Jump to content
Dogomania

Wyżeł Szorstkowłosy z Żorskiego azylu jusz w nowym domu:)!!!!!!!


Recommended Posts

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Amstelek ma sie superancko..........czeka go teraz seria szczepien , wszysciutkich i to badanie krwi , o ktore troszke boju musze toczyc.
Piesek jest zdrowiutki , omdlenie bylo prawdopodobnie wynikiem przemeczenia. Jest przeslodziutki , rano gdy otworze oczy lub moja druga polowa juz jest przy lozku i obslimtuje nas niemilosiernie :loveu: Zauwazylismy ze amstelek jest straszliwie niesmialy , boi sie bawic z nami ze zrobi nam krzywde, tzn. bawi sie ale nie pozwoli sobie na to zeby byc wyzej od nas.....i zazdrosnik kiedy kladziemy sie do lozka wskakuje na ten swoj mini fotelik i spi obok nas ...mimo ze ma baaardzo duze legowisko.
Gdy biore go do lozka , wyskakuje , chyba mu duszno pod kolderka , albo daje nam troszke prywatnosci :oops:
Zaczyna juz wybrzydzac przy jedzeniu , to tak tamto niee....suchej karmy nie jada , pewnie z racji problemow z zabkami , no to mu pancia ciagle gotuje , kuraki , wolowinke , wieprzowinke , warzywka , ryz , kaszke , a surowe mieso....dla takiego smakolyku to sie tanczyc nauczyl , doslownie chodzi na dwoch tylnich lapkach i tak slicznie prosi......jest przecudowny :loveu:
Lizka z kapiela niezly ubaw Amstel i moj maz w wannie a ja na zewnatrz......i dawaj , a on jedna lapa na jednej krawedzi wanny , druga na drugiej....paranoja...szykujemy sie do nastepnej kapieli , zobaczymy , napisze jak bedzie.......
"Hau" od amstelka i my pozdrawiamy rowniez:loveu:

Link to comment
Share on other sites

No to ubaw mieliscie niezly z ta kapiela juz sobie wyobrazam :lol: :lol: :lol:

Uuuu widze ze Amstelek tez wybrzydza z jedzonkiem :eviltong: Borys zaczal juz krzywo nawet na royala dla owczarkow patrzec a to wstreciuchy jedne:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hau od amstelka :loveu:
Jestesmy po kolejnej kapieli Amstelka ( zmuszeni bo nasz pan na spacerku chcac sie ochlodzic polozyl sie w gigantyczna blotna kaluze i ani snil wyjsc z tamtad) tak wiec zmuszeni bylismy do malego szuru-buru pieska.
Kapiel wygladala niesamowicie....amstelek usiadl w wannie i grzecznie czekal az go umyjemy , mial troszke przestraszone oczka , ale byl grzeczniutki i przekochaniutki , po kapieli chodzil po domku w koszulce meza , zeby sie nie przeziebic...

jak tylko beda nowe fotki wstawie
:oops:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]tanitkaczekamy na te fotki z utęskieniem?? jak on teraz wyglada??:cool3:[/QUOTE]
tez zadam te pytanko?
az :oops: :oops: :oops: dwa osiedla dalej,chyba zaczene chodzic w Wasza strone na spacerki Amstelku;) ,może uda sie Was wytropić.

Link to comment
Share on other sites

Juz obiecalam ze spotkamy sie na spacerku z kim trzeba :razz:
Amstelkowi sie szykuje dietka , przybral w brzusisku , nie jest grubasny ale troszke za duzy .......chcialam za dobrze , tak wiec pancia posza dzis i nakupowala , kurakow i wolowiny mega ilosci , i ma jest tylko to + warzywka bez wypelniaczy , niestety ale dietetycznej suchej karmy piesek nie je koniec i kropka. Nie lubi , a ja podejrzewam ze poprostu bola go te zebiska . Kosci tez nie jada wcale , mysle ze zaczniemy mu mielic do miecha , jakies. A tak poza tym , jest przeuroczy , gdy wracam do domciu wita mnie ze swoja ukochana zabawka, i daje mi ja , dzieli sie poprostu. Mezowi czasami podaje kapcie , gdy chce na dwor wie jak prosic , gdy zje przychodzi podziekowac :oops: mania atakowania odkurzacza i suszarki do wlosow nie minela mu wcale , szczeka ,. gryzie ........chyba mysli ze to cos nam krzywde robi. Jak ja bym chiala wiedziec co on mysli........i wiecie co w calej historii mojego zycia z psiakami , nie widzialam zeby pies ogladal telewizje , a Amstel oglada , doslownie siada miedzy nami i patrzy w ekran hihihihi:crazyeye: w domciu chetny do aportowania , na spacerze gdy go spuszczamy ze smyczy , ani raczy popatrzec na zabawke. Biega jak opetany, i szlaeje najbardziej podoba mu sie ganianie po blocie i kaluzach. Aha.....strasznie boi sie burzy , piszczy , szczeka i lasi sie do mnie lub do mojej polowki.
komentarz: BARDZO GO KOCHAM .....:oops:

Link to comment
Share on other sites

amstelek dzisiaj dostal pierwszy raz ode nnie klapsa w pupe, doslownie rzucil sie na malamuta- cos kolo tego , jak szalony , ja nie mam sily dziewczyny on sie z zebiskami rzuca na wszystkie psiny , wyczytalam ze to brak ruchu , ale on nie jest ograniczony , jest spuszczany ze zmyczy czesto , raz w tygodniu moze dwa spacerek sikorski-smieszek- sikorski my jego naprawde nie ograniczamy , o tej rasie wiemy wszystko...........a on swoje pies na horyzoncie , zebiska na wierzch i dawaj agresja idzie w ruch...marwie sie , bo gdy wiem ze w okolicy jest duzo psow to sie poprostu obawiam.....:oops:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, co do tej agresji, to raczej nic nie poradzę. Czy Amstelek reaguje tak na wszystkie psy, czy tylko na konkretne rasy? Nasz Hugo np. nie lubi dużych czarnych psów i jeśli tylko taki pojawia się na horyzoncie, siostra musi go mocno trzymać i powtarza: "Hugo, nie wolno" (ten nakaz zaczyna działać i coraz częściej jest tak, że Hugo zjeży się, ale nie rzuca się na psa).
Ja tutaj właściwie z takim pytankiem: czy Amstelek bywa na os. Pawlikowskiego? Ostatnio na spacerku widziałam podobnego młodzieńca z pańcią, ale nie byłam pewna, czy to nasz Amstelek, czy może jakiś brat-bliźniak;)

Link to comment
Share on other sites

Borys tez sie rzucał :roll:

A Amstelek gania w kagańcu? Bo B. jak ma ten wynalazek na pysku to sie bardziej potulny robi i juz pierwszy nie wyskoczy.
A jak lata bez smyczy i kagańca to jesli inny pies go nie wkurzy i pierwszy nie zacznie (wystarczy nawet warknięcie) to juz sprawa ma sie inaczej.
Wtedy go odwołuje i na smycz :evil_lol: po paru metrach na uwięzi zaczyna kapowac ze mu sie nie opłacało chyba i jak go spuszczam to juz jest spokoj ;)
W ogole na smyczy psy wykazuja wieksza agresje (zwłaszcza na napiętej :roll: ) ale to pewnie wiecie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dziewczyny ja mam gigantyczny problem , z sasiadami z psem..........
dzisiaj grzecznie zostalam poinformowana ze sprawa (petycja dwoch klatek blokowych ) wyladuje albo wyladowala na policji i szykuje mi sie sprawa o kolegium. Dowiedzialam sie ze jest to realne.
Amstel wyje caly czas......jak wychodze do pracy zaczyna jak wracam konczy.....nie rzuce pracy bo zostaloby mi zjadanie ziemi z kwiatkow, dzis bylam swiadkiem , wrocilam kolo 11 do domu i slysze jego wycie , i dzikie ujadanie, na poczatku myslalam ze sie przyzwyczai , ale to juz jest 2 miesiace a on dzien w dzien , z jednej strony nie dziwie sie sasiadom , za sciana male dziecko , pietro wyzej kobieta w ciazy......a on ujada , stosowalam wielu metod z behawiorystycznych porad nie pomaga , myslalm o tej obrozy antyszczekowej anty wycie , ale nie mam tyle funduszy zeby sobie ja fundnac pozyczylabym ja od kogos a nie mam od kogo, dziewczyny nie wiem co mam robic , ja nie chce miec wrogow w sasiadach , nawet przez mysl przeszlo mi szukanie domku dla amstelka , takiego w ktorym ktos jest caly czas, rycze dzisiaj od poludnia i skonczyc nie moge , ja go tak bardzo kocham , jestem w calkowitej rozsterce , przeciez go nie wyrzuce , do azylu nie wroci , ja go chce , ale......ile moge sie klocic z sasiadami , niestety ale jest taki paragraf ktorym moga mnie udupic, ja nie wiem co mam zrobic................
SZUKAM OPIEKUNKI/OPIEKUNA sama nie wiem , az mnie brzuch boli , sraka mnie dopadla , jestem zalamana...........:bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry:

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie!!
Po pierwsze jeśli jest taki paragraf to dostaniesz co najwyżej upomnienie!!
Kolejna sprawa to sąsiedzi niech najpierw z tobą pogadają a nie od razu z 997:angryy::angryy:
Myślę że jakoś da się zaradzić temu aby amstell się przyzwyczaił i zaprzestał te śpiewy.
Kochasz go??To go kochaj dalej.!!
Coś trzeba wymyśleć!! Jak trzeba będzie to się jakoś wymyśli np.opieka nad nim na czas twojej nieobecności?
Propo policji gdy będzie problem to mi powiedz porozmawiam z twoim dzielnicowym!!

Głowa do góry!!
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Co do obroży anty-szczekowych hmm nie jestem zwolennikiem psa prądem traktować , pomijając koszt ok.350zł.


[QUOTE][/QUOTE][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Obroża po wyczuciu pierwszego szczeknięcia karci psa impulsem na pierwszym poziomie. Jeśli w ciągu pół minuty pies szczeknie ponownie, oznacza to, iż impuls był za słaby więc obroża zwiększa go o jeden poziom. Kiedy impuls okaże się odpowiedni obroża zapamiętuje go i karci szczekanie impulsem o tym poziomie.

No coment.

[/FONT][QUOTE][/QUOTE][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif] Obroża ta aktywuje impuls na czujnik wibracji krtani

Czylli mocniejszy łyk wody czy chrząknięcie spowoduje że pies będzie ciągle częstowany eletryką.

[/FONT][FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

jeden raz probowali rozmawiac tlumaczylam im ze piesek sie musi przyzwyczaic , ze wracam , nie zostawiam go nie odchodze , myslalam i mialam nadzieje ze to sie zmieni tydzien dwa trzy , mija 2 miesiace a amstelek dalej swoje , zeby to byla godzina przemilczeli by ale mnie nie ma od 6 do 8 godzin w domu , i on caly czas ujada i koncertuje. :( a z racji tego ze duzy to i ryk ma porzadny..... spacerow mu nie brakuje , mecze go codziennie rano, nie wiem co mam zrobic , naprawde jest mi przerazliwie ciezko.......

Link to comment
Share on other sites

Hmm..to faktycznie nie macie wesoło.
Borys tez przerazliwie wył jak wychodziłam czasem na poł osiedla było go słychac - musze popytac sąsiadow czy jest względna cisza teraz jakmnie nie ma?
No ale jak wracam nic nie słychac, wiec mam nadzieje ze mu zupełnie juz minęło.
Oni obaj jak bracia - widze ze maja sporo cech wspólnych ;)

A jak wychodzisz z domu to sie z nim żegnasz?
Bo B. przestał tak "szajbować" jak kazałam mu sie połozyc, mowiłam ze wychodze i tyle.
Zero miziania, nic.
Juz nawet nie pchał sie do drzwi a teraz sam sie kładzie.
No ale piszesz ze w sumie wszystkiego próbowałas, wiec tego pewnie tez :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...