Jump to content
Dogomania

Problemy z sierścią


Lucija

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja polecam pin brush- z All systema czarny badz Chris Christensen. A pudlówka vel. slicker doggyman. Tansze szczotki sa w Czechach i Słowacji wiec jak ktos ma okazje niech tam kupi. Pin brush z KW jest twardszy i ma grubsze igły, wydaje mi sie ze bardziej wyrywa włos, jednak to moze zalezy od psa i gestosci jego futra. Na mojej Kc wzorcowo sprawdza sie All system.. z reszta sama sobie nawet zafundowalam taka szczotke:diabloti: :razz:

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko jak wy u swoich pp zakladacie papiloty albo chociaz gumki ?? moj maniakalnie sciaga gumki, jedynie gdzie je zostawia to czubek glowy z innych miejsc sciaga :( a musze mu wiazac bo po jednym dniu jest caly poklejony od kosci prasowanych albo sie caly wylizuje, boje sie mu zalozyc papiloty bo znajac jego chcac je sciagnac powyrywa sobie futro. jak go przekonac do gumek ??

Link to comment
Share on other sites

ściaganie gumki z glowy u mnie to tradycja:) przez tyle lat nie potrafilam odzwyczaic. Kosci nie daje bo sie wyrywaja wlosy z łap. W papilotach chodzila ale nie widzialam zadnych rezultatow, jednak grzywcaza wlos to nie to samo co yorka. On nigdy nie urosnie do ziemi. Do tego podszerstek takze nie za dobrze znosi scisk przez gumke.

Link to comment
Share on other sites

hmmm, ja niestety musze dawac mu kosci bo wole kosci niz miec kwiatki wykopywane z doniczek albo ciuchy pogryzione :) chociaz skarpetki i tak dalek mamla :) a moj pomysl do papilotow wzial sie, poniewaz on lazi po polu to wszystko zbiera tym futrem a od trawy ono sie jeszcze bardziej niszczy, ja ma dosc ostara trawe w okolicy, a gumki ma delikatnie wiazane tak zeby w sumie tylko wlosy sie trzymaly zey ich nie gryzl pod pyskiem czy na grzbiecie zeby az tak sie nie koltunily :) u mnie wlasnie na glowie tylko zostaja cala reszta jest sciagana :( chyba kupie mu tak siatke na papiloty i bedzie na poczatku w niej chodzil :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też się zaczęłam całkiem poważnie zastanawiać nad papilotami bo Naraki już trochę odrośnięty i chciałabym to futro jakoś utrzymać. Chętnie bym się tylko dowiedziała jak to się robi i gdzie dobre papiloty kupić. A może lepiej dać sobie sposkój i zainwestować w olej palnowy (na razie używamy lanolinę).

I jeszcze jedno , czy możecie mi polecić jakiś sposób na rozprostowanie włosa i na jego ułożenie tak żeby jak się futrzak otrzepie nie sterczał na wszystkie strony. Trochę mam oporu przed prostownicą bo się boję, że włos zniszczę, znajoma mi mówiła o jakimś szamponie z jedwabiem u fryzjera. Po świętach idę się spytać bo to tuż koło mnie.

Link to comment
Share on other sites

Han bibulki i gumeczki takie jak dla yorkow ,zawsze kupisz na wystawie ale sa sklepy internetowe w bocianku do wyboru do koloru,jesli chodzi Ciosilikon to zamow u fryzjerki jesli to Twoja znajoma cale pudelko ampulek,,silicone hair treatment firmy Barex-to jest odzywka
jak znam zycie to kazdy ma swoje sposoby,a u Narakiego bez prostownicy chyba sie nie obejdzie,widzialam wiele grzywek ze skroconym wlosem i nie mialy takich pudelkowatych loczkow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia:)']Jak wygląda kwestia pielęgnacji włosa u pp ?? Bardzo mnie to ciekawi :p[/quote]

Oj bardzo ciężko :razz: czasem mam ochote swojego sciac na króciutko :) czesanie co 2 dni chociaz czasem codziennie jak mam tyle czasu, niektórzy kąpia co tydzień :) ogromnie wiele pracy :) a psiak i tak ma to gdzies i zaraz sie gdzies wytarza :)

Link to comment
Share on other sites

Ja jak mojego czeszę to mu za każdym razem obiecuję, że z niego nagusa zrobię.
Agama - dzięki, będę próbować. Właśnie widziałam na zdjęciach ogoloną Tasminę i ona nie wygląda jak owca tak jak mój, wcale nie jest pokręcona. Proszę poradż mi jeszcze czym by go na zakończenie "pofukać" żeby mu włos tak nie odstawał i nie "latał". Czy to ma być lakier, pianka czy antystatyk - dla psów oczywiście. Przeglądam internet i już zawrotu głowy dostaje tyle tego. Co tu wybrać.:placz:

Link to comment
Share on other sites

Napisał [B]Natalia:)[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=4665281#post4665281"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Jak wygląda kwestia pielęgnacji włosa u pp ?? Bardzo mnie to ciekawi[/I]
[I] [/I]
[I]nie tak tragicznie jak pisze Śnieżynka ja kąpie raz w tyg.,częszę też raz no w sumie to dwa przed i po kąpieli a w tyg jak się zrobi gdzieś jakiś słupełek.No oczywiście można dostac czegoś jak wykąpiesz uczeszesz i pies jest ładny a wyjdzie na 5min na dwór i wraca....masakra:mad: No ale cóż trzeba to lubić,czasami nie chce mi się ale trzeba:evil_lol: [/I]

Link to comment
Share on other sites

a co do psikania specyfikami po wyprostowaniu to ja bym uważała,bo jeśli włos bardzo mocno się kręci to spryskając czymś taki wyprostowany wlos można wszystko spaprać.Tak jak u ludzi jak toś ma naturalne loczki i wyprostuje i niech będzie trochę wilgoci lub je spryska nawet żelem w sprayu to....prostyjemy od początku-chyba,że najpierw spryskujesz pasemko specyfikiem i dopiero prostujesz to wtedy proste jak druty i się nie kręcą-to wiem z praktyki.

Link to comment
Share on other sites

Ress, tak ale moim zdaniem -i tak jak ty napisałaś -musi być coś właśnie przed prostowaniem,bo na tylko wyprostowany bez niczego włos to sobie bym nie zafundowała pianki ani nic innego;)

A jeszcze jedno z tym jedwabiem to szampon/odżywka z jedwabiem czy jedwab do włosów po prostowaniu jako szlif przed wejściem na ring?

Link to comment
Share on other sites

Ja robiłam tak:
szampon i odzywka dla psow długowłosych ( najlepiej na bazie oleju kokosowego) dobrej firmy ( ISB,Bio Groom itp) po kąpieli jak juz rozczesywałam włos dodawałam kilka kropli jedwabiu Farouka ( czasem tez jak włos mocno nie "nabrał" odzywki smarowałam trosze grzebien tym jedwabiem zeby miec lepszy "poslizg").
Potem suszenie suszarką- aaaaa i wazne jest zeby jak sie suszy czesac zawsze z włosem.....w ten sposob łuski włosowe sie zamykaja troche .
Potem dawałam psu chwilke przerwy zeby nadmair wilgoci "wyparopwał z włosa.
No i na koniec zelazko z dobrm płynem do prostowania.
A przed wejsciem na ring nie uzywałam nigdy pianek ani lakierow tylko antystatyka :albo z Ring 5 ,albo z Pet Silka - ale wiadomo ,ze kosmetyk trzeba dostosowac do swoich wymagan i do rodzaju włosa psa.
Czasem jako dobry "obciązacz do włosow mozna dac odrobine nabłyszczacza ,ale z doswiadczenia wiem ,ze nie u kazdego sie sprawdza i trzeba miec bardzo duze wyczucie ,bo wystarczy ociupineczka ,a nadmiar moze popsuc cały efekt.

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam do prostowania spray dwufazowy z Welli odrazu z nabłyszczaczem.
Wella High Hair Flat Iron Spray.

Ostatnio wypróbowany na skręconej sierści Cockerów amerykanskich. Dokladnie wygladza i nadaje delikatny połysk bez obciążania włosa.

Trzeba przed uzyciem wstrzasnac zeby wymieszac 2 plyny i psikac z umiarem zeby nie przesadzic.

Przy prostowaniu wazna jest umiejetnosc używania żelazka oraz jego rodzaj.

Link to comment
Share on other sites

dokladnie, ceramiczne sie nie sprawdzaja, my do maltanczykow przezucilismy sie na lustrzane i chyba narazie sa najlepsze, warstwowo calego pieska a na koniec chistiansensem "ice on ice" pryskasz na szczotke lekko strzepujesz i rozczesujesz wlos i cacy. nie pryskaj na juz wyprostowany wlos bezposrednio bo sie skleja i od wilgoci zaczyna znowu falowac-to tak na wystawy
a te o tych plynach "dwuskladnichowych" to slyszalam ale jeszcze nie probowalam,podobno dobre

Link to comment
Share on other sites

[quote name='meta']dokladnie, ceramiczne sie nie sprawdzaja, my do maltanczykow przezucilismy sie na lustrzane i chyba narazie sa najlepsze, warstwowo calego pieska a na koniec chistiansensem "ice on ice" pryskasz na szczotke lekko strzepujesz i rozczesujesz wlos i cacy. nie pryskaj na juz wyprostowany wlos bezposrednio bo sie skleja i od wilgoci zaczyna znowu falowac-to tak na wystawy
a te o tych plynach "dwuskladnichowych" to slyszalam ale jeszcze nie probowalam,podobno dobre[/quote]


Tylko ze włos maltańczyka jest całkiem inny niz grzywacza. Mi cermaniczna sie sprawdza. Ogolnie narazie na kazdej rasie. Płyn z welli wygladza super. Szczegolnie na czarnych wlosach daje super efekt gładkosci i połysku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Tylko ze włos maltańczyka jest całkiem inny niz grzywacza. Mi cermaniczna sie sprawdza. Ogolnie narazie na kazdej rasie. Płyn z welli wygladza super. Szczegolnie na czarnych wlosach daje super efekt gładkosci i połysku.[/QUOTE]

pewnie ze inny ale prostowanie to samo,ceramiczne tez sie sprawdza ale lustrzana chyba lepiej wygladza,przynajmniej dla mnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...