Jump to content
Dogomania

Hodowle ?


Guest Marlena999

Recommended Posts

[quote name='ayshe']a dlaczego nie kupilas od pepikow?[/quote]
Sean był od pepików -po niemieckich psach -facet miał sprowadzoną sukę i pokrył niemieckim psem -ale wtedy wybierał Lidka i ona przywiozła bachora było o.k. charakter dobry ,zdrowy poza tym że był alergikiem -przez 12lat na nic nie chorował / Lidka przywiozła też jego siostrę dla jakiś ludzi i u niej wyszła ostra dysplazja -z tym że suka była od szczeniaka podobno zatuczona i mieszkała na marmurach/. ja się za mało znam żeby sama tam kupować. Tu mogłam teoretycznie większość sprawdzić. Do tego doszła walka z MArkiem ,który był przeciwnikiem psa w domu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Lazy,[/B] a masz jakies szanse, żeby pojechac do hodowli, zobaczyć szczeaki i choćby ich mamusie na żywo?
BTW, czy donki mają jakieś testy psychiczne? Acha i zwróc uwagę na dysplazję, regulamin ZOND każe co prawda prześwietlać, ale wynik nie ma znaczenia przy uzyskaniu uprawnień hodowlanych... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'][B]Lazy,[/B] a masz jakies szanse, żeby pojechac do hodowli, zobaczyć szczeaki i choćby ich mamusie na żywo?
BTW, czy donki mają jakieś testy psychiczne? Acha i zwróc uwagę na dysplazję, regulamin ZOND każe co prawda prześwietlać, ale wynik nie ma znaczenia przy uzyskaniu uprawnień hodowlanych... :roll:[/quote]korci mnie:diabloti: ale bede tfarda i sie nie odezwe:diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'][B]Lazy,[/B] a masz jakies szanse, żeby pojechac do hodowli, zobaczyć szczeaki i choćby ich mamusie na żywo?
BTW, czy donki mają jakieś testy psychiczne? Acha i zwróc uwagę na dysplazję, regulamin ZOND każe co prawda prześwietlać, ale wynik nie ma znaczenia przy uzyskaniu uprawnień hodowlanych... :roll:[/quote]

hmmm a jak to jest u Onkow? przy dysplazji B pies nie powinien dostac uprawnien hodowlanych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']Maja w zasadzie takie same wymogi jak ON (z tego co pisze na stronie ZONDu).[/quote]Nie do końca. Jest zapis o wymogu prześwietleń na dysplazję, ale nie ma słowa o tym, ze psy z takim, to a takim wynikiem nie moga być dopuszczane do hodowli.

Zapytaj też hodowców jak dokładnie wyglądaja testy psychiczne.

Link to comment
Share on other sites

w niemczech jest troszke inaczej.teoretycznie u nas sa ostrzejsze przepisy.ale nie wiem nawet czy oblicza sie zuchtwert.lazy-ja tam sie juz nie wypowiadam.zrobisz jak bedziesz chciala.przeca to twoj wybor i twoj pies.jak bym chciala donka to kupilabym psa po onkach ale np.w czechach.:p .

Link to comment
Share on other sites

Załącznik do wymogów hodowlanych dla rasy owczarek niemiecki:

[COLOR=#005633][SIZE=1][B]OWCZAREK NIEMIECKI
[/B] - wynik badania na dysplazję: A, B
- testy psychiczne
- szkolenie IPO I - psy oraz suki (urodzone po 30.06.2000 r.)
- przegląd hodowlany [/SIZE][/COLOR][URL="http://www.zkwp.pl/regulaminy/przeg_ON.html"][SIZE=1][COLOR=#0000ff](Regulamin)[/COLOR][/SIZE][/URL]
[SIZE=1][COLOR=#005633] - wiek reprodukcyjny: psy 24 m-ce, suki 18 m-cy
- dobrowolnie: licencja i próby wytrzymałości[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Załącznik do wymogów hodowlanych dla rasy owczarek niemiecki:

[COLOR=#005633][SIZE=1][B]OWCZAREK NIEMIECKI
[/B] - wynik badania na dysplazję: A, B
- testy psychiczne
- szkolenie IPO I - psy oraz suki (urodzone po 30.06.2000 r.)
- przegląd hodowlany [/SIZE][/COLOR][URL="http://www.zkwp.pl/regulaminy/przeg_ON.html"][SIZE=1][COLOR=#0000ff](Regulamin)[/COLOR][/SIZE][/URL]
[SIZE=1][COLOR=#005633] - wiek reprodukcyjny: psy 24 m-ce, suki 18 m-cy
- dobrowolnie: licencja i próby wytrzymałości[/COLOR][/SIZE][/quote]

Dzieki Asher!;)

Link to comment
Share on other sites

popytaj czy w którejs z nich mimo ze nie ma obowiązku psy mialy przeswietlane stawy łokciowe pod kątem wystepowania dysplazji tychże , czy rodzice lub ich pobratymcy bliscy nie mieli zabiegów operacyjnych na łapskach . ja jestem teraz przewrazliwiona na tym punkcie , strzeżonego itd jak mawiali starozytni indianie

Link to comment
Share on other sites

stawy B to nie za bardzo trzeba wpadac w panike:cool3: .noch zugelassen tez nie.wazne jest obliczenie zuchtwertu.jeck noricum mial noch zugelassen:cool1: w dysplazji nie ma :biale-czarne i koniec.:eviltong: :lol: .troszku to bardziej powalone jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mch']popytaj czy w którejs z nich mimo ze nie ma obowiązku psy mialy przeswietlane stawy łokciowe pod kątem wystepowania dysplazji tychże , czy rodzice lub ich pobratymcy bliscy nie mieli zabiegów operacyjnych na łapskach . ja jestem teraz przewrazliwiona na tym punkcie , strzeżonego itd jak mawiali starozytni indianie[/quote]mch -sv juz niedlugo wprowadzi obowiazkowe przeswietlonko.sa takie plany.przeswietlilam juz wszystko-czyste:multi:

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę polecić hodowlę z trójmiasta badyguard
Sama posiadam suczkę 7 ms z tej hodowli i jestem bardzo zadowolona.Sunia jest zrównoważona i aż dziwne,że 7 ms suczka może być tak posłuszna...Dużo by się rozpisywać ale naprawdę hodowcy są świetni i maja fajne psy...Acha bym zapomniała mają donki :)

Link to comment
Share on other sites

ayshe a jak jest z DONkami w Niewmczech ? czy tak jak u nas miłośnicy zebrali sie w jedną organizację , stwierdzili ze ten ,,bład natury" ( bo takim jest długi włos wg wzorca ON) bedziemy powielac ,takich psów chcemy itd ? przeglądając stronki hodowli DONków czytam ze ocena taka a a taka od sedziego niemieckiego , co nie oszukujemy sie ma byc nobilitujące jako ta bardziej wazna ocena . Ale pisza tylko o osiągach ,na polskich wystawach DONKowych . Czy gdzie indziej sie takowe nie odbywają ? Tylko u nas ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...