Jump to content
Dogomania

Węgry-Tata 22-23. 04


puli

Recommended Posts

Taaa ja też dostałam potwierdzenie dzisiaj :angryy: ..tylko niekoniecznie jestem z tego tytułu zadowolona :shake: , gdyż jeszcze przed upływem terminu [B]WYCOFAŁAM[/B] zgłoszenia psów z TATA (gdyz okazało sie,ze nie dałabym rady pojechac na tę wystawę z przyczyn niezależnych ode mnie ) i co ..?? psy są przyjęte :mad: ,a ja na wyjazd sie nie szykuję .. szlag jasny , z Austria nie ma problemu jak wycofujesz to wycofujesz i MASZ WYCOFANE !!!!!

A w nosie taki interes :shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z rozpoczeciem oceniania jest roznie. Jedni sedziowie rzeczywiscie startuja o 9 inny pozniej. W Tata jesienia w czasie oceny zmieniano tez kolejnosc sedziowania ( my mamy wejsc jako nastepni, psy na ringówkach a sedzina mówi ze nie teraz, teraz inna rasa teraz bo ona własnie pożyczyła stolik na godzine:diabloti: ),zreszta zupełnia inna była kolejnosc sedziowania w katalogu,zmieniali tez sedziów i to nagminnie ( z 4 którzy byli w ulotce oceniał nas tylko 1). W sobote rano był koszmarny korek na dojezdzie ( mysmy dojechali na 8 w okolice, do ringów doszlismy na 9:30), w niedziele było juz o niebo lepiej.
A za murowanym budynkiem po prawej stronie zaraz za brama serwowali pyszny gulasz :evil_lol: . Ale zarełka mają maławo przygotowane, tak koło 14 juz ciezko zjesc cos dobrego.
Ale ogólnie bardzo miło wspominam te wystawe, bardzo załuje ze nie jedziemy..

Link to comment
Share on other sites

Tak to prawda co napisała [B]karenina[/B].Z rozpoczęciem sędziowania bywa różnie.W sobotę sędziowanie rozpoczęło się ok 10.00,w niedziele zaś o 9.30.Dodam tylko,że w niedzielę mieliśmy być na końcu ale nastąpiła zmiana -byliśmy więc na początku.Dlatego polecam uzbroić się w cierpliwość ,zdystansować i byc przygotowanym na niespodzianki.Wystawa jednak super.Wspominam ją bardzo mile.Poza tym jest tam sporo cieplej niż u nas Trochę mi żal ,że nie pojadę teraz.....

Link to comment
Share on other sites

Do Tata nie jedziemy,ale mogę się podzielić wrażeniami z Szilvasvaradu.W świąteczną niedzielę była wyst.ras węgierskich.Organizacja perfekcyjna,wystawę punktualnie rozpoczął hymn Węgier,żarełka mnóstwo,wybory zwyc.ras na ringu głównym,a na koniec wszyscy sędziowie gratulowali zwyc.BISa i robili wspólne pamiątkowe zdjęcia.Ech,żeby tak u nas....

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Już pisałam gdzie indziej. Polecam Szombathely ze skrzyżowaniem Obetwarth w Austrii. Dwie międzynarodowe w weekend. Odległość pomiędzy nimi 30-40 km. Koszty obu takie same. Można spać albo w Austrii albo na Węgrzech. Austriacka w hali, węgierska na wielkim boisku. Niestety często jest straszliwy upał.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Oj sporo Polaków dotarło.
Wrócilismy dzisiaj w środku nocy.
jestesmy połowicznie zadowoleni, choć sama atmosfera i teren wystawy jedne z najlepszych, jakich doświadczyłam. No troki dla mnie jeszcze chyba lepsze.
Węgrzy sa chyba średnio zorganizowanym narodem, gdyż było bardzo dużo wystawców z zagranicy, którzy mieli wielkie problemy z płatnościami, ale kto chce, ten napisze. Osobiście pomagałam jednej Pani przebrnąc przez ich wielką niekompetencję.
Sędziowanie w naszych przypadku, sheltie było bardziej niż tendencyjne. Z suczką dostalismy CACIBa, ale niestety nasz brat miał mniej szczęścia; przegrał z psem, który należy do jednej z największych węgierskich pasterskich potentatek i która jest żoną głównego organizatora wystawy, ale cóz.
Pies był bez złośliwości okropny. Stary, osiwiały dziesięcioletni , który ledwo co poruszał się na ringu i w dodatku miał już powykrzywiane kończyny ze starości. Był w klasie otwartej, gdyż chyba musiał wygrać wszystko i dostał BOBa. Cała publiczność potraktowała ten wybór z 2 dni z lekkim, ironicznym uśmiechem. Szkoda.
Ale my na Węgry jeszcze kiedyś w przyszłości się wybierzemy, gdyż tamtejszy klimat i atmosfera wystaw bardzo nam się podoba.

A a propos Puli. 2x wystawiały się koło nas i tam jest ich mnóstwo, ale to chyba normalne. W 3 kolorach było ich chyba z 30-40. Jeszcze nigdy wcześniej nie widziałam puli w białym i takim jakby szarym kolorze. Pocieszne są.

Link to comment
Share on other sites

schnauzer kozep so-bors

kl. otwarta
Tancoslabu Silver Kway

kl. championow
Dronas Otello

SUKI

mlodziez
Daiquincy-Dream ze Zahrabske
Hosszubereki-Csaszar Ohio

otwarta
Tancoslabu Silver Patty

championy
Kossuth-Aknai Gyemant Adel

Torpe Fekete-Ezust

psy
mlodziez
Erdoteki Voyage

otwarta
Abyss

championow
Express Man Razlark

suki
mlodziez
Atlantida
House Kazak Sun Flower

posrednia
Erdotelki Vanessa

To stawki z soboty

Link to comment
Share on other sites

I niedziela:

Sch. Kozep So-Bors

psy
posrednia
Denis Gros Erosz

otwarta
Tancoslabu Silver Kway

championow
Dronas Otello

suki
mlodizez
Daiquincy-Dream ze Zahrabske
Hosszubereki-Csaszar Ohio

otwata
Tancoslabu Silver Patty

championow
Kossuth Aknai Gyemant Adel

Sch. Torpe Fekete-Ezust

psy
posrednia
Jubilee's Football Figo
Suelen Ice Caper at Cycorin

otwarta
Abyss

championow
Express Man Rezlark

suki
mlodizez
Atlantida

posradnia
Erdotelki Vanessa

Link to comment
Share on other sites

Musialek, jezeli australian shepherd to ausztraliai juhasz kutya to w sobote:

psy
mlodziez
Silver Dream Aussie's Cadillac
posrednia
Silver Dream Aussie's Aristocrat

suki
puppy
Shallow Rivers Alabama Oki
mlodziez
Silver Dream Aussie's Casablanca

W niedziele dokladnie tak samo.
Tlumow nie bylo :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Nam wystawa sie podobala - teren fajny, mozna bylo znalezc zacienione miejsce. Mielismy jednak maly ring (nie bardzo rozumiem dlaczego, miejsca wokol bylo duzo) i - jak dla mnie - bylo zdecydowanie zbyt goraco ;)

Jedyny problem, jaki mialam z placeniem, to to, ze Wegrom generalnie sie nie spieszylo, na wszystko mieli czas i stalam w malej (moze 4-osobowej) kolejce chyba z pol godziny :angryy:
Wystawe rzeczywiscie otwieral hymn, przy naszym ringu wszyscy wstali, niektorzy nawet stali na bacznosc. Nie powiem, bylam zdziwiona.

Na wyniki nie narzekamy: 2xCAC i 1xres.CACIB :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Musialek, jezeli australian shepherd to ausztraliai juhasz kutya to w sobote:

psy
mlodziez
Silver Dream Aussie's Cadillac
posrednia
Silver Dream Aussie's Aristocrat

suki
puppy
Shallow Rivers Alabama Oki
mlodziez
Silver Dream Aussie's Casablanca

W niedziele dokladnie tak samo.
Tlumow nie bylo :cool1:[/quote]

to i dla mnie i tak olbrzymia konkurencja bo to są psy sedziego międzynarodowego pana Andresa Korozs :p bez szans :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Nam wystawa sie podobala - teren fajny, mozna bylo znalezc zacienione miejsce. Mielismy jednak maly ring (nie bardzo rozumiem dlaczego, miejsca wokol bylo duzo) i - jak dla mnie - bylo zdecydowanie zbyt goraco ;)

Jedyny problem, jaki mialam z placeniem, to to, ze Wegrom generalnie sie nie spieszylo, na wszystko mieli czas i stalam w malej (moze 4-osobowej) kolejce chyba z pol godziny :angryy:
Wystawe rzeczywiscie otwieral hymn, przy naszym ringu wszyscy wstali, niektorzy nawet stali na bacznosc. Nie powiem, bylam zdziwiona.

Na wyniki nie narzekamy: 2xCAC i 1xres.CACIB :cool1:[/quote]

no wiesz moze mieli zbyt malo tasmy do obtoczenia ringu :)
a goraco to u nich zawsze bo to inny kilmat niz u nas :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A i gratuluje wynikow[/QUOTE]

A dziekuje ;)

Moge podac Ci cale stawki, bo duzo tego nie bylo :cool3:

sobota
psy
mlodziez
Cheer's Superbalanced
Fairy Jack is Friendly
Swiftwit Always a Shooting Star
posrednia
Joker von Ventolin
otwarta
Cserokei Nadjaro Arvid
Shamrock Samuel
uzytkowa
Ali Jr
Arnold Golden Eye
Barney from Mariannehouse
Daniel the Dream Team
championow
Ali
Crusaler Angel of the Dreams
Galans Karneval

suki
baby
Xanthos Haute Couture
puppy
Arwen of Anavy
mlodziez
Escada the Dream Team
Kalocsahazi Primadonna
Sundance Golden's Nora
Sunnyfield's Nora
Sunnyfield's All My Lovin'
posrednia
Shamrock Duchess of Shangri-La
otwarta
Coutess Angel of the Dreams
Galans Kabala
uzytkowa
Cheer's Zara
Summertime of the Hellacious Acres
champion
Galans Kurazsi

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Bardzo proszę o stawke shih-tzu[/QUOTE]

sobota
psy
mlodziez
Dilemma-Dream Runner
suki
puppy
Csalafinta Csahos Amy
posrednia
Solaris Avis Little Princess
otwarta
Shanel Koko Moya Otrada Show Best
champion
Dilemma-Sound of Music

niedziela
psy
puppy
Andy Indian Chan
mlodizez
Assim Bohemia Kanson
Dilemma-Dream Runner
champion
Indiana Jones Pycha Potaly
suki
puppy
Amelie Indian Chan
Anja Indian Chan
Csalafinta Csahos Amy
posrednia
Solaris Avis-Magic Blue Moon
otwarta
Shanel Koko Moya Otrada Show Best
Solaris Avis Little Princess
champion Dilemma-Sound of Music

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...