Jump to content
Dogomania

Ca de Bou NOWOŚCI (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Janusz45

Recommended Posts

[B]@ Gorzała[/B]

Czytałem twoje posty które pisałeś na temat rodowodów hiszpańskich,posty te sam wycofałeś z forum ale są w druku.Wynika z nich że hiszpanie to analfabeci a za 200$ to tam jest wszystko do załatwienia w kwestii rodowodu.Więc poszperaj w rodowodzie Chimy tam też mogą znajdować się nieprawidłowości sam o tym pisałeś i są to twoje słowa z przed paru lat. Dla takiego znawcy jak ty to pryszcz.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 490
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Book Antiqua]Dobra! Dobra! Endeeeee Wyluzujmy wszyscy!:shake: [/FONT]
[FONT=Book Antiqua][/FONT]
[FONT=Book Antiqua]Dalej o jedno prosze! Wyniescie sie tylko troszke wyzej niz poziom dolin spolecznych, bo gdybym chciala sluchac takich awantur, to pojechalabym na Wilde![/FONT]
[FONT=Book Antiqua][/FONT]
[FONT=Book Antiqua]mmmiau![/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=1]Salateczka: salata pokarbowana, brie, gruszki, cynamon, jogurt naturalny! smacznego!:cool3: [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A Eekunia jest chora... ma rozwolnienie, twardy brzuch a teraz ja scielo. Nie moze chodzic - tak jakby miala niedowlad. Robilam juz USG ale tylko ma lekko powiekszona sledzione. dostala zaszczyk, wzielismy krew i czekamy. Jak dalej bedzie zle to robimy zdjęcie... ach te piechy...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ilonka!
Trzymaj sie mocno!
Nie podawaj zadnych lekow bez konsultacji z wetem. To pewnie jakas dziwnosc z pola, ktora sie podtrula, ale nie ma co ryzykowac.
Aaaa! Czyli na USG nie wyszlo zadne cialo stale?

Czochracze dla pasiastej mordulki:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Muszę napisać o tym,że mnie już przestał wkurzać ton tych wypowiedzi, bo od jakiegoś czasu zdaję sobie sprawę,że on nie może po prostu być inny. Jestem za tym,żeby uczciwie obnażać nieuczciwość hodowców, nie da się tego zrobić grzecznie, niestety. Ta forma, obca mi, jest jednak konieczna. Niezbęda do tego jest również wiedza. Drodzy Państwo, napadanie na psy, osiągnięcia tych psów, ilość ich zębów,czy włosów ma sens tylko wtedy,kiedy posiadamy niezbędną do tego wiedzę. Byłoby bardzo fajnie, gdybyśmy wszyscy posiadali taką jej ilość,żeby nie pisać tu głupot. Pilnowanie tylko swojego podwórka jest może bardzo uprzejme,ale niestety daje innym pole do nieuczciwości. Byłoby równie fajnie,żeby hodowcy przestali się "kolesiować" tylko rzetelnie zajęli się tym, do czego się zabrali.

Ja o hodowcy mojego psa nie napiszę niczego, bo za to, jakiego psa kupiałam odpowiadam tylko ja, nie chiało mi się przyswoić odpowiedniego zasobu wiedzy i tyle. Teraz jestem mądrzejsza dzięki może mało uprzejmym, ale bardzo skutecznym wypowiedziom na tym forum.

Nigdy nie chciało mi się wierzyć,że tylko jedna hodowla w tym kraju nie popełnia błędów,że psy z tej jednaj hodowli mają jakąś wartość. Do tego nawet wiedza nie jest potrzebna, tylko zwykła logika podpowiada,że to mało możliwe.Dlatego trochę brzydzą mnie te układziki, które znacznie zaciemniają prawdziwy obraz tego, co się dzieje.

Niemniej pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Raczej nic nie zjadła ale na 100% nigdy powiedzieć nie można. Nifuroksazyd mam ale to działo się tak szybko... Miała rozwolnienie wieczorkiem i prosiła o wyjście wcześnie rano. Wyszłam z nią ale na schody już nie mogła wejść –„uklękła”. Na szczęście mój wet jest dobrze „zaopatrzony”. Na USG nic nie wyszło tylko lekko powiększona śledziona. Teraz czują się lepiej: sama chodzi, ożywiła się ale źle wchodzi na fotel. Nie wiem ile to zasługa polepszania zdrowia a ile lekarstw. Jutro idę ponownie – będą znane wyniki badania krwi i jakby co czkają nas inne badania.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ilonka!
Pisalam juz chyba 3 razy tego posta... Cos dzis Dogo sie zawiesza:shake:

Trzymam non stop kciuki za Eekuniczke! Bedzie dobrze, musi byc, w koncu to Twarde Babiszcze!:loveu:
Faktycznie obajwy sa niecodzienne, ale kojarza mi z zatruciem jakas trutka, np. na szczury. Niektore trutki dzialaja na uklad nerwowy (moze stad te problemy z wstawaniem). Moze wlasnie dlatego sledziona jest powiekszona?
Sama juz nie wiem... tak czekanie na wyniki i diagnoze wlacza mysliwego mozgowego:roll:

buziory
Marg

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kochani! Eeky po spacerku ożyła i nawet zaczęła szaleć z Jabbuchą. Sama już nie wiem co o tym myśleć, bo jeszcze dwie godzinki temu stwierdziłyśmy z mamą, ze sama z wyrka nie wstanie. Jak do tej pory nie ma rozwolnienia. Robiła kupkę rano i koniec. Boją się, ze to początki późniejszych kłopotów np. z kręgosłupem lub tylnymi łapkami:-( ... Jutro powinnam wiedzieć więcej. Całuski dla Was od Eeky i ode mnie.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]@Archiesa[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Trutka nie wchodzi w grę na 100%[/SIZE][/FONT]

[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]@Marek z Gromem[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Wytargaj ich za uszka i wyślij do piaskownicy, tam niech sobie dadzą łopatką po głowach – może im przejdzie[B]:mad:[/B][/FONT] [/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Palatino Linotype]hip hip hurra:Rose: :B-fly: :klacz: [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype]Ilonko! To superanckie informacje! [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype]ale tam zaraz kregoslup czy nozki :cool3: [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype]Eeky pewnie sprawdzala Twoja czujnosc i sie nie zawiodla:lol: [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype][/FONT]
[FONT=Palatino Linotype]Ale daj nam znac jakie sa dalsze wyniki badan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype]Truteczka to taki przyplyw mysliwego mozgowego[/FONT]:razz:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]@Archiesa[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mój syncio koffany stwierdził, ze ona chciała na siebie zwrócić uwagę.:evil_lol: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie głupia teoria, zwłaszcza ze Jabba spędza mi sen z powiek. Eeky udowodniła, ze tez potrafi.:shake: [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A Ilona udowodniła po raz kolejny,że jest twarda niczym enedrowska dyskobolka. Brawo,życzyłabym sobie takiego opanowania, mam wrażenie,że wszystkie choróbska przyczepiły się do Was jak rzep.

Swoją drogą cwane masz dzieciątko, jestem ciekawa, czy rozmyślał nad zastosowaniem wykrytej metody;)

Link to comment
Share on other sites

Ajku i Ingu!
Juz widze, jak Przemo ze skladanym mieczem przyklejonym do klaty, jak u pirata wtacza sie do kuchni i pada na podloge! A tu Eeky i Jabba dopadaja delikwenta i wylizuja ketchup z jego bluzy mlaszczac jak szalone!:mad: :cool3:
Ach te cwane dzieciaki-przystojniaki:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[B]Dzień Dobry!!!![/B]


[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Naga Prawda!!!!![/FONT][/SIZE][/B]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W dniu wczorajszym byłem świadkiem wielu obelżywych słów napisanych przez p.Gorzałe w kierunku mojej osoby, [MODERATOR !!]. Częste wprowadzanie w błąd czytelników forum oraz pisanie nieprawdy skłoniło mnie do zajęcia stanowiska w tej kwestii. Czekałem na odpowiednie argumenty w tej sprawie, by dowieść czytelnikom że texty pisane przez p. Gorzałe to stek kłamstw i pomówień .Spokojnie czekałem na tą chwilę. Już dwukrotnie p.Gorzała szydząc ze mnie podając się za jedynego znawcę co do czytania rodowodów zarzucał mi brak pojęcia w tej kwestii idąc dalej nieznajomości rodowodu własnego psa chodzi o Nukiego. Stawał się coraz pewniejszy w swoich poczynaniach—oto cytaty:[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1.. [/SIZE][/FONT][COLOR=black][FONT=Verdana]Coraz większy burak z tego wychodzi tylko niewiem po co - Tobie nie będzie dane kryć nigdy moim psem ani kupić odemnie szczeniaka nawet gdybyś był ostanim kupcem na tym padole łez więc nie rozumiem o co Ci chodzi, [B]rodowodów własnych psów nie znasz[/B], regulaminu hodowlanego nie znasz, regulaminu szkolenia nie znasz, autorytetem w temacie CdB nie jesteś i raczej dla mnie nigdy nie będziesz, a i inni czytając te banialuki w końcu wyrobią sobie zdanie jeżeli jeszcze tego nie zrobili. Więc po co Ci ten problem.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]2. Już napisałemm, że na mojej stronie są zdjęcia gdzie widać zęby Che w komplecie. Wszystkie tytuły ma prawdziwe i jest nieosiągalny dla Ciebie nawet gdybyś chciał nie możesz go dotknąć nawet koniuszkiem palca. To najbardziej mnie cieszy.

Coś nie trafia do Ciebie czy jak....bo już nie rozumiem...Tak jak pisałem zajmij się przydomkiem przodków swoje pieszczoszka [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]z brzozowego[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana] (to dość niecodzienny przydomek i nie Hiszpański raczej)......................[/FONT][/COLOR]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Wklejam rodowód Nukiego by dowieść że prawda jest inna[/B][/SIZE][/FONT]
[IMG]http://b.foto.radikal.ru/0603/aceaa5f03521.jpg[/IMG]

[B]Oto naga prawda o Panu Gorzale!!!!![/B]

Jak widać na forum jest wiele takich kłamliwych informacji pisanych przez P Gorzałe z braku czasu przytoczyłem tylko osobisty przypadek.
Proszę wszystkich czytających to forum o wyciągnięcie odpowiednich wniosków co do prawdomówności p.Gorzały.

[moderator !!]

Obiecuje że do tematu będziemy wracać ilekroć takie bzdury będą pisane.

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]@ajka[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]a tam tfarda, ja mientka jestem...:oops: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przemcio nie musi takich rzeczy obmyślać – on je stosuje!:evil_lol: [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]@Archiesa[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Podobne jazdy są przy budzeniu, gdy dwa potwory walczą jak o zdobycz aby go wylizać:evil_lol: [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]@Janusz45 & gorzała[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przestańcie, bo robi się to już nudne. Nie dotrwam do 159 odcinka tej telenoweli wenezuelskiej...:shake: [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A ja tak se czytam i mysle o tym wszystkim

Caly ten balagan w CdB.... skoro jest tak jak piszecie Chempiony-nieChempiony to po h.... caly ten ZK, fajny byl ten text Agi ze hoduje i probuje ja jakbym mial rozmnazac Loco (czego nie planuje ale i nie wykluczam) to z tych sammych pobudek ktore napisalas.... ciekawe jak by mi wyszlo, "historia" oceni, ale ja robie wszystko zeby bylo w zgodzie z soba. Niemam tez nic do hodowli z ktorych nie wychodza chempiony ba mysle ze do hodowania psow z wyzszych pobudek niekonieczny jest ZK, ktory mojej rasy nie uznaje wiec niemam "dylematu" (codzyslow bo hodowlanke to bym pewnie zrobil).

Acha i jeszcze co mi sie nasowa tyle CdB jest strachliwych jak przyjdzie do noych wlascicieli, ze w szoku jakos tam to sie tlumaczy ale moj maly jaki by niebyl to wystrachany niebyl a mial co przezywac.... wiec cos u Was nie tak ciekawe z ktorej strony hiszpanskiej czy srd.-europejskiej ;) a dla mnie psy to charakter brak zeba przebolalbym szybko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effa']No coś ty Ania naszych jazd nikt nie przebije :cool1:[/quote]


Jazdy jazdami lecz dla nikogo nie jest to miłe.
Ostatnio włożyłam kij w mrowisko ale mnie mrówki pokasały.
Moja walka o DC to poczatek góry lodowej - aż się boje jak sie roztopi - bedzie powódź ale trudno.
Prosze tylko nie bierz tego do siebie. Wszelkie fora nauczyły mnie szczerości więc tak tez piszę bez sciemy co mam do powiedzenia to pisze.
Nie obrażam nikogo piszę tylko o sprawdzonych rzeczach.

@Gorzała
robale o fuuuuu nie lubię. Mój miot ja wiesz był pod bardzo szczególną ochroną. Wszystko jak w zegarku: odrabaczenie,szczepienia cuda na kiju kaszki,karmu miesko wszystko było zgodnie ze sztuką. Srania dostawałam trzęsłam się o maluchy prawie od nich nie odchodziłam. Nawet same nie spały. Zawsze ktoś dyżurował hihihi. Pamietam pierwsze wyjście maluszków do ogrodu ojejeu zeby trawki nie zjadły zeby wiatr nie wiał za mocno......
Odrobaczone były wiele razy i jeden w wieku chyba 5 m-cy tez zwrócił z robalem ochyda natychmiast całe stado było odrobaczone. Ale jednak ten jeden miał być może,ze dostał mniejszą dawkę czy co ale fakt były ochydne robale fuuuuuuuuuu. Tak czasem się zdarza mimo najlepszych medykamentów i ludzkiej staraność.

Link to comment
Share on other sites

@ Gorzała,

Wczoraj od znajomej, która hoduje Amstafy dostałam e-maila w którym skopiowała Twój post ze "swojego" forum. Spuścizna bardzo obszerna i logiczna. Ale moją uwagę przykuło pewne zdanie które tam napisałeś, cytuje:

[B]"...Mam dwa psy obydwa niosą za sobą jakiś potencjał, obydwa mają pełne pochodzenie w rodowodach i obydwa mają hiszpańskie korzenie i to bardzo dobre. Wg mnie dużo lepsze niż to co obecnie mamy już rozmnażone w kraju...."[/B]

Może znowu "pierdacze" albo nie "kumam" (te słowa zaciągnęłam z Twojego słownika) ale po przeczytaniu w/w tekstu bardzo wnikliwie w ogromnym skupieniu zaczęłam studiować wiele rodowodów i wiesz co? doszłam do wnoisku żę Twoje psy mają DOKŁADNIE TAKIE SAME korzenie jak większość majorek w Polsce. Wystarczy zajrzeć w rodowody nieco dalej niż do III pokolenia i wszystko staje się jasne (bynajmniej dla mnie)...tak sądzę...:p

Spróbuję Ci to wyjaśnić. Oto krótka analiza:

[B]Twój Che[/B]: syn ADONIS the LOVER IRIMEN, wnuk psa FOLCOR DRAGON Osanna, prawnuk psa EMBAT del Gor Blau. Rodowód Twojego psa zaczyna się więc od psów TRONC, POLKA (ze strony ADONISA), TITO, CHIMA (ze strony EMBATA). To rzeczywiście dobre stare hiszpańskie korzenie ale dokładnie takie same jakie ma około 90% ca de bou w Polsce.
Adonis przecież ciągle żyje, Falcor też więć bliskość owych "korzeni" jest ciągle na wyciągnięcie ręki...

[B]Twoja Chima[/B]: jej rodowód zaczyna się również od psów TRONC, POLKA(przodkowie ALGI) oraz TITO (przodek CHIMO). Sam Chimo jest w rodowodzie psa PARYS DOMI, który urodził się chyba w Polsce już 8 lat temu i którego dzieci właśnie zaczynają biegać po ringach wystawowych. A dziadek psa PARYS to przecież rodzony brat dziadka Twojej suki TITANA.

Więc gdzie te lepsze korzenie? W którym dokładnie miejscu? W trzypokoleniowym rodowodzie Twojej suki, widocznym na Twojej stronie są zaledwie dwa psy z tytułem Championa i to dopiero w III pokoleniu! Przy dziadkach i rodziach nie ma nic. Nawet jeżeli ojciec Chimy ,Mauro wygrał klasę młodzieży na Monografice w 2004 roku to co? Mamy rok 2006.Rocznikowo to przecież rówieśnik Twojego Che, jest taki kiepski że nawet tytułu Ch.PR nie zdobył??

I jeszcze jedno. Wspomniałeś coś o "hodowli zarodowej". Tylko czego ? komarów na Twoim tarasie? Hodowla ZARODOWA ( jak sama nazwa wskazuje)polega na hodowaniu a nie na teoretycznym analizowaniu "wyższości" importu z Puerto Rico nad importami z Hiszpani , zwłaszcza jeśli te importy mają w rodowodach TAKIE SAME linie genetyczne.....
Każdy kto [B]hoduje[/B], powtarzam [B]hoduje [/B]o tym wie



A teraz napisz coś o przydomku "z brzozowego" bo nie ukruwam bardzo zaciekawił mnie ten temat, w rodowodach które analizowałam nic z brzozowego nie znalazłam.

Link to comment
Share on other sites

[B]Rozwiewanie wątpliwości!!!!!!![/B]

[B]Dzień Dobry!!![/B]

@Aga4

Czytałem to forum o Ca de Bou na AST jedne i te same osoby mącą a obecnie temat jest zamknięty przez moderatora.Ale nie o to tu chodzi.
Dzieki że zadałaś sobie tyle trudu by wyjaśnić pewne rzeczy osobom mniej zorientowanym w temacie rodowodów Ca de Bou.W rodowodach nie może być nic innego co już mamy w kraju twierdzenie inaczej to dorabianie teorii do okoliczności.
Co do "brzozowego"mimo tak dobitnego wyjaśnienia tej kwestii nadal pewne osoby tkwią w błędzie i narzucają swój błędny punkt widzenia innym czytelnikom.
cytat:

co do tego brzozowego to wiem co piszę kochani:p:p:p

wiem też jak to się stało i znam doskonale całą tą historię, za lat kilka może to być coś ciekawego do opowiadania przy kominku, narazie w myśl zasady niepotrzebnie nie szkodzić zostawmy to, do czasu aż się komuś uroi, że to nieprawda wtedy ponownie do tematu wrócimy.

Aby rozwiać do końca wątpliwości p.Gorzały to istnieje taka instytucja jak [B]ZG ZKwP[/B] proszę sie tam zwrócić udzielą stosownych wyjaśnień a nie pisać kolejne bajeczeki z "mchu i paproci".
Osobiście lubię krótkie piłki.

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

@All
Wiadomość z ostatniej chwilii !!!!!

Dear friends'
Enjoy the pictures and please be aware that if you want to hear the latest information on the forefront of the Ca de Bou World you must join the Perro de Presa Mallorquin FORUM which will inform you in both English and Spanish.
For information on joining the FORUM you can write to Otto at [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL] or go straight to the web page to join at [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL] or [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL] . If you are no longer a Ca de Bou/Perro de Presa Mallorquin enthusiast or simply NOT INTERESTED, please let us (or me)
know and save us the time and energy of sending you an unwanted E-mail/E-mails. Thank you.
Sincerely,
The CLUB

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...