Jump to content
Dogomania

MIKROPSY w potrzebie - ogłaszając swoje MIKRUSY pamiętajcie o innych, które cierpią!


E-S

Recommended Posts

[quote name='DIF']Zgłaszam Bartusia, maluśkiego mix jamnika przeznaczonego do uśpienia, jeśli nie znajdziemy domu! :-(

[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images39.fotosik.pl/266/bc5940217b7fce7d.jpg[/IMG][/URL]

Bardzo proszę o pomoc na wątku :modla::


[url]http://www.dogomania.pl/threads/180882-BartuA-3-letni-mix-jamnika-W-spadku-emocjonalan-padaczka-i-MORBITAL-Ratunku[/url][/QUOTE]
Cioteczki to ten maluszek Bartus
prosze wymyslcie cos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

IVV - jak ktos pisze mi, ze chce sunie to dam sunie ...

Bartus pojdzie w "wysylce" do ludzi, ktorzy moze nie dostana Alwina ;) z reszta pojda wszystkie samczyki, bo pakieciki zawsze robie i wysylam ;)

[B]CZY JAK OGLASZACIE SWOJE MIKROPSIAKI , A WASZE POSZLY JUZ DO DOMOW NIE MACIE POZNIEJSZYCH NA NIE CHETNYCH?? TYLKO JA, OGLASZAJAC KILKA MOICH POPRZEDNICH SZTUK, MAM OSOBYU. KTORE CHCA ADOPTOWAC MIKROPSIAKA??[/B]

[B]Jezlei dostajecie maile o swoich malenksich podopiecznych i maile wciaz naplywaja (tak jak do mnie) PRZYPOMINAM O SETKACH (juz) INNYCH, KTORE CIERPIA I SZUKAJA DOMOW!!!

Ne odbierajcie im tej szansy!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Będzie niedługo taka jedna u mnie :)
[quote name='Madallena']Halo halo!

SZUKAMY DOMU DLA Mikrosuni! KROTKOWLOSEJ! Najchetniej wysterylizowanej. W WARSZAWIE!
Uwaga! Sunia nie moze koopac doklow, bo ma do dyspozycji swoj ogrod. Sunie tylko z Warszawy i bliskich okolic!

anaouk92 podrzucam Kinge, bo ja pamietam. (i podrzucilabym tez ta z wyploszona ktora siedzi w schronie z "kaszkietem", pamietacie ja?[B] Ktora jeszcze?[/B]

Czy Kinga/Nuka kopie dolki?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madallena']Halo halo!

[B]SZUKAMY DOMU DLA Mikrosuni![/B] KROTKOWLOSEJ! Najchetniej wysterylizowanej. W WARSZAWIE!
Uwaga! Sunia nie moze koopac doklow, bo ma do dyspozycji swoj ogrod. [B]Sunie tylko z Warszawy i bliskich okolic![/B]

[/QUOTE]

Szukacie domu dla mikrosuni czy suni do tego domu? I dlaczego tylko z Warszawy, czy[URL="http://www.dogomania.pl/threads/181044-Na-miA-oA-AE-wystarczyA-o-piAE-AE-dni-Lilka-w-DT-teraz-szukamy-DS"] Lilka[/URL] z Inowrocławia nie może być? Zresztą ona też pochodzi ze schronu spod Warszawy.:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']Szukacie domu dla mikrosuni czy suni do tego domu? I dlaczego tylko z Warszawy, czy[URL="http://www.dogomania.pl/threads/181044-Na-miA-oA-AE-wystarczyA-o-piAE-AE-dni-Lilka-w-DT-teraz-szukamy-DS"] Lilka[/URL] z Inowrocławia nie może być? Zresztą ona też pochodzi ze schronu spod Warszawy.:-([/QUOTE]

Lolke to ja znam z watku. Mi wystarczyla chwila, zeby sie w niej zakochac :D

ps. Nie spod Warszawy tylko spod Lublina ze schronu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madallena']ivv - jak ktos pisze mi, ze chce sunie to dam sunie ...

Bartus pojdzie w "wysylce" do ludzi, ktorzy moze nie dostana alwina ;) z reszta pojda wszystkie samczyki, bo pakieciki zawsze robie i wysylam ;)

[B]czy jak oglaszacie swoje mikropsiaki , a wasze poszly juz do domow nie macie pozniejszych na nie chetnych?? Tylko ja, oglaszajac kilka moich poprzednich sztuk, mam osobyu. Ktore chca adoptowac mikropsiaka??[/B]

[B]jezlei dostajecie maile o swoich malenksich podopiecznych i maile wciaz naplywaja (tak jak do mnie) przypominam o setkach (juz) innych, ktore cierpia i szukaja domow!!![/B]

[B]ne odbierajcie im tej szansy!![/B][/quote]

Madallena jestes Wielka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Mam domek chętny na psiaka takiego do 4 kg i bez różnicy czy to piesek czy suczka ważne aby wysterylizowane. Pani dzwoniła w sprawie mojego Arwinka ale on lubi sobie szczeknąć jak coś słyszy niepokojącego więc szukamy psiaka mało chałaśliwego. W domu jest 2 dzieci - pól roczne i 4 letnie, nie męczą zwierząt.
Domek co prawda nie sprawdzony ale Pani brzmiała dość sensownie, poprzedniego psiaczka stracili, ponieważ wpadł pod samochów ale z tego co mówi ma już naprawione ogrodzenie i psiak nie wyjdzie samowolnie.
Mamy malizny spełniające te kryteria??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Mam domek chętny na psiaka takiego do 4 kg i bez różnicy czy to piesek czy suczka ważne aby wysterylizowane. Pani dzwoniła w sprawie mojego Arwinka ale on lubi sobie szczeknąć jak coś słyszy niepokojącego więc szukamy psiaka mało chałaśliwego. W domu jest 2 dzieci - pól roczne i 4 letnie, nie męczą zwierząt.
Domek co prawda nie sprawdzony ale Pani brzmiała dość sensownie, poprzedniego psiaczka stracili, ponieważ wpadł pod samochów ale z tego co mówi ma już naprawione ogrodzenie i psiak nie wyjdzie samowolnie.
Mamy malizny spełniające te kryteria??[/QUOTE]

Ale chyba sprawdzicie ten domek?
Coś ostatnio jestem nieufna w stosunku do tych chcących psy. Dzieci nie męczące psy, szczególnie ten półroczny, który leży.
Moja córka też nie męczyła, tylko siadała na sukę[*], wkładała palce we wszystkie otwory ciała itd. Pies przeżył i dożył lat ponad 15:-)
Ale ja bym najpierw sprawdziła domek. Bo mając domek i ogródek uściślenie wagi psiaka do 4kg jest dla mnie podejrzane.
Obym się myliła.

Link to comment
Share on other sites

Może ludzie nie chcą dużego, żeby nie zrobił "krzywdy" temu mniejszemu dziecku... szkoda, że w drugą stronę nie pomyslą.

4kg psiak do dzieci i wypuszczania samopas do ogrodu, z którego zwial już jeden i skończył tragicznie przez niedopilnowanie wlaścicieli??? - absolutnie się nie nadaje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Może ludzie nie chcą dużego, żeby nie zrobił "krzywdy" temu mniejszemu dziecku... szkoda, że w drugą stronę nie pomyslą.

4kg psiak do dzieci i wypuszczania samopas do ogrodu, z którego zwial już jeden i skończył tragicznie przez niedopilnowanie wlaścicieli??? - absolutnie się nie nadaje...[/QUOTE]
Agucha mysle ze masz racje,te dzieci sa zbyt male na psiaka ,szkoda zwierzecia:shake:.jak chca zabawki to najlepiej pluszowa ze sklepu niech im rodzice kupia!!!
zbytnia odpowiedzialnoscia jakos sie nie wykazali do tej pory:angryy:.trzeba ostroznie!!!! nie ma co wydawac psow tylko z powodu, ze sie "dom znalaz"( ale opieki w nim brak)cztery sciany to jeszcze nie wszystko,jak ktos przy dwojce malutkich dzieci moze poswiecic czas psu?podejmowanie decyzji wlasnie o wzieciu psa w takiej sytuacji zyciowej i przy tylu obowiazkach tez swiadczy o niedojrzalosci
nikt nie chce by nastepny pies skonczyl na jezdni ,lub zlamana lapka przez dzieciaka lub znow wrocil do schronu poniewaz ugryzl -wiadomo tylko w obronie ,ale kogo to bedzie interesowac:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja pytam w takich sytuacjach czy kobieta zdaje sobie sprawę, że jest to dla niej 3-cie dziecko i czekam na odpowiedź - czasem ludzie bardzo się irytują jak można zrobić takie porównanie co zawsze daje mi do myślenia.

Ja też mam dobre doświadczenie z małymi dziećmi i zwierzętami ale i tak wszystko zależało ode mnie. Moja 2-letnia córcia z miłości tak ściskała psy, że im oczy z orbit wychodziły. Jednym słowem zwierzęta były bronione przed dziećmi :roll: - ale rodzice są różni - niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Mam domek chętny na psiaka takiego do 4 kg i bez różnicy czy to piesek czy suczka ważne aby wysterylizowane. Pani dzwoniła w sprawie mojego Arwinka ale on lubi sobie szczeknąć jak coś słyszy niepokojącego więc szukamy psiaka mało chałaśliwego. W domu jest 2 dzieci - pól roczne i 4 letnie, nie męczą zwierząt.
Domek co prawda nie sprawdzony ale Pani brzmiała dość sensownie, poprzedniego psiaczka stracili, ponieważ wpadł pod samochów ale z tego co mówi ma już naprawione ogrodzenie i psiak nie wyjdzie samowolnie.
Mamy malizny spełniające te kryteria??[/QUOTE]
Monika sorry !wiem ,ze chcesz dobrze,ale tym ludziom to tylko piesek pluszowy jest potrzebny-nie szczeka, nie ucieka,nie trzeba sie zajmowac.
jesli to by byli ludzie odpowiedzialni to wiedzieliby ,ze tak malego psiaka mozna miec jak najmlodsze dziecko ma 7 lat ,nie wczesniej.:shake: pewnie ten fajny filmik zobaczyli o Arwinku i zapragneli miec taka ZABAWKE tylko ze ta zabawka to zywe stworzenie

Link to comment
Share on other sites

Bardzo nie lubię stereotypu jaki krąży po Dogo, że do domów z małymi dziećmi nadają się tylko psy pluszowe, bo jeżeli ktoś nie jest zalogowany na Dogo to na pewno już nie ma pojęcia o opiece nad psem, a dzieci w tym domu to takie małe potworki, które wywracają psa na lewą stronę.:mad:

Wydaje mi się, że zanim się kogoś oceni to czy nie powinno się najpierw z tą osobą porozmawiać i sprawdzić jej podejście do zwierząt? No, ale kiedyś wypowiadałam się już na ten temat więc nie będę się tu powtarzać. Powiem tylko, że Lilka, ta delikatna 5,60kg kruszynka, jest właśnie u mnie na tymczasie, a [I]"pech chce"[/I], że mam czteroletnią córkę. Jeżeli ktoś uważa, że sunia czuje się u nas źle lub co gorsza, że jest przez córkę męczona to zapraszam na wątek [URL="http://www.dogomania.pl/threads/181044-Na-miA-oA-AE-wystarczyA-o-piAE-AE-dni-Lilka-w-DT-teraz-szukamy-DS?p=14239193&viewfull=1#post14239193"]Lilki[/URL]. Jednak zgadzam się, że psa trzeba chronić przed dzieckiem. Trzeba tu być nieustannie czujnym. Dziecko czteroletnie to nie dorosły człowiek, chociaż rozumie więcej niż nam się wydaje to jednak nadal potrafi być nieprzewidywalne.

Również co do obowiązków zgadzam się, że pies to kolejne dziecko w domu. Decydując się na psa przy półrocznym i czteroletnim dziecku trzeba się liczyć z tym, że 1/3 czasu przeznaczonego dla dzieci będzie trzeba poswięcić właśnie psu. Dzieci w opiece tu nic nie pomogą, nawet na spacerek z psem nie wyjdą, a i sytuacje mogą być niespodziewane. U mnie na przykład kiedyś córka dostała wysoką temperaturę, mąż wyjechał, a ja nie mogłam przez cały dzień wyjść z psami na sikanko. Sunie nasikały więc w mieszkaniu, dopiero wieczorem, kiedy córka już zasnęła mogłam wyjść z psami na dwór.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Nie naskakujcie na mnie bo to bez sensu.
Domek jeszcze nie jest sprawdzony, a napewno będzie. Rozmawiałam z kobietą przez telefon i brzmiała dobrze, pojadę do nich jak tylko znajdę chwilkę, ponieważ jest to do oddalony ode mnie o 40 km, a ja w tym tygodniu nie mam samochodu i jeśli znajdę kogoś chętnego do zawiezienia mnie tam to pojadę i ich przemagluję.

Co do domków z małymi dziećmi to nie zgodzę się z niektórymi opiniami, owszem są nieodpowiedzialne domy ale nie można z góry zakładać, że zwierzęciu coś się stanie. Ja mam córkę już panienkę 13 letnią ale ona też była kiedyś mała i w moim domu od zawsze były kocięta i szczenięta, małe i duże pieski i nigdy z jej powodu nie zdażyła się żadnemu ze zwierząt krzywda. To wszystko zależy od rodziców dziecka i dlatego są wizyty przed adopcyjne, przy których można wyłapać czy dom nadaje się na posiadanie małego psa.

Nie zależy mi na tym aby skrzywdzić któregoś z nich! Kocham zwierzęta tak samo jak i wy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']Bardzo nie lubię stereotypu jaki krąży po Dogo, że do domów z małymi dziećmi nadają się tylko psy pluszowe, bo jeżeli ktoś nie jest zalogowany na Dogo to na pewno już nie ma pojęcia o opiece nad psem, a dzieci w tym domu to takie małe potworki, które wywracają psa na lewą stronę.:mad:
[/QUOTE]

mam to samo zdanie... Mam dwójkę dzieci -12 i 2 lata i nie uważam, ze moje dzieci to potworki które maltretują zwierzaki.. Od zawsze miałam zwierzęta i uważam, że nie wolno wszystkich wrzucać do jednego worka...
Oczywiście, kiedy ktoś mi wylatuje z tekstem, że szuka pieska dla dziecka, to TAAAK, od razu skreślam taki domek, bo pies to nie prezencik dla dziecka, dla dziecka to rzeczywiście można kupić pluszaka.... PIES to członek rodziny, kolejny domownik i trzeba do adopcji podejść z głową!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...