Jump to content
Dogomania

Antek w nowym domu:)


aede

Recommended Posts

[quote] [CENTER]Na terenie Polski wysyłka pocztą kurierską UPS:
[LIST]
[*]Płatność przy odbiorze - dodatkowa opłata za pobraniem [COLOR=#ff0000]11.00 zł [/COLOR][LIST]
[*]a) wysyłka paczek [B]do 20 kg[/B].</B>[LIST]
[*]- koszt dostawy wynosi: [COLOR=#ff0000]19.00 zł [/COLOR][/LIST]
[/LIST][/LIST][/quote][/CENTER]

[LEFT]Czyli wychodzi 205,49zł; a firma ze Szczecina, czyli lepiej zamowic w Wawce i bedzie na drugi dzien. Czekamy na cene od Arki.[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dziewczyny- a zapytalyscie w Warszawskim zoo-karmy? ja korzystam juz od paru lat- nie dosc ze mozna sie dogadac to jeszcze pan ma za gratis transport pod drzwi...oczywiscie w granicach warszawy- ale moze by poszedl na ustepstwo.
Poza tym przy wiekszym zamowieniu robi naprawde rabaty np nasza gryskowa eukanuba zdrozala juz ladny rok temu a u niego place tyle ile placilam 3 lata temu zaczynajac eukanube.

tel.602 11 88 63 lub 855-46-01 pon pt 9-19, sob. 10-16.

Link to comment
Share on other sites

mam wiesci o Antolu, od Agnieszki, cyt:
[LEFT][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff]Antek czuje sie swietnie, chodzi ze mna i moimi psami BEZ smyczy i pilnuje sie super, przychodzi zawsze na moje zawołanie :-)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff]Chyba poczul sie jak u siebie ;:-) lubi Klocka, Sare i szczeniaki , które tymczasowo są znowu u mnie :-)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff]Bardzo lubi wychodzic na spacery, wtedy skacze koło mnie i się łasi :-)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#0000ff][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=black]A odnosnie transportu karmy. ja dla moich kotow zamawiam u wetki i ona mi przywozi do domu i place tyle, ile bym zaplacila w sklepie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=black]Na ul, Barskiej jest hurtownia weterynaryjna i oni sa przedstawicielami Hills'a. Weka zamawia u nich leki-dzis telefon jutro ma to co che wiec i karme.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=black]Takze jesli zamowimy hillsa, na barskiej, to zapomnijcie o kosztach transportu. Poprostu im powiem, aby do niej zawiezli i juz. Sama jestem ciekawa jaka bedzie cena:razz: [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=black] [/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[B]słuchajcie, chciałabym kupić karmę dla Antka, ale to wszystko dla mnie dość trudne, bo siedzę poza Wawą, a dostęp do internetu mam niestabilny - nie mogę więc przeszukiwać sieci w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania.
Mogę przeznaczyć do 150 zł na karmę. Powiedzcie zatem, gdzie zamówić - przeleję kasę i zamówię dostawę albo do hotelu, albo do mojej mamy (ursynów). Czekam na decyzję.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]CHARAKTERYSTYKA ŻYWIENIOWA[/B]
(w odniesieniu do [B]Science Plan* Canine Adult[/B])
[B]Białko[/B] – obniżone, aby ograniczyć nadmierną podaż
[B]Wapń, fosfor, sód[/B] – obniżone, aby ograniczyć nadmierną podaż
[B]Cynk[/B] – podwyższony
dodatki: [B]Tauryna, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny, L-karnityna, kwasy tłuszczowe z grupy omega-3[/B]
[B][/B]

[B]WSKAZANIA[/B]
[B]Science Plan* Canine Senior Large Breed [/B]jest tak sformułowana, aby zaspokoić zapotrzebowanie pokarmowe strszych psów (w wieku powyżej 7 lat) ważących 25 kg lub więcej. Psy bardzo dużych ras już w wieku 5 lat powinny przejść na [B]Science Plan* Canine Senior Large Breed[/B]. Karma zawiera czynniki wzmacniające chrząstki, chlorowodorek glukozaminy i siarczan chondroityny, naturalne składniki budulcowe chrząstek stawowych, które wpływają korzystnie na stan połączeń stawowych i ułatwiają ruchomość stawów.
[I]CEL[/I]: Zapobieganie nadmiernemu spożyciu tych składników pokarmowych, które mogą spowodować rozwój chorób charakterystycznych dla starszego wieku i zapewnienie prawidłowego poziomu aktywności.
[B][/B]
[B]Science Plan*.Canine Adult Large Breed [/B][B]zawiera[/B][B] dodatki:[/B]
[B]- L-karnitynę, która sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała (zapobiegając w ten sposób nadmiernemu obciążeniu stawów) oraz wzmacnia układ mięśniowy.[/B]
- Czynniki wzmacniające chrząstki - chlorowodorek glukozaminy i siarczan chondroityny, naturalne składniki budulcowe chrząstek stawowych, które wpływają korzystnie na stan połączeń stawowych i ułatwiają ruchomość stawów.[B][/B]
- Kwasy tłuszczowe z grupy omega-3, które zapobiegają zapaleniom stawów.[B][/B]
[B][U][/U][/B]
NIEZALECANA DLA
- Kotów
- Szczeniąt przed osiągnięciem dojrzałości
- Suk w drugiej połowie ciąży i karmiących. Podczas ciąży i laktacji suki należy karmić [B]Science Plan* Puppy[/B] lub [B]Science Plan* Puppy Mini.[/B]

[B]PRZECIĘTNA ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW: Science Plan Canine Senior* Large Breed [/B][B]WITH CHICKEN[/B]

[CENTER][CENTER][/CENTER][/CENTER]
[B]SUCHY POKARM[/B]





[CENTER][CENTER][/CENTER]
[CENTER][/CENTER]
[CENTER][/CENTER]

[CENTER]Pokarm[/CENTER]
[CENTER]Sucha masa1[/CENTER]
[CENTER]na 100 kcal ME2[/CENTER][/CENTER]

Białko
[CENTER][CENTER]17,7 %[/CENTER]
[CENTER]19,2 %[/CENTER]
[CENTER]4,8 g[/CENTER][/CENTER]

Tłuszcz
[CENTER][CENTER]14,7 %[/CENTER]
[CENTER]16,0 %[/CENTER]
[CENTER]4,0 g[/CENTER][/CENTER]

Węglowodany
[CENTER][CENTER]51,4 %[/CENTER]
[CENTER]55,9 %[/CENTER]
[CENTER]14,0 g[/CENTER][/CENTER]

Włókno (surowe)
[CENTER][CENTER]3,8 %[/CENTER]
[CENTER]4,1 %[/CENTER]
[CENTER]1,0 g[/CENTER][/CENTER]

Wilgotność
[CENTER][CENTER]8,0 %[/CENTER]
[CENTER]-[/CENTER]
[CENTER]2,2 g[/CENTER][/CENTER]

Wapń
[CENTER][CENTER]0,60 %[/CENTER]
[CENTER]0,65 %[/CENTER]
[CENTER]163 mg[/CENTER][/CENTER]

Fosfor
[CENTER][CENTER]0,53 %[/CENTER]
[CENTER]0,58 %[/CENTER]
[CENTER]144 mg[/CENTER][/CENTER]

Sód
[CENTER][CENTER]0,16 %[/CENTER]
[CENTER]0,17 %[/CENTER]
[CENTER]43 mg[/CENTER][/CENTER]

Potas
[CENTER][CENTER]0,74 %[/CENTER]
[CENTER]0,80 %[/CENTER]
[CENTER]201 mg[/CENTER][/CENTER]

Magnez
[CENTER][CENTER]0,12 %[/CENTER]
[CENTER]0,12 %[/CENTER]
[CENTER]33 mg[/CENTER][/CENTER]

Kwasy tłuszczowe (omega-3)
[CENTER][CENTER]1,04 %[/CENTER]
[CENTER]1,13 %[/CENTER]
[CENTER]282 mg[/CENTER][/CENTER]

Kwasy tłuszczowe (omega-6)
[CENTER][CENTER]2,65 %[/CENTER]
[CENTER]2,88 %[/CENTER]
[CENTER]720 mg[/CENTER][/CENTER]

Tauryna
[CENTER][CENTER]0,10 %[/CENTER]
[CENTER]0,11 %[/CENTER]
[CENTER]28 mg[/CENTER][/CENTER]

Chlorowodorek glukozaminy
[CENTER][CENTER]500 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]543 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]14 mg[/CENTER][/CENTER]

Siarczan chondroityny
[CENTER][CENTER]50 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]54 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]1,4 mg[/CENTER][/CENTER]

Cynk
[CENTER][CENTER]200 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]217 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]5 mg[/CENTER][/CENTER]

L-karnityna
[CENTER][CENTER]535 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]582 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]15 mg[/CENTER][/CENTER]

Witamina A
[CENTER][CENTER]10310 IU/kg[/CENTER]
[CENTER]11207 IU/kg[/CENTER]
[CENTER]280 IU[/CENTER][/CENTER]

Witamina D
[CENTER][CENTER]445 IU/kg[/CENTER]
[CENTER]484 IU/kg[/CENTER]
[CENTER]12 IU[/CENTER][/CENTER]

Witamina E
[CENTER][CENTER]650 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]707 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]18 mg[/CENTER][/CENTER]

Witamina C
[CENTER][CENTER]70 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]76 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]1,9 mg[/CENTER][/CENTER]

ß-karoten
[CENTER][CENTER]1,5 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]1,6 mg/kg[/CENTER]
[CENTER]0,04 mg[/CENTER]


[CENTER][/CENTER]
[CENTER][/CENTER][/CENTER]

[B]ENERGIA METABOLICZNA3[/B]



kcal/100g
[CENTER][CENTER]368[/CENTER]
[CENTER]400[/CENTER]
[CENTER][/CENTER][/CENTER]

kJ/100g
[CENTER][CENTER]1540[/CENTER]
[CENTER]1674[/CENTER]
[CENTER][/CENTER][/CENTER]

pH moczu
[CENTER][CENTER]6,8 – 7,2[/CENTER]
[CENTER][/CENTER][/CENTER]

[B][/B]
[B]SKŁADNIKI[/B]
[B]with Chicken [/B]( kurczak minimum 11 %, kurczak i indyk razem 15 %) : Kukurydza, pszenica, tłuszcz zwierzęcy, mączka drobiowa, podroby, mąka sojowa, śruta sojowa, siemię lniane, mączka z łososia, kukurydziana mączka glutenowa, jaja w proszku, olej roślinny, L-karnityna, chlorek potasu, witamina E, chlorek choliny, sól, chlorowodorek L-lizyny, węglan wapnia, tauryna, chlorowodorek glukozaminy, witamina C, L-tryptofan, siarczan żelaza, tlenek cynku, mieszanina tokoferoli, siarczan chondroityny, [B][/B]niacyna, tiamina, witamina A, siarczan miedzi, [B]ß[/B]-karoten, kwas cytrynowy, pantotenian wapnia, tlenek manganu, chlorowodorek pirydoksyny, wyciąg z rozmarynu, ryboflawina, witamina D3, jodan wapnia, kwas foliowy, selenin sodu, biotyna, witamina B12.
[B][/B]
[B]OPAKOWANIA[/B]
[B]Torby: [/B]3 kg i 15 kg

[B]SUGEROWANE DAWKI[/B]
Zapotrzebowanie pokarmowe jest uzależnione od wielu czynników, jak warunki środowiskowe, poziom aktywności, wiek czy cechy osobnicze., jak. Dorosłe psy powinny otrzymywać pokarm w ilości wystarczającej do utrzymania idealnej masy ciała. Należy zapewnić zwierzęciu stały dostęp do świeżej wody.
Poniższe dawki należy traktować jedynie jako orientacyjne, początkowe wartości, które powinny być modyfikowane tak, aby utrzymać optymalną wagę psa.

[CENTER][CENTER]MASA CIAŁA (kg)[/CENTER]
[CENTER]DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE NA [B]CANINE SENIOR[/B] [/CENTER]

[CENTER][/CENTER]
[CENTER][/CENTER]
[CENTER]Suchy pokarm (g)[/CENTER]
[CENTER]25 [/CENTER]
[CENTER]250 - 355[/CENTER]
[CENTER]30[/CENTER]
[CENTER]285 - 395[/CENTER]
[CENTER]40[/CENTER]
[CENTER]355-490[/CENTER]
[CENTER]50[/CENTER]
[CENTER]420-580[/CENTER]
[CENTER]60[/CENTER]
[CENTER]480-665[/CENTER]
[CENTER]70[/CENTER]
[CENTER]540-750[/CENTER]
[CENTER]80[/CENTER]
[CENTER]600-825[/CENTER]
[CENTER]90[/CENTER]
[CENTER]655-905[/CENTER][/CENTER]

[URL="http://www.polypharm.com.pl/public/index.php?akcja=statyczne&show=hills_info"]http://www.polypharm.com.pl/public/index.php?akcja=statyczne&show=hills_info[/URL]


Wynika ze taki worek 15 kg powinien mu na 1 m-c starczyc-liczylam 450g dziennie to jest 33 dni. I moze mu tez ureguluje te krysztaly-ph moczy wyrowna.l

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gdgt'][B]słuchajcie, chciałabym kupić karmę dla Antka, ale to wszystko dla mnie dość trudne, bo siedzę poza Wawą, a dostęp do internetu mam niestabilny - nie mogę więc przeszukiwać sieci w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania.[/B]
[B]Mogę przeznaczyć do 150 zł na karmę. Powiedzcie zatem, gdzie zamówić - przeleję kasę i zamówię dostawę albo do hotelu, albo do mojej mamy (ursynów). Czekam na decyzję.[/B]
[/quote]

:loveu: dzieki damy Ci znac-w poniedzilek podejmiemy decyzje.

Napisalalam tez do Agnieszki zapytanie, czy cos sie wyjasnilo na korzysc Antka, z tymi dniami bezhotelowymi u niej, czy nas skazuje abysmy z Antkiem mieszkaly pod mostem?:shake: :shake: :razz:

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie tu jest 'maly problem'.
Trzeba zaplacic gotowka na miejscu-zadnych przelewow niestety.

Moze ktos blisko ul.Barskiej pracuje, mieszka i by zaplacil? Wtedy do niego trzebaby zrobic przelew. Podam na pw z kim sie kontaktowac tam, u hillsa. A samo dostarczenie karmy ja juz biore na siebie. Oni by zawiezli, tak jak pisalam, do wetki do Otrebus, ta hurtownia, oni sa rowniez od lekow, a ja juz bym od wetki odebrala.

Czy ktos pamieta- nie chce mi sie watku wertowac-do kiedy Antos jest zabezpieczony jedzeniowo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gdgt']gdzie mam przelać pieniądze?[/quote]
Rozmawialam z Jo37, podjedzie po karme, wiec pieniazki na jej konto - odezwie sie do Ciebie poznym wieczorem na pw.

W srode albo w piatek jedziemy do Antka, zalozymy mu preventica i odbierzemy tego Royala dla watrobowcow, komu go zawiezc?

Link to comment
Share on other sites

Czyli jak rozumiem Antos dostal 10 kg karmy, czy wieciej? Ja zaraz moze napisze do Agnieszki na ile dni ma jeszcze jedzenie dla Antosia, ok?

Czy tak czy siak karme od hillsa dobrze byloby kupic juz, bo jeszcze komus innemu sprzedadza a bylaby szkoda. Zreszta i tak ich 'wyczulilam' ze byc moze i pozniej bysmy chcialy zakupic, chociaz bardzo nam zalezy na tym aby Antos znalazl dom.;)

A moze tam wywiesic ogloszenie o Antosiu? Moze maja jakas tablice ogloszen, tam duzo ludzi przychodzi z 'branzy'. Dwa ogloszenia, na wszelki wypadek, trzeba by zabrac. Tam mieli jakby dwa oddzielne wejscia(moze sie zmienilo) jedno do hillsa a drugie do samej hurtowni.

Link to comment
Share on other sites

Wrocilysmy wlasnie od Antka. Nasz kochany misiaczek, na 5 min przed naszym przyjazdem, skaleczyl sie w lapke przy probie wydostania sie z kojca, a uciec chcial przed burzą :-( Obejrzalam (bez dotykania) - łapka jest tylko skaleczona, nie kuleje, pani Agnieszka mu opatrzy po powrocie; znowu jej nie zastalysmy (zapomnialam uprzedzic :oops: ). Karme zostawilysmy, a Joanna ma w aucie tego royala dla watrobowcow. Obroze tez zostawilysmy, nie zakladalam, bo nie wiem czy mozna przy rozwalonej lapce (moj mial pogryzione na karku i wet kazal zdjac preventic, a polac frotlinem, ale moze to dlatego ze za blisko). Antek sie strasznie boi grzmotow, dzis sie tak wystraszyl, ze po siatce, ktora jest za kojcem, wlazl na sama gore i tam jest sruba, o ktora sie skaleczyl. Pan mowil, ze on uciekl juz dwa razy, ale uciekl z kojca i przylecial do domu, wlasnie w czasie burzy. Wiec teraz jest w garazu albo w domu. Kojec ma otwarty, drzwi do garazu uchylone i chowa sie tam, jak sie boi. Raz uciekl jak drzwi od kojca byly otwarte, po prostu sobie wyszedl, poszedl naokolo i wrocil przez brame. Do glaskania jest pierwszy, ale przez te grzomty chowal sie w kąciku tarasu lub w garazu. A jak mialysmy odjezdzac to myslal, ze jedzie z nami. Kochany psiak :loveu: strasznie szybko sie przywiazuje. Aha, karmy powinno mu starczyc na 2 m-ce (40kg:125-175g/dz.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...