Jump to content
Dogomania

mlody owczarek pikardyjski


Szaran

Recommended Posts

własciwie nie powinnam wyprowadzać Cię z błędu ale szansa, że to ow. pikardyjski jest jak 1:1000000... to bardzo, bardzo rzadka rasa w Polsce (własciwie NIE MA JEJ), gdyby zaginą wszyscy by o tym wiedzieli, to po prostu kundelek, szczerze hyle czoła jesli potrafisz stwierdzic na podstawie jakiegos opisu i szczeniaka 6-7miesięcznego, że to ta rasa... podejżewam, że Ty nigdy na oczy nie widziałes nawet dorosłego psa tej rasy...

wiem, ze pies ma wszystkie wzorcowe cechy z karty rasy.

jakiej karty rasy ??? nie ma czegoś takiego

zadko ktos zostawia rodowod przy psie.

ale pies rasowy ma tatuaż albo chip, obroże z danymi itd, tylko niechciane kundelki biegaja luzem...

pisze to po to, by ludzie nie nabierali sie na takie opowieści dziwnej treści

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rewelacyjny uszatek! Cudo!!! :angel:

Szaran

Radzę Ci nie słuchać opinii dogomaniaków tylko porozmawiać z kompetentymi osobami w ZK. Korespondencyjnie nie masz pewności z kim rozmawiasz, a temat nie jest prosty. Zastanów sie też czy potrzebujesz jakiegoś potwierdzenia na to do kogo pies jest podobny itd. Dla mnie psiak to rewelacja! Niesamowicie ujmująca uroda, zadbaj jeszcze o charakter i wtedy będziesz już 100% zadowolony.

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Super uszat, naprawdę.

Słuchajcie, a może ten piech na prawde jakiemuś cudzoziemcowi zginął i ma chipa zamiast tatuażu? Da się to jakoś sprawdzić? To zresztą nieważne, ale szkoda tych 650 pln. wyrzuconych w błoto, lepiej by się stało jakbyś zostawił je w schronisku....chociąz może i nie...lepiej na kąto schroniska!

Ale morda fajowa! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Generalnie nie zalezy mi na utwierdzaniu sie w tym ze to jest 100% rasy.

Nigdy nie mialem rasowego psa - zawsze bralem psy ze schroniska.

w ZK powiedzieli mi, ze jak bedize mial 15-16 miesiecy to sa w stanie dokladnie sprawdzic go z karta "wzorzec rasy" FCI. Puki co pani z ZK w Warszawie stwierdzila, ze ma wszelkie cechy rasy zgodne z wzorcem.

Ja jedynie czym interesuje sie skad on sie wziol bo zdaje sobie sprawe doskonale, ze nie ma takich piesiow w Polsce. W swoim zyciu widzialem ras Pikardzika w Antwerpi (Holandia). Niech se bedzie i kundelkiem mnie to wisi. Nie musze selekcjonowac 6 lat pasterskich zeby kochac psy i uwazac, ze wiem wszystko. Kochane jest zwierze i madre - i pewnie dlatego wlasnie ze to kundel :P Bo rasowce z chipami i tatuazami to zazwyczaj gupie sa a ich opiekunowie zarozumiali ;)

Wczoraj przepytywalem go z Niemieckiego :) siadal i dawal lape po niemiecku. Jak ktos zna komendy po Belgijsku i Holendersku to bede wdzieczny ;)

Drako po Polsku malo co rozumie :)

pozdrawiam

Michal

Link to comment
Share on other sites

gdzie na niego najechałam ???

uświadamiam

chce go pozbyć złudzeń !

albo go ktoś oszukał i chce naciągnąć albo opowiada bajki

pies jest cudny, słodki i oki ale zupełnie nie o to chodzi!

chodzi o to, że wielu się wydaje, że znajdą podobnego psa do jakiejś rasy, albo kupią bez rodowodu i póżniej mogą ten rodowód wyrobić a to BZDURA nie ma takiej możliwości.

nawet jeśli to najprawdziwszy owczarek pikardyjski, zw.Świata, inter champion to jesli się tego nie udowodni poprzez tatuaż, chip nigdy nie dostanie rodowodu a innego świadectwa rasy nie ma.

Wyobraźcie sobie prosta sytuacje, ten pies dostaje rodowód, robi papiery hodowlane (nie byłby to problem bo mało sędzió widziało ta rase) i teraz jakiś Czech chce nim pokryć i kryje i wychodza mu cudaczki, bo nie wiadomo co ten pies niesie w sobie i co przekazuje

Link to comment
Share on other sites

Dzidka zgadam sie z Toba.

No ale z Drako cudaczki nie wyjda :P

i mi nie chodzi o hodowle i krycie - tak poprostu chcialem sie upewnic - a po tym wszystkim to juz w ogole nie mam ochoty na ustalanie rasy.

Skladak mazowiecki w 100% przypominajacy Pikardzika ot co :)

Kochany i madry pies - zgodny z wzorcem FCi ale to tylko kundel :)

pozdrawiam

Michal

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze: dlaczego WY najezdzacie na Dzidtke? Jest tu (w tym topiku) chyba jedyna osoba, ktora do tej pory wypowiedziala sie rzeczowo - bo zna kynologie od poszewki (jak ja ;) ).

Po drugie: powiedzenie o rzekomej rasowosci - czyli tak naprawde kundlowatosci - przez Dzidtke jest najzwyczajniej w swiecie w porzadku. NIE MA zadnych podstaw, aby potwierdzic rasowosc Draco. W swietle prawa ten pies jest najzwyklejszym kundelkiem. ZKwP nie wystawia ZADNYCH swiadectw rasy!!! Poza tym, gdyby ten pies byl "rasowy" - na pewno ktos ze ZK wspomnial o odczytaniu ewentualnego chipu, lub szukal tatuazu. No wiecie, KAZDY moze sobie wezmie kundla podobnego do jakiejs rasy i zacznie twierdzic, ze ma przedstawiciela RZADKIEJ rasy? W dodatku takiej, ktorej nie ma w kraju?

A mowienie przez pare osob (nie wymieniam nikogo, chodzi o przytoczenie faktow) - "jaki on sliczny", "jaki on piekny", "jakie masz szczescie" o czym swiadczy? O waszej nieznajomosci tematu. Wiec nie wypowiadajcie sie w kwestiach, o ktorych nie macie pojecia. Nie kazdy musi sie znac na wszystkim. Pozostawmy wypowiedzi osob, ktore "siedza" w temacie w spokoju. Jezeli ktos sie zna na tym lepiej od was, dlaczego nie potraficie tego uszanowac?

Zastanawia mnie jedno Szaran. Skoro masz "rasowego" psa, dlaczego nie szukasz jego wlasciciela? Nie wierze tez, by ktos, kto zgubil psa rasowego (niby ten obcokrajowiec) - w dodatku rzadkiej rasy - nie szukal go!

Link to comment
Share on other sites

Szaran

Spokojnie, nikt Cię o nic nie oskarża, ja tam uważam historię twojego psa za ciekawą i nie mam nic przeciwko próbowaniu porównania go do jakiejś rasy, sprawdzania i dociekania skąd jest, ot tyle...

Przecież nikt Cie tu o nic nie podejrzewa, przynajmniej nie ja :D

Link to comment
Share on other sites

i mi nie chodzi o hodowle i krycie - tak poprostu chcialem sie upewnic - a po tym wszystkim to juz w ogole nie mam ochoty na ustalanie rasy.

upewnić nie mógłbyś ale, kierownik sekcji psów pasterskich (w oddziale Warszawskim jest ich kilku i są to m.in. sędziowie międzynarodowi) mógłby Ci za darmo powiedzieć, "tak ten pies jest bardzo podobny do owczarka pikardyjskiego" ale na piśmie nikt nie odważyłby sie cokolwiek Ci dać no i juz na pewno nie za pieniądze... to by było wyłudzenie

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze: dlaczego WY najezdzacie na Dzidtke? Jest tu (w tym topiku) chyba jedyna osoba, ktora do tej pory wypowiedziala sie rzeczowo - bo zna kynologie od poszewki (jak ja ;) ).

O! Dzidtka ściągnęła wsparcie na dogomanię...

A mowienie przez pare osob (nie wymieniam nikogo, chodzi o przytoczenie faktow) - "jaki on sliczny", "jaki on piekny", "jakie masz szczescie" o czym swiadczy? O waszej nieznajomosci tematu.

Nie wiem co to za nieznajomość tematu, że twierzi się, ż epies jest śliczny, nikt nie powiedział, że to śliczny owczarek pikardyjski tylko śliczny psiulek, uszatek itd. Czuję tu ducha Dzidtki....

Wiec nie wypowiadajcie sie w kwestiach, o ktorych nie macie pojecia. Nie kazdy musi sie znac na wszystkim. Pozostawmy wypowiedzi osob, ktore "siedza" w temacie w spokoju. Jezeli ktos sie zna na tym lepiej od was, dlaczego nie potraficie tego uszanowac?

Uszanować? Coś Ci sie dziewczyno pomyliło. Proponuję zrobić sobie oddzielny pokój dla takiego towarzystwa wzajemnej adoracji jak Wy i odczepić sie od innych dogomaniaków, nie racząc ich swoją "wiedzą"...

Link to comment
Share on other sites

Szaran

Spokojnie, nikt Cię o nic nie oskarża, ja tam uważam historię twojego psa za ciekawą i nie mam nic przeciwko próbowaniu porównania go do jakiejś rasy, sprawdzania i dociekania skąd jest, ot tyle...

No tak... Wirka, trafnie to okreslilas ;) Przeciez prawie kazdy wlasciciel kundelka porownuje go do jakiejs rasy - przeciez ON ma rasowego psa, ale ze nie ma rodowodu...? To tylko papierek :)

Link to comment
Share on other sites

Uszanować? Coś Ci sie dziewczyno pomyliło. Proponuję zrobić sobie oddzielny pokój dla takiego towarzystwa wzajemnej adoracji jak Wy i odczepić sie od innych dogomaniaków, nie racząc ich swoją "wiedzą"...

jesteś smieszna, nie znam tej osoby ale że się ze mna zgadza to towarzystwo wzajemnej adoracji ? cos takiego to Ty masz, każdy tam pisze bez sensu ale sobie przytakujecie

jakbys nie zauważył nie potrzebuje wsparcia i daje sobie świetnie rade sama argumentami

Link to comment
Share on other sites

dixie_s

Nic takiego nie napisałam, to normalne, że osoby które mają kundelki zastanawiają się kto mógł sie przewinąć w ich "rodowodzie" i porównując do różnych ras robią sobie taką symulację, a nikt potem się nie chwali, że to rasowa mieszanka ON-a i foxa...

Ze zwyczajnej ciekawości szuka po rasach do kogo jego kundel mógłby być podobny. Coś w tym złego?

Link to comment
Share on other sites

O! Dzidtka ściągnęła wsparcie na dogomanię...

Tak, tak. Jestes nia? Dzidtki nie znam osobiscie, nawet wirtualnie. Ale widac, ze dziewczyna ma pojecie o kynologii, przepisach. Wiec na pewno bede JA (A z ogonkiem) uwazac za osobe kompetentna.

Nie wiem co to za nieznajomość tematu, że twierzi się, ż epies jest śliczny, nikt nie powiedział, że to śliczny owczarek pikardyjski tylko śliczny psiulek, uszatek itd.

Tak, sliczny doprawdy. I jaki podobny od owczarka pikadryjskiego! :lol:

Coz, jezeli Draco okazalby sie psem rasowym - czyli rodowodowym - wspaniala historia. Jak jakies love story doprawdy...

Czuję tu ducha Dzidtki....[/guote]

Jak sadze - Dzidtka zyje i ma sie dobrze? Oj, niedobrze... Jakies omamy chyba masz, skoro duchy widzisz, czujesz...

Uszanować? Coś Ci sie dziewczyno pomyliło. Proponuję zrobić sobie oddzielny pokój dla takiego towarzystwa wzajemnej adoracji jak Wy i odczepić sie od innych dogomaniaków, nie racząc ich swoją "wiedzą"...

O ho, ho... Towarzystw Wzajemnej Adoracji znam kilka. Sama do zadnego nie przynaleze - i dobrze mi z tym! Nie ma nic obrzydliwszego, niz takie wchodzace sobie w tylki lizuski, przytakujace, ciumciajace... Okropnosc :evil:

I zareczam Ci, ze nic mi sie nie pomieszalo! Ot, kilka slow prawdy na konkretny temat.

Link to comment
Share on other sites

Dobra - generalnie chcialem sie czegos wiecej dowiedziec o tej rasie - a tu jakas sie wojna zaczela - zaluje ze w ogole sie zapytalem :P

A zamykajac temat - dalem kilka postow ze zdjeciami na zachodnie grupy dyskusyjne: Holandia, Belgia i Niemcy w celach poszukiwawczych.

Dzidka a co do sedziow - panna z ZK powiedziala mi, ze jak bedzie mial 15-16 miesiecy to do owczarkowego sedziego moge sie udac i tak powiedziano mi, ze "pies jest identyczny z Pikardyjczykiem". I jak mowie o Draco to mowie bardzo podobny do pikardyjczyka - a i tak nikt nie wie jak taki piesiul wyglada.

Czy wreszcie ktos mi powie cos o wychowaniu i cechach charakteru tej rasy ?

Dzidka 6 lat selekcjonerstwa pasterskich i ani slowa o wychowaniu - tylko napadanie na biednego kundlarza ;P

pozdrawiam

Michal i kundel Draco

Link to comment
Share on other sites

Tak, sliczny doprawdy. I jaki podobny od owczarka pikadryjskiego! :lol:

No i co, że jest podobny, mimo, że ja tego nigdzie nie napisałam (proponuję się popisać i zacytować gdzie napisałam, że jest podobny do owczarka pikardyjskiego). A kundel moich rodziców jest podobny do PON-a, amoja kundlica jest podobna do ON-a i co? Na ścięcie mam iść za takie słowa?

Gdybyś droga panno przeczytała dokłądnie moje wypowiedzi to byś natrafiła, że nigdzie nie poparłam ani nie skrytykowałam tego, że ktoś komuś powiedział, że może mu wystawić świadectwo rasy. Poradziłam mu, żeby się przeszedł do Związku, no ale to mało ważne prawda?

O ho, ho... Towarzystw Wzajemnej Adoracji znam kilka. Sama do zadnego nie przynaleze - i dobrze mi z tym!

Właśnie widzę!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...