Jump to content
Dogomania

Piękna śląska klaczka z brzuchem, w komplecie druga klaczka i dwa źrebole: UDAŁO SIĘ!


wiosna
 Share

Recommended Posts

Edycja 24.02.2010
Udało się zebrać portrzebną kwotę do wykupu klaczki, w ostatni weekend zabraliśmy więc wszystkie cztery konie - dwa do Greven, dwa do nas. Zdjęcia są kilka stron dalej,a są piękne, więc zapraszam ;)

================================
Piszę do Was z prośbą o pomoc.
Niedawno szukając konia dla znajomego trafiłam na likwidowaną hodowlę koni na mięso. Konie są cztery, właściwie cztery i pół - bo jedna z klaczy jest w połowie ciąży.
Udało mi się znajomego namówić na nieźrebną klaczkę. Dwa z koni to 6 miesięczne źrebaki - jeden ma trafić do nas, drugi do innej stajni - pewna osoba tutaj z Dogo :) postanowiła je wykupić i przekazać do adopcji. Pozostaje źrebna klacz, która była na końcu kolejki z racji swojej ciąży (w świetle przepisów źrebnej klaczy zabić nie można, ale w praktyce bywa niestety różnie).

Klacz jest piękna, kara, ma sześć lat. Jest dla niej dom adopcyjny, gdzie będzie mogła bezpiecznie urodzić źrebaka i spędzić resztę życia pod dobrą opieką. Nie ma na nią pieniędzy.

Właściciel koni to typowy hodowca na mięso - przeliczył konie na kilogramy i tyle dla niego są warte. Jeden ze źrebaków na jedno oko nie widzi - nawet to nie jest powodem do znaczącego zejścia z ceny. Powiedział mi, że "waży tyle samo i mogę wziąść sobie tego zdrowego, jemu żadna różnica".
Nie mamy dużo czasu, końmi teraz nie ma kto się zajmować - wcześniej robił to ojciec właściciela (ten mieszka w mieście i do koni tylko czasem dojeżdża) - ale pochorował się i nie ma już na to siły. Planujemy transport na ten weekend (20-21.02).
Nie kupiłabym koni u takiego hodowcy, bo to trochę napędza rynek - ale hodowla jest likwidowana i to dla tych koni jedyna szansa.

Nie wyobrażam sobie zabrać trzy konie a klaczkę tam zostawić samą, tym bardziej że jest dla niej miejsce, wszystko rozbija się o pieniądze.
Cena klaczy to 4500zł, mam nadzieję, że do negocjacji. Robimy zbiórkę gdzie się da i ile się da.
Bardzo proszę Was o pomoc. Wiem, że są setki koni, które co roku trafiają do rzeźni, ale te stanęły na mojej drodze i nie mogę ich tak pozostawić. To piękny, młody i zdrowy koń, który zasługuje na bezpieczne życie.

Jeśli możecie pomóc proszę o kontakt, nawet drobna kwota ma duże znaczenie. Jeśli sami nie możecie pomóc, proszę prześlijcie tę wiadomość dalej!!
[email][email protected][/email],
500-16-25-35

Numer konta do wpłat:
mBank 89 1140 2004 0000 3102 6631 9099
Patryk Grunt
Sierosławice 18
46-220 Byczyna
koniecznie z tytułem "dla karej klaczy"

Klaczka w boksie:
[IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/klaczka/klaczka02.jpg[/IMG]

Wyprowadzona na dwór..
[IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/klaczka/klaczka05.jpg[/IMG]

..z łańcuchem w pysku...
[IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/klaczka/klaczka04.jpg[/IMG]

..tego komentować nie będę
[IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/klaczka/klaczka01.jpg[/IMG]

Proszę, pomóżcie, musi się udać!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Udało nam się już uzbierać na dwa źrebaki, na kobyłkę narazie jest bardzo niewiele.
Hodowca może i oszalał, ale ja dzwoniłam do rzeźni w okolicy (nie wiem czy 15km od tego faceta, może nawet mniej.. :roll:) i cena to 6zł/kg, 7zł za źrebaki. I owszem, w Rawiczu to 3-4zł, ale tutajw okolicy widocznie nikt koni nie ma, albo jakiś martwy sezon - nie wiem.
Fakt jest taki, że jak próbuję negocjować, to facet mówi, że on "tyle od Romka dostanie"...

Mam nadzieję, że z racji "hurtowego" zakupu wszystkich koni uda się zejść z ceny, ale narazie nie wiem czy mamy choćby tysiąc, a gdzie nam do trzech czy więcej.

Wiem, że to nie jest cena rzeźna, przynajmniej nie ogólnopolska. Nie jest to tani koń jak na "samo mięso", ale mi z głowy nie wychodzi i nijak samym mięsem nie jest.

Porozsyłajcie wątek proszę gdzie się tylko da. Ja powysyłałam maile do wszystkich znajomych, ciągle czekam na odzew.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosna']Hodowca może i oszalał, ale ja dzwoniłam do rzeźni w okolicy (nie wiem czy 15km od tego faceta, może nawet mniej.. :roll:) i cena to 6zł/kg, 7zł za źrebaki. I owszem, w Rawiczu to 3-4zł, ale tutajw okolicy widocznie nikt koni nie ma, albo jakiś martwy sezon - nie wiem.
Fakt jest taki, że jak próbuję negocjować, to facet mówi, że on "tyle od Romka dostanie"...

Mam nadzieję, że z racji "hurtowego" zakupu wszystkich koni uda się zejść z ceny, ale narazie nie wiem czy mamy choćby tysiąc, a gdzie nam do trzech czy więcej.

Wiem, że to nie jest cena rzeźna, przynajmniej nie ogólnopolska. Nie jest to tani koń jak na "samo mięso", ale mi z głowy nie wychodzi i nijak samym mięsem nie jest.
.[/QUOTE]

Która to rzeźnia , że ma taki cennik super? 6 zł za dorosłego konia? Nawet jeśli tak jest, to klacz ważąca 600kg warta jest max 3600 zł czyli o tysiąc mniej niż chce ten dziad. Targujcie się. A na gadki w stylu, że jakiś tam Romek tyle da nie zwracajcie uwagi bo to zwykły handlarski blef. Gdyby było tak cudownie facet nie zwijałby interesu......

Link to comment
Share on other sites

Podlinkowany bannerek:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/179991-PiAE-kna-A-lAE-ska-klaczka-z-brzuchem-jest-dom-nie-ma-kasy-pomocy"][IMG]http://i769.photobucket.com/albums/xx337/donacja/klaczka01.jpg[/IMG][/URL]

i jeszcze jeden:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/179991-PiAE-kna-A-lAE-ska-klaczka-z-brzuchem-jest-dom-nie-ma-kasy-pomocy"][IMG]http://www.3rd-pole.com/photos_dgm/klaczka/banner_klaczka.jpg[/IMG][/URL]

Powstawiajcie do podpisów, proszę!

Targować się z pewnością będę, ale to na miejscu, nie przez telefon. O pochodzenie też narazie nie pytam, bo to kolejny argument, żeby było drożej, a rozmawia się dość ciężko. Będę tam już w tą sobotę - jest tak mało czasu!!! :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...