Jump to content
Dogomania

Problemy z sierścią


Lucija

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Weronisiu !Jestem zadowolona z ISB ,ale trzeba pamietac przy tym szamponie ,zeby mocno odzywic włos ,bo zdaza sie ,ze sie "puszy " po nim.
Dada!Generalnie nie linieją,ale jak u kazdego psa martwy włos trzeba wyczesywac systematycznie.Jesli włos nie bedzie wyczesany to ma tendencje do splątywania .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada']AiK:
A Dusia to kto? :razz: Tak przy okazji i nie na temat.. Jak podoba Ci się posiadanie foksa i grzywacza? Dogaduja się? Widziałam piękne zdjecia jakie wstawiasz, ale chętnie dowiem się więcej :lol:[/quote]


Dusia to łysa grzywka:evil_lol: widziałaś ja na fotach najpierw był foks przez przypadek bo w planach miałam grzywkę a że wcześniej mialam rotkę i charta i się dogadały to nie zmieniłam planów i kupiłam Dusię i jest ok czasami jakaś mała scysja przy miskach sie przytrafi ale to sporadycznie i zaczyna Dusia foksa czsami przyleje jej zabawką przez łępetynkę jak ta gdzieś biega i nie chce się z nią bawić ale nie wiem jak jest z innymi foksami bo to mój pierwszy i jest tak grzeczny że jak słuchm opowieści jaki to ich są niszczycielskie i zaczepne to nie jestem pewna czy ona jest foksem:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada']Czyli nie jestem sama!:multi: Moja foksinka to też aniołek[/quote]

to ze foksy takie niedobre to jakies mity:evil_lol: a tak serio to nikt nie jest do konca doskonaly i Sparki tez ma jakies odskoki ale ogolnie jest spokojna ma swoje zdanie jak cos sie jej nie podoba to warknie ale nie gryzie ma opanowana cala game dzwiekow warczen na Ilone bo jej dokucza sory nie mam polskich liter na kompie w pracy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AiK'] nie wiem jak jest z innymi foksami bo to mój pierwszy i jest tak grzeczny że jak słuchm opowieści jaki to ich są niszczycielskie i zaczepne to nie jestem pewna czy ona jest foksem:evil_lol:[/quote]
a mnie sie wydaje, że to Ty mi kiedyś zwracałaś uwagę jakie to foksy są z charakteru, opierając swój osąd chyba na podstawie swojej suki i poddawałaś w wątpliwość czy aby na tyle odpowiedzialnie rozmnażam tę rasę, aby szczeniaki znalazły odpowiedni domy....mogę poszukać tego postu ale mi się nie chce:evil_lol:
co do foksów , jedna niepodważalna zasada :
[B]foks będzie aniołem jako jedyny pies w domu lub z każdym innym psem, który mu w chwili zagrożenia ustąpi...i nic tego nie zmieni,ani wychowanie, ani tresura ani proszenie :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
[/B]tak więc Dada zastanów się nad psem, jakiego chcesz dołączyć do foksa i to poważnie:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AiK']no Ty też raczej nie powstrzymałaś się od rozmnażania swoich suczek :eviltong:
[COLOR=Red][B] przy tej rasie [/B][/COLOR]musiałaś się chyba liczyć z tym że [COLOR=Red][B]ktoś nie da sobie rady z wychowaniem[/B][/COLOR] i mały trafi do schroniska lub do jakiegoś typa dorobkiewicza typu jerego :mad: a może wszystkie zostawiłaaś sobie żeby być pewną że mają odpowiednią opiekę:razz:[/quote]
o już mam !!!!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SengaSengana']o już mam !!!!!:lol::lol::lol::lol:[/quote]

sanga szukasz zaczepki:mad:
to jest trudna rasa ma swoje zdanie złe wychownie doprowadza że są kłopotliwe mam takiego pod blokiem terroryzuje całą okolice facet nie daje sobie z nim rady jak postraszyłam go że zadzwonie na policje bo stał na mojej klatce schodowej i warczał na dzieci to było parę godzin spokoju
jak ją kupiłam to nie pracowałam i miałam dużo czasu dla niej a teraz chodzi ze mną do pracy jest coraz grzeczniejsza nie ucieka za psami czego nie mogę powiedzieć o dusi :mad: nie jest agresywna ani do psów ani do ludzi może przejść cały park bez kagańca luzem i wiem że nić sie nie stanie ale mam ja ponad dwa lata i trochę pracy mnie to kosztowało
jak chodzi o inne psy z ulicy w domu to miałam problem z przybłąkaną dorosłą suką bokserką nie chciały jej w domu obie nie tylko sparki ale jak przyniosłam szczeniaka z wypadku to mieszkał u mnie dwa tygodnie i czsami go zaczepiały ale dusia zaczynała
przychodzi czasami do mnie grzywka znajomych Kesi i wpada do nas jak piorun na dzień dobry jest warczenie ale po chwili jak tamta zaczyna być normalna to się wszystko uspokaja mimo tego że od małego to Kesi warczy na sparki i nie pozwała jej wskakiwać na tapczan to Sparki ją ignoruje

tak więc masz obraz mojego foksa jest można powiedzieć grzecznym psem ale nadal uważam że to trudna rasa i nie dla każdego i zdania nie zmienię miomo że sparki z wiekiem zmienia się w psiego aniołka:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

U nas w domu nie jeden już pies mieszkał (tymczasowo, znajomych). Jedyny problem pojawia sie gdy gość dobiera się do jej miski. Jedzenie dostawać będą w różnych miejscach o stalej porze.
Grzywek ma do nas dotrzec za tydzień(chłopak kończy właśnie rok..) i mam nadzieję, ze się dogadają... Pojadę tam z Sarą, zeby zobaczyć jak na niego zareaguje.
Pamiętam jeszcze jak moja mama kupowała sarę.. Uprzedzono nas (raczej rodziców), ze to trudna rasa. Pies jednak okazał sie uległy, posłuszny, kochany i bardzo grzeczny. Wyjezdzamy z nią na wakacje, gdzie kręci się sporo psów, nie mamy z nią problemów. Uczona była posłuszeństwa od malucha i powiem szczerze, ze jest takim psem jakiego sobie wymarzyliśmy. Na gości poszczeka minutę (o ile ich zupełnie nie zna), a później daje się przytulać każdemu. Z jej jedzeniem mogę robić co tylko zechcę, pilnuje się mnie bardzo. Duzo by tu wymieniać. Nie znosi jedynie jezeli jakiś pies chce sie z nią (na siłę) bawic, to odwarknie. Wiem, ze foksterier pozostanie moją ukochaną rasą.

Link to comment
Share on other sites

piękne , miłe historyjki o ślicznych, miłych foksikach....
co innego foksik na spacerku, przy krótkich spotkaniach na zabawie z innymi psami a co innego foksik w domu gdy musi dzielić terytorium, miłość i pierwszeństwo z innym psem..powtarzam jeszcze raz:
[B]foks będzie aniołem jako jedyny pies w domu lub z każdym innym psem, który mu w chwili zagrożenia ustąpi...i nic tego nie zmieni,ani wychowanie, ani tresura ani proszenie :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
[/B]u mnie foksy w domu zgadzają się bez problemu z kundlami i pointerem, bo jest to rasa na wskroś pozbawiona agresji ale między sobą NIGDY !!!:diabloti::diabloti::diabloti:
tak więc foks + grzywacz, który nie jest psem zaborczym mogą stanowić dobry duet :lol::lol::lol::lol: pod warunkiem, że nie podpadnie foksowi :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Senga:
To mjie uspokoiłaś, uff, uff
Dlatego właśnie zrezygnowałam z drugiego foksa, a zdecydowałam sie na grzywacza..
Grzywka właścicielka już w maju wyjezdża z Polski, mam nadzieję, że sie zaakceptują, bo chłopak jest uległy, więc problemów być nie powinno..
Zgadzam się z Tobą, że Sara będzie musiała "grać pierwsze skrzypce" w domu, innego wyjścia nie widzę :lol: .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I jest super, psiaki się świetnie dogadują!! :multi:
Zdecydowanie w domu rządzi Sara, a Joy sie jej podporządkował zupełnie. Wystarczy, że się na niego popatrzy, to on natychmiast zmyka z pokoju. Pierwszy dzień była "walka" o dominację i ciągłe warczenie Sary na Joyego, ale teraz jest super, nawet śpią obok siebie i misek chować nie muszę!

Link to comment
Share on other sites

Zdaje mi sie, że mój post może tu pasować :razz: No więc kiedys kupiłam za jakiejs miedzynarodowce szampon firmy Summerwinds. Efekty były takie sobie. Nawet dopierał, ale myslalam o czyms lepiej. Wy macie juz jakies w tym doswiadczenie, a mnie przydalaby sie pomoc. :cool3: Czy znacie jakis dobry szampon do białej siersc, zeby odprac porzadnie przed wystawa psa i zeby dodac wlosom objetosci, bo Michał to 100% grzywacz bezwlosy z małą iloscia wlosow, nie semi.

Link to comment
Share on other sites

Natalio!!!
U mnie przy Harym sprawdził sie Ring5 do białego włosa,a potem puder w sprayu tej samej firmy.
Szampon nie jest drogi ,a fajnie domywa,a puder nadaje znacznej objętosci przed wejsciem na ring.Trzeba pamietac ,ze puder po wystawie najlepiej zmyc ,bo wysusza włos.

Link to comment
Share on other sites

help help help,wrocilam z Kiki z pobytu na wsi,slonca nie bylo zbyt wiele,ale biale plamki na skorce zrobily sie lekko czerwone,bylismy u weta i kazal zasypywac alantanem,moze Ktos ma jakies lepsze sposoby,mala byla posmarowane kremem z filtrem,ach w niedziele jej pierwsza wystawka a tu taki Zonk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...