontaktować się z hodowcami- zobaczyć jak podchodzą do tego co robią, porozmawiać, spotkać się, popatrzeć na wystawach....A nie kupić psa z pierwszej lepszej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Hmm ja też ma Yorka z rodowodem angielskim i waży 8 kg.Tyle że jest to york standart mało znane są w Polsce te psy.Początkowo yorki tyle ważyły zanim zostały zminimalizowane przez selekcję.Niektóre mini zauważyłam że są długie i maja krótkie łapki?Tylko rzeczywiście jak on dostał rodowód z tyło zgryzem?
Co masz zamiar zrobić z tym jak piszesz niby yorkiem?Rozumiem Twój żal ale mam nadzieję że mimo wszystko psiak ma miejsce w waszym sercu?Walcz o zwrot kasy za niego zgłoś się do TOZ i do klubu kynologicznego,zgłoś sprawę na policję.Działaj

Link to comment
Share on other sites

na policję? do toz?:) bo pies jest niezgodny z wzorcem??? oj...ktoś tu nie rozumie niektórych rzeczy.
Baksa, nie ma takiej rasy jak york standart....jest tylko rasa yorkshire terrier, i tyle. nie ma rasy york mini. jest jedna rasa!
a że zdarzają się w rasie psy niezgodne z wzorcem- no cóż, w każdej rasie się zdarzają. jeśli taki pies rodzi się w hodowli, pomimo tego że ma nierzadko super rodziców, jest po prostu psem na kolanka, tzw "pet-em" (pet- zwierzątko domowe). Jest niewystawowy. Ale dostaje metryczkę jak każde inne szczenię z miotu, i można mu wyrobić rodowód.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baksa']Tylko rzeczywiście jak on dostał rodowód z tyło zgryzem?
[/QUOTE]

A od kiedy to wystąpienie wady zgryzu uniemożliwia wydanie świadectwa pochodzenia psa po danych rodzicach? :razz: Jak pies z wadą to znaczy, że na krzaku wyrósł albo podrzutek?
Hodowlanki z tyłozgryzem nie zrobi ale co ma do rzeczy rodowód? Pies z zarejestrowanego miotu, po hodowlanych rodzicach, z udokumentowanym pochodzeniem - jak może nie uzyskać dokumentacji tegoż pochodzenia? Rodowód to nie zaświadczenie, że pies jest ideałem wystawowym, tylko że pochodzi po danych przodkach.

Btw gdzie kupiłaś tegoż yorka standard z angielskim rodowodem? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...