Jump to content
Dogomania

})i({ Baksymilianowo - Blu i Benji podbijają świat })i({


Patikujek

Recommended Posts

3 godziny temu, *Magda* napisał:

Cudne serduszka.gifserduszka.gifserduszka.gif Afgany są według mnie najpiękniejszymi z chartów serduszka.gif

Z wyglądu też od zawsze się w nich kochałam, ale teraz kiedy je poznałam w ilości 2 dorosłe i 5 szczeniąt wiem, że nigdy na tą rasę się nie zdecyduję. Charakter kompletnie mi nie odpowiada. Za to muszę przyznać, że bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na mnie Ruda (chart afrykański)

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, *Magda* napisał:

Do wody z nim :P

To był pierwszy raz kiedy Blu zobaczył duży zbiornik wodny i kiedy schodziliśmy na plażę już zobaczył kaczkę na wodzie. Był akurat luzem, więc ruszył pędem w jej kierunku. Nie wiedział, że do wody się wpada i po kilku susach już w wodzie zauważył co się dzieje i nagle panika hahaha. Mam nadzieję, że nie zraził się do wody :P

Mam pytanko do zorientowanych w temacie zębów.A dokładnie chodzi oto, że Blu ładnie wymienia ząbki już od jakiegoś czasu. Przednie super powypadały, a na ich miejscu zaraz nowe perełki wyszły, w ostatnim tygodniu tracił regularnie wszystkie tylne, a na ich miejscu także pojawiły się już nowe ogromne zębiszcza. Jednak mały problem mam z kłami (a może to normalne?) Kły mu nie wypadły, natomiast 2 dni temu zaczęły mu rosnąć już nowe. Na razie mają jakieś 2-3 mm, ale stare siedzą dalej twardo. Próbuję je palcami luzować, ale jak na razie ani drgną. I tutaj moje pytanie: czy mam już panikować i usuwać u weta czy spokojnie jeszcze poczekać bo stopniowo nowe wypchną te mleczne? Dodam, że dokładnie tak samo jest z drugiej strony. 

120d4046-67c1-4ea3-ad36-db351afca1e7.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, łamAga napisał:

Psa Ci ktoś podmienił ?!?!

Jaki On wielki <wow>

Jaki duży taki gupi. 

Poza tym poczekaj jeszcze chwilę! Twoja kruszynka szybko przebije mojego wielkością.

19 minut temu, Tyś(ka) napisał:

aaaaa.... co zrobiłaś ze szczeniaczkiem? :p Dlaczgeo papisia podmieniłaś na tego olbrzyma? :D

Ale do jest dalej malutki sceniacek :*

 

A tak w ogóle to dzisiaj z ciekawości zmierzyłam młodego i zważyłam. Mierzony oczywiście zwykłą miarką więc mj pomiar pewnie nie jest zbyt dokładny hehe

Ale młody ma już 51cm w kłębie i 17,5kg wagi :D

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Patikujek napisał:

Hahaha, teraz pytanie czy mój ma niedowagę czy twój...no... jest masywnej budowy? :P

Morus obecnie ma nadwagę (ehh, rodzina), ale u niego normalną wagą jest ok. 14kg (zimą bliżej mu do 15 i też jeszcze łapie się w normie). Sam ma ok. 38cm (+/- 2cm). Po prostu tak ma. Kiedyś chciałam go odchudzić do 10-11kg to był tak wychudzony, że wet kazał nam go podkarmić :p.

Link to comment
Share on other sites

Hej.

Tak w ogóle właśnie mnie olśniło, że nie chwaliłam wam się jeszcze , iż na dniach powiększy mi się rodzina. I nie mówię tu o rodzicach i babci, którzy przyjeżdżają do mnie na święty, a o pewnym przystojniaku, który przyjeżdża z nimi. Obecnie ma na imię Aramis a przeczytać można o nim więcej tutaj: http://www.psitulmnie.pl/galeria.php?pid=5337&statusid=1&animaltype=1&virtual=1&senior=0

k-3162.jpg

Zdecydowałam się adoptować tego bąbelka gdyż moja mama nie chce mi oddać Lucjana. Dla niezorientowanych: Lucjan w lutym został w Polsce  na czas brania antybiotyku. Miałam go później odebrać, ale moja mam stwierdziła, że to najwspanialszy kot na świecie i zostaje z nią bo ja przecież mam psa. Ja wiem, że Lucjan ma tam świetną opiekę. Dodatkowo moja mam nie pracuje i jest prawie cały czas w domu sama, więc Lucjan spełnia u niej swoje marzenia przebywania 24h na dobę na kolanach. No a mi mimo towarzystwa Blu brakuje w domu kota i tak też jak zobaczyłam tego staruszka stwierdziłam, że przyjeżdża do mnie :D

 

A na koniec dla nie facebookowych foto z dzisiejszego wykańczającego spaceru

17757152_1529889347052075_81917675874264

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...