Jump to content
Dogomania

Problemy z sierścią


Lucija

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam taki mały problemik mam maluch 6 miesięcznego i jakis czas temu zauważyłam ze na tylnej łapce ma łysa plamke bez siersci tzn ma siersc ale bardzo króciótka i myslałam ze to odrośnie ale puki co to jakos mi sie nie wydaje ze odrazsta :( co z tym zrobic bo malucha chciałm wystawiać i to jakos na wiosne tzn kolo czerwca jak bede mieć lużniej ?? czego wogóle może to byc przyczyna ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']Mam taki mały problemik mam maluch 6 miesięcznego i jakis czas temu zauważyłam ze na tylnej łapce ma łysa plamke bez siersci tzn ma siersc ale bardzo króciótka i myslałam ze to odrośnie ale puki co to jakos mi sie nie wydaje ze odrazsta :( co z tym zrobic bo malucha chciałm wystawiać i to jakos na wiosne tzn kolo czerwca jak bede mieć lużniej ?? czego wogóle może to byc przyczyna ??[/quote]


najlepiej zrobic u weta zeskrobiny i będziesz mogła wykluczyc roztocza grzyba itp
jeżeli to nie to to może byc uczulenie na jedzenie lub którys kosmetyk

ale polecam najpierw zeskrobiny bo nie będziesz musiała leczyc psa na niewiadomo co

Link to comment
Share on other sites

niestety pojawiło sie z nienacka i raczej po incydencje jak wyrwał sie mojemy tacie ze smucza automatyczna :( i była ewentualnosc ze smeczka ta linka jak biegł wytarł sobie siersc,ale było to juz jakis czas temu ponad miesiac :( i nie jest to zupelnie lysy placek a pokryty wloskami dlogosci max 1,5 cm., podejrzewaliśmy uczulenie bo wcześniejsie drapał tez ale karma zmieniona i sie drapanie skonczylo :)
Martwi mnie tylko ten placek na plapce

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Śnieżynka']Witam was :)

Mam takie pytanko do was waszystkich a szczegolnie do zagrzywioneych pp :) chodzi mi o dbanie o ich wloski :) czy robicie swoim psiakom moze papiloty ??[/quote]

Sa zwolennicy i przeciwnicy papilotowania, a i przeciwnicy zamieniaja sie z czasem w zwolennikow. Moja Kc nosi tylko papiloty na uszach i to caly czas nawet jak juz nie jest wystawiana. Ale to z tego wzgledu, ze czapka dlugo na jej glowie nie zostaje zalozona i zjada uszy badz moczy w wodzie jak pije i sie niszczy wlos.Na ciele zrobilam jej kiedys i nosila ale bardziej wycieral sie podszerstek w papilocie niz bez. Ale powiem tak przy odpowiedniej pielgancji, i odpowiedniej ilosci posiadanego czasu dla psa, ktory jest ogolnie niezbedny dla podstawowego prawidlowego rozwoju psa papiloty sa zbedne. Jednakze gdy np. zabierasz psaiaka na ogródek to dobrze zalozyc zeby nie wycieral wlosow o wszystkie krzaki. Znam kilka psów ktore bez papilotow maja dlugi wlos. Chociazby sam Cody z Haliparku. Duża wiekszą role w pielegancji wlosa spelniaja kosmetyki. To oczywiscie moje zdanie tylko;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']To musze przemysleć te papilty powarzniej :) a nastapie to dopeiro po sesji :( puki co nosi kucyka na głowie, bo biedak nic nie widzi, a do tego jeszcze mu potwornie oczy łzawią i może kucyk cos pomoze jak nie bedzie mial włosków w oczach :)[/quote]

łzawienie oczu to niestety bardzo czesty problem u grzywkow. Moja mimo tego ze nosi gumke to tak jej łzawią. Szczegolnie po spacerze i zabawach.
Przemywam jej oczy Optexem, ale na pewno co niketorzy maja tu inne specyfiki.

Link to comment
Share on other sites

A mnie sie właśnie podoba zarośniety pycholek :) i zarośnięte uchole :) do tego jeśli one stoją :) wygląda wtedy ja york :) tylko jeszcze jak jest czarno brazowy to już wogóle jak wyrośniety York tylko kochańszy :) ale chyba bede musiała odpuścić zarośniety pyszczek przez oczka ;( ale za to uszka bedziemy mieć zarośniete i stojace :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Znam kilka psów ktore bez papilotow maja dlugi wlos. Chociazby sam Cody z Haliparku. Duża wiekszą role w pielegancji wlosa spelniaja kosmetyki. To oczywiscie moje zdanie tylko;)[/quote]

co do Codiego to bym polemizowała... chociaż??;)

Ale dużo też zależy od gatunku włosa
moja Milva też nie była nigdy papilotowana a na światówce wygladała tak:
[IMG]http://www.nahaci.cz/images/Poznan/WDS06_18143_2649_w.jpg[/IMG]

może to nie było to na co ją stać (bo trochę sobie ospuściłam jej pielęgnację) ale i tak nie musiała się wstydzić że ma za krótkie włosy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dudek']co do Codiego to bym polemizowała... chociaż??;)

Ale dużo też zależy od gatunku włosa
moja Milva też nie była nigdy papilotowana a na światówce wygladała tak:
[IMG]http://www.nahaci.cz/images/Poznan/WDS06_18143_2649_w.jpg[/IMG]

może to nie było to na co ją stać (bo trochę sobie ospuściłam jej pielęgnację) ale i tak nie musiała się wstydzić że ma za krótkie włosy.[/quote]


Nie Codynie byl papilotowany.. no jeszcze bynajmaniej pol roku temu, a wlos jaki mial mozna zobaczyc na zjdeciach. Ale teraz wiecie tak strzyzenie w modzie, degażowanie włosow na łopatkach, łapek itd itd ze papiloty to pikus;] Ale tak jak grzywacze to norma to najbardziej mnie rozwalaja haszczakowcy gdzie jest calkowity zakaz strzyzenia.. jak ostatnio zobaczylam jedno zdjecie polskiej suki wystawiana i przyszkowana przez znanego groomera i handlera to myslalm ze padne.. niech sie cieszy ze z dyskwalifikacja nie zleciał;]

Kasiu a Milva zawse miala dlugi włos.. odkad pamietam:) a po dzieciach tak jest super naprawde!! ...
[SIZE=1](moja Kc nawet nie ma takiego włosa teraz:evil_lol: :roll: z reszta zaniedlugo mozemy wejsc na ring jako hairless- co tez bardzo modne ostatnio:evil_lol: )[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] sama bym zrobiła z Milvy hairless gdyby nie to, że nie ma stojących uszu;-)
chyba... że jej postawię:-o :evil_lol:[/QUOTE]

kochana ty nie znasz nowych technik operacji plastycznych:P

[QUOTE]ale kiedy te dzieci były...;-) chociaż pamiętam że chyba w 2 czy 3 miesiące od urodzenia dzieci wystawiana byla na miedzynarodowce w Czechchc w kl. ch. i doatala CAC:evil_lol:[/QUOTE]

Ale wiesz o co mi chodzi... ze trzeba dbac o suke z dziecmi zeby jej nie wyszarpały.. bo niestety wyszarpany włos starsznie ciezko odhodować..gorzje niz obciety.

[QUOTE]flaszi juz doszko do tego ,ze szarpeje .tez strzyga-tylko z innych wzgledow,dosc znani hodowcy kryja szarpki czalami blekitnymi aby uzyskac niebieskie:cool3: :cool1:[/QUOTE]
a u sharpów jest zaznaczone w wzorcu ze jakiekolwiek strzyzenie jest niewybaczalne? ( u husky`h wolno tylko wyrownac okolice łap i wąsy- a to co widzimy an ringach to przesada)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej.Chce mojej Keri powderce kupic kosmetyki i wszystkie potrzebne przybory do pielęgnacji.
Prosze wymieńcie mi wszystko co jest potrzebne,także potem na wystawy.
Ona jest czarna z białym i na kremowo podpalana,włos ma dość gruby,na razie błyszczący,taki mniej puszysty.
Jakią odżywke i szampon?
Czy kupować olejej norkowy czy palmowy?Czym to się różni?Jak uzywać?
Czy jeszcze do tego lanoline?
I jak rozplanować taką pielęgnacje grzywaczki? Np.kąpiąc co 10 dni?
Czym najlepiej czesać by nie wyrywać włosów?
Czy potrzebuje jakiś nożyczek,by nadawać krztałt sierści np na łapach?
Wogóle prosze Was o jak najwiecej informacjii......
Co z włoskami w uszach w środku? nie ruszać ich,czy się je podcina?
A i jej sierść czarna jest troche inna od białej,biała jakby słabsza i delikatniejsza.

Link to comment
Share on other sites

Stoje przed wyborem kosmetyków dla Molly i Toffika i mam problem:placz: Mimo to,że rozmawiałam już z niektórymi dogomaniakami to i tak nie wiem co wybrać.Zastanawiam się nad Bio Groomem,ISB,Vulpes - czy moglibyście się ze mną podzielić swoimi doświadczeniami, jak oceniacie poszczególne firmy,którą uważacie za lepszą od której.Wiem że każdemu psuje co innego no ale muszę od czegoś zacząć, skłaniałabym się głównie na Bio Groom albo Vulpes ale nie wiem(rozsterka:shake: )A może jednemu kupię to a drugiemu to i porównam:cool1: Co mi radzicie???

Link to comment
Share on other sites

Ja obecnie używam Semmerwinds odżywki i szamponu i jesem ogromnie zadowolona. Odzywka bomba i cena również nie kosmiczna. Tutaj masz link
[url]http://www.summerwinds.com.pl/[/url]. Vulpes jest dobry na pierwsze zmycie brudu, ale jako jedyny kosmetyk moim zdaniem jest nie wystarczający. Zdecydowanie za to polecam ISB, bo stosowałam dosyć długo kosmetyki tej marki i nadal używam choćby oleju palmowego.

Uważam , że równie ważne jak kosmetyki są przybory do czesania. Warto zainwestować w dobry profesjonalny grzebień i szczotkę pudlówkę. Wydatek raz na kilka lat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...