Jump to content
Dogomania

Psie sztuczki


Insomnia21

Recommended Posts

Ja moją Larę podawania łapy uczyłam w następujący sposób...

Brałam do ręki smaczek. Zamykałam ją i wystawiałam przed łapy psa (na początku nisko, żeby nie próbował sięgac pyskiem)... Kiedy niunia trąciła łapą moją rekę dostawała smakołyk. Później podnosiłam rękę stopniowo coraz wyżej i dodałam komendę słowną. Kiedy już dobrze reagowała na komendę wystawiłam dłon górą do podlogi tzn. tak, jak by się żebrało xDD
Kazałam podać łapę więc podała i od razu smakołyk... Nauczyła się bardzo szybko.. Właściwie pierwszy etap trwał z dwie minuty, a dalej poszło już zupełnie gładko.. Byle pies zaczął trącać rękę łapą...

Najlepiej, żeby pies siedział kiedy będziecie się uczyc tej komendy.
Życzę powodzenia i wielu sukcesów w dalszej nauce ;)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Moja łapę uczyć nie musiałam :D Bo jak Kor chce zwrócić na siebie uwagę to wymachuje na przemian łapskami. I jak tak robiła to ją nagradzałam. Teraz daje obie łapki jak trzeba, choc czasem się myli...
Kora umie jeszcze siad, zdechł pies, łapa, stać na tylnych lapkach, turlać się, cofać wyskakiwać na rece, odbijac się od brzucha, ukłon w oparciu o moje ciało (stooi na przednich łapach), slalom, ósemkę, i skakać przez ręce, nogi, na plecy i przez wskazane osoby....
Dodam że Kora jest psem po przejściach i mkieszka u mnie dopiero 4 miesiace.... Jest płochliwa i jak tylko coś dzieje się niepokojącego to własi pod krzesła albo do szafy i częsie się jak galareta....
Ale pracujemy nad tym ;)
I już jest coraz lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bej']Chcę obalić mit iż psa w wieku dorosłym nie da się niczego nauczyć. [/quote]

Zgadzam się absolutnie!
Ja moją Labradorkę zaczęłam uczyć sztuczek kiedy miała 6 lat!
Teraz jest 1,5 roku starsza ale nadal ją uczę, i zawsze śmieje się jak ktoś mówi mi że mam sobie odpuścić bo ten pies jest już za stary na naukę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...