Jump to content
Dogomania

Ca de Bou NOWOŚCI (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Janusz45

Recommended Posts

Ola P nie rozumiem cie mozesz byc oburzona sytuacja bo Jarek to dobry twoj kolega ale to tylko dyskusja ludzie madrzeja z czasem , dowiaduja sie tez nowych zeczy. I tez przychodzi w koncu moment kiedy maja dosc czytania publicznie ze ich pies to zle nosi uszy to ma krzywy ogon to nie ma zebow to wygral bo zaplacil to znowy cos innego od osoby ktora i owszem jest oczytana w temacie i doswiadczona w wystawianiu psa. Po prostu niektorym jest przykro, a jak juz role sie odwroca to wielkie halo ze nagonka. A jak bylo odwrotnie to ok.
Podejscie do wystaw mamy podobne.
Ja juz dawno mialam dosc czytania jakiego to psa mam w domu, wiem co mam i nie mam ambicji na wyrost, jezdze na wystawy bo lubie ciesze sie jak wygram to normalne i do nikogo nie mam pretensji jak przegram.
Hodowli nie bede miala bo nie mam serca do tego.
Kocham majorki ale tez kocham inne stwory ktorych mam pelno w domu .
I nie posadzaj mnie ze jestem jakas marionetka tylko dlatego ze rozmawiam z Januszem czy Aga . Oni chciaz ze mna normalnie rozmawiaja i nie ignoryuja tylko dlatego ze mam gorszego psa.
I nic nie musisz obrazowac bo wszystko widac dokladnie.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 490
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]@ Gorzała[/B]

[B]cytat:[/B]

Są na tym świecie psy dla niektórych nieosiągalne - ja nigdy nie pokryję Cheśkiem suki członka klubu CdB ponieważ on wg nich jak i większość naszych CdB jest nie w typie rasy i nie zgodzą się na to [B]i tak samo oni nie będą kryli mojej suki jezeli nie wyrażę na to zgody............[/B]


Nie myśl że się czepiam ale nie mogę zrozumieć sensu tego zdania:
Niby by oni mieli wziąć twoją suke od ciebie i kryć nie pytają ciebie o zgodę-nie rozumiem :shake: .Może przez to ze jestem trochę zmęczony po szkoleniu Nukiego.Wyrażenie zgody na krycie własnej suki to oczywista sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[B]@OlciaP,[/B]
Więc uważasz że to polowanie na Gorzałę otóż absolutnie nie. Tutaj na tym forum każdy bez obawy może wyraźić swoją opinię nie obawiając się iż jego wypowiedź może urazić bądź nie spodobać się moderatorowi w konsekwencji za co może zostać usunięty z forum. Jeżeli śledziłaś 3M wiesz doskonale że mówiło się tam o mnie baaardzo różne rzeczy niestety nie wszystkie zgodne z prawdą oczywiście za moimi plecami. Gdy sie zalogowałam chciałam wyjaśnić niejasności automatycznie zostałam usunięta. nie dano mi możliwości wyjaśnienia , nie udzielono odpowiedzi do tej pory!Na przykład z którym właścicielem reproduktora nie jestem rozliczona za krycie itp.(nie będę wymieniać wszystkich bo szkoda mi mojego cennego czasu) bo odpowiedzi i tak nie uzyskam JESTEM TEGO PEWNA ,dlaczego ? bo to pomówienia ! czyje?? no właśnie!P.Gorzały.
[B]Widzisz jeżeli człowiek raz zostanie obrzucony błotem to nawet jeżeli to błoto z siebie zrzuci to i tak plamy zostaną. [/B]Więc może zapytaj Swojego przyjaciela dlaczego On nie postępuje według moralnych zasad poszanowania drugiego człowieka?? Dlaczego nie znając drugiej osoby tylko coś tam słysząc potrafi wydać( i utwierdzać innych w tym przekonaniu) że ta osoba to kompletne zero, że powinni świnie hodować , że to bydlęta?????!!!!!! Jak tak można? Czy Ty potrafisz sobie wyobraźić jak czuje sie taka osoba która takie rzeczy o si=obie czyta i nie może nic zrobić????
Możesz na to lać jak napisałaś ale nie dziw mi się że próbuję się paru bardzo istotnych rzeczy tutaj dowiedzieć.
aha. I nie jestem żadną orędowniczką!! Pisze to co czuję w danej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

@Olcia
to dla przypomnienia. Jest to Twój post dotyczący czeskich mojorek
Reszta w temacie "CO WY NA TO".
Mniej więcej takie było Twoje zdanie na temat czeskich majorek.
Gdy mój pies je krył słyszałam że nie powinno kryć sie tych staffików itp., w dodatku które dają potomstwo na Kw, że tylko hodoffle tak postępują.
Nie widziałeś tych psów na żywo ale miałaś bardzo dużo do powiedzenia sama przeczytaj.

[B]Olcia napisała:[/B]
Elo !

Tak sobie buszowałam w necie szukając fajnych stron i przy okazji znalazłam czeskie ca de bou. oglądając niektóre, nie wierzyłam, że to majorki

Wklejam zatem napotkane zdjęcia :

[IMG]http://www.ifauna.cz/atlas/foto_info/526.jpg[/IMG]

to tez majorka, choć na pierwszy rzut oka myslalam ze to cane corso

[IMG]http://www.ifauna.cz/atlas/foto_info/995.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.ifauna.cz/atlas/foto_plem/167.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.snug.wz.cz/foto_perro/foto_28.htm.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.snug.wz.cz/fotogalery%20perro/foto/foto_3.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.snug.wz.cz/fotogalery%20perro/foto/foto_22.jpg[/IMG]

czy nie mozna tego z astem pomylic?
[IMG]http://www.snug.wz.cz/fotogalery%20perro/foto/foto_9.jpg[/IMG]

gigantomachia jakaś czy co?
[IMG]http://www.snug.wz.cz/fotogalery%20perro/foto/foto_21.jpg[/IMG]

i to łaciate to niby też majorki????
[IMG]http://www.snug.wz.cz/fotogalery%20perro/foto/foto_20.jpg[/IMG]

no comment
[IMG]http://www.snug.wz.cz/fotogalery%20perro/foto/foto_10.jpg[/IMG]


Myślę, że po obejrzeniu tych zdjęć co niektórzy powinni zastanowić się nad tym co piszą na temat pewnych psów :cool:
__________________

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A ja dzisiaj miałam okazje kupic po baaardzo kuszącej cenie [B]500[/B]zł:-o , suńki ca de bou [B]z metrykami[/B] na giełdzie w [B]Lubinie[/B]. Niestety jedna pręgowana była za „stara” a druga miała b. duży przodozgryz i problemy z oczkami. Myślałam o majorce ale jednak nie dałabym rady z trzema psami i nie doszło do kupna.[/SIZE] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]@aga4[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jedna pręgowana już duża to siostra Waszego „małego” Baltazara a druga tez po Bysiorku ale matki i hodowli nie pamiętam (chyba pleszkowe „cos tam”) – miała 6-7 miesięcy jak pamiętam.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

@Ingi,
Naprawdę chcieli je sprzedac??? :crazyeye: Teraz to już zupełnie straciłam zaufanie do ludzi:angryy: Ta suczka z Pleszówkowych Dołów została im sprzedana jako niehodowlana (z odnotacją w metryczce) właśnie ze względu na zgryz.Ona ma teraz 10 miesięcy.KUpili ją do kochania Z tego co wiem maja jeszcze psa majorkę nie wiem skąd,ale może za tydzień przyjada na giełdę właśnie z nim:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]@aga4[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]tak, nie mam powodu by kłamać. Ta jedna strasznie podobna to Waszego małego. A sprzedawali tą jasną bo podobno przeprowadzają się do bloku a mają 3 psy czy jakoś tak.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

@Gorzała,

regulamin hodowlany:

[B]VI.Prawa i obowiązki hodowcy[/B]
paragraf 16
1.hodowca ma prawo do:
a)
b)
c)
d)
e). [B]zastrzeżenia w metryce że sprzedawane szczenię jest[/B] [B]niehodowlane[/B];zapis ten musi znaleźć w ewentualnie wydanym rodowodzie

na to jak do cho.....ry mam to rozumieć?????????
mam do tego prawo czy nie?

BTW gdyby człowiek wiedział w jakie ręce idą szczenieta:angryy:

Link to comment
Share on other sites

@Gorzała,
Czy Ty uważasz że ja wpisując do metryki (niehodowlana) chciałam ściemnić klienta.?

Ja juz nie wiem co jest lepsze!!:angryy:

Wyobraźmy sobię podobną sytuację z tą tylko różnicą że ta suczka byłaby bez metryki wtedy oskarżył byś mnie o niepapierowe szczenieta.



@Ingi,
to chcieli sprzedać jedna czy obydwie??

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]@aga4[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT='Times New Roman']Chcieli sprzedać dwie. Tyle ze ja myślałam, ze to dwóch oddzielnych właścicieli a to były dwie suki z jednego domu, jednego pana? Znasz dobrze tych ludzi? Biedne suńki:shake: :-( [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]@Gorzała[/B]

[B]cytat:[/B]

Masz nie tyle prawo co[B] obowiązek[/B], a to różnica - zgodnie z regulaminem. Nie jest to jak wiele innych przepisów układ doskonały jak widzisz jest spokojnie do przejścia. Przestrzega się go jak jest to komuś wygodne lub jak się trzeba w takiej sytuacji jak

Sprawdz kolego w regulaninie dokładnie czy to prawo czy obowiązek zanim zaczniesz pisać,ponoć diabeł tkwi w szczególach a tu się gubisz przynajmniej w tym przypadku.

[SIZE=1][COLOR=#005633][B]VI. Prawa i obowiązki hodowcy[/B][/COLOR][/SIZE][URL="http://www.zkwp.pl/regulaminy/reg_hod.html#REGULAMIN HODOWLI PSÓW RASOWYCH"][I][SIZE=1]<< do początku[/SIZE][/I][/URL]

[SIZE=1][COLOR=#005633][B]§ 16[/B]
1. Hodowca ma prawo do:

a) uzyskania porad i wszelkich informacji u kierownika sekcji,

b) dostępu do listy reproduktorów,

c) wyboru reproduktora,

d) odchowania wszystkich urodzonych szczeniąt,

e) zastrzeżenia w metryce, że sprzedawane szczenię jest niehodowlane; zapis ten musi znaleźć się w ewentualnie wydanym rodowodzie.

2. Hodowca ma obowiązek:

a) otoczyć opieką posiadane psy, zapewnić im higieniczne warunki utrzymania i należytą pielęgnację, właściwie żywić, chronić przed [/COLOR][/SIZE]

Od pkt.2 hodowca ma obowiązek tak nawiasem mówiąc.

Link to comment
Share on other sites

@Ingi,
Gdy je kupowali to mówili że właśnie niedawno przeprowadzili sie do domku na wsi, ja nie rozumiem to teraz znowu sie wyprowadzają??
Jedną kupił ojciec a drugą syn z tego co pamietam, i ten syn właśnie ma jeszcze psa chyba 8 miesięcznego z rodowodem.
Postaram się wyjaśnić,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']@Ingi

Nie żartuj sobie, jak to, psy na giełdzie po championach toż to niesamowite, ostatnim championem, po którym były psy na giełdach był Kubuś Renaty.., ale to nie w Lublinie. To Poznań był...czyli widać przyjęła się ta forma sprzedaży, nawet takich ras jak CdB ...chyba, że to nie były CdB :-( :-( :-([/quote]

Czy mozesz wyjasnic mi swoje watpliwosci dotyczace rasowosci cdb po Kubusiu? Chyba sie zagalopowujesz:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]@aga4 [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]...świat jest mały i bez sensu... szkoda suniek:-( , ta mała była taka słodka – wycałowała mnie całą, a ludzie wydawali się mili. Rozmawialiśmy troszkę i z rozmowy nie wynikało, ze młodsza to pecik, podobno dopiero im to uświadomiłam a tu okazuje się, ze miała zrobiony wpis...:angryy: [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

I dodatkowo mam wrazenie, ze kogos tu probuje sie zmanipulowac, a moze wykorzystac na potrzeby pewnej teorii! Info od Ingi uroslo do jakiegos polowania na czarownice! A to juz przesada! O ile rozumialam pewne zaleznosci wczesniej, tak teraz juz stracilam wszelka cierpliwosc!! :angryy: :shake:
Bo jaka pewnosc ma hodowca, ze sprzedane zgodnie z regulaminem szczeniaki ludziom wygladajacym na uczciwych nie znajda sie w takiej sytuacji, jak ta przytoczona powyzej? Kto dal np. p. Ewie gwarancje, ze ja sama mojej Roski nie sprzedam na gieldzie, bo akurat strzeli mi cos rownie dziwnego czy szalonego do glowy? Kto? Nikt! Nikt z nas nie jest Bogiem, ani jasnowidzem.
No chyba, ze masz taki monopol, Jarek?:angryy: w takim razie powiedz mi, kiedy bedzie koniec swiata? albo kiedy wygram w totka? albo... ech! Szkoda gadac!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]@Archiesa i inni[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[FONT='Times New Roman']Przecież nikt nie twierdził, ze to były kundle! Jarek ma za złe, ze psy z papierem trafiają na giełdy. To samo dotyczy dzisiejszej giełdy w Lubinie. Te psy miały metryki a ojcem jest pies forumowej @aga4. Chodzi tylko o to, ze rasie dzieje się krzywda. Z giełdy do schroniska droga nie daleka, zwłaszcza jeśli pies kosztuje 500zł, chyba ze mniej bo się nie targowałam. Psy znalazły się u nieodpowiedzialnych ludzi, którzy je odsprzedają jak znoszone ubranie! Ale to chyba nie jest ważne – kłóćmy się dalej! [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorzała']
BTW - jeżeli się sprzedaje psa do kochania to nie wydaje się mu metryki...
[/QUOTE]
A jak pogodzic to z regulaminem i punktem "j" obowiazkow hodowcy,mowiacym,ze :
"j) wydawać nabywcom szczenięta po ukończeniu 7-miu tygodni wraz z [b]metrykami[/b] (wzór) i książeczkami zdrowia," ?

Link to comment
Share on other sites

A poza tym wydawanie psa bez metryki? - no prosze bardzo :roll: - kolejne pole do popisu dla nie do konca uczciwych ludzi... bo jaka jest pewnosc, ze nabywca - wygladajacy rownie uciciwie jak ten, ktory sprzedaje te sunie w Lubinie - nie bedzie rozmnazal psa bez opamietania bez uprawnien, albo ze hodowca zostaje oskarzony o lewe krycia, bo szczeniak nie ma metryki... i na czyje konto to pojdze? znowu hodowcy?
nie ma zadnej mozliwosci opanowania tego co zrobi nabywca z psem... zadnej:p

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]@aga4[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Interesowali mnie tylko rodzice, nie wiem w którym miejscu i ze takie wpisy się robi. Nie jestem fachowcem i jedyna metryka jaką trzymałam w życiu przed tymi, to mojej bordozki. Nic nie wspominali, ze to pet. Miałam wrażenie, ze ja im uświadomiłam, ze nie jest „poprawna”. Myślę tez, ze wpis jest nie ważny ale to ze za taką ceną psy są odsprzedawane. Całą prawdę poznałam dopiero tutaj. Tam – sielanka...[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...