Jump to content
Dogomania

Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość


Pipi

Recommended Posts

W mojej wsi pojawiła się suczka, bardzo podobna do foksteriera. Pierwszy raz zobaczyłam ją latem, ale myślałam, że jest czyjaś, że tylko jak to zwykle bywa, biega sobie i dziaduje, bo tu mało kto daje nawet swoim psom jeść, a co mówić bezdomnym. Nie wiem, czy ją ktoś wyrzucił, czy może włóczyła się po wsiach i nie miała już siły iść dale, więc została.
Teraz jest bardzo ciężko, ponieważ ona jest przeganiana przez ludzi, nie ma gdzie się podziać. Widuję ją jak śpi zwinięta w kłębuszek na śniegu. Czasem, jak nie ma w domu męża jednej pani, lub w nocy, wiem, że od strony pola wchodzi do stodoły na siano. Jest bardzo chuda, sierść pozlepiana, cała w kołtunach i w śniegu. Jakiś czas temu, kiedy do mnie podeszła (jeszcze nie było śniegu i mrozów),zobaczyłam jak cała sierść się rusza.To były wszy, straszne wszy. Pobiegłam do domu, przyniosłam Fripex i tabletki na robale. Wkurzona, zaczęłam pytać wtedy po ludziach czyj to pies. Usłyszałam to najgorsze - niczyja. Ludzie myśleli, że to moja, a ponieważ nie broiła, nie kradła, nie zabijała kur, nie brała jajek, nikt nie przychodził do mnie na skargę. Nie było do czego się przyczepić, na szczęście. I tak to do dnia dzisiejszego żyje sobie biedna, tylko jak ona żyje??????
Pomyślałam, że muszę jej pomóc i pierwszym krokiem jest założenie jej wątku. Nie dawno miała cieczkę, na pewno jest w ciąży, ponieważ chodziło za nią kilka psów. Bardzo mi jej żal, ale nie mogę dać jej nawet domu tymczasowego, bo zwyczajnie nie mam gdzie jej umieścić. każdy kąt zajęty. Pomóżcie, proszę, może ktoś się zakocha? Nie ukrywam, że liczę na to. Ona kaszle, jest przemarznięta. Zaczęłam jej podawać synolux. Nie mam teraz samochodu (rozbity), nie mogę zawieźć jej nawet do weta. Ona nie wytrzyma tych mrozów. Teraz, kiedy ludzie wiedzą, że to nie moja suka, tym bardziej ją przeganiają. Pomóżcie proszę.

[B][COLOR=blue]Suczka, którą nazwaliśmy Foksia od 18.01.br. jest w hotelu u AlinyS. Jednak proszę o wsparcie, brakuje pieniędzy, potrzebna jest sterylka, bo suczka jest w ciąży i brak deklaracji na szczepienia, hotelik.[/COLOR][/B]

[CENTER][SIZE=3][B][COLOR=blue]Nawet najmniejsze wpłaty, będą wielkimi.[/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER]

O sprawy finansowe dba tu na wątku [SIZE=4][COLOR=#ff0000]elik[COLOR=#000000][SIZE=2] . Niżej, rozliczenia, które zrobiła elik. Kochana ciociu, dziękuję[/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE].

[CENTER][COLOR=blue][B][SIZE=3]Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób umożliwili Foksi rozpocząć podróż do normalności[/SIZE][SIZE=3] serdecznie dziękujemy[/SIZE][/B][/COLOR]
[COLOR=blue][B][SIZE=3]:loveu::loveu:[/SIZE][/B][/COLOR][/CENTER]


[CENTER][SIZE=4][COLOR=#ff0000]Rozliczenie wpłat i wypłat na Foksię[/COLOR][/SIZE][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=3]styczeń 2010 r.[/SIZE][/B][/CENTER]

[SIZE=2][B][SIZE=3]Wpłaty[/SIZE][/B]
[/SIZE][SIZE=2]20,00 - Evita karma [B](19.01.)[/B][/SIZE]
[SIZE=2]20,00 - enia karma [/SIZE]
[SIZE=2]40,00 - Jota karma [/SIZE]
[SIZE=2]20,00 - Jota transport [/SIZE]
[SIZE=2]50,00 - li1 hotelik[/SIZE]
20,00 - katimal karma
40,00 - [COLOR=black]Fiorsteinbock karma [B](20.01.)[/B][/COLOR]
50,00 - kkanarekk transport
150,00 - kkanarekk hotelik
25,00 - olalolaa [B](21.01.)[/B]
20,00 - Javena karma
50,00 - Migdalena
50,00 - Evelin transport
50,00 - Lucyna sterylizacja
50,00 - Skarpeta Kudłaczy [B](22.01.)[/B]
50,00 - Martini75
50,00 - li1 [B](26.01.)[/B]
30,00 - Asiaczek [B](27.01)[/B]
50,00 - Jota hotelik [B](28.01.)[/B]
[SIZE=2]=====================[/SIZE]
[SIZE=2][SIZE=3][B]835,00 zł[/B][/SIZE][/SIZE]



[LEFT][COLOR=red][SIZE=4][SIZE=3][COLOR=purple][COLOR=#000000][B]Wypłaty [/B][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/LEFT]

[SIZE=2][COLOR=black]238,00 - karma dla psiaków Pipi [B](15.01.[/B][/COLOR][/SIZE][COLOR=black][B])[/B][/COLOR]
[LEFT][COLOR=black][SIZE=2]270,00 - transport Foksi [B](18 i 19.01.[/B][/SIZE][B])[/B][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=2]==============[/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][B][SIZE=2]508,00 zł[/SIZE] -[/B] kwota założona przez elik, [/COLOR]
[COLOR=black]po odliczeniu jej deklaracji - 140 zł (40 karma + 50 transport + 50 hotelik) wydatki wynoszą [/COLOR]
[SIZE=3][COLOR=black][B]368,00[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=black] [B]zł [/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=black]147,00 - hotelik 18-31.01. [B](21.01.)[/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=black]=======[/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=3][COLOR=black]515,00 zł[/COLOR][/SIZE][/B][/LEFT]


[LEFT][COLOR=purple][B][SIZE=3][COLOR=blue]Saldo na dzień 31.01.2010 r.[/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][/LEFT]

[LEFT][COLOR=blue][SIZE=3]835,00[/SIZE][/COLOR]
[SIZE=3][COLOR=blue]- 515,00[/COLOR][/SIZE]
[COLOR=blue]======[/COLOR]
[COLOR=blue][B][SIZE=3]320,00 zł[/SIZE][/B][/COLOR][/LEFT]

[CENTER][B][SIZE=3]luty 2010 r.[/SIZE][/B][/CENTER]

[LEFT][SIZE=2][SIZE=3][B]Wpłaty [/B][/SIZE][/SIZE][/LEFT]

[LEFT]320,00 - saldo z dnia 31.01.br.
50,00 - elik [B](1.02.)[/B]
61,00 - bazarek enia
145,00 - bazarek elik [B](16.02.)[/B]
=================
[B][SIZE=3]576,00 zł[/SIZE][/B][/LEFT]


[LEFT][COLOR=red][SIZE=4][SIZE=3][COLOR=purple][COLOR=#000000][B]Wypłaty[/B][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/LEFT]

[LEFT]140,00 - hotelik 1-14.02. [B](1.02.)[/B]
20,00 - hotelik 15-16.02.[B] (19.02.)[/B]
[COLOR=#0000ff][COLOR=black]202,00 przekazane dla Azy z wątku[/COLOR] [/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/threads/179278-Aza-psie-dziecko-wyrzucone-na-mrA-z-Prosimy-o-wsparcie-finansowe-na-hotelik"][COLOR=darkorchid]http://www.dogomania.pl/threads/179278-Aza-psie-dziecko-wyrzucone-na-mrA-z-Prosimy-o-wsparcie-finansowe-na-hotelik[/COLOR][/URL] [COLOR=black][B](20.02.)[/B][/COLOR]
[B]==================[/B]
[B]362,00 zł[/B][/LEFT]


[LEFT][B][SIZE=3][COLOR=blue]Saldo na dzień 28.02.2010 r. [/COLOR][/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][COLOR=blue]576,00[/COLOR]
[COLOR=blue]- 362,00[/COLOR]
[COLOR=blue]=========[/COLOR]
[B][SIZE=3][COLOR=blue]214,00 zł[/COLOR][/SIZE][/B][/LEFT]


[CENTER][B][SIZE=3]marzec 2010 r.[/SIZE][/B][/CENTER]

[LEFT]214,00 - saldo z dnia 28.02.br.
-150,00 - kwota przekazana dla Azy i Miśka - po 75,- zł [B](23.03.)[/B]
- 64,00 - kwota, którą przekażemy po podaniu numeru konta na akcję sterylizacje
=============================
[B][SIZE=3]0,00 zł[/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2]W dniu 23.03.2010 r. AFN przekazał kwotę 214,- zł, jako zwrot kosztów sterylizacji Foksi, na konto AlinyS, która za tą sterylizację zapłaciła w dniu zabiegu.[/SIZE]
[SIZE=2]W związku z tym, kwotę, która została jako rezerwa na zapłacenie zabiegu w przypadku, gdyby AFN odmówił refundacji, przekazujemy na opotrzeby Azy i Miśka z poniższych wątków, które są pod naszą opieką.[/SIZE]
[SIZE=2]wątek Azuli[/SIZE]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/179278-Aza-psie-dziecko-wyrzucone-na-mrA-z-Prosimy-o-wsparcie-finansowe-na-hotelik[/URL][/LEFT]

[LEFT]wątek Misia
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/181895-Pies-z-poderA-niAE-tym-gardA-em-o-ktA-rego-walczyA-o-pA-A-Polski-Prosi-o-pomoc-finansowAE[/URL][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2]Kwotę 64,- zł pozostawiamy do przekazania dla tworzącej się struktury, której celem będzie wspieranie idei sterylizacji bezdomnych suczek. Kwota ta zostanie przekazana po otrzymaniu numeru konta tworzącej sie organizacji.[/SIZE][/LEFT]
================================================================
[LEFT][SIZE=2][/SIZE]
[SIZE=2]W dniu 1.05.2010 r. kwota 64,00 zł została przelana na konto akcji [B]sterylizacje.[/B][/SIZE]
[SIZE=2]Konto zostało otwarte przy Fundacji "SOS Abokserom" specjalnie i wyłącznie na ten cel.[/SIZE][/LEFT]


[SIZE=2][LEFT][SIZE=4][URL="http://www.dogomania.pl/threads/184498-Akcja-STERYLIZACJA-(by-bezdomniaków-było-mniej)/page7"][SIZE=2]http://www.dogomania.pl/threads/184498-Akcja-STERYLIZACJA-(by-bezdomniaków-było-mniej)/page7[/SIZE][/URL][/SIZE]

[LEFT][SIZE=4][SIZE=2]Strona nr 7, post nr 68.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/LEFT]
[/LEFT]
[SIZE=2][SIZE=4]
[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To jest Foksia

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/929250da00ecb83d.html"][IMG]http://images45.fotosik.pl/254/929250da00ecb83dmed.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://images50.fotosik.pl/244/cb0cd9e194da3155med.jpg"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

dziś szukałam jej prawie godzinę,znalazłam przy szkole jak dziadowała wśród dzieci czekających na autokar
może dzieci oddają jej kanapki,to tam chodzi?
ja daję jej jedzenie w reklamówce,tzn.miskę do reklamówki chowam. . . .

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b2296dc27f88e31d.html"][IMG]http://images39.fotosik.pl/250/b2296dc27f88e31dmed.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję,że jesteście,niezastąpione ciocie.Oby znalazł się ktoś,kto jej pomoże.Same wiecie,że ja nie dam rady.Chodzę,żeby dać jej jeść,ale zaczynają gadać żebym zabierała i nie karmiła jej na wiosce.Jak pani chce karmić,to zabierać do siebie,wynocha stąd.A dziś jak zjadła zaczęła za mną iść.Musiałam ją odegnać,tak jak inni.Ja nie mogę,na prawdę nie mogę wziąć do siebie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zajdzie taka potrzeba,wezmę na ręce i przywiozę PKS-em.Nie będzie z tym problemu,byle ją uratować.Jest strasznie zimno,a ona siedzi na drodze.Przed chwilą widziałam.Chodziłam do sąsiadki i widziałam ją z daleka.Teraz jest pora dojenia krów,ona na pewno czeka aż gospodarz pójdzie do domu,wtedy będzie mogła bezpiecznie schować się do stodoły,albo jak jej się uda do chlewa,gdzie są świnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiamm']bannerek:
[url=http://www.dogomania.pl/threads/177608-BiaA-ystok-wieA-Foksia-A-yjAE-ca-na-A-niegu-pomA-A-my-jej-inaczej-zginie][img]http://img11.imageshack.us/img11/8240/9f36396337470acamed.jpg[/img][/url]
______[/QUOTE]

asiamm,czy zrobiłaś banerek? u mnie nie widać:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Czy sunia nie jest dzika z tej samotnosci? Bardzo chce pomoc ale nie moge zrobic tego na gwalt. Mam jedna suczke w domu, tamta trzeba by bylo odizolowac potem odpchlic, odrobaczyc itd. a piwnice mam w remoncie. Jednak wszystko daloby sie zorganizowac tylko potrzebuje chwilke czasu. Czy Pani nie moglaby wzasc psine do siebie, do jakiejs szopy, stodoly bo noc ma byc bardzo mrozna. Wieczorem jeszcze sie odezwe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katimal']Witam!
Jesli sunia miała cieczkę, trzeba z nią jechać jak najszybciej do weta!!! Po co mają sie urodzić kolejne sieroty???
Nie mogę pomóc w transporcie, bo jestem w ogóle z innej części Polski.
Jak daleko masz do weterynarza? Da sie dojechać PKS-em?[/QUOTE]

PKS-em da się dojechać,ale na zastrzyk już za późno,bo minęło od cieczki ponad tydzień,może więcej.Na sterylkę?,jak,jak taki mróz?
Nie mam gdzie jej zabrać,u mnie nic się nie domyka/stodoła,chlewy/wszystko się rozwala.Jeden chlew, w którym jest kozioł, ma zamknięte drzwi,ale są dziury i ona wyjdzie.Jak wyjdzie,to nie będę mogła wypuścić swoich psów,bo będzie "jadka".Ona nie godzi się z moimi psami,dlatego chodzę na drugi koniec wsi żeby ją nakarmić.Jak ona pokazuje się na moim podwórku,to muszę ją wygonić.Moje psy ją czują przez sciany,zaczynają szczekać,wyć,biegają po całym domu,nie mogę ich opanować.Na innych podwórkach ona tego nie robi,nie wiem dlaczego u mnie tak się zachowuje.Gdybym mogła zabrałabym, na prawdę nie mogę :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hrabina']Czy sunia nie jest dzika z tej samotnosci? Bardzo chce pomoc ale nie moge zrobic tego na gwalt. Mam jedna suczke w domu, tamta trzeba by bylo odizolowac potem odpchlic, odrobaczyc itd. a piwnice mam w remoncie. Jednak wszystko daloby sie zorganizowac tylko potrzebuje chwilke czasu. Czy Pani nie moglaby wzasc psine do siebie, do jakiejs szopy, stodoly bo noc ma byc bardzo mrozna. Wieczorem jeszcze sie odezwe.[/QUOTE]
Ona jest bardzo serdeczna,przylepka prawdziwa.Tylko dzięki temu,że nie szczeka na nikogo,ustępuje z drogi,nie narzuca się,jest jeszcze żywa.U nas we wsi, gdyby ona sprawiała jakieś problemy,została by zwabiona do jakiegoś chlewa i po prostu zatłuczona na śmierć.Nie wiadomo,czy któregoś dnia nie zniknie w cudowny sposób,tylko dlatego,że widzą,że ja już koło niej się kręcę.Byłam dziś u tej pani,przy której ona przebywa,bo kobieta po kryjomu chowa ją w tej stodole,osypki dla świń z wodą da czasem.Rozmawiałam z jej mężem,prosiłam żeby jej nie przeganiał,że postaram się ją gdzieś umieścić,tylko to potrwa.Wydziwiał,nagadał się ile wlezie i niby obiecał,że da jej spokój,ale żona odprowadzając mnie do wyjścia,powiedziała po cichu:"pani,on fałszywy,nie słuchać go,teraz to dopiero mi się oberwie".Myślę jednak,że jak obiecał,to może da jej spokój.Ci ludzie mają dwa psy na łańcuchach i jedną suczkę,kilka miesięcy ma.Jak zobaczyłam tę suczkę dzisiaj,to zapłakałam.Jest śliczna,mix owczarka niemieckiego.Żyje w chlewie z cielakami i w dodatku przyczepiona na krótkim,może metrowym,a może i nie sznurku.Jest tak przeraźliwie chuda,że się przestraszyłam.Jak zgaśnie we wsi światło/na noc jest wyłączane/,zaniosę jej ciepłego jedzenia.Pan myślał,że to piesek i wziął od znajomego jako szczenię malutkie,a okazało się,że to suczka.Nie mogę tu żyć,tyle tego nieszczęścia.A ile po chlewach pozamykanych,o których cierpieniu nigdy nikt się nie dowie?Proszę,uratujcie Foksię.Ja wiem,że wszystkich nie sposób uratować,ale te,które mają tyle szczęścia,że chociaż bezdomne,to są widoczne.Pomagajmy im,jak możemy.One są bezbronne,bezsilne i cierpią.Temat onki muszę zostawić na potem,nie dam rady sama nic nie poradzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katimal']Jeny! Co się w tej wiosce wyrabia????? Ale pewnie, niestety, jest takich więcej ;((((
Najpierw Foksię, ale potem o tej wilczurce też trzeba pomyśleć.... Moze ci ludzie nie będą jej chciele, skoro to suka... ???[/QUOTE]

Pipi musi być silna żeby żyć na tej wsi, tego mój umysł nie ogarnia niestety........
Hrabina czy Ty decydujesz sie dać dom tymczasowy Foksi? jesteś nowa......
asiamm dzięki za bannerek.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...