Jump to content
Dogomania

mlody owczarek pikardyjski


Szaran

Recommended Posts

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wydawało mi się, że Szaron pytał o wychowanie, a nie wystawianie.

Szaron, czy masz lub będziesz miał takiego piecha? Jeżeli tak, to napisz skąd i koniecznie zdjęcia!

No cóż, radą ani pomocą nie mogę służyć, ale za to chętnie wysuwam żądania :D

Link to comment
Share on other sites

No i tu jest najlepsze:

Drako zostal znaleziony w lesie 20.09 pod Warszawa,

Wypatrzylem go w schronisku na paluchu w Warszawie w klatce z Briardem na ktorego mialem oko. Zaraz po skonczeniu kwarantanny zabralem Drako - no i udalem sie z nim do Zwiazku Kynologicznego. Mam sie zglosic jak skonczy 16 miesiecy w celu wydania swiadectwa rasy.

Przypuszczam, ze jakis Holender lub inny Belg puscil psa coby sie wysikal w lesie i mu zwial.

Zal mi jeszcze tego Briarda, ktory zostal w schronisku - piekny wychowany pies - ale nie mam juz na niego warunkow :)

Tak wiec przez czysty przypadek i zrzadzenie losu stalem sie wlascicielem zadkiej w Polsce rasy. Mam pewnosc juz, ze nie ma w Polsce zadnej hodowli.

pozdrawiam

Michal

Link to comment
Share on other sites

Michał, co Ty piszesz ????

jakie świadectwo rasy??? nie wierze, że ktos Ci tak w związku powiedział... nawet jestem pewna

musiałby mieć tatuaż albo chip wtedy mozna działać od razu

zajmowałam się sekcją psów pasterskich 6 lat więc prosze nie pisz bzdur...

od razu wiedziałam, że cos nie gra jak nie byłeś pewny ile ma miesięcy...

ciesz sie z takiego pieska jakiego masz i na siłę nie rób z niego rasowca, po co ???

Link to comment
Share on other sites

Ja tam nie bylem nigdy - pojechalem z Drako i pokazalem go powiedzieli ze na podstawie Wzorca rasy moga wydac zaswiadczenie o zgodnosci z tymze wzorcem co jest honorowane przez hodowcow. Koszt takiego swiadectwa to 650 PLN.

Jezeli zostalem wprowadzony w blad to ja tam nie wiem napisalem jak bylo ot co.

Zresszta zrobie zdjecia to zobaczycie :)

pozdrawiam

Michal

Link to comment
Share on other sites

A zachowuje sie extraaaa :)

Przyjaciel wszystkich, wesoly, duuzo sie bawi zabawkami, powoli przyzwyczaja sie do kaganca i przestaje ciagnac na smyczy. Na poczatku troche skowyczal i wyl jak wychodzilismy z domu - ale powoli mija mu to pewnikiem dlatego ze czuje sie juz pewnie. Przestal tez niszczyc - nawet nie zdarzylismy pieprzu porostawiac ;)

Generalnie madry i szybko uczacy sie pies, jak narazie mnie uznal za przywodce - zona ma trohe problemow jeszcze szczegolnie na spacerach :)

pozdrawiam

Michal

Link to comment
Share on other sites

Bylem w ZK i tam mnie poinformowala kobitka to co napisalem

a oni nie wydadza rodowodu tylko potwierdzenie z karta rasy tzn ze ma wszystkie znaczniki rasy i zadnych dyskwalifikacji tak zrozumialem.

A byc bylem - a ze nie bylem to zaczolem pisac zdanie o tym selekcjonerstwie ze nie bylem selekcjonerem ;)

Ot poprostu zakrecony jestem w robocie :)

A jeszcze jedno - nie wiecie czy ta rasa jest na liscie psow niebezpiecznych ??

pozdrawiam

Michal

Link to comment
Share on other sites

Bylem w ZK i tam mnie poinformowala kobitka to co napisalem

a oni nie wydadza rodowodu tylko potwierdzenie z karta rasy tzn ze ma wszystkie znaczniki rasy i zadnych dyskwalifikacji tak zrozumialem.

w jakim oddziale ZKwP??? ja podejrzewam, że kobieta sobie po prostu JAJA z Ciebie robiła :)

wybacz ale jak można uwierzyc w takie coś ???

A jeszcze jedno - nie wiecie czy ta rasa jest na liscie psow niebezpiecznych ??

pozdrawiam

Michal

litości...

po pierwsze nie masz owczarka pikardyjskiego ani zadnego innego owczarka tylko mieszańca a jakich ras tego Ci tez nikt na 100% nie powie...

po drugie > nie, tej rasy nie ma na liście

Link to comment
Share on other sites

Poczekaj Dzidtka,

z tego co napisal Michal wynika, ze on nie "kupi" rodowodu za 650 PLN, tylko karte rasy - jak rozumiem dokument stwierdzajacy zgodnosc psa zwzorcem danej rasy, ktory jednak nie jest podstawa do wystawiania czy tez zaczatku linii hodowlanej.

Cos takiego bardziej dla satysfakcji wlasciciela.

Tylko czy warto wydawac 650 PLN na cos takiego?

(niech pytanie pozostanie retorycznym)

Zeliika

Link to comment
Share on other sites

noto z tego wynika ze zostalem wprowadzony w blad - a moze to byl rodzaj lapowki hmm ??

No nic nie wazne - nie zalezy mi na rodowodach i zakladaniu hodowli - wiem, ze pies ma wszystkie wzorcowe cechy z karty rasy.

No a to czy to rasowy wiem tylko wlasnie z tej karty - nie wiadomo skad pochodzi - jedyne co wiem to to, ze zostal znaleziony w lesie - zadko ktos zostawia rodowod przy psie.

pozdrawiam

Michal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...