Jump to content
Dogomania

Hodowle ?


Guest Marlena999

Recommended Posts

[quote name='Nadia86']co jednak do rasy to mnie sie najbardziej podobaly zwykle staroniemieckie owczarkie nie niektore kaleki ktore maja tak sciety zad ze ledwo nogami ruszaja tak maja ugiete..dla mnie to meczenie ale coz niemcy wymyslili my sie musimy podporzadkowac nie mniej jednak najbardziej mi sie podobaly i byly chyba najbardziej uzytkowe owczarki staroniemieckie z normalnym zadem a nie scietym pod katem 45 stopni.[/QUOTE]

a moze dysponujesz jakims zdjeciem ryciną takiego egzemplarza który tak ci podoba ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nadia86']tak zgadza sie podkreslilam nawet ze Donka ale poprostu dlugowlosego nie niedziedziego ale in_a rowniez mi na moje pytanie odpowiedziuala bo klub rowniez dotyczy DONKOW a nie niedziewdzi..za ktory namiar dziekuje bo nie wiedzialam nawet o istnieniu takowego:)..co jednak do rasy to mnie sie najbardziej podobaly zwykle staroniemieckie owczarkie nie niektore kaleki ktore maja tak sciety zad ze ledwo nogami ruszaja tak maja ugiete..dla mnie to meczenie ale coz niemcy wymyslili my sie musimy podporzadkowac nie mniej jednak najbardziej mi sie podobaly i byly chyba najbardziej uzytkowe owczarki staroniemieckie z normalnym zadem a nie scietym pod katem 45 stopni.[/quote]nie istnialy nigdy owczarki staroniemieckie.zawsze istniala rasa owczarek niemiecki.juz sp.szymankiewicz-ojciec polskiego owczarkarstwa walczyl z rozmaitymi legendami i nazwami wymyslonymi dla udziwnienia roznych wlasnych teorii nie popartych wiedza.niemcy hoduja najlepsze onki -twoj przyszly pies tez bedzie opieral swoje pochodzenie na niemieckich psach wiec zastanow sie zanim napiszesz kolejna plotke i skiniesz glowa ze to prawda:shake: .sciete zady sa wada u rasy ON.nie masz pojecia o czym piszesz.powielasz tylko obiegowe opinie.nie jest istotne co ci sie podoba a co nie w ON.jest tyle ras ze mozna wybrac co ci sie podoba.onki maja specyficzna budowe uwarunkowana wieloma potrzebami.glowna miara budowy onka jest niestrudzony klus.na ten klus fenomenalny u onkow pracowaly pokolenia wspanialych hodowcow.zanim zaczniesz kogos obrarzac zastanow sie.onki w niemczech sa szkolone do schh3,fh2,hgh....jesli niepodoba ci sie budowa onka to zastanow sie czy rozumiesz rase.rozpowszechniajac obiegowe plotki na ktorych swa dzialalnosc opieraja rowniez chodofffcy dzialasz na szkode rasy.donki to potomkowie niemieckich psow,sa to tez importy z niemiec.SV ma najlepszy system selekcji hodowlanej w kynologii.
ps.onki nie maja zgietych nog.co za bzdura.dowiedz sie dlaczego onki maja dlugie kosci poskladane w ostre katy,co to posuw i wykrok i wtedy mozliwa jest polemika.na takim poziomie niestety porozmawiac mozesz ......z chodofffca ktorych niestety niebrakuje .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']ayshe ,już wiesz czemu nie mam siły dalej pisać o ONkach .Pozdrawiam .[/quote]wiem SAWO.ja za bardzo kocham ta rase zeby pomyslec o zamilknieciu.zwlaszcza ze takie bzdury sa niestety nosne bardzo.:shake: .trzeba mowic i mowic.rowniez o zlych rzeczach ktore mozna zrobic z onkami jesli przylgnie do nich opinia ze rasowy onek to taki co szoruje zadem po ziemi.hipertyp jest tez bardzo nosny.prawie tak samo jak niedzwiedzie donki:cool1:

Link to comment
Share on other sites

jejku nie musicie na mnie tak wyskakiwac odrazu napisalam tak jak wiem..i widze...obrazac ludzie kogo obrazam bo ja nie zauwazylam nie jestem super znawca ale wiem jak wygladal kiedys Owczarek a jakie teraz widuje i nie raz na wystawach wczessniej grzebiet byl prosty a teraz o dziwo coraz wiecej widze ze scietymi zadami..ja bynajmniej nie rozmnozylam tych psow a co do tego to myslalam ze teraz jest taki opis rasy ze ma byc zciety zad..czlowiek moze sie mylic nie musicie tak najzezdzac odrazu....zresza same miedzy soba sie klocicie nawet o Donki wiec wybaczcie kazdy ma inne zdanie i inne punkty widzenia a jak cos sie powie (nieswiadomie ze zle to odrazu aj waj i litania i teksty ze obrazam) ...ludzie..to powiedzcie mi czemu coraz wiecej onkow ma sciety zad a wczesniej tego nie bylo(dlatego powiedzialam ze podobaja mi sie te bez scietego zadu) powiedzialam nieprawde?? moze takie Onkiz tylkiem przy ziemi nie istnieja co?? wiecie zanim WY zaczniecie kogos obrazac policzcie do 10

Link to comment
Share on other sites

A co do okreslenia owczarki staroniemieckie to czesto to okreslenie slysze bo to widze coraz czesciej tego typu pssa piekne ale ten zad jest sciety albo ja jestem slepa) ew co dla poniektorych jeszcze ich tym obrazam[IMG]http://img182.imageshack.us/img182/9394/31gt.jpg[/IMG][IMG]http://img182.imageshack.us/img182/1795/44ir.jpg[/IMG]

moze niektorzy uwazaja ze jestem nienormalna ale mnie sie bardziej podobaja psy typu takiego jak nizej bo te wyzej pozakaze dla mnie nie sa..( a nie wazne bo znowu bedzie ze kogos obrazam albo komus sie odechce ppisac o ONKACH i znowu zwatpi ) bo tu wszyscy wszytko wiedza i nie mozna popelnic bledow w koncu na forum wymienia sie pogladami a nie mozna pytac a tym bardziej sie pomylic bo zaraz czlowieka obrzuca blotem za co serdecznie dziekuje[IMG]http://img201.imageshack.us/img201/5865/15jj1.jpg[/IMG][IMG]http://img160.imageshack.us/img160/8003/23ez1.jpg[/IMG]


ale pewnie dla co poniektorych miedzy zadami pokazanych owczarkow nie ma zadnej roznicy

Link to comment
Share on other sites

powtarzam raz jeszcze[moge tak 100 razy co mi tam....]u onkow sciety zad jest wada.dalam malo przykladow prawidlowej budowy w historii ON?rrrany.
a gdzie to my sie klocimy?:-o .mamy INNE zdanie.ale do klotni to nam chyba daleko zdaje sie.nikogo nie obrazam.napisalam tylko ze powtarzajac obiegowe plotki o onkach typu:psy maja sciete zady albo chodza na ugietych nogach ,przewracaja sie na gorkach i wogole chodzic nie potrafia....nie dajesz mozliwosci polemiki ze swoja opinia tylko odruch:splat: :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyno, czy Ty nie widzisz, że te 2 pierwsze są [B]ustawione w pozycji wystawowej[/B], a te niżej stoją swobodnie? Jakby te pierwsze stały swobodnie, to też nie miałyby ściętych zadów, a te drugie jakby ustawić w pozycji wystawowej, to byłyby jeszcze bardziej ścięte niż te pierwsze. Taka jest pozycja wystawowa onków - rozumiem, że może się ona komuś nie podobać (mnie się na przykład bardzo nie podoba), ale to nie znaczy, że te psy tak chodzą, biegają czy stoją normalnie. Litości, dowiedz się najpierw czegoś o rasie, zanim zaczniesz herezje głosić. :roll: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

co do zdjec......
ocenianie nieustawionych standardowo psow na zdjeciach jest dosc wrednym zajeciem ale i jeden i drugi pies ustawiony standardowo mialby nizutko pupke:cool3: .daleko im obu do "staroniemieckich"onkow-tu mysle o ddrach.oba psy maja podebrane tyly.odstaw je w wyobrazni a bedziesz miec opadajaca gorna linie:roll: .
czy wyzej wymienione zdjecia to jakas proba udowodnienia czegos?wyzszosci margaryny nad maslem?no to pomylka:p .albowiem donki w duzej mierze maja rodowody nafaszerowane psami z czolowki NIEMIECKIEGO "wstretnego"SV:lol: .ja do donkow nic nie mam-podkreslam to tak czesto ze juz mi sie nudzi.jako hodowca SV mam tylko zastrzezenia do hodowli psow o wadliwym wlosie ityle.nic poza tym i zadnych podtekstow w tym nie ma.jak ktos chce hodowac donki prosze uprzejmie-a co mi do tego...moze mi sie to niepodobac ale przeciez nikogo nie ppobije nie?:lol: .obowiazuja mnie wytyczne wzorca ON.wlos dlugi jak i kosmaty jak i kreci jest dyskwalifikujacy do hodowli.to wszystko.

Link to comment
Share on other sites

BeataG po pierwsze wypraszam sobie ze glosze herezje po drugie za litosc dziekuje uprzejmie ale sie obede bez niej...zreszta wasze pozjadane rozumy tutaj i zlinczowanie czlowieka za lekka niewiedze to przesada...ciekawe czy na innych forach tez tak jedziecie po ludziach czy tylko tu..bo np u yorkow czy ogolnym nie spotkalam sie z czyms az takiem no ale nic wymieniajcie sie pogladami..ale wiedzy innym to wy nie przekazecie..juz wole ksiazke przynajmniej ona nie bedzie mnie obrazac...

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol: bo onkarze to takie niewychowane sa[poza donkarzami-przepraszam za uogolnienie].
zajrzyj na historie rasy ON.obrazac sie nie ma co bo wchodzisz na forum rasowe i walisz z grubej rury,ja wejde na yorkowe i napisz ze yorki sa takie bleee i smakie i co nikt sie nie oburzy?:cool1: .
nikt tu rozumow nie pozjadal :crazyeye: tylko serdecznie mam dosc takich tekstow obiegowych o onkach z ugietymi nogami:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nadia86']BeataG po pierwsze wypraszam sobie ze glosze herezje po drugie za litosc dziekuje uprzejmie ale sie obede bez niej...zreszta wasze pozjadane rozumy tutaj i zlinczowanie czlowieka za lekka niewiedze to przesada...ciekawe czy na innych forach tez tak jedziecie po ludziach czy tylko tu..bo np u yorkow czy ogolnym nie spotkalam sie z czyms az takiem no ale nic wymieniajcie sie pogladami..ale wiedzy innym to wy nie przekazecie..juz wole ksiazke przynajmniej ona nie bedzie mnie obrazac...[/quote]

Nadia86, to Ty nas obrażasz. To jest cytat z Twojego posta na poprzedniej stronie:

[QUOTE][COLOR=Blue][I]co jednak do rasy to mnie sie najbardziej podobaly zwykle staroniemieckie owczarkie nie niektore kaleki ktore maja tak sciety zad ze ledwo nogami ruszaja tak maja ugiete[/I][/COLOR][/QUOTE]

Nazwanie psa kaleką dlatego, że taka, a nie inna jest pozycja wystawowa rasy, która nie ma nic wspólnego z tym, jak te psy wyglądają, gdy stoją swobodnie, chodzą i biegają, to coś więcej niż "lekka niewiedza". I jeszcze raz powtarzam - pokazane przez Ciebie przykłady onków, które Ci się podobają (na 3 i 4 zdjęciu), mają znacznie bardziej opadające zady niż te, które pokazałaś na 1 i 2 zdjęciu. Zastanów się nad tym, zanim zaczniesz ferować kolejne wyroki. A na pewno zastanów się nad tym, zanim kupisz psa rasy owczarek niemiecki.

Link to comment
Share on other sites

Prostsze rozwiązanie zamiast on-ka lub Don-ka hovawart - grzbiet prosty. kontowanie nie wymagane ,włos długi.
Acha Ayshe przy okazji -dawno miałam się ciebie spytać paredziesiąt lat temu spotkałam sie pare razy z nazwą owczarek alzacki.Co to było.

Link to comment
Share on other sites

opowiem wersje ktora znam.
no wiec owczarek alzacki przylgnal do onka juz po pierwszej wojnie swiatowej w ktorej onki dzielnie pomagaly jako psy kablowe,meldunkowe i wartownicze.no i jak wojna sie skonczyla krajom europejskim wszystko co niemieckie kojarzylo sie ekhem no niezbyt tenteges:cool3: i zaczeto nazywac owczarki niemieckie alzackimi.:roll: .tak mi opowiadali niemcy.po drugiej wojnie bylo jeszcze gorzej:cool3: :cool3: .ale na szczescie byl "swietlany'tfor zwany DDR wiec mozna bylo byc poprawnym majac owczarka alzackiego z DDRu:p czyli wilczura:diabloti: .zreszta onka z sv to raczej niezabajdzio mozna bylo se kupic;) .

Link to comment
Share on other sites

Ayshe nie wiem w ktorym momencie ze owczarki sa blee i w ogole..napisalam ze niektore "kaleki" z czego nie wiedzialam ze to tylko pozycja wystawowa i co z tego?/ to jakis grzech?? czy co nie zabilam nikogo a pojechalyscie po mnie jak nie wiem...zreszta o dziwo na moim osiedlu sa 4 onki ktore w ten sposob chodza na codzien w tej "pozycji wystawowej" ..wiec moglam prawo myslec ze teraz jest takie katowanie....co do yorkow to prosze bardzo wejdz ..ponarzekaj na yorki na ktore przyznam sama narzekalam i obrzalalam dopoki nie poznalam tej rasy blizej i sa fantastycznymi psiakami faknt nie sa wielkie..nie sa grozne..nie sa jakos super uzytkowe( co najwyzej mysz moga zlapac albo ptaszka)..ale sa kochane ..wierne i niesamowicie madre..zreszta wiesz..jednym sie podoba to a innym to wiec nie widze podstawy jakiejs zeby na mnie tak najezdzac z powodu z emnie sie bardziej podobaly staroniemieci i za to ze uzylam takiego slowa( a slyszalam go czesto nawet w jakiejs ksiazce przeczytalam wiec skad mialam wiedziec ze to niepoprawne)..a co do yorkow to my nie jedziemy po ludziach i nie gnoimi ich za to ze sie zapytalai czy york jest bialy i pomylili go z maltanczykiem...aha co do Hovarta nieobrazcie sie ale to ze spytalam sie o hodowle Onkow to mysle o kupnie onka a nie hovarta...i teraz nawet mysle tez o zwyklym noramlnym Onku o normalnej szacie...
Aha wyjasnijcie m ijedno bo z tad sie wzielo moje przeknanie ze Onek jest inaczej kontowany niz dawniej.bo na moi osieldlu znam 5 Onkow zarowno o dlugiej jak i normalnej szacie ktore stoja poruszaja sie w tej "pozycji wystawowej"..skoro mowicie ze lozno stojace psy maja normalny zad to czemu one w ten sposob chodza ..stoja i egzystuja??

Link to comment
Share on other sites

Nadia86, w każdej rasie są psy z wadami budowy. Owczarek niemiecki to rasa bardzo liczna i skoro wszystkich onków jest więcej, to więcej jest również tych z wadami i łatwiej takiego spotkać. Możliwe też, że spotkałaś onki z dysplazją, które chodzą w taki sposób, bo są chore.

Link to comment
Share on other sites

To teraz ja moze złośliwie ,ale tak aby przedstawić mity o rasach .Czy Yorkom wyciąga się kupy z tyłka bo samodzielnie się nie załatwią ? Czy sikają całe życie w domu, tam gdzie popadnie ? Czy same się nie są w stanie pokryć ,a potem urodzić potomstwo(cesarka)?
Proszę odpowiedz mi na te pytania ,bo przecież jesteś znawczynią Yorków.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

a dobermanom odbija po 3 roku zycia bo im mozg nie miesci sie w czaszce.....
pity to mordercy...musza czuc krew jak dorosna......
belgi maja padaczke i sa niezrownowazone psychicznie......
pinczery miniaturowe rasowe musza sie trzasc i miec wylupiaste oczy-to dowod na ich rasowosc.....
rottweilery sa skrajnie agresywnymi,nieobliczalnymi bestiami i tylko czekac az im odbije.......
charty sa najglupszymi psami ,wogole nie sa w stanie sie niczego nauczyc......
i tak mozna w nieskonczonosc....
kazdemu kto kocha jakas rase takie etykietki ludowe na temat "jego"rasy podnosza cisnienie i trudno przejsc obok tego obojetnie.:shake:

Link to comment
Share on other sites

zgadza sie mity sa byly i zawsze beda i takie zlosliwe jak tego typu sa wredne ale ja nic takiego owczarkach nie powiedzialam ja napisalam to co czesto widzialam ostatnio i tak jak kazda popularna rasa zgadza sie maja wady tak jak i yorki przesadnie zminiaturyzowane w koncu dla niektorych to psiaki do kieszeni ktore jak kot nie musza wychodzic nigdzie i wystarczy im kuweta ..to jest przykre ze sa tacy ludzie ktorzy dla kasy zrobia wszytsko jest popyt na male yorki to sruuu dawaj co pol roku szczeniaki..az do wycienczenia suki..co do owczarkow to tez padly ofiara mody jak nie jedna rasa ..i to tez jest przykre i tu rozumiem wasza hmm wsieklosc bo wyszlo na to ze kompeltnie nic nie wiem a zamierzam miec psa i kolejny nieudany niewiedzacy nic na temat psa wlasciciel by byl.a to nie tak ja napisalam o tyk ich biednych tyleczkach bo takie psy czesto widzailam ostatnio mogly miec wade postawy ale nie pomyslalam o tym a Wy tak naprawde nie musialayscie tak po mnie pojechac odraz..no ale nic ...Ayshe mam pytanie Ty hodujesz owczarki z tego co zrozumialam tak??czy moglabys mi pokazac psiaki z Twojej hodowli albo jakas polecic? bo chyba hodowcy miedzy soba sie znaja ja tu przyznaje nie znam hodowli owczarkow..i jestem zdana na was..bo nie chcialabym trafic na rozmnazacza ale na hodowce ktory kocha swoje psy..i kieroje sie nie zarobkiem ale miloscia do rasy

Link to comment
Share on other sites

O rany...napisałam całą epistołe i mi ją wcięło:crazyeye: .
No wiec w skrócie- myśle że po to jest forum o owczarkach, żeby jedni pytali a inni odpowiadali na ten temat. Kto ma to robić jesli nie osoby mające o tym pojęcie? Nikt z nas nie urodził sie z tą wiedzą którą posiada, jakoś ją zdobywał i nie sadze żeby jedynie z książek bo tych w języku polskim za wiele dobrych nie ma/chyba mam wszystkie w domu/. Myślę że i Wy także korzystałyście z wiedzy i doświadczeń innych owczarkarzy- hodowców, sędziów, szkoleniowców... A że ktoś powiela obiegowe opinie, cżesto błędne? - widać z takimi miał kontakt i kto jak nie fachowcy mają go wyprowadzić z błędu?
SAWA, nie wszystkie DON-ki to , jak to ładnie ujęłaś, "niedzwiedzie". Kto Ci powiedział, że nam zalezy jedynie na długosci włosa i potężnej budowie? Zapraszam na naszą wystawe do Wrocławia we wrzesniu, zobaczysz nasze czołowe psy, poczytasz o ich pochodzeniu, to wtedy podyskutujemy. O użytkowości i kątowaniu ON i DON nie bede sie znowu powtarzać bo pisałam już o tym wiele razy.
Ayshe, zadałas mi wczesniej pytanie o ten klub..-to jest forum publiczne, więc napisze Ci tylko, że masz racje - to jest tfoor:-?
Nawiasem mówiąc zgadzam sie z Tobą w zupełności, że- "kazdemu kto kocha jakas rase takie etykietki ludowe na temat "jego"rasy podnosza cisnienie i trudno przejsc obok tego obojetnie"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nadia86'] .bo nie chcialabym trafic na rozmnazacza ale na hodowce ktory kocha swoje psy..i kieroje sie nie zarobkiem ale miloscia do rasy[/QUOTE]
małe szanse Ayshe kocha on-ki -nie właścicieli. każdy on-ek dla niej to diamencik a kazdy włąściciel :mad: hihihihi ale Ayshe nie sprzedaje psów w Polsce . Natomiast na prawdziwego miłośnika ,który kocha psy nie pieniądze , nie usypia starych niepotrzebnych już psów , nie oszukuje czyli jeżeli widzi wade swojego psa i wie że może ona być przekazywana to nie rozmnaża dalej to przykro mi ale chyba małe szanse .Sama długo szukałam sprawdzałam wiele hodowli i włos mi się jeżył na głowie. Hodowla może mieć renome dobrej hodowli jak w przypadku Barosza a jak sie okazało pies zasyfiony z wieloma chorobami ,a hodowca wyparł się wszystkiego i nie chciał z Alix rozmawiać.

Link to comment
Share on other sites

no to ja juz nie wiem jak takie hodowle sa beznadziejne to gdzie ja moge nabyc Onka??....w czechach albo w niemczech?/ jesli tak to jakie w tamtuych rejonach hodowle polecacie?/aha i z ciekawosci dlaczego ayshe nie sprzedaje psow w polsce??bo nie rozumiem zabardzo??
In_a a kiedy bedzie wystawa Donkow we Wroclawiu dokladnie i w jakim miejscu? bo chyba sie na nia przejade:) mnie s zakupem psa nie pali.Poczekam na odpowiedni miot..a pierwsze co to chce znalezc jakas hodwle ale jak narazie ztym stoje w miejscu:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='in_a']O rany...napisałam całą epistołe i mi ją wcięło:crazyeye: .
No wiec w skrócie- myśle że po to jest forum o owczarkach, żeby jedni pytali a inni odpowiadali na ten temat. Kto ma to robić jesli nie osoby mające o tym pojęcie? Nikt z nas nie urodził sie z tą wiedzą którą posiada, jakoś ją zdobywał i nie sadze żeby jedynie z książek bo tych w języku polskim za wiele dobrych nie ma/chyba mam wszystkie w domu/. Myślę że i Wy także korzystałyście z wiedzy i doświadczeń innych owczarkarzy- hodowców, sędziów, szkoleniowców... A że ktoś powiela obiegowe opinie, cżesto błędne? - widać z takimi miał kontakt i kto jak nie fachowcy mają go wyprowadzić z błędu?[/quote]
wiem ino tyle ze ja tez jestem tylko czlowiekiem i doprawdy czasem nerwy mi puszczaja jak ktos autorytatywnie na dzien dobry pisze cos takiego.i to nie jest akurat ten i teraz odosobniony przypadek.zwlaszcza ze mozna zadac pytanie np:"dlaczego onki maja takie niskie zady i dlugie nogi?czy o im nie przeszkadza w bieganiu?".nie zaczyna sie rozmowy od wyjechania tekstem o kalekich psach.

[quote]SAWA, nie wszystkie DON-ki to , jak to ładnie ujęłaś, "niedzwiedzie". Kto Ci powiedział, że nam zalezy jedynie na długosci włosa i potężnej budowie? Zapraszam na naszą wystawe do Wrocławia we wrzesniu, zobaczysz nasze czołowe psy, poczytasz o ich pochodzeniu, to wtedy podyskutujemy. O użytkowości i kątowaniu ON i DON nie bede sie znowu powtarzać bo pisałam już o tym wiele razy.[/quote]
niestety ja odnioslam wrazenie ze promowane sa w hodowli donki o grubym futrze.uzytkowosc donkow to kwestia tak dyskusyjna ze..........podziwiam ja w wielu egzemplarzach przez okres wielu lat prowadzenia szkolen.oraz przez obserwacje preferencji zakupu psow do sluzb roznego rodzaju gdzie wymagane sa psy znoszace skrajne temperatury.twoja sprawa ino jest jaki typ psa preferujesz-masz dowolny wybor i bazujac na materiale SV mozesz przetwarzac go jak chcesz poniewaz nie musisz sie stosowac do regulaminow hodowlanych rasy owczarek niemiecki[/quote]
[quote]Ayshe, zadałas mi wczesniej pytanie o ten klub..-to jest forum publiczne, więc napisze Ci tylko, że masz racje - to jest tfoor:-?[/quote]dzieki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...