Jump to content
Dogomania

Problem z oklapniętym uchem


...

Recommended Posts

[INDENT] [CENTER][B]Witam was wszystkich.[/B]..

[LEFT]Piszę tu choć mam onk'a ale może i wy soc mi wiecie na ten temat
[/LEFT]
[/CENTER]

Jestem tu nowa i chciała bym się dowiedzieć trochę na temat onk'a, gdyż mam mały problem...

Jestem właścicielem 1,5 rocznego onk'a i tu właśnie zaczyna się problem w sprawie uszu...[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG]

Jedno ucho stoi(prawe), a lewe nie...[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG]

Czy są szanse aby stanęło jej te uszko...??

Proszę o rady....!! [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

ekspert ze mnie żaden, ale mam owczarka, prawie 8 miesięcy, ucho ma ewidentnie uszkodzoną chrząstkę, więc nigdy nie stanie, były już konsultacje z lekarzem - podklejanie i masowanie nic nie da, kochamy go za całokształt a nie za ucho, poza tym nasze maleństwo ma ciekawy wyraz pyska z tym ucholem :)

1,5 to już za późno na postawienie uszka, kochaj pieska takim jakim jest :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Martens']Można podklejać, podawać więcej wapnia w pożywieniu... ale półtora roku to już trochę późno. Możliwe, że tak zostanie, taka już jego uroda.

Jeśli pies jest bez metryki może nie być czystej krwi owczarkiem, wtedy takie niespodzianki nie powinny dziwić...[/QUOTE]

Martens!! Czyli przy owczarku "czystej krwi" takie niespodzianki powinny dziwić????

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nieco bardziej niż przy psie z nieznanego źródła, po nieznanych przodkach ;)
Ryzyko wystąpienia jakiejś wady jest zawsze, na 100% tego nie unikniemy, ale prawda jest taka, że kupując psa bez metryki kupujemy niejako "kota w worku" i wtedy sami się prosimy o to, żeby nasz pies nie był eksterierowo 100% owczarkiem.
U psa rodowodowego też może nie stanąć ucho, bo to kwestia genów, ale też w pewnym stopniu odchowu szczeniaka; na pewno jednak nie zdarza się to tak często jak w miotach, które są po psach owczarkopodobnych, z których nie wszystkie mają idealnie stojące uszy, podobnie ich przodkowie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie wiem czy to teraz coś da, ale gdy mój maluch miał 3 miesiące to jedno ucho miał klapnięte i okazało się, że ma duże braki wapnia (inne oznaki to wyżeranie tynku ze ścian, żwirku z kocich kuwet, ziemi ). Dostałam tabletki z wapniem i pomogły, uchole pięknie stoją :)

Ale jeśli Twojemu już to nie pomoże to myślę, że z klapniętym też wygląda uroczo :) Najważniejsze, żeby był zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...