Jump to content
Dogomania

Ca de Bou NOWOŚCI (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Janusz45

Recommended Posts

[quote name='"REGULAMIN"']8. Wątpliwości i uwagi dotyczące sposobu moderowania zgłaszamy wyłącznie na PW moderatora odpowiedzialnego za dany dział, Margo bądź Admina.

3. Moderator nie ma obowiązku:

- wdawać się w dyskusje na temat podjętych decyzji.[/quote]

[SIZE=4]Bubek zapoznaj sie z regulaminem !![/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 490
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]@Gorzała[/B]

Nie będę się wypowiadał teraz na temat Mauro trochę wcześnie o tym mówić.Problemem hiszpańskich Ca de Bou jest linia górna,jeśli potomstwo po Mauro będzie mieć linie górną OK,to zgadzam sie z twierdzeniem że to jeden z najlepszych psów na świecie w rasie Ca de Bou

Link to comment
Share on other sites

Teraz trzeba tak dalekie podróże odbywać żeby się z wami zobaczyć :-( Prawie jak na majorkę albo i na canary żeby nie było ;)

@Gringo
Rozwala mnie Twój podpis :lol:

@All
I ta ikonka :mad: Bardzo przydatna :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

łoj a te linie górne to tak jak u nas ostatnio wałkowane :)

I tak tu w miarę sympatycznie i cieplutko :loveu: czasem tylko :mad: :diabloti: a nawet :angryy: chociaż nie... to :angryy: bardziej do nas pasuje ;)

no dobra nie zaśmiecam wam standardowo tematu ;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]Czesc Effus![/FONT]
[FONT=Tahoma]Kope lat, majorkowo-kanarowo-swietlnych lat! :evil_lol: [/FONT]
[FONT=Tahoma]I cale szczescie, bo jak wiadomo podroze ksztalca, a siedzenie w domku moze odciskow na pupce narobic. :eviltong: [/FONT]
[FONT=Tahoma]Ale dla Ciebie zalatwie promocyjne bilety lotnicze[/FONT]:razz:

Link to comment
Share on other sites

[B]@Gorzała[/B]

[B]cyt;[/B]

muszę sobie zachować tą "analizę" do wyjaśnienia kłamstw i nieścisłości jakie tu są wklepane...dlatego to tu jeszcze raz cytuję...

Zapytaj o tą analize Otto Brito czy jest prawidłowa i prawdziwa.

Pozdrowiania

Link to comment
Share on other sites

[B]@ Gorzała,[/B]

W Twoim długim elaboracie nie ma jak zwykle odpowiedzi na moje pytania wiec przypominam raz jeszcze; (nie myśl sobie że sie czepiam ale mnie to interesuje).....

[B]1.[/B] W którym dokładnie miejscu, w rodowodzie Chimy pojawiają sie hiszpańskie korzenie INNE niż to co jest dotąd w kraju? Pytanie wydaje mi się jest proste i oczekuje prostej odpowiedzi: wymień nazwy psów z hiszpańskimi numerami RRC

[B]2.[/B] Jeśli sie pojawia to na [B][U]jakiej[/U] [/B]podstawie twierdzisz że są lepsze?

I jeszcze jedno pytanie dodatkowe którego wcześniej nie było:
[B]3.[/B] Ile [konkretnie] i jakie [imiona i numery rodowodów] championów w rasie Ca de bou wyhodowano w Puerto Rico? Może czegoś nie doczytałam ale jedyne championy które przwijają się w dalekich pokoleniach Twojej suki pochodzą z Hiszpanii.

I tak cały czas sie zastanawiam czy potrafisz odpowiedzieć KONKRETNIE na KONKRETNE pytanie. Bo mi się wydaje że na razie jedynym kryterium oceny przodków Twojej suki jest Twoja własna opinia a to troche za mało. Sam wiesz że od oceny jakości psów są SĘDZIOWIE na wystawach. To oni przyznają wnioski na championa i oceny doskonałe.

Link to comment
Share on other sites

[B]@Gorzała[/B]

cyt.
W rodowodzie Chimy jest kilka psów, które się nie pojawiają w naszych rodowodach mimo, że są połączone i to wyraźnie.

[B]Ja nie udzielam korepetycji...to nie ten adres...[/B]

Powiedz mi dlaczego nie chcesz się podzielić swoją wiedzą w tym względzie z czytelnikami forum,napewno znasz lepiej rodowód i korzenie hiszpańskie Chimy.Dla mnie to dziwne i złośliwe pisać o korypetycjach.

Link to comment
Share on other sites

[B]@Gorzała[/B]

Myslę że piszesz o opracowaniu miotu znajdującym się na twojej stronie jesli tak to tam tylko to zawężyłeś do trzech pokoleń to rzeczywiście dla laików jak sam pisałeś.Mnie chodzi by to bardziej rozwinąć sam jestem ciekawy pewnych krosów jak ty to nazywasz w dalszych pokoleniach.
Nie traktuj tego jako złośliwośc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Aga4"'][B]Twoja Chima[/B]: jej rodowód zaczyna się również od psów TRONC, POLKA(przodkowie ALGI) oraz TITO (przodek CHIMO). Sam Chima jest w rodowodzie psa PARYS DOMI, który urodził się chyba w Polsce już 8 lat temu i którego dzieci właśnie zaczynają biegać po ringach wystawowych. A dziadek psa PARYS to przecież rodzony brat dziadka Twojej suki TITANA.[/QUOTE]

Ponieważ JA sądze inaczej niż TY napisałaś wiec prosze Ciebie o wstawienie linków do orginalnych rodowodów z których wyjasno wynika, ze to co napisałaś to PRAWDA.

Ja wstawiam linka do orginalego skanu rodowodu CHIMA DE BRISAN FCPR W5817 [URL="http://www.cadebou.pl/chima/rodowod.html"]http://www.cadebou.pl/chima/rodowod.html[/URL]

Brak dowodów z Twojej strony uznam za przyznanie sie do KŁAMSTWA i MANIPULACJI !!

Link to comment
Share on other sites

[U]Przepraszam za spóźnione odpowiedzi ale nastała u nas piękna słoneczna pogoda i więcej czasu poświęcam swoim czworonożnym przyjaciołom. [/U]


@ Gorzała,

Gorzała napisał: Cytat
[B]"... oba moje psy mają stare hiszpańskie korzenie, lepsze od tego co jest już rozmnożone w kraju..."[/B]

[B] B[/B]ezpośrednio do tego cytatu zadałam dwa pytania:

[B]1. [/B]w którym dokładnie miejscu w rodowodzie Chimy pojawiają się hiszpańskie korzenie INNE niż to co jest dotąd w kraju?

[B]2.[/B] Jeśli się pojawiają to na jakiej podstawie twierdzisz że są lepsze??

Nie otrzymałam bezpośredniej odpowiedzi, ale na Twojej stronie pojawiła się dokładna symulacja-rzeczywiście korzeni. Po analizie tej właśnie symulacji stwierdzam że bredzisz w słowach "OBA MOJE PSY".....

Rodowód Che kończy się tak jak napisałamna psach TITO,CHIMA,TRONC,POLKA. tO WIDAĆ WYRAŹNIE I ŻADNA ANALIZA NIE JEST POTRZEBNA.

W rodowodzie suki Chima są tylko trzy hiszpańskie psy stanowiące "INNE KORZENIE". Trzy psy BEZ POCHODZENIA I BEZ ŻADNYCH TYTUŁÓW.
[B]-PITER RRC 059234[/B]
[B]-SARITA RRC 066381[/B]
[B]-IIKA RRC 004733[/B]
(dopisanie do IIka wymyślonych rodziców, BEZ NUMERÓW, same imiona to naprawdę śmieszne. Równie dorze można by dopisać CYWIL albo KULECZKA).

Zadając oba moje pytania od razu dopuszczałam istnienie takiej sytuacji co wynika z treści pytania drugiego:Jeśli są nowe korzenie to na jakiej podstawie uważasz że są lepsze?
Lepsze od nowych, hiszpańskich które są w rodowodach psów jak to ładnie nazwałeś "juz rozmnożonych w Polsce".
Oto te psy:
[B]BRANCA[/B] RRC 07668 (rodowód Parysa)
[B]BETY [/B] RRC 0074486(rodowód Dorady de Rompe Huesos)
[B]GINA [/B] RRC 0058529 i [B]ARPA[/B] RRC 0062470 (rodowód DIVO de can Estruch)

Warto byłoby zaznaczyć że GINA chociaż sama bez tytułów jest przynajmniej matką pary hiszpańskich Championów i Zwyc. Swiata ale to chyba wiesz....

Więć dla jasności ponawiam pytanie DLACZEGO uważasz że 3 psy bez pochodzenia i tytułów które są w rodowodzie Twojej suki , są LEPSZE od 4 psów które są w rodowodach importów z Hiszpanii?????


[B][COLOR=blue]A TERAZ JESZCZE CZAS NA KOREPETYCJE Z HISTORII RASY:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0000ff][/COLOR][/B]
[COLOR=black]Napisał GOrzała cytat:[/COLOR]
[COLOR=black][B] [I]..." Chima nie ma nic wspólnego z TITO z rodowodu Parysa, ani MORĄ z rodowodu Parysa,...obydwa moje rodowody są powiązane ale nie od strony Parysa ani jakiegoś tam TITO czy jeszcze innej MORY...."[/I][/B][/COLOR]

Gdybyś znał naprawdę historię rasy to wiedziałbyś że ChIMO widoczny na Twojej symulacji z numerami RI 62143 to ten sam CHIMO który ma numer hiszpański RRC 0056050, a MORA z numerami RI 72411 to ta sama MORA z numerami hiszpańskimi RRC 0055869.:p
Oba te psy urodziły się w Hiszpanii a po przyjeździe do Puerto Rico ich papiery zostały nostryfikowne i dostały symbole i numery z Puerto Rico.
[B]NIE WIEDZIAŁEŚ O TYM????[/B] To spytaj swojego przyjaciela Otta. Ja wbrew pozorom pytać nie muszę bo znam historię rasy i wiem że rodzice CHIMO-TITO i ANASTASIA [B]nigdy [/B]nie opuszczały Hiszpanii więć logiczne jest że wszystkie ich dzieci [B]MUSIAŁY[/B] urodzić się w Hiszpanii.
A zanim CHIMO i MORA wyjechały do PR to miały dzieci w Hiszpanii. I właśnie ich dzieckiem jest TITO z rodowodu Parysa.

Kumasz w końcu, czy to nadal jest dla Ciebie za trudne?:p

Ps. Odpowiesz w końcu na moje pytania?

Link to comment
Share on other sites

[B]@Gorzała[/B]

Przyjechałem ze szkolenia z Nukim siadam i czytam,czytam jeszcze raz czy czegoś nie przeoczyłem.Zadane pytania na które nie chcesz odpowiedzieć są całkiem inne,przytoczę je jeszcze raz:

[B]1. w którym dokładnie miejscu w rodowodzie Chimy pojawiają się hiszpańskie korzenie INNE niż to co jest dotąd w kraju?[/B]

[B]2. Jeśli się pojawiają to na jakiej podstawie twierdzisz że są lepsze[/B]

Odniosłem wrażenie że pytania są kierowane do ciebie jako wybitnego znawcy w temacie rodowodów i historii rasy Ca de Bou.
Nie rozumiem czemu Aga ma sama sobie odpowiadać na własne pytania.
Tak nawiasem mówiąc cały czas pływasz unikasz konkretów ,wody coraz więcej. Uważaj można się utopić.

[B]@AGA4[/B]

Pomyłka ludzką rzeczą,a miarą wielkości człowieka jest umiejętność przyznawania się do własnych błędów.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][U]Przepraszam za spóźnione odpowiedzi ale nastała u nas piękna słoneczna pogoda i więcej czasu poświęcam swoim czworonożnym przyjaciołom.[/quote]

[/U]Nie masz za co przepraszać każdy pisze na forum kiedy ma czas, a

[QUOTE]W rodowodzie suki Chima są tylko trzy hiszpańskie psy stanowiące "INNE KORZENIE". Trzy psy BEZ POCHODZENIA I BEZ ŻADNYCH TYTUŁÓW.
[B]-PITER RRC 059234[/B]
[B]-SARITA RRC 066381[/B]
[B]-IIKA RRC 004733[/B][/QUOTE]

Jeśli sądzisz ze 3 lub nawet więcej ZUPEŁNIE NOWYCH psów w takiej rasie jak cadebou to MAŁO to dla mnie osobiście bardzo bardzo źle o Tobie świadczy o Twojej wiedzy na temat hodowli.


Jesli nie widzisz ze takich psów jak Ben, Mauro, Luna, Guanina, Macarena, Titan, Piter, Sarita, Ilka, Zagal, Cafe Ole których JA nie widziałem w polskich rodowodach (owszem ze moge sie mylić cadebou to jednak nie moja rasa moze któryś pies jest ale na pewno nie sa popularne) dla Ciebie ma znaczenie tylko to ze ich przodkowie sa w polskich rodowodach no bo musza byc bo za duzo tych protoplastów rasy cadebou nie ma jednak.
Tylko dla mnie i dla kazdego kto sie chociaz troszke zna na genetyce wie ze brat od brata z miotu moze miec zupełnie inny genotyp i w takiej rasie powtarzam w takiej rasie jak CADEBOU TO BARDZO BARDZO DUŻO !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[B]@Gorzała[/B]
Cały czas pływasz,ja tylko i mam nadzieje że ci co to czytają chcą nareszcie wiedzieć w którym miejscu są te lepsze hiszpańskie korzenie od już sprowadzonych wcześniej psów --naprawdę jaśniej już nie mogę trzymaj się pytania i odpowiedz nareszcie na nie bo staje się to nudne.

A ty chcąc uniknąć odpowiedzi zadajesz mi pytanie o rodowodach moich psów żenada totalna.

Link to comment
Share on other sites

@ Marek z Gromem,

W poście który zacytowałeś nie twierdziłam że te inne korzenie są złe tylko zadałąm pytanie w czym , w którym miejscu są to lepsze od tych hiszpańskich które mamy w kraju. Chyba nie wszystko zrozumiałeś..

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia]@ Gorzała,[/FONT]
[FONT=Georgia][/FONT]
[FONT=Georgia]Czyzby zdenerwowała Cię lekcja historii? Co nie lubisz się uczyć?:p [/FONT]
[FONT=Georgia]Co do moich rodowodów i psów to nigdy nie twierdziłam w przeciwieństwie do Ciebie że mają inne lepsze korzenie...:p [/FONT]
[FONT=Georgia][/FONT]
[FONT=Georgia]Skoro pytasz, to raz jeszcze pisze: POMYLILAM SIE [ z pospiechu ][/FONT]
[FONT=Georgia]w przypadku Algi. Bije sie w piersi, przepraszam Alge i wszystkich,[/FONT]
[FONT=Georgia]ktorzy poczuli sie dotknieci moim bledem.[/FONT]
[FONT=Georgia]Jednak blad ten nie zadnego wplywu na prawdziwosc mojej tezy[/FONT]
[FONT=Georgia][ dla przypomnienia - zaprzeczam, jakoby " oba twoje psy mialy stare,[/FONT]
[FONT=Georgia]hiszpanskie korzenie LEPSZE, niz to , co dotychczas rozmnozono w Polsce],[/FONT]
[FONT=Georgia]ale [ o ironio!!!], tylko pomaga mi w jej udowodnieniu:[/FONT]
[FONT=Georgia]Alga w rodowodzie twojej suki NIE MA przodkow w postaci Tronca i Polki.[/FONT]
[FONT=Georgia]To prawda i za pomylke juz przeprosilam. Jednak, ta wlasnie Alga,[/FONT]
[FONT=Georgia]jako corka Dino del Gor Blau, jest po prostu POLSIOSTRA Embata[/FONT]
[FONT=Georgia]i Boiry del Gor Blau, a jej rodowod zaczyna sie od psow Tito i Chima.[/FONT]
[FONT=Georgia]Zadna nowosc. To korzenie twojego Che i okolo 90 % ca de bou[/FONT]
[FONT=Georgia]w Polsce.:p [/FONT]
[FONT=Georgia][/FONT]
[FONT=Georgia]Jak piszesz o tytulach, to zdecyduj sie, O KTORYM ze swoich psow[/FONT]
[FONT=Georgia]piszesz. Jesli o CHE - tytuly jego przodkow sa znaczace i niepodwazalne,[/FONT]
[FONT=Georgia]i ja ich NIGDY NIE PODWAZALAM.[/FONT]
[FONT=Georgia]Jesli chodzi o Chime, na Twojej stronie jest scan jej rodowodu.[/FONT]
[FONT=Georgia]Jesli psy maja tytuly, to sa one wpisane ZAWSZE do rodowodu.[/FONT]
[FONT=Georgia]W rodowodzie Chimy sa dwa psy z tytulami Championa: Chimo i Conan.[/FONT]
[FONT=Georgia]Zaden wlasciciel zadnego psa nie jest mi potrzebny, zeby to sprawdzic.[/FONT]
[FONT=Georgia]Albo pies ma tytul faktycznie i wtedy jest to wpisane w rodowod, albo[/FONT]
[FONT=Georgia]nie ma i pod haslem " titulos " [ w twoim rodowodzie ] jest pusto........:p [/FONT]
[FONT=Georgia][/FONT]
[FONT=Georgia]Moze moja wyobraznia nie pracuje tak jak Twoja [ wole fakty, niz dorabianie[/FONT]
[FONT=Georgia]ideologii ], ale NIE INTERESUJE mnie TWOJA opinia o " najlepszym[/FONT]
[FONT=Georgia]psie Tima Taylora ", zwlaszcza, ze nie ma go w Twoim rodowodzie,[/FONT]
[FONT=Georgia]ani o " najlepszej suce Asenci Peinado ".[/FONT]
[FONT=Georgia]Juz napisalam i nie wiem ile razy mam powtarzac:[/FONT]
[FONT=Georgia]od wydawania opinii na temat jakosci psow rasowych sa SEDZIOWIE[/FONT]
[FONT=Georgia]KYNOLOGICZNI NA WYSTAWACH PSOW. [/FONT][FONT=Georgia]. Po to wlasnie organizuje sie wystawy .[/FONT]
[FONT=Georgia][/FONT]
[FONT=Georgia]Polka nie ma rodzicow " co jest umieszczone " w rodowodzie twojego[/FONT]
[FONT=Georgia]Che i calej masy innych ca de bou. Nie interesuje mnie " rodowod czlonka[/FONT]
[FONT=Georgia]klubu na Majorce " [ to czlonkowie klubu na Majorce TEZ maja rodowody?[/FONT]
[FONT=Georgia]Jak psy ? ha, ha, ha ]:eviltong: . Interesuja mnie wylacznie rodowody psow i to[/FONT]
[FONT=Georgia]te, ktore maja sygnatury FCI.[/FONT]
[FONT=Georgia][/FONT]
[FONT=Georgia]Wypisanie w slupku kilkunastu imion psow, NIE MA ZADNEGO zwiazku[/FONT]
[FONT=Georgia]z tematem, o ktorym mowa. Skladam to na karb Twojego przemeczenia[/FONT]
[FONT=Georgia]i niedotlenienia mozgu.[/FONT]
[FONT=Georgia]Ale wrocmy do Mory, bo to akurat imie, jako jedyne ze "slupka " jest[/FONT]
[FONT=Georgia]na temat, do " Mory, nie tej z rodowodow w Europie " jak piszesz.[/FONT]
[FONT=Georgia]No coz, jak widac z TWOJEJ SYMULACJI na stronie, Mora NIE MA[/FONT]
[FONT=Georgia]zadnych przodkow. Skoro NIE URODZILA sie w Hiszpanii i w zwiazku[/FONT]
[FONT=Georgia]z tym NIE MA numeru RRC [ dokladnie tego, o ktorym pisalam, przy[/FONT]
[FONT=Georgia]wyjasnianiu pochodzenia Tito z rodowodu Parysa ]. to znaczy, ze.....[/FONT]
[FONT=Georgia]ZOSTALA ZLAPANA NA ULICY W PUERTO RICO i podobnie jak to[/FONT]
[FONT=Georgia]robia w Czechach [ baaardzo przez ciebie krytykowanych ] wpisana[/FONT]
[FONT=Georgia]na ksiege wstepna PR.[/FONT]
[FONT=Georgia]To tak dla ulatwienia, zebys wiedzial, ze w takiej sytuacji TO NIE JEST
STARY, HISZPANSKI KORZEN, a ty tego nie rozumiesz........:eviltong: [/FONT]
[FONT=Georgia][/FONT]
[FONT=Georgia]I jeszcze raz przypominam o co mi chodzi: NIGDY nie twierdzilam [/FONT]
[FONT=Georgia]i nie twierdze, ze rodowod Chimy jest kiepski. Ale NIE MA ZADNYCH[/FONT]
[FONT=Georgia]podstaw, zebys mogl twierdzic, ze jest on lepszy od rodowodow[/FONT]
[FONT=Georgia]importow z Hiszpanii. Nie jest ani lepszy, ani gorszy, po prostu - rownorzedny.[/FONT]
[FONT=Georgia][/FONT]
[FONT=Georgia][B]pozdro.Aga[/B][/FONT]
[FONT=Georgia][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]@ Gorzała[/B]

[B]cyt:[/B]
Mam sobie dwa psy, typ bull i 'naleśnika' z PR...od co...cóż w tym złego i dziwnego...:p :p :p za rok będę miał miot, zobaczę co się rodzi w jakim typie, jakie jakościowo szczenięta, kolory etc...i nie będziesz miała przyjemności lub nieprzyjemności się o tym przekonać, [B]ale spoko napiszę wszystko stosunkowo przystępnie tak żeby naprawdę każdy chwycił...[/B]....

A ty chwyciłeś teraz czy nie????

Link to comment
Share on other sites

[B]@ All[/B]

[B]Może dla odprężenia nowy temacik zaczniemy.[/B]

Na zdjeciu z wystawy w Gdyni jest moja suka Duna Mea Praetoria Caesareum.Konkurs---kto mi powie ile ma ona w kłębie,kto trafi wymiar???

[IMG]http://b.foto.radikal.ru/0603/c7285444e6fa.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]@Gorzała[/B]

Tradycyjnie odpowiadasz nie na temat postawionego pytania.
Pytałem o wzrost w kłębie,a zdjęcie to tylko pierwsze z brzegu wstawiłam:evil_lol:
Nowością jest konkurs ,jak wiem jeszcze takiego nie było.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...