Jump to content
Dogomania

Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Nata

Recommended Posts

[quote name='Ki-wi']
Genia znalazlam Mak-pon von Barun La

[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img116.exs.cx/img116/9607/meisdorfbobtt20032oe.jpg[/img][/URL]
[/quote]

Jejku, jaki ŚLICZNY, PIĘKNY I PRZEUROCZY tybetańczyk !!!!!!
Naprawdę cudny !!!!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Genia']Sorry Karka !! Jesteś super hodowca,znanym nie tylko w Polsce lwich piesków
Ale TT różni się nie tylko wzrostem,charakterem ale też ostatnio jakoscią sierści.[/quote]
Z pierwszą częścią cytatu zupełnie nie mogę się zgodzić :o Nie uważam się za super hodowcę itd. Nie chcę dopatrywać się tu ironii
a z drugą jak najbardziej zgadzam się - dwie zupelnie różne rasy .Jak powiedziałam nie znam się na TT choć je obserwuję bo podobaja mi się i nie chciałam krytykować ani nikogo zdenerwować - powiedziałam ,że ja bym go tylko bardziej wyszczotkowała . A co do sierści - małe pytanko - TT nie ma podszerstka :o
Jeszcze raz sorki :)

Link to comment
Share on other sites

Ze jestez dobrym hodowca to wiadomo-swiadczą o tym duże sukcesy
piesków pochodzacych z Twojej hodowli.
Wg wzorca powinien mieć podszerstek.Ale hodowcy zachodni staraja się
żeby było go jak najmniej lub wcale,ponieważ on najbardziej utrudnia
utrzymanie sierści -kołtuni się i napusza psa.
Psa bez podszerstka można wyczesac nawet raz na 2 mmiesiące-jest mniej
pracy przy nim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karka']Nie znam się specjalnie na TT ale muszę przyznać ,że ten piesek także bardzo mi sie podoba :) bardzo ładne proporcje i dłuuga szyjka .Ja to bym go jeszcze pięknie wyczesała :wink:
Fajnie ,że coraz więcej tych psiaków u nas :fadein:[/quote]

Mi się podoba taki, jaki jest na zdjęciu. Ja nie lubię za bardzo, jak TT i lhasa apso są bardzo ,,wylizane". Ten jest idealny, tak samo jak Ti La Shu Jowo Azurowa Amhara, nie jest tak gładko uczesany :wink:

Parę zdjątek Lhary (mam nadzieję że nie są za duże) :wink:

[img]http://foto.onet.pl/upload/17/69/_421059_n.jpg[/img]
[img]http://foto.onet.pl/upload/18/22/_421061_n.jpg[/img]
[img]http://foto.onet.pl/upload/15/51/_424274_n.jpg[/img]
[img]http://foto.onet.pl/upload/28/68/_424288_n.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ratunku - znacie jakieś kołysanki dla małych tybecików ? Dzisiaj spałam od 12.30 do 4.15. w nocy . Nauczyły się zabawy w salonie i w nocy im odbiło - one wyły w kwartecie a ja solo . Dzisiaj po raz pierwszy zwątpiłam w inteligencję tybetów - tak im mądrze tłumaczyłam że mają spać a one ni w ząb nie rozumiały o co mi chodzi . Teraz śpią bo są po szczepieniu - żadne nie pisnęło . A może śpią bo szykują się na 4 rano .? Brrrrrrrrrr

Link to comment
Share on other sites

próbowałam ze surową kością ale zaczęły walki i było jeszcze gorzej - potem dałam za wygraną , one wyły do 7 rano a mąż wychodząc do pracy mówił że słyszał je na ulicy . Kiedy córka popłakała się że dzieje im się krzywda pozwoliłam im wejść do salonu - i tak przegrałam z psimi dziećmi z kretesem - ale z drugiej strony musielibyscie widzieć tę radość w pyskach kiedy gnały po schodach na górę ! Ja nadal mam ich czworo bo ta sobolowa odbywa u mnie kwarantannę do 26 lutego .

Link to comment
Share on other sites

Dhunga dostaje gazetą po tyłku jak próbuje z nami wleźć do łóżka (ale to jej nie rusza - tzn. nic nie odczuwa na swoim ciałku - bo daję mężowi jedną kartkę z gazety) i włazi pod łóżko do pojemnika na pościel i budzi się razem z budzikiem. Ostatnio więc śpi. Aha budzi męża jak zrobi kupę, żeby posprzątać, bo jej śmierdzi i idzie dalej spać. Nie wygląda tak każda noc, ale już coraz częściej. Mamy nadzieję ....

Link to comment
Share on other sites

No to widze,ze nie tylko ja mam problemy...ale Dandy to dzisiaj juz przegiol.....nasikal mi na moje kapcie!!!Wscieklam sie ale,ze bylo po fakcie ,nie zrobil tego przy mnie wiec obylo sie bez skarcenia.Za to na podworku u nas w ogrodku lata jak szalony i ciezko go zlapac,wiec biore go na smakolyk,za pierszym razem dostal ale zwial mi, za drugim nie dostal,bo mi zabraklo i tez zwial no a za trzecim razem podbiegl i od razu tak niespodziewanie zlapal mnie za nos...z bolu myslalam ,ze sie wsciekne, krew sie lala jak nie wiem,w skodku nosa rana i na calej dlugosci miedzy dziurkami no i nos z przodu caly siny...super mowie wam. :-?
Chcialabym sie dowiedzic czy wybieracie sie na jakies wystawy rowniez do Niemiec,jeli tak to kto,gdzie i kiedy???
Gdyby ktos potrzebowal terminarzyka wystawowego to nie ma sprawy,moge podac terminy.
Poniewaz my na tym tzn.na wystawach wcale sie nie znamy mam kilka pytan.
Czy na wystawach klubowych w Polsce moga byc wystawiane psy z zagranicy,czy sa w ogle jakies wystawy tylko dla psow z danego kraju??
Od kiedy wstawiamy malucha i jak go nauczyc pozycji,bo ja ucze ale to jest smiechu warte co go ustawiam to wykreca glowe ,podgryzuje ,glowa caly czas w dole,nie mowiac juz o chodzeniu na smyczce.Czy tak w ogole oplaca sie wystawiac szczeniaka czy dac sobie z tym spokuj i poczekac az dorosnie.

Link to comment
Share on other sites

:oops: CWC moż dostać od klasy pośredniejtj od 15- 24 mies.
A w kl. mł Zw. Młodziezy a także tytuł Mł Zw Klubu..
Mały piesek powinien już umieć chodzić na smyczce-jeżeli się szarpie to
wtedy stajemy nieruchomo do momentu kiedy się uspokoi i wtedy idziemy
powtarzamy to codzienie aż zrozumie,że to nie on prowadzi pana tylko pan
jego :D

Link to comment
Share on other sites

JZrobiłam byka -zamiast w pierwszej odp.CWC powinno być Zyciezca Młodzieży.
Jeżeli chodzi o zachowania Waszych maluchów to polecam ksiązkę,
która składa 2 tomów pt." Zapomniany język psów" Jan Fennell
Wydawnictwo -Galaktyka. :evil:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dhunga']Dhunga też mnie wczoraj złapała za nos i też się lała krew.
Rodzinne??
teraz śpi jak niewiniatko(ha, ha, ha)[/quote] Chyba rodzinne ale z wiekiem przechodzi w lizanie . Teraz jest u nas tak że kiedy małe piszczą rano (lub wyją) a żadne z nas jeszcze nie wyskoczyło z łóżka to Akira wskakuje na pościel Sandry i tak długo liże ją po nosie aż ta wstanie - szczenięta odgrodzone są od reszty mieszkania bramką tak ze Akira ma w nocy wolne od ich towarzystwa . Dzisiaj dały nam pospać do 5.30 - padły po zabawie z nami rano koło 9 . Są takie sprytne że nawet udalo im się odebrać dużego gnata Hanie - a ta starannie go pilnowała . Wypracowały system odwracania uwagi (praca zespołowa) i potem wspólnie (o dziwo) obgryzały pilnując aby Hana nie odebrała im zdobyczy . Pozdrowienia dla moich dzieci .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania-k']właśnie teraz się zastanawiam dlaczego TT nie należą do grupy terrierów?? tam gdzie yorki i amstaffki???przecież w nazwie mają terrier..dlaczego??poza tym uważam że są bardzo ładne pieski :lol:[/quote]

Poniważ z teriera mają tylko pierwszy człon nazwy. Zrozumiałabyś, gdybyś poznała charakterek :D

Link to comment
Share on other sites

Hej,
nie naleza do grupy terierow ,bo nie maja z nimi nic wspolnego.Nazwa terier zostala nadana jakby to powiedziec pomylkowo...i teraz nie jest to rzecza prosta aby to zmienic w sumie pownien sie zwac Tibet Apso.
Wedlug kynologow najbardziej spokrewnione TT sa z Polskim Owczarkiem Nizinnym, wegierskim Pumi i Puli czyli z psami pasterskimi i jako psy pasterskie byly dawniej wykorzystywane.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...