Jump to content
Dogomania

Zabiją wszystkie pitbulle i amstaffy!


Kaya93

Recommended Posts

[B]Do końca 2014 r. Wenezuelczycy muszą zabić wszystkie psy ras pitbull, amstaff i staffordshire bull terrier oraz wszelkich związanych z nimi mieszanek. Muszą też rejestrować w urzędzie wszystkie zwierzęta domowe, nawet rybki w akwarium [/B]

[B]Link do całego artykułu:[/B]
[URL]http://wyborcza.pl/1,75477,7434706,Wojna_Wenezueli_z_psami.html[/URL]

:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ten świat oszalał !! Podobno w USA biorą się za niszczenie terrarystyki. W niektórych stanach chcą zakazać nawet pytonów królewskich(są tak groźne jak przeciętna świnka morska,ze wzgl.na małe rozmiary mogą co najwyżej uszczypnąć szpilkowatymi ząbkami).Odechciewa się żyć normalnie.
Niedługo będzie jak w Chinach,będą zabijać pałami zwierzątka domowe,może te mniejsze będzie można mieć za odpowiednim zezwoleniem,np.yorki,chomiki...choć nie wiadomo,przecież taki chomik tez może pogryźć...No koment
Z takimi i tym podobnymi ustawami trzeba walczyć w każdym kraju każdym sposobem,bo niedługo zastaniemy świat podobny do tego przedstawionego w filmie" Equilibrium ".Jeśli ktoś widział to wie o co chodzi :(((

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shakira']Ten świat oszalał !! Podobno w USA biorą się za niszczenie terrarystyki. W niektórych stanach chcą zakazać nawet pytonów królewskich(są tak groźne jak przeciętna świnka morska,ze wzgl.na małe rozmiary mogą co najwyżej uszczypnąć szpilkowatymi ząbkami).Odechciewa się żyć normalnie.
Niedługo będzie jak w Chinach,będą zabijać pałami zwierzątka domowe,może te mniejsze będzie można mieć za odpowiednim zezwoleniem,np.yorki,chomiki...choć nie wiadomo,przecież taki chomik tez może pogryźć...No koment
Z takimi i tym podobnymi ustawami trzeba walczyć w każdym kraju każdym sposobem,bo niedługo zastaniemy świat podobny do tego przedstawionego w filmie" Equilibrium ".Jeśli ktoś widział to wie o co chodzi :((([/QUOTE]

A wiesz,że amerykańce jak sie znudzą swoimi "wężykami" puszczają je gdzie luzem i takie niegroźne wężyki powodują zmiany w przyrodzie?Dam Ci wspaniały przykład który lubie: w Polsce były kupowane żółwie czerwonolice bądź też żółtolice,żółwiki małe fajne,ale wiadomo co małe zazwyczaj może urosnąć,żółwie rosły bardzo duże.Co zrobić z takim problemem? Do stawu lub jeziora wystarczyło wywalić i po kłopocie.A no wcale nie,żółwie zaczęły siać spustoszenie w wodzie i całym ekosystemie.
Co do artykułu to chyba już nic mnie nie zdoła zdziwić...głupota i okrucieństwo ludzkie nie zna granic.

Link to comment
Share on other sites

Niedawno Chiny , teraz Wenezuela , a u nas jak jest ?

Jak uregulowane i egzekwowane są sprawy psów ?
Skąd biorą się setki tysięcy , podkreślam , setki tysięcy bezdomnych psów i kotów ?
[B]Ile dziesiątek tysięcy psów i kotów , każdego roku , usypia się w Polsce , w schronach , całkiem legalnie ?
[/B]
Gdzie na bezdomnych psach robi się doskonałe interesy ?
/suwak zaawansowania proszę ustawić na 26 min 30 sek./
[URL]http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/29122009[/URL]

Gdzie , w Polsce , czy w Wenezueli , w tysiącach gospodarstw rolnych , psy wiszą całe krótkie życie na łańcuchach , pod stertą desek , żywione odpadkami, i całe dnie zdychają bez wody ?
Gdzie latem , wywozi się psy na środek pola i pozostawia je tam przywiązane do palika, aby odstraszały dziki ?
Gdzie ludzie paradują z żywymi karpiami , na Święta ?

[B]Gdzie zezwala się na zamurowywanie żywcem piskląt czyżyków podczas docieplania bloków mieszkalnych ?[/B]

W jakim kraju ludzie , ba , nawet parlamentarzyści , olewają prawo i zezwalają na kopiowanie uszu , nawet własnym psom ?
I wszystkim to wisi ?

[URL]http://www.halicki.pl/o_mnie/hobby[/URL]

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=NVvInYhXBeY&feature=related[/URL]

W jakim kraju istnieją setki organizacji , nawet sejmowych , które jakże często tylko udają robotę ? Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt liczy już 60 członków, i co z tego wynika , konkret ?
[URL="http://zespoldlazwierzat.pl/"]http://zespoldlazwierzat.pl[/URL]
[FONT=Verdana][URL]http://www.dziennik.pl/polityka/article323947/Poslowie_chca_kastrowac_psy_i_koty.html[/URL] [/FONT]

A zwłaszcza tu :
[FONT=Verdana][URL]http://www.polityczni.pl/sejm_o_zwierzakach_wspolnym_glosem,audio,50,4442.html[/URL] [/FONT]
...
[FONT=Verdana]Zgadzam się z Wami . Masowe usypianie TTB to okrucieństwo .[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='corrida']A czytaliście komentarze do tego artykułu? :( Niektórzy już nie mogą się doczekać, kiedy u nas coś takiego się pojawi. Jak ludzie mogą być tak zaślepieni i pozbawieni serca :(. Ten świat już chyba zupełnie oszalał.[/QUOTE]

od dawna przestałam czytać komentarze pod artykułami tego typu...wiem co ludzie będą pisać

Nie rozumiem jak właściciele pozwolą na to. Ja bym próbowała wszystkiego: od ukrywana psa po wywiezienie go gdzie indziej :( jak można zrobić coś takiego niewinnym zwierzętom!?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kotki']A wiesz,że amerykańce jak sie znudzą swoimi "wężykami" puszczają je gdzie luzem i takie niegroźne wężyki powodują zmiany w przyrodzie?Dam Ci wspaniały przykład który lubie: w Polsce były kupowane żółwie czerwonolice bądź też żółtolice,żółwiki małe fajne,ale wiadomo co małe zazwyczaj może urosnąć,żółwie rosły bardzo duże.Co zrobić z takim problemem? Do stawu lub jeziora wystarczyło wywalić i po kłopocie.A no wcale nie,żółwie zaczęły siać spustoszenie w wodzie i całym ekosystemie.
Co do artykułu to chyba już nic mnie nie zdoła zdziwić...głupota i okrucieństwo ludzkie nie zna granic.[/QUOTE]
A wiesz że niegroźne pieski są wywalane na ulicę,lub po prostu puszczane samopas w każdym kraju? Wiesz że samopas po lasach biegają hordy psów(widziałam na własne oczy,nie czytałam) i polują na dzikie zwierzęta?
Więc idąc twoim tokiem myślenia psów w ogóle należy zakazać i wszystkich innych zwierząt domowych.
Ale ciebie tylko biedne pieski obchodzą bo ty lubisz pieski a nie lubisz węży. A sytuacja jest taka sama i tu i tu,a najgorsze że głos zabierają ludzie którzy są przeciwnikami hodowli danych zwierząt.
Ile ludzi zabiły kochane pieski,najlepsi przyjaciele człowieka? W takim razie należy ich jednak zakazać skoro niektórzy ludzie są nieodpowiedzialni,tak? To jest twój tok myślenia?
Ja ci tez dam przykład:w Polsce była moda na asty wśród młodzieży i jak to się skończyło?Ile ludzi,dzieci zostało pogryzionych/zagryzionych ?
Więc albo uważasz że eksterminacja psów jest ok,albo jesteś hipokrytką,bo ty lubisz pieski tylko i bronisz ich bez wzgl. na to że stanowią realne zagrożenie,a węży nie lubisz,są dla ciebie bee to hodowców węzy nalezy tępić tak? Żal d...ściska jak czytam takie coś!!!

Kotki-nie przyszło ci do głowy że dla tych odpowiedzialnych hodowców węży zakaz hodowli i odebranie im zwierząt jest dla nich tym samym,czym dla ciebie czy innych na dogomani byłby zakaz hodowli psów i odebrani ich właścicielom?Nie możesz tego pojąć że tak jak niektórzy kochają psy i nie wyobrażają sobie domu/świata bez nich tak niektórzy kochają gady? Żałosne masz myślenie...a co do przyrody...ginie a obce gatunki są najmniejszym problemem.Ginie bo najgorszym obcym gatunkiem który niszczy wszystkie inne jest Homo Sapiens.
Jeśli o zakazie hodowli,eksterminacji jakiegos gatunku zwierząt hodowanego w domu ma decydować ilość nieodpowiedzialnych hodowców,to sory,ale psy juz dawno powinny być wytępione.
Ja mam i psy i koty i gady i rozumiem stanowisko wszystkich tych stron,ale to trzeba się zgłębić w temat,a nie cytować coś co sie gdzieś tam przeczytało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shakira']A wiesz że niegroźne pieski są wywalane na ulicę,lub po prostu puszczane samopas w każdym kraju? Wiesz że samopas po lasach biegają hordy psów(widziałam na własne oczy,nie czytałam) i polują na dzikie zwierzęta?
Więc idąc twoim tokiem myślenia psów w ogóle należy zakazać i wszystkich innych zwierząt domowych.
Ale ciebie tylko biedne pieski obchodzą bo ty lubisz pieski a nie lubisz węży. A sytuacja jest taka sama i tu i tu,a najgorsze że głos zabierają ludzie którzy są przeciwnikami hodowli danych zwierząt.
Ile ludzi zabiły kochane pieski,najlepsi przyjaciele człowieka? W takim razie należy ich jednak zakazać skoro niektórzy ludzie są nieodpowiedzialni,tak? To jest twój tok myślenia?
Ja ci tez dam przykład:w Polsce była moda na asty wśród młodzieży i jak to się skończyło?Ile ludzi,dzieci zostało pogryzionych/zagryzionych ?
Więc albo uważasz że eksterminacja psów jest ok,albo jesteś hipokrytką,bo ty lubisz pieski tylko i bronisz ich bez wzgl. na to że stanowią realne zagrożenie,a węży nie lubisz,są dla ciebie bee to hodowców węzy nalezy tępić tak? Żal d...ściska jak czytam takie coś!!!

Kotki-nie przyszło ci do głowy że dla tych odpowiedzialnych hodowców węży zakaz hodowli i odebranie im zwierząt jest dla nich tym samym,czym dla ciebie czy innych na dogomani byłby zakaz hodowli psów i odebrani ich właścicielom?Nie możesz tego pojąć że tak jak niektórzy kochają psy i nie wyobrażają sobie domu/świata bez nich tak niektórzy kochają gady? Żałosne masz myślenie...a co do przyrody...ginie a obce gatunki są najmniejszym problemem.Ginie bo najgorszym obcym gatunkiem który niszczy wszystkie inne jest Homo Sapiens.
Jeśli o zakazie hodowli,eksterminacji jakiegos gatunku zwierząt hodowanego w domu ma decydować ilość nieodpowiedzialnych hodowców,to sory,ale psy juz dawno powinny być wytępione.
Ja mam i psy i koty i gady i rozumiem stanowisko wszystkich tych stron,ale to trzeba się zgłębić w temat,a nie cytować coś co sie gdzieś tam przeczytało.[/QUOTE]

Naucz sie czytać ze zrozumieniem,bo daleko nie zajdziesz.Gdzie napisałam,że nie lubie węży?Skąd wnioskujesz,że lubie pieski?MOże wcale ich nie lubie tylko na dogomanii udaję?Skąd wiesz,że nie mam zbożowca albo królewskiego?Taka jest niestety prawda,skąd wiesz,że Ci ludzie w ameryce tak nie robią?Byłeś/aś w każdym zakątku ameryki?Wiesz człowieku co tam się dzieje?!Masz haotyczny tok myślenia,piszesz brednie i zmyślasz rzeczy których nie napisałam.I w dodatku mnie obrażasz.Ale spodziewałam się tego.Aby Ci uzmysłowić parę rzeczy:mało mnie obchodzi Twoje egoistyczne podejście do świata i natury.Uważasz,że jeśli masz węża to jesteś królem świata i Twój wąż też??A no nie,Twój wąż ma Cię gdzieś,myślę,że wolałby teraz pełzać po trawie i prawdziwych skałach,wolny i dziki.I dodam,że Twoje "mądrości" mało mnie obchodzą.Bo sam/a nie wiesz o czym piszesz,aby tylko czyms przygrzmocić...no cóz,nie zrobiłes/az na mnie wrażenia.

Link to comment
Share on other sites

Kotki i kto tu pisze chaotycznie.Masz jakiś problem do mnie? Ty mi nie będziesz zabraniać mojego hobby to po pierwsze.
Po drugie:to samo się dzieje w wężami co i z astami jak trafią w niepowołane ręce,czyli źle się dzieje.Z astami jest gorzej bo o wiele częściej zabijają ludzi.Ale ty jesteś przeciw eksterminacji astów...a nie wiesz co się dzieje choćby na polskich ulicach?(piszę o astach teraz).
Po Twojej wypowiedzi wniskuję że masz coś wspólnego z pewną pseudoekologiczną oragnizacją co to niby broni przyrody a tak na prawdę działają tylko dla kasy.
Moje zwierzęta,jakiekolwiek hoduję,a nie tylko węże i psy...wszystkie od pokoleń rodzą się w niewoli.

Jeszcze raz ci piszę,bo to ty masz kłopot z rozumieniem tekstu:zobacz ile psów jest bez domu,ile bląka się po ulicach,ile jest pogryzień? Czy to jest powód żeby zakazać hodowli psów??? Analogiczna sytuacja jest z tymi nieszczęsnymi wężami w USA.Jesli ma być odpowiedzialnośc zbiorowa,to niestety psy tez należy wytępić bo nieodpowiedzialnych ludzi jest masa,tak jak psów produkowanych taśmowo.
A jedyną tu egoistką jesteś ty,bo jakby to tobie zakazali trzymania psa i kazali ci się go pozbyć to byś dopiero skomlała...no chyba że nie ruszyło by cię to,jeśli nie,to nie wiem co ty robisz na forum miłośników jakichkolwiek zwierząt.
I nikt mi nie będzie odbierał mojej pasji,na którą poświęciłam pół życia i która nikomu nie szkodzi ani nie wadzi.Bo żadne z moich zwierząt nie jest uciążliwe w żaden sposób dla nikogo,ani psy,ani zwierzaki egzotyczne i nie będziesz mi wmawiać nie wiadomo czego.

Koniec rozmowy bo to nawet nie jest na temat.I przepraszam innych uzytkowników że zjechałam już tak bardzo z tematu,ale rzygam jak czytam takie wypowiedzi.Trudno nie odpowiedzieć na taki komentarz.
Do wszystkich:szanujmy się nawzajem,nieważne,psy,koty,węże czy papugi,wszyscy hodujemy po prostu zwierzęa,jakie to sprawa gustu a o gustach się nie dyskutuje.To są zwierzęta...a nastała zała tendencja do robienia ustaw antyzwierzęcych i z tym należy walczyć,bo inaczej zastaniemy świat w którym nie będzie wolno niczego,może ildealny,gdzie nikt nie będzie mógł mieć żadnej pasji,ale czy będziemy wtedy szczęśliwi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shakira']Kotki i kto tu pisze chaotycznie.Masz jakiś problem do mnie? Ty mi nie będziesz zabraniać mojego hobby to po pierwsze.
Po drugie:to samo się dzieje w wężami co i z astami jak trafią w niepowołane ręce,czyli źle się dzieje.Z astami jest gorzej bo o wiele częściej zabijają ludzi.Ale ty jesteś przeciw eksterminacji astów...a nie wiesz co się dzieje choćby na polskich ulicach?(piszę o astach teraz).
Po Twojej wypowiedzi wniskuję że masz coś wspólnego z pewną pseudoekologiczną oragnizacją co to niby broni przyrody a tak na prawdę działają tylko dla kasy.
Moje zwierzęta,jakiekolwiek hoduję,a nie tylko węże i psy...wszystkie od pokoleń rodzą się w niewoli.

Jeszcze raz ci piszę,bo to ty masz kłopot z rozumieniem tekstu:zobacz ile psów jest bez domu,ile bląka się po ulicach,ile jest pogryzień? Czy to jest powód żeby zakazać hodowli psów??? Analogiczna sytuacja jest z tymi nieszczęsnymi wężami w USA.Jesli ma być odpowiedzialnośc zbiorowa,to niestety psy tez należy wytępić bo nieodpowiedzialnych ludzi jest masa,tak jak psów produkowanych taśmowo.
A jedyną tu egoistką jesteś ty,bo jakby to tobie zakazali trzymania psa i kazali ci się go pozbyć to byś dopiero skomlała...no chyba że nie ruszyło by cię to,jeśli nie,to nie wiem co ty robisz na forum miłośników jakichkolwiek zwierząt.
I nikt mi nie będzie odbierał mojej pasji,na którą poświęciłam pół życia i która nikomu nie szkodzi ani nie wadzi.Bo żadne z moich zwierząt nie jest uciążliwe w żaden sposób dla nikogo,ani psy,ani zwierzaki egzotyczne i nie będziesz mi wmawiać nie wiadomo czego.

Koniec rozmowy bo to nawet nie jest na temat.I przepraszam innych uzytkowników że zjechałam już tak bardzo z tematu,ale rzygam jak czytam takie wypowiedzi.Trudno nie odpowiedzieć na taki komentarz.
Do wszystkich:szanujmy się nawzajem,nieważne,psy,koty,węże czy papugi,wszyscy hodujemy po prostu zwierzęa,jakie to sprawa gustu a o gustach się nie dyskutuje.To są zwierzęta...a nastała zała tendencja do robienia ustaw antyzwierzęcych i z tym należy walczyć,bo inaczej zastaniemy świat w którym nie będzie wolno niczego,może ildealny,gdzie nikt nie będzie mógł mieć żadnej pasji,ale czy będziemy wtedy szczęśliwi?[/QUOTE]

A gdzie ja Ci zabraniam uprawiać swoje hobby??I powiem szczerze,że nie wiem co sie dzieje na polskich ulicach bo na wszystkich na raz nie jestem.I skąd wiesz,że wiecej astów zabija ludzi niż węże?Masz jakieś dane na ten temat?Twoim słowom raczej nie będę wierzyc.Liczą sie dowody.I masz rację,mam coś wspólnego z pewna pseudoekologiczną organizacją i tu też masz racje-zarabiam grrruube miliony,które codziennie wieczorem palę w kominku popijając Macallana z 1926 i głaszcząc tygrysa...tylko kurcze zapomniałam jaka to była organizacja,może Ty mi przypomnisz bo zapomnialam,a zauważyłam,ze wiesz wszystko na świecie to weź mnie oświeć ;) bla bla koniec tego tematu, tylko tu się z Toba zgodze.Bo ani to na temat ani do niczego nie prowadzi.Wiem juz tylko tyle,że istnieje na tym świecie osobnik tak zacofany i tak zadufany w swojej racji,że nie widzi jaki jest głupi.Trudno pozdrowienia z Saint-Tropez! haha

Link to comment
Share on other sites

No to ja sobie pozwolę wstawić właśnie takie fotki psów morderców mieszkających u mnie w domu.
[B]Ginger - 4 lata z moim 3 miesięcznym synkiem.......[/B]

[IMG]http://img62.imageshack.us/img62/7411/72590505.jpg[/IMG]

[IMG]http://img64.imageshack.us/img64/4207/39082705.jpg[/IMG]

[IMG]http://img37.imageshack.us/img37/4779/xxxwe.jpg[/IMG]

[B]Moja 5 cie letnia suka z Natanielem.[/B]

[IMG]http://img37.imageshack.us/img37/7554/zzzzeq.jpg[/IMG]

[img]http://img21.imageshack.us/img21/2201/zzzhf.jpg[/img]

[url]http://img37.imageshack.us/img37/7595/30439378.jpg[/url]

[url]http://img21.imageshack.us/img21/1665/58190677.jpg[/url]

[url]http://img707.imageshack.us/img707/5531/zzzzzr.jpg[/url]

To co mają zamiar zrobic jest jak dla mnie jednym wielkim nieporozumieniem - nie można winić psa za to że go człowiek takim stworzył - powinniśmy być odpowiedzialni za swoje stworzenia które z Nami mieszkają - a nie kazać odgórnie usypiać psy typu bull - cisną mi sie na usta i inne słowa a przede wszystkim budzi się we mnie ogromna złość jak coś takiego się czyta.U mnie w domu przebywa 4 dorosłe Amstaffy i szczeniak 9-cio miesięczny,psiaki żyją z 2 dzieci 13 letnią córką i 3 miesięcznym synem i nawet przez chwile nie widziałam jakiejkolwiek oznaki agresji z ich strony- i naprawdę ja nie zamieniła bym tych psiaków na żadne inne.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Diamant-piękne fotki i piękne psy!!! I masz rację-powinniśmy być odpowiedzialni za stworzenia które z nami mieszkają.
A zabranianie hodowli któreś rasy psów czy GRUPY ZWIERZĄT jest niesprawiedliwe w stosunku do takich ludzi jak np.Ty
Karani powinni być ci,którzy zwierzaka nie dopilnowali lub trzymają go w niewłaściwych warunkach a nie metoda "wszyscy za jednego".Bo tym sposobem dojdziemy do tego że wszystko będzie zakazane,bo zawsze się znajdą ludzie nieodpowiedzialni.I to nie tyczy tylko zwierząt,ale wszystkiego.
Ale pewnie zaraz zostanę zbluzgana przez pewną osobę,bo dodałam"grupa zwierząt" a wiadomo co ja mam na myśli ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diamant']
U mnie w domu przebywa 4 dorosłe Amstaffy i szczeniak 9-cio miesięczny,psiaki żyją z 2 dzieci 13 letnią córką i 3 miesięcznym synem i [U]nawet przez chwile nie widziałam jakiejkolwiek oznaki agresji z ich strony-[/U] i naprawdę ja nie zamieniła bym tych psiaków na żadne inne.

Pozdrawiam.[/QUOTE]
1.Uważasz , że taki model bycia z psami należy upowszechniać i można polecić go każdemu bez jakichkolwiek obaw ?
2.Czy to , że Ty w tym konkretnym przypadku , nie widziałaś oznak agresji oznacza , że agresja na pewno w innej rodzinie z amstaffami , nie wystąpi ?
3.BTW , psy tej rasy są powszechnie znane z przyjaznego usposobienia wobec ludzi .
Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...