Jump to content
Dogomania

Co mam robić !?


westieee

Recommended Posts

Mój pies ma dopiero pół roku... staram się go zrozumieć ale nie moge sobie z nim poradzić :shake:
szczeka na wszystko i na wszystkich. Prosze poradcie mi co mam robic w takich sytuacjach jak mój pies np. szczeka jak słyszy innego psa,jak ktoś przechodzi obok klatki,gdy cos zobaczy itd...
plis o pomoc w uciszeniu mojego kochanego psiaka...
ps.próbowałam już metody machanie smakołykiem psu przed nosem gdy szczeka ale nie działa to na niego ... Plis o propzycje jak wy uspokajacie swojego szczekacza. :p

Link to comment
Share on other sites

Ja nigdy smakołykami nie machałam w takich sytuacjach, bo co z tego że zje jak skojarzy smakołyk z darciem paszczy. Młodą oduczałam mówiąc do niej cicho i spokojnie "ciiii/ciiicho" i jak tylko zamilkła (zainteresowanie czego ja chcę) to pochwała/nagroda. Jak się na nią krzyknie to szczeka głośniej, bo przecież trzeba przekrzyczeć osobę krzyczącą :diabloti: (TZa dopiero niedawno uświadomiłam dlaczego ona olewa jego prośby i groźby żeby się uciszyła i dalej się drze :evil_lol:). Uczyłam ją od początku nie wrzeszczenia non stop, ale to typ szczekający więc podstawą musiało być zamilczenie na komendę i nie dopuszczenie do rozszczekania się. Z Hexą miałam trudniej, bo to uparte stworzonko i do niej trzeba głośniej rozmawiać, ale ją też da radę uspokoić ;).

Link to comment
Share on other sites

Wybierz sytuacje, w których pasuje Ci, że pies szczeka, np. gdy ktoś obcy podejdzie za blisko, albo na dźwięk domofonu i chwal za 2-3 szczeknięcia, a po nich wprowadzaj komendę "cicho". Tylko na spokojnie, bez krzyków i "machania smakołykami". Gdy pies nauczy się reagować w konkretnych sytuacjach, tzn. skojarzy polecenie z właściwym zachowaniem, wprowadzaj ją w bardziej skomplikowanych sytuacjach, np. gdy pies bez sensu obszczekuje innego psa na ulicy itd. I nadal spokojnie, koncentruj uwagę psa, a właściwe zachowanie natychmiast nagradzaj.

Link to comment
Share on other sites

Zawsze możesz spróbować coś w tym stylu: kiedy pies zaczyna szczekać zamykaj go całkiem samego w innym pomieszczeniu dotąd puki się nie uspokoi (nic przy tym nie mówiąc). kiedy się wyciszy wypuszczasz go i np. bawicie się ulubiona zabawką;) a jeśli zachowanie sie powtórzy znów go zamknij i tak samo jak poprzednio;) pies skojarzy ze kiedy szczeka nie ma zabawy i innych przyjemności a będzie wiedział że opłaca się być cicho bo w tedy bedzie zabawa;) powodzenia;)

Link to comment
Share on other sites

A,czy zna ktoś może sposoby jak wyciszyć psa pod nieobecność właściciela?Mam dwa 3 -let setery.Jeden z nich jak tylko wychodzę z domu uporczywie szczeka.Praktycznie przebywam stale z nimi w domu.Wyjątki to zakupy,lekarz itp.Z wypowiedzi sąsiadki wiem,że pod moją nieobrecność gordon szczeka.Wracając do domu też go słyszę.Rozumiem,że jest to dla sąsiadów uciążliwe.Co zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Werbena , analogicznie. Wyjdź z mieszkania, usiądź na klatce schodowej. Jak pies zamilknie choćby na chwilę wpdasz , nagradzasz, chwalisz i do skutku, w końcu załapie. Małymi kroczkami, niech wie , że darcie paszczy nie popłaca, natomiast siedzenie w ciszy kończy się czymś przyjemnym , smakołykiem , pochwałą lub zabawą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...