Jump to content
Dogomania

Jak Lavinia pozbyła się własnego psa... po cichu


Ksera

Recommended Posts

  • Replies 647
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Rzenia']...wprowadziłaś do tego wątku trochę zdrowego podejścia. W pełni popieram!!!

[/quote]

No ja tego "zdrowym" podejściem bym nie nazwała
Raczej odwracaniem kota ogonem.

I też przypominam, że Oskarek potrzebuje pomocy. Koszt jego pobu w Hotelu to 620zł.Asiaf1 została właściwie sama z problemem, pomagają jej osoby wierzące, że Oskarkowi uda się znaleść dom.
Poczytajcie ten wątek, jak Asia walczy o życie tego psa, pomimo ogromnych przeszkód. Już nie wspomnę o wydatkach na psiaka. Nie uważacie, że należy jej się wyjaśnienie? Nie uważacie, że każdy grosz, to dla niej pomoc? Że Oskar może jeszcze jeden dzień mieszkać w Hotelu? Albo można kupić mu maść na odleżyny? Poczytajcie, zobaczcie jak wygląda Oskarek i walka o jego życie i może zrozumiecie, że to nie chodzi o przepychanie się...

i jeżeli macie ochotę powyżywać się na mnie, na Asi, na Eurydyce itd itd, to mogę założyć nowy wątek (jak już ktoś pięknie podpowiedział) "LINCZ" i chętnie odpowiem na zarzuty.
[B]Tymczasem dajmy szansę Lavinii na wyjaśnienie sprawy i pomoc Oskarkowi[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Msand']A jak już wszystkim z tego nabuzowania pęknie guma w gaciach to zaczniemy się znowu przytulać, chwalić i przepraszac :rofl:[/quote]

Po przeczytaniu całości mam niezłe huki ze śmiechu :))))))))) Trochę czasu zajęło poczytanie tego jak sobie wszyscy, bardziej lub mniej zasadnie skaczą do oczu o przysłowiowe "złote gacie" (stąd cytat MSand..).
Ludzie dajcie sprawie trochę czasu...jeśli sprawa jest śmierdząca to wypłynie w całej okazałości jak się już wszystko wyjaśni, natomiast jeśli NIE...to jestem ciekawa kto po tym całym obrzuceniu błotem będzie potrafił przeprosić Lavinię i wynagrodzić jej nerwy czytania tego wszystkiego???
Do wydawania prostych sądów i darcia kopary jak niegdysiejsze przekupki na rynku w sumie narodowościowo jesteśmy skorzy...ciekawe czy przyznanie się do błędu i umiejętnośc powiedzenia PRZEPRASZAM, też będzie tak prosta...????
Pozdrawiam i życzę obiektywnych spojrzeń WSZYSTKIM czytającym to dogomaniakom :multi:

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

Alez ja nic nie obracam ogonem, no a juz w szczególności KOTA ... jak pragnę zdrowia. UWAGA! LINCZ jest zarezerwowany dla MNIE i prosze sobie załozyć inny tytuł. Widzę, że tylko nieliczne ludki na jakimś etapie odczytują wysublimowane poczucie humoru. Co do dalszego odwracania kotów i innych ogoniastych myślę, że oczyszczenie atmosfery się przydało i jakoś wszyscy z lekka spuścili z tonu, a już z pewością przestali się podniecać, a nawet z przymrużeniem oka lekko chichotac do siebie. Nie dotyczy wszystkich oczywiście. Przynajmniej spora część w takiej sprowokowanej walce zdążyła się zreflektować i dostrzec, kto z kim ma do czynienia. A już w szczególności tych odsłaniających pozorne maski. Dzięki dogoski za privy tez się ubawiłam setnie :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='draculka']jestem ciekawa kto po tym całym obrzuceniu błotem będzie potrafił przeprosić Lavinię i wynagrodzić jej nerwy czytania tego wszystkiego???
[/quote]

Ale za co przeprosić. Chyba nie przeczytałaś tego wątku dokładnie Draculko. To raczej Lavinia powinna przeprosić Asięf1 i osoby, które wpłacały pół roku temu na jej konto pieniądze na Oskara, że nie dotarły jeszcze do adresata. Może będzie ją jeszcze na to stać.
Gdyby Lavinia załatwiła sprawę tak jak należy kilka miesięcy wcześniej (tak jak pisała i zobowiązywała się na wątku Oskara chyba jeszcze w grudniu) w ogóle nie byłoby tego tematu.

Pomyślcie, jak Wy zachowalibyście się na miejscu Lavinii, dostając informacje od Asi, że pieniędzy ciągle nie ma na koncie.
Ponieważ to psie forum :razz: , powiem tak - ja zaniosłabym jej te pieniądze w zębach.

Link to comment
Share on other sites

Ło matko :D:D:D Przeczytałam ostatnie parę stron i prawie się posikałam ze śmiechu :lol: :lol: :lol: ( proszę zgłosić to do moda - skutecznie !!!! ):evil_lol:

Jedną z ukochanych moich książek jest " W oparach absurdu" - teraz dodatkowo mam topik na dogomanii :evil_lol: Dziękuję :loveu: :lol:

Ludzie przeczytajcie na spokojnie to co piszecie - oczywiście nie wszyscy. Głupie zacietrzewienie, próby dowalenia komu popadnie byleby komuś dołożyć, a w efekcie parę osób zrobiło z siebie idiotów chcąc wziąć udział w ogólnym mordobiciu, bo jak wszyscy to wszyscy - dla tego forum typowe.

Wybaczcie, ale dogomania od dawna zmierzała w mocno bagiennym kierunku, a teraz pogrąża się z cichym bulgotem i mi pozostaje krzyżyk na niej położyć R.I.P

Lavinia i reszta przestępców zdemaskowanych lub nie ( w tym i ja :evil_lol: ) głowy do góry, to jest po prostu ŚMIESZNE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie zniżam się do niczyjego poziomu:shake: i nie potrzebuje pochwał ani wdzięczności, wystarczą mi szczęsliwie merdające ogonki, to jest dla mnie najpiekniejsze podziękowanie. Jestem zniesmaczona tym wszystkim co się ostatnio wyrabia na dogo:placz:i dlatego ośmieliłam się podrwić nieco wcześniej w tym topiku. Byłam pewna, że tutaj/ dogo/ spotkam wspaniałych, bezinteresownych ludzi...teraz już sama nie wiem ....jakie to smutne:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania-Sonia']Ale za co przeprosić. Chyba nie przeczytałaś tego wątku dokładnie Draculko. [/quote]
Ja Cię bardzo proszę zacytuj mnie w całości i przeczytaj. Nie staję po żadnej ze stron, bo nie uzurpuję sobie takie prawa nie angażowawszy się dotychczas za mocno na dogomanii. Podałam dwie strony medalu o obrzucaniu błotem (może słusznym??? niewiem i nie mi o tym sądzić) jak również o ewentualnych przeprosinach. Natomiast Ty zacytowałaś to co było akurat bardziej pasujące do tonu wypowiedzi. Podkreślam jeszcze raz -nie tak powinny zostać zrozumiane moje słowa :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

Ach bea ... podobnie jak Lagunka poczytaj to od strony absurdu z przymrużeniem oka ;) Widziałaś zachowanie stadne naczelnych??? Brakuje tu tylko ogonów albo wydatnych dolnych szczęk. Daj spokój można się zacząć przejmowac jak ktoś nam rujnuje życie, ale nie opiniami, które graniczą z idiotyzmem. I to do tego nie opinie ogółu, ale jednostek o przerośniętych ambicjach nad mozliwościami. A za każdym razem czytam wywody na temat oszczerstw w stosunku do innych ludzi to własnie z tym się zderzam ;)

Link to comment
Share on other sites

:lol: a ja uwazam ze to jest doskonala terapia grupowa na ogolny stres zwiazany z dzialanoscia...na dogo.:lol:
:evil_lol: widocznie raz na jakis czas musi tak byc zeby sie atmosfera oczyscila.

Dzieki temu topicowi ja juz np. sie dowiedzialam ze sponsor ma dawac kase- i buzia w kubel- bo nie do niego nalezy decyzja co z nia zrobic. Slodkie to.

A zadawanie pytan jest bardzo niebezpieczne . Bo sie moze okazac ze to ten zadajacy ma sie z czego spowiadac. Hmmm- ja chyba jednak nadal bede zadawac- bo akurat tutaj mam....czyste podworko.:diabloti: choc moge sie za chwilke zdziwic :cool3: ...

I prosze tylko moich slow nie przeinaczac. Znacza to co znacza nie inaczej:p .

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

[quote]Hmmm- ja chyba jednak nadal bede zadawac- bo akurat tutaj mam....czyste podworko.:diabloti: choc moge sie za chwilke zdziwic :cool3: ...

I prosze tylko moich slow nie przeinaczac. Znacza to co znacza nie inaczej:p .[/quote]

oj możesz możesz ... Jeszcze się nie przekonałaś co znaczy wzajemne kółko najswiętszej adoracji? Przecież tu jest lepiej jak w młodzieżowkach romcia albo za piecem moherkowych berecików!!!! Jeszcze trochę i oznaką przynalezności będzie ogolna czacha i pozdrowienie rzymskie hahahahaha!!!!
Co czyste podwórko - zaraz ci tu każdy udowodni jak masz tam czysto - z motyką na słońce????

Znaczenie wiesz znaczeniem, ale prawda jest po naszej stronie :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katchrine']Dzieki temu topicowi ja juz np. sie dowiedzialam ze sponsor ma dawac kase- i buzia w kubel- bo nie do niego nalezy decyzja co z nia zrobic. Slodkie to.[/quote]

dobre podsumowanie, bo chyba nie wszyscy naprawde zrozumieli, ze tu chodzi wciaz o wyjasnienie co sie stalo z pieniedzmi i dlaczego przez KILKA MIESIECY nie dostal ich OSKAR (a wciaz ich nie dostal i malo kto wierzy, ze je dostanie)

Link to comment
Share on other sites

akurat ja eurydyko pisalam o innym przypadku zbiorki
a co do oskarka- uwazam ze dostanie.

Nie kazdy z nas nie wierzy bankom- i poswiadczenie ze pieniadze wyszly z konta uwaza ze wszystko jest w porzadku. Ja przynajmniej tak mam.

a walka z urzednikami czasem przypomina...walke z wiatrakami.

Link to comment
Share on other sites

No cóż - musiało się tak niestety kiedyś stać gdy nie zawsze trzymało się konsekwentnie "schematu" informowania "co kto wysłał i otrzymał", jak też w ogóle informowania o sprawach w których zaangażowane są inne osoby z tego forum.

Bardzo potrzebny ten wątek bo powinien nauczyć na przyszłość aby już ZAWSZE w przypadku pieniędzy :

1. Wysyłając pieniążki informować o tym na forum.
2. Po wysłaniu dopytywać się na forum czy wszystko doszło.
3. Osoba otrzymująca pieniądze powinna informować, że je dostała.
4. W przypadku gdy w określonym czasie pieniądze nie przyszły to - zaopatrzeni oczywiście w odpowiednie "kwity" powinniśmy "działać" w bankach. Myślę, że mając dowody wpłaty można żądać od banku nawet aby wyciągnął pieniądze "z własnej kieszeni" - tam powinniśmy się kłócić a nie tutaj - bo z jakiej racji z pieniędzy przeznaczonych na ratowanie psa ma korzystać bank :angryy:

Dla mnie jedynymi osobami obecnie tu piszącymi z sensem są Tajdzi i YBOT - bo sprawę trzeba rzeczywiście wyjaśnić - będą przecież jeszcze nie raz potrzebne pieniądze.

A w tej chwili powinny tu już w ogóle wypowiadać się tylko osoby bezpośrednio zaangażowane - inni już nie powinni pisać - BO I PO CO ???????

Pozrawiam i wierzę, że wszystko będzie OK dla dobra zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

A to ciekawe co piszesz ... szczególnie w odniesieniu do autorów rzekomych konkretów, szczególnie, że nie wyglądają na osoby bezpośrednio zainteresowane, a zorganizowały lincz na osobie, która od lat trudni sie opieka nad zwierzętami. No jesli za konkret można uznac wypoweidzi YBOT to rykne ze śmiechu. :megagrin:

Chyba nie czytałaś całości tematyki zatytułowanej "Jak lavinia pozbyła się własnego psa po cichu" Od razu wiadomo,że chcodzi o pieniądze, której odbiorca ma być Asiaf czy ktos tam i do tego jest problem do rozwiązania publicznego i ukamieniowania. Przeciez nikt by na to nie wpadł, że sprawę się wyjasnia OSOBIŚCIE (UWAGA! ta umiejętnośc dotyczy tylko dorosłych) a ewentualne niekonsekwencje, zawinienia płatników czy banku - wyjasnia się po zakończeniu sprawy. Moim zdaniem odbiorca tej kwoty już dawno powinien złożyć doniesienie do prokuratury o wyłudzenie kwoty w wys. 700 zł, a ponieważ to nie nastąpiło dla mnie jest oczywiste, że sprawa jest sztucznie nadmuchana. Za to moge w kwestii prawnej doradzić lavini jaki kk mówi o zaświadczaniu nieprawdy i po jakim czasie można założyć sprawę z powództwa cywilnego o naruszenie godności osobistej. A podobnie jak transkacje na allegro - upublicznianie danych doroty na forum z przytykiem co i kiedy wykonała jakiego dnia - bo to już zostało powiedziane moze być spokojnie materiałem wiarygodnym i dowodowym w sprawie karnej oczywiście.

W kwestiii wyjaśnienia działalności drugiej Doroty, która wcześniej została ukamieniowana, ale rzekomo wyszła z tego obronną ręką i zdobyła na nowo zaufanie ... prosże mi wyjaśnić znawcy tematyki jakim cudem do pajuni nie trafiają już dobermany do adopcji?????

Link to comment
Share on other sites

Msand - jeśli jeszcze nie doczytałaś, to chodzi o 1300, a nie o 700 zł.

Co do złożenia sprawy w prokuraturze, to nie można złożyć doniesienia na coś, co w sensie prawnym nie zaistniało. Na dogomanii chyba większość zbiórek nie jest zarejestrowanych, nie są odciągane od nich podatki, one opierają się na takich wartościach jak wzajemne ZAUFANIE.

Co do założenia sprawy o świadczenia nieprawdy, Asiaf1 przedstawiła urzędowy dowód (pismo z banku), że na jej konto nie wpłynęła w/w kwota.

Widzę, że wątpisz w prawdziwość słów Asi, że przez kilka miesięcy, bez efektów usiłowała załatwić z Lavinią tą sprawę poza forum.

Link to comment
Share on other sites

Nie nazwałam "autorami konkretów" YBOT i Tajdzi - napisałam, że są teraz tutaj jedynymi osobami piszącymi z sensem - SPOKOJNIE chcą wyjaśnienia sprawy bez pochopnego oskarżania kogokolwiek.

Lavinia - widzę, że jest tutaj cały czas i myślę, że sprawę tu do końca wyjaśni.

Ważne jest aby nie rozpisywać się tutaj na inne tematy bo szkoda czasu.

Wszystkie INNE niewyjaśnione sprawy powinny być w miarę możliwości wyjaśnione - a jak nie można - nie zbierało się dowodów, rachunków etc. - to przepadło - jedyne co pozostaje to na przyszłość trzeba postępować tak aby - np. w przypadku pieniędzy dokładnie się rozliczać, w innych sprawach - informować.
A sądy - nie wiem - ja nie mam czasu na takie awantury.

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

[QUOTE]Na dogomanii chyba większość zbiórek nie jest zarejestrowanych, nie są odciągane od nich podatki, one opierają się na takich wartościach jak wzajemne ZAUFANIE.
[/QUOTE]

Co nie jest dla Policji elemnetem dyskwalifikującym przestepstwo. Przelew został wykonany na konto osoby fizycznej a nie fundacji i to można traktowac jako darowiznę.

Po drugie:
[QUOTE]o świadczenia nieprawdy, Asiaf1 przedstawiła urzędowy dowód (pismo z banku), że na jej konto nie wpłynęła w/w kwota.
[/QUOTE]

Gdzie wyczytałaś, że ja pisze o pismie urzędowym???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...