Jump to content
Dogomania

DZIKA Lusia - u SWAN na oswajaniu - trzymac kciuki aby sie udalo!!


missieek

Recommended Posts

Jesu no patrzy patrzy i nie wie co robić...

śledziłam ten wątek wcześniej, ale zrozumiałam, że szukamy domku docelowego, bo tymczasowy to niedobrze dla niej....

U mnie się właśnie rozstrzyga, czy dojedzie do mnie duży pudel ze schroniska na tymczasówkę, ale ponieważ odległość duża i to jest pudel, chyba szybciej znajdzie domek docelowy niż dojedzie do mnie...

ale sprawa ciągle nie zamknięta, więc nie mogę wykluczyć, że dojedzie

A Lusią na tymczasem chętnie bym się zajęła. wyjaśniam, że w domu mam 2 koty, teoretycznie 2 psy (bo od miesiąca ich poszukuję.... i nie wiadomo czy znajdę:placz: ) ale bardzo przyjacielskie

To powiedzcie, tymczasówka się liczy? I tak daleko (Gorzów Wlkp?)

nawet jeśli nie, to....właśnie podbiłam temat!!!:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja lubię duże pieski i do tego z instynktem łowieckim.....:shake: a ja mieszkam pod lasem....:shake:

I zdaje się, że teraz na pieski ktoś dla odmiany zapolował:placz: :placz: :placz:

Szukam od miesiąca bo zaginęły.

Ale wiem co to jest piesek zagubiony, wystraszony, nieoswojony, mam trochę terenu ogrodzonego, mam smycz rozciąganą, jestem sporo w domu, bo głównie w domu pracuję.

Wygląda na to , że pudel ma szanse na adopcję na miejscu w samym Krakowie do domku docelowego, tym bardziej teraz po postrzyżynach, gdzie wygląda jak pudel:cool3:

Link to comment
Share on other sites

OK, to ja się podejmuję.

Jeszcze na 100% nie ma gwarancji na pudla, ale jedna pani go będzie oglądać w sobotę wieczorem, jest kilka innych chyba konkretnych telefonów, więc raczej do mnie nie dojedzie:lol:

Tylko kłopot z takim dzikim zwierzątkiem będzie, bo rozumiem że to tylko w kontenerku zamkniętym można, a pociągiem to dla kogoś kłopot będzie.

Link to comment
Share on other sites

Mam tutaj nowiutką książkę, Pata Millera Nasz wierny przyjaciel pies, polecił mi ją pan Jacek od Gringo (Alteri) bo chę iść na ten kurs w jesienią, a tam też jest dział o resocjalizacji zwierzątek. Ten rozdział już przeczytany:lol: Pierwsza moja lekcja odrobiona:cool3:
Druga niedługo, jak dojdzie kliker, bo tutaj tylko metody pozytywne wchodzą w grę:loveu: :loveu: :loveu:

Jak ktoś już takie coś robił, proszę o namiary na PW , chętnie zadzwonię i popytam.

Ogólnie jestem cierpliwa, jestem sporo w domu, i często poza mną nie ma nikogo więc jest spokój. To nie mój pierwszy pies, choć pierwszy do oswajania:roll:

Ale myślę że będzie dobrze:lol:

Link to comment
Share on other sites

Hej
rozmawiałam dzisiaj z Misieek chwilę przez telefon ale zmieniam zdanie.
Nie opóźniamy przyjazdu małej do mnie.

Mam tutaj takie nie wykończone ale czyste i ciepłe pomieszczenie gospodarcze.Zanim mała się trochę przyzwyczai do ludzi, niech sobie tam mieszka.

Postaram się tam z nią być i przyzwyczajać. Jak - już się trochę poduczyłam.

Tak wiec zmieniajcie temat wątku, że szukamy transportu z Krakowa do Gorzowa Wlkp/Szczecina/Poznania albo chociaż kawałek.

Aha,powiedzcie mi - ona w ogóle się nie pozwala do siebie zbliżyć? Czy łapie zębami jak się ją próbuje chwycić czy też jak się ją próbuje dotknąć albo chociaż za bardzo zbliży? I czy "chwyta" zębami czy gryzie?

Chcę się przygotować, żeby jak mnie już chyci, żeby mi gdzieś nie uciekła to raz. A poza tym chcę poszukać jak skutecznie działać.
:loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

pozwala do siebie podejsc - trzesie sie wtedy cala ze strachu

ciezko powiedziec czy na spokojnie to bylby chwyt zebami czy ugryzienie
(przy braniu ze schronu wbila zabki w reke malawaszki)

u nas w domu nikogo nie dosiegla zabkami
ale jak tylko probuje sie ja dotknac wodzi swoim pyszczkiem gotowa w kadej chwili pokazac na co ja stac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='schroniskoJozefow']trzymam kciuki!! Lusia, bedziesz miala dobrze...

qrczaki, gdyby mozna bylo sie nie uczyc, nie pracowac, miec bogatego meza:cool3: i duuuuuuuuuuuzy dom z licznymi pomieszczonkami, nic nie robic tylko cala rodzina zalmowac sie bidami........... :placz:


Marzenia sie spelniaja....[/quote]

no właśnie mam coś takiego:cool1: budynek duży pogospodarczy, pomieszczenia nie wykończone częsciowo.

Pracować muszę, ale prawie całkiem w domu/ z domu, więc jestem bardzo dużo na miejscu.
Cierpliwości mam sporo, nie bójcie się.

Teren naokoło spory, tylko ogród ogrodzony. Ale nie mam zamiaru spuszczać jej na polu ze smyczy. To nie jest duży pies, nie potrzebuje kilometrów biegania do szczęścia. Pójdziemy na spacerki na smyczy, specjalnie pożyczam od rodziców taką 5 metrową rozciąganą po moim PONie.

Jak już będzi ena tyle oswojona, że będzie chciała normalnie pobiegać,to mam szkółkę drzewek ogrodzoną, pół ha chyba wystarczy:cool3:

Wiem że się boi, nie zostawię jej samej w ogrodzie ani na dworze, na początku będzie mieszkać w 90 m2 pokoju (tylko dla niej). Przygotuję jej posłanie i tam będzie się oswajać.

Jak pozwoli wziąć się na smycz, zaczniemy uczyć czystości na dworze. A ak się uda, to się wprowadzi "na pokoje" czyli będzie pracować ze mną w domku.

Będzie dobrze.

Szukajmy transportu!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Super- no moze teraz jej sie poszczesci

A taka mala rada (nie wiem czy to sie przyda, ale niogdy nie wiadomo). jak ogladalam na Animal planet akcje oswajania emerytowanych chartow, mialy takie fajne boksy, gdzie lecial telewizor (zeby przyzwyczajaly sie bezdstresowo do odglodow zycia ludzi). Moze by tak jak troszeczke ochlonie wlaczyc czasem po cichu jakies radio ze sluchowiskami... tak zeby ludzki glos nie kojarzyl sie tylko z tym okropnym potworem, ktory wchodzi do pokoju- zeby byl, no wiecie, takim czyms normalnym.. No i mozna by bylo jakies pare starych mebli wlozyc, tak wiecei, imitujac mieszknako, zeby potem nie bylo okropnych zniszczen (now wiecie: Co to jest?? Hmm moze zaatkujmy na wszelki wypadek..)

No nie wiem rozwazcie to same... ja nie mialam do czynienia z takimi piesiami...

Link to comment
Share on other sites

Mój pomysł byl z wątku o Charlin. Tam też mniej nieprzystępną sunię ale też bardzo wystraszoną wzięły dziewczyny do domku tymczasowego. I poszła do mieszkania i praktycznie się nie ruszała z miejsca, nie chciała jeść, bała się strasznie.

To ją przenieśli na podwórko do kojca z budą i tam sunia miała czas ochłonąć, poobserwować otoczenie i ludzi z oddali, mogła bezstresowo zjeść, zaczęła po 2 dniach chyba z budy sama wychodzić zaciekawiona co się dzieje naokoło itp.

Dlatego pomyślałam, że nowe miejsce z obcym człowiekiem cały czas w pobliżu to może być straszny stres.
Chciałam to stopniować.

Pomysł z radiem wydaje mi się być bardzo dobry. Jakieś meble też się znajdą,, zrobimy symulację mieszkania:cool3:

No i myślałam,żeby jej jakiś podest/konstrukcję zrobić, żeby miała szansę wyjrzeć przez okno i popatrzeć z oddali na ludzi innych niż ja i pieski sąsiada biegające po podwórku.

co myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, jest szansa, żeby ktoś z Was z Krakowa w tygodniu wsiadł w pociąg z Lusią i przyjechał z nią do Warszawy?

Zapowiada się, że w tym tygodniu będę w Warszawie, to bym ją mogła od razu zabrać.

Jeszcze nie wiem w jaki dzień jadę, ale dzisiaj będzie wiadomo. Potrzebna osoba z wolnym dniem.

Da radę?

Link to comment
Share on other sites

:shake: No nie, nie dam rady:shake:

rany julek, jak by ją tutaj ściągnąć...


coś się nowego pojawiło na wątku transportowym

a tak w ogóle to z Krakowa to dużo takich biednych przypadków potrzebuje ratunku, a z transportem stamtąd duży kłopot

może jakiś stały kurs ktoś obstawi:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...