Jump to content
Dogomania

Piękna śląska klaczka z brzuchem, w komplecie druga klaczka i dwa źrebole: UDAŁO SIĘ!


wiosna

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kochani dziękuję Wam bardzo za pomoc i za obecność na wątku.
Udało się uzbierać dość znaczną kwotę, mam nadzieję, że resztę uda mi się jutro utargować i wszystko się dobrze ułoży, a jak wrócę to napiszę Wam same dobre wieści.

Miałam nadzieję wpisać rozliczenie tutaj jeszcze przed wyjazdem, ale czeka nas jutro i pojutrze jakieś 1300-1500km, skończymy całą akcję pewnie w poniedziałek rano, więc proszę, wybaczcie, ale rozliczę się dopiero jak się po tym wszystkim wyśpię.

Trzymajcie kciuki koniecznie!!!

Link to comment
Share on other sites

Kobyłka i jej syn już w drodze. Udało się wytargować cenę, tak żeby starczyło pieniędzy, chociaż ciężko było.

Auto, które pożyczyła wiosna i jej TZ, pali jak smok. Klacz bezpieczna, ale jeśli ktoś z Was wspomoże koszty transportu, to bardzo nam to ułatwi życie. Szczególnie, że w poniedziałek przyjeżdżają do mnie ponad 2 tony siana, co wraz z kosztami transportu daje niemałą sumę.

Tak się cieszę, że całe 4.5 konia zostało kupione :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy!

Konie są już za Gorzowem. Ja musiałam wyjechać w trybie pilnym z gospodarstwa, bo babcia ma problemy ze zdrowiem (duszności, astma), było ryzyko szpitala, ale na razie stan się unormował.

Kobyłkę oraz małego Antoniego przejmą wolontariusze. A potem jeszcze muszą biedaki zrobić trasę 90 km z grzywaczem, którego trzeba dostarczyć do Szczecina... Akcja się zapowiada się późnonocna, a my wszyscy już zmęczeni, bo od rana ratujemy świat :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Zigra, bo tak nazywa się kobyłka, przyjechała po północy. Wykazała się niesamowitym opanowaniem - po ciemku, na obcym terenie, gdzie kręcą się dodatkowo inne zwierzęta. Razem z nią przyjechał źrebak, ale jak się wszyscy się wyśpią, to ustalimy, jak to się stało, że źrebak jest gniady z łysiną, a nie kasztanowy z latarnią :lol: co w zasadzie i tak nie ma większego znaczenia ;)

Ogromne podziękowania i wyrazy szacunku (żałuję, że nie mogłam Was osobiście poznać) dla wiosny i jej TZa oraz dla Basi, Michała i Montera, którzy odbierali Zigrę i dzieciaka. Trzymajcie kciuki za wiosnę, przed nimi jeszcze koszmarnie długa trasa, bo wracają pod drugą klacz i źrebaka, które wiozą do swojego gospodarstwa.

Link to comment
Share on other sites

Wiosna i jej TZ odebrali drugą klacz i źrebaka, może już nawet dojechali do domu.

Niestety u nas kłopoty. Okazało się, że mały Antoni ma paskudną ranę w pachwinie, tuż koło puzdra. Myśleliśmy, że rozwalił się gdzieś na padoku (chociaż rana jest tak umiejscowiona, że trudno by mu było, no ale każdy kto ma doczynienia z końmi, wie że źrebak [I]potrafi[/I]... ), lecz weterynarz ocenił, że małemu pękł ogromny, od dawna inkubujący się ropień. Antoni od października stał uwiązany na krótko na stanowisku, a teraz nagle poszalał na wolności, pobrykał i... poszło.

Na pewno zejście ropy bardzo mu ulżyło, ale z drugiej strony rana jest bolesna i źrebak w ogóle nie obciążał nogi, a potem położył się pod wiatą. Zigra jest niezwykle opiekuńcza, stanęła w wejściu do wiaty i nie wpuszczała koni. Poza wiatą chroni źrebaka, osłania go, mimo że to już nie maleństwo, tylko 7 mies. podrostek. Na czas zabiegów weterynaryjnych trzeba ją było uwiązać, bo cały czas stała nad Antonim i zaniepokojona że leży płasko na ziemi, próbowała szturchać go nosem i skłonić do wstania.

Po środkach przeciwbólowych (plus przeciwzapalne, antybiotyk, czyszczenie i zapsikanie rany, szwy z możliwościa ujścia dla płynów) Antoni poczuł się lepiej, chodzi za mamą po padoku, zaczął skubać siano. Jest jeszcze przymulony po "głupim jasiu".

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia kiepskie, bo z komórki i na szybko: Zigra i Antoni

[IMG]http://i600.photobucket.com/albums/tt85/corkalapa/P210210_15_040001.jpg[/IMG]

[IMG]http://i600.photobucket.com/albums/tt85/corkalapa/P210210_15_090001.jpg[/IMG]

[IMG]http://i600.photobucket.com/albums/tt85/corkalapa/P210210_15_080004.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...