Jump to content
Dogomania

Pudle i pudlowate w potrzebie proszą o pomoc !!!


Energy

Recommended Posts

ja już jestem trochę wcześniej , najważniejsze pudlowe wydarzenia doszły do mnie (dzięki Energy:loveu:), idę czytać wątek i uzupełniać pierwsze posty.

Doszły też wpłaty:
filodendron - 25zł - dziękujemy:loveu:
Energy - 50zł - dziękujemy:loveu:

zaraz uzupełnię w pierwszym poście. W pudelbonce mamy 175 zł :p

Link to comment
Share on other sites

GPooLCLD dobrze, że już jesteś, stęskniłam się:loveu:Tylko jeszcze może opróżnij pocztę, bo nie mogę wysłać pw:evil_lol:
Wpłata GPoolCLD - 100 zł:loveu::loveu::loveu:

Coronaaj, Madallena czekamy na informacje od Was dojechałyście? Jakie psiaki macie???

Link to comment
Share on other sites

Energy, nie napisalam PW bo dogo chodzi jak chce.

Otoz:

Przywitaly nas w miare ladne pawilony dla psow z wybiegami (cieple pomieszczenie + wybieg a do tego jeszcze jeden, gdie psiaki moglyby polatac). Przywital nas bardzo ladny, odnowiony i cieply pawilon dla ludzi z gabinetem wet i naburmuszona Pania. (Grazyna wolnotariuszka nie byla naburmuszona :)
Szkoda, ze w cieplym pawilonie nie bylo zadnego psiaka, mimo, iz miejse znalazloby sie dla kilkunastu glodnych lub zmarznietych psow.
Wybiegi dodatkowe a i owszem - ale szkoda, ze nieuzywane. Psiaki nie wychodza na spacery, nie maja tez mozliwosci skorzystania z tego, co da nich zostalo wybudowane.
Ogolna atmosfera mila, cicho, szczekania psiakow no i ta okropna zima. Miski na zewnatrz z pozamarzana woda (kurcze, nie mozna ich wsadzic do srodka?) na pierwszy rzut oka nice, jednak nie ma tylu wolnotariuszy zeby ogarniac to wwszystko)

Atos NIE ZALICZA sie do pudli, czy pudlowatych. Jest typowym kudlaczem, ma ok 9 lat jest mocno do kolana i klapie zebami na kraty (palca tez by klapnal :)

Cekinek juz bardziej jest pudlowatym, chociaz... no, pudlowaty jest.

Nie jest natomiast malym psiakiem, zalicza sie do srednich. Podroz samolotem musialby spedzic w luku bagazowym.

Z Tych nie wrocil z nami zaden psiak :(

Jest kilka kudlaczy (w ogole tam jest dzieki Bogu malo psiakow) jedna cudna Mikrosunieczka, wspanialy slodki szczeniaczek (taki podluzny) i Dorian - wspanialy kundel krotkowlosy )ciemny z bialymi elementami), ktory nie chce jesc...

Ruda Sl. - schronisko prowadzone superosko! Warunki takie a nie inne ale: psy nie sa glodne, czesc lata sobie luzem, czesc jest w duzych przestronnych kojcach inan czesc w biurze. Dziewczyny mile, sympatyczne, rozesmiane, psiaki tez :) SUPER:)

Jest duzo perelek: jaszczaki, bernardynka, spaniel, jakis terier, sznupki, sznupkowate, kudlacze, amstafy, owczarki i wiele wiele innych.
Nie moglam sie powstrzymac i zabralkam jedna mikrosunie :) ale cudo, mowie Wam :)

Pudelek srebrny jest na DT. Ma zacme i kamien (normalka). Nie przyjechal, bo stwierdzilysmy, ze nie damy starszej kobiecie z jednym niewidomym pudlem, drugiego slabowidzacego, bo sobie nie poradzi.

Widzialysmy sunie w koszyczku. Boze! ale cudo! kochana, cudowna, wspaniala!

Jest Kajtek, maly kurdupelek (Mikropies) ktory trzy razy zaadoptowany byl wywalany na ulice.

Reasumujac: zglaszane psiaki na watek pudliszonow nie pokrywaja sie z zalozeniami watku. Zaczyna powoli tworzyc sie watek kudlaczy 2...

Niedlugo wybierzemy sie na Paluch i do Celestynowa. I czuje, ze tam znajdziemy pudlowate perelki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']GPooLCLD dobrze, że już jesteś, stęskniłam się:loveu:Tylko jeszcze może opróżnij pocztę, bo nie mogę wysłać pw[IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/smilies/evil_lol.gif[/IMG][/QUOTE]

też się stęskniłam [IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/smilies/love.gif[/IMG]


Wracałam też z przekonaniem, że tyskie chłopaki wyjdą... Skąd ta rozbieżność faktów :roll:

Na całe szczęście mamy kilka domów do sprawdzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']też się stęskniłam [IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/smilies/love.gif[/IMG]


Wracałam też z przekonaniem, że tyskie chłopaki wyjdą... Skąd ta rozbieżność faktów :roll:

Na całe szczęście mamy kilka domów do sprawdzenia![/QUOTE]

Też myślałam, że pojadą:roll:rozbierzność faktów duża:shake:

Link to comment
Share on other sites

zrobione cafeanimal dla kolejnych pudelków na wątku:

pudel 6 - [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Kobi,7976[/URL]
pudel 8 - [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/pudelka,7977[/URL]
pudel 10 - [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/pudelka,7979[/URL]
pudel 11 - [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/pudel,7980[/URL]
pudel 12 - [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/pudelka,7982[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś robi jakieś bazarki dla pudelków? Nie do końca się orientuję, jak to działa, ale gdyby ktoś coś takiego organizował, to mogę dać trzy książki Barbary Waldoch "Pozytywne szkolenie psów" wraz z klikerami firmy Trixie. Wszystko nowe, nieczytane, nieużywane, klikery w oryginalnych opakowaniach. Cena takiego zestawu na Allegro to chyba 25 zł, w sklepach więcej.

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem !
Przecież na stronie internetowej Atos to ewidentnie to pudel. Czy to znaczy że jego nie ma już w schronisku ?
Ja zrozumiałam że miały być brane dwa pieski, jeden chyba na dt tak ?
To czemu żaden nie pojechał ? Cekinek też się nie nadawał ?
A te dwa biedaczku z Rudy ŚL. :( ?

Link to comment
Share on other sites

Parę dni mnie nie było i ledwo nadążam nad rozwojem sytuacji!

No cóż, myślę, że z Atosa, po uczesaniu, wykąpaniu i przy odpowiednim ostrzyżeniu będzie pudel prima sort:roll: Jak się naszego rodowodowego pudla czarnego nie ostrzyże to tez tak wyglada - jak kudłacz... Martwi mnie tylko, że w opisie z pierwszego postu jest łagodny i przyjazny, a z oględzin na żywo zupełnie inny, kłapie zębami i wo ogóle...
A co do Cekinka - to on naprawdę waży więcej niż 10kg? Bo ktoś tu pisał, ze do 10kg mogą w środku w samolocie lecieć.

A i podajcie mi dziewczyny na PW nr konta pudlowej skarbonki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna_wolontariat']Skoro pudelek nie ma domu i nic póki co na to nie wskazuje załoze mu wspólny wątek z pudelkowata suczką :-(:-(:-(:-(:-([/QUOTE]

o którego pudelka Ci chodzi?

[quote name='feliksik']zrobione cafeanimal dla kolejnych pudelków na wątku:

pudel 6 - [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Kobi,7976[/URL]
pudel 8 - [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/pudelka,7977[/URL]
pudel 10 - [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/pudelka,7979[/URL]
pudel 11 - [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/pudel,7980[/URL]
pudel 12 - [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/pudelka,7982[/URL][/QUOTE]

dzięki:loveu:, zaraz dodam :)

[quote name='filodendron']Czy ktoś robi jakieś bazarki dla pudelków? Nie do końca się orientuję, jak to działa, ale gdyby ktoś coś takiego organizował, to mogę dać trzy książki Barbary Waldoch "Pozytywne szkolenie psów" wraz z klikerami firmy Trixie. Wszystko nowe, nieczytane, nieużywane, klikery w oryginalnych opakowaniach. Cena takiego zestawu na Allegro to chyba 25 zł, w sklepach więcej.[/QUOTE]

my z Energy właśnie mamy robić bazarek , to możemy wszystko razem wystawić :lol: tylko, że my też nie obeznane i czekamy na pomoc zewnętrzną:p
jeszcze raz dzięki :loveu:

[quote name='Dogo07']Nie bardzo rozumiem !
Przecież na stronie internetowej Atos to ewidentnie to pudel. Czy to znaczy że jego nie ma już w schronisku ?
Ja zrozumiałam że miały być brane dwa pieski, jeden chyba na dt tak ?
To czemu żaden nie pojechał ? Cekinek też się nie nadawał ?
A te dwa biedaczku z Rudy ŚL. :( ?[/QUOTE]

pieski okazały się za mało rasowe (chyba z założenia wątku, nikt od nich papierów nie powinien wymagać?). Wiek Atosa też jest dla mnie niejasność :roll:
My jednak uważamy, że jak najbardziej są pudelkowate i zostawiamy je na wątku, postaramy się im pomóc :roll:

[quote name='Piromanka']Pomogę w ogłoszeniach po 2 lutego.[/QUOTE]

dziękujemy :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Parę dni mnie nie było i ledwo nadążam nad rozwojem sytuacji!

No cóż, myślę, że z Atosa, po uczesaniu, wykąpaniu i przy odpowiednim ostrzyżeniu będzie pudel prima sort:roll: Jak się naszego rodowodowego pudla czarnego nie ostrzyże to tez tak wyglada - jak kudłacz... Martwi mnie tylko, że w opisie z pierwszego postu jest łagodny i przyjazny, a z oględzin na żywo zupełnie inny, kłapie zębami i wo ogóle...
A co do Cekinka - to on naprawdę waży więcej niż 10kg? Bo ktoś tu pisał, ze do 10kg mogą w środku w samolocie lecieć.

A i podajcie mi dziewczyny na PW nr konta pudlowej skarbonki![/QUOTE]

w luku bagażowym nic takiego się nie dzieje , Kuba leciał i żyje. Z tego co ja pamiętam to chyba do 8kg :razz: razem z transporterem , ale można się dogadać z pilotem i większy pies też może lecieć z właścicielem .

O tyskich chłopaków podpytam jeszcze , bo nic nie rozumiem:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']podpytaj, podpytaj
A jest tam ktoś kto mógłby iść porobić nowe zdjęcia z punktem odniesienia (żeby wielkość ustalić)?[/QUOTE]

tak jest JOMA , poproszę ją o informację. Wiek , zachowanie Atosa. O wzroście już pisała , ale zapytam jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

Z Watku pudlowatych zaczyna sie robic watek kundlowaty.

Atos klapal zebami i dalej by klapal. Nie mialysmy go gdzie zabrac, gdzie przetrzymac. W planach mial DT gdzie jest male dziecko. Wzielybyscie klapiacego psa do malego dziecka? chyba nie... Pozniej w planach byl hotel. Jedyny, ktory znalazlysmy to 20 zl/doba. Uzbieraly by sie pieniadze?

Cekinek - one nie jest mega wielkim psiakiem. Prosze pamietac, ze niewazne ile pies wazy, on MUSI sie zmiescic do torby, ktora wklada sie w samolocie.

Fajnie, ze ktos wozi psiaki w luku bagazowym. Ja znam za duzo przykrych histrorii i za zadne skarby nie zdecydowalabym sie za wsadzenie go tam.

Rozumiem, ze jestescie zawiedzione, ze pudle, ktorych jest kilka do adopcji nie trafily do DS lub DT. I przepraszam, ze do DT trafil kundel jakich sa tysiace w schroniskach...

ps. jest troche zdjec, czekam na nie i wstawie na watek.

Link to comment
Share on other sites

nikt tutaj nie robił pretensji, nie będziemy wmuszać psów . Nie to nie i koniec.

Tylko, że już wcześniej mowa była o DT dla Cekinka , wstrzymałyśmy się z tym...

W tytule wątku jest też napisane o "pudlowatych" nie wiem jak inni ale ja od żadnego z tych psów nie będę wymagać rodowodu , żeby umieścić go na pierwszej stronie.

ten hotel 20zł doba , hmm mi coronaaj pisała o DT 10zł doba - nie wiem skąd się wzięło to 20zł? Ale to też nic , mamy już coś na oku.

tak mój pies latał kilkadziesiąt razy i w luku i w kabinie , ma 15lat teraz i jest w dobrej kondycji . Nic mu się nigdy nie stało. Gdyby było to zagrożenie dla jego życia i zdrowia to nie latałby ze mną.

tutaj bardziej chodzi o tą rozbieżność faktów i to chcemy ustalić. No bo jak mamy robić chociażby ogłoszenia ?

Nie podobały się, były za mało rasowe i tyle nikt tego nie skomentował. Ja ich nie usunę z wątku.

Link to comment
Share on other sites

Tak, u dziewczyny, ktra ma dziecko jest 10 zl/doba. Rozwazalysmy wziecie go dokladkolwiek indziej. stad 20 zl/doba

Nie chodzi o rodowod tylko o to, ze mozna rozpoznac psa pudlowatego. Atos nie jest pudlowaty w zadnen sposob! on jest typowym kudlaczem. Ale to Ty prowadzisz watek, to Ty decydujesz jakie psy nazwiesz pudliszonami i w typie. Jezeli chcesz nazywac Atosa pudlowatym to pojedz sama i go zobacz a nie wporwadzaj ludzi w blad. A jak nie to wez z 70 "pudlowatych" z watku kudlaczy i je tutaj umiesc.
Chodzi przeciez o to, zeby psiak chociaz troszke przypominal pudla. Mam na mysli wlos. Cekinek ma lekko karbowany wlos, Atos nie.

Mam nadzieje, ze zdjecia i nasze informacje pokaza Wam wszystko i ulatwia oglaszanie psiakow.

(chcialam rowniez dodac, ze w schronisku nie wyprowadza sie zwierzat na spacery, ciezko jest je zatem poznac, dla nich potrzebne sa dobre DT z doswiadczeniem).

Mysle, ze to tyle co mialam do pwoiedzenia. Oczywiscie zawsze sluze pomoca, jezeli tylko jestem w stanie ja dac...

ps. przepraszam, moze mnie ponioslo, ale mam zly dzien, a moze dni....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madallena']Tak, u dziewczyny, ktra ma dziecko jest 10 zl/doba. Rozwazalysmy wziecie go dokladkolwiek indziej. stad 20 zl/doba

Nie chodzi o rodowod tylko o to, ze mozna rozpoznac psa pudlowatego. Atos nie jest pudlowaty w zadnen sposob! on jest typowym kudlaczem. Ale to Ty prowadzisz watek, to Ty decydujesz jakie psy nazwiesz pudliszonami i w typie. Jezeli chcesz nazywac Atosa pudlowatym to pojedz sama i go zobacz a nie wporwadzaj ludzi w blad. A jak nie to wez z 70 "pudlowatych" z watku kudlaczy i je tutaj umiesc.
Chodzi przeciez o to, zeby psiak chociaz troszke przypominal pudla. Mam na mysli wlos. Cekinek ma lekko karbowany wlos, Atos nie.

Mam nadzieje, ze zdjecia i nasze informacje pokaza Wam wszystko i ulatwia oglaszanie psiakow.

(chcialam rowniez dodac, ze w schronisku nie wyprowadza sie zwierzat na spacery, ciezko jest je zatem poznac, dla nich potrzebne sa dobre DT z doswiadczeniem).

Mysle, ze to tyle co mialam do pwoiedzenia. Oczywiscie zawsze sluze pomoca, jezeli tylko jestem w stanie ja dac...

ps. przepraszam, moze mnie ponioslo, ale mam zly dzien, a moze dni....[/QUOTE]

ja nie widziałam tych psów racja, tylko że na stronie piszę że pudel. Była tam JOMA, nic nie napisała, że on wcale nie jest pudlowaty, sama ma swoje pudle , więc na pewno ma jakieś rozeznanie. Zachowanie, wiek też są inne tu i tu.

więcej nie będę tego komentować. Tak jak napisałam dopytam o te psy i tyle.

i proszę Cię o kulturalne wypowiadanie się na tym wątku , bo powstał żeby pomagać psom , a nie na kłótnie.

Link to comment
Share on other sites

a gdzie sie niekulturalnie wypowiadam?

To Wasze wypowiedzi sa niezbyt kulturalne, bo odnosze wrazenie, ze zle jestescie, ze nie wzielysmy zadnego psiaka (wizelysmy, ale nie tego ktroego WY chcialyscie).

I wcale nie chodzi tu o rodowod, czy brak podobienstwa. Nie mozna wciskac nic na sile.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...