Jump to content
Dogomania

Bullowate z Gliwic


J_ulia

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo sie cieszę ze dziewczyny w nowych domach :multi::multi::multi: Powodzenia!!!

A teraz pare wieści o naszej Belluni, jak wspominałam kiedyś mamy z nia trochę problemów ( chodzi o jej stosunek do dzieci), cały czas jeseśmy na szkoleniu, pozatym Pani ,, psi psycholog" ja bacznie obserwuje, Bella na 90% została zdiagnozowana. Tu ma dobre i złe wieści, dobra- to nie chodzi o dzieci, zła- chodzi ogólnie o ludzi!!! Az dziwne, na poczatku była taka grzeczna dziewczynka, nie agresywna ale teraz jak juz sie poczuła pewniej i bezpiecznie wychodzi szydełko z worka. Ale nie panikujcie Cioteczki, ja tego nie robie!!!! Pani tez jest dobrej mysli, mówi ze miała gorsze przypadki! Problem Belli polega na tym ze była źle socjalizowana z ludzmi, ona po prostu sie ich boi i dlatego reaguje agresywnie. Na spcaerach w wiekszosci jest grzeczna jak Pani stwierdziła ma za mało czasu przechodzac koło ludzi zeby sie na tyle zestersować aby zaatakowac ( bo szybko ich mijamy), problem pojawia sie gdy stoimy w jednym miejscu dłuzej i do nas sie ktos zbliza, pozatym Bella ma tendencje do zagapiania sie, tak mocno potrafi zagapić sie i skupic na jednym punkcie ze nie widzi zblizajacuch sie do niej ludzi a gdy w ostaniej chwili juz ich zobaczy to znów moze si wystraszyć i konczy sie to taka jak sie konczy. Jeśli chodzi o psy, niestey 80% psó nie odpowiada naszej dziewczynce i tego sie nie da juz zmienic ale nam tez nie kazdy człowiek sie podoba. Oprócz tego Bella bardzo reaguje na ludzi niestabilnych psychicznie, zachowujących sie nienaturalnie, którzy próbują w jaki kolwiek sposób zawrzec z nami jakąś znajomość, jednak te wszystkie rzeczy mozna skorygować razem z Pania treser tego dokonamy choc Pani nie ukrywa ze długa droga przed nami, musimy miec durzo cierpliwości, teraz jestesmy na etapie nauki posłuszenstwa (nieposłuszna jest nasza Bellunia) i socjalizacji z ludzmi- musi nauczyc sie ze nie każdy chce zrobic jej krzywde albo nam! Bedzie dobrze trzymajcie za nas kciuki. A Bellusie kochamy nad życie!!!!! Acha Pani stwierdziła ze Bella jes na pewno po jakims psim przedszkolu, mówiła ze Gliwicach sa dwie dobre szkoły, moze znacie tam kogoś, kto mógłby sprawdzic czy Bella tam uczeszczała?!

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4]przepraszam za offa...ale potrzebne fundusze na szczepionki dla kociat...moze cos sie spodoba prosze zajrzec > [URL]http://www.dogomania.pl/threads/190173-CIUCHY-OZDOBY-INNE..-na-Radlinki-%28szczepienia-utrzymanie%29-do-15.08[/URL][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Chciałam Was powiadomic, że Bella poznała WRESZCIE nowego kolegę, mozna powiedzieć swojego bratanka kolegę M......., nie bede na razie wymieniac imion powinnyście sie domysleć o jakiego pieska chodzi! Niestety gdyby w szkole za to ja oceniono to Bella dostałaby PALĘ NA SZYNACH!!!! Chciała pogryźc nowego przyjaciela, i to pare razy, na szczeście była w kagańcu a M...... trzymał sie od nie z daleka, wystraszył sie jej Biedaczek, oj ta nasza Bellunia, ma charakterek swój , nie powiem! Po jakims czasie przestała go atakować, i grzecznie szła obok, ala kaganca na razie nie zdjęłlismy, o dziwo szybciej zaprzyjaźniła sie z jego nowym ,,braciszkiem" choc jest większy, i tez na nia na dziendobry powarczał, może tego jej trzeba.....,po paru minutach ładnie sie bawili bez kaganców i smyczy, czasem nie wiem co jej w tej psiej pieknej głowie siedzi,ale mysle ze pare wspólnych spacerów i wszystko bedzie grało, beda sie we trójke pieknie bawić.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie dziewczyny, Bella sie pokazała z ładnej strony :diabloti:!!!! Szkoda mi był Mailo, ona tak ładnie do nie podchodził, merdał ogonkiem, cieszył sie a ona co?! pokazałamu swoje piekne uzebienie!!!! ale ona tak w wiekszości, a że Mailo przed nią zaczął uciekać to tym bardziej poczuła sie Panią sytuacji. Mysle jednak ze jak da im sie więcej czasu to sie zaprzyjaznia, pod koniec juz go nie atakowała! Była grzeczna, ale Mailo wolał sie trzymac trochę na uboczu. Całe spotkanie wygladało w ten sposób ze najpierw przyszedł Piotr z Bandziorem ( byłym już niestety braciszkiem Mailo), i tu o dziwo Bella sie szybko przekonałą do kolegi ( oczywiscie na poczatku tez sie do niego ,, szeeeroko usmiechneła") a po jakim czasie dopiero przyszła Monika, dziewczyna Piotra z Mailo i Bellunia sie nie popisała.

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie nadążałam, ale tak Majro jest znów jedynakiem. Niestety po 2 dniach okazało sie że ten nowy pies Bandzior jest bardzo agresywny, Piotr nie mógł sobie z nim dać rady, w nocy zaatakował dziewczyne Piotra jak szła do toalety, a wieczorem rzucił sie na Majro, nie pomogło że łosiek położył sie na plecach i poddał, Bandzior grył dalej, Piotr mówił ze na szczescie udało mus ie psa odciągnąć i nic sie nie stało ale jak stwierdził Mailo to jego oczko w głowie i nie pozwoli na to zeby mu sie cos stało, Bandzior wrócił do swojego właściciela. Wiecie po przemysleniach to bardzo mnie dziwi podejscie Pana tego psa, podobno miał byc łagodny, wychwany z dziecmi itd, tylko czemu skoro go tak kochał, chciał go odwiedzac to oddał go cytuję ,, musza zmienic mieszkanie a wynajemca sie nie zgadza na psa". Mysle ze to jakis pretekst. Nie wiem co o tym mysleć, w sumie jak my bylismy na spotkaniu z Bellunią , pies był grzeczny, nie był do nas agresywny, ładnie sie przywitał a potem bawił, podobno odbiło mu tego wieczora. Ojciec Piotra zajmuje sie szkoleniem psów mysliwskich i stwierdził ze Bandzior to tylko i wyłącznie pies swojego własciciela i jemu sie tylko moze podporzadkować, na poczatku był grzeczny a potem....... niestety. Mam nadzieje ze jego własciciele nie zrobia jakiej głupoty!!!! Tylu jest nieodpowiedzialnych osób! Mysle ze o tej historii najlepiej opowie Piotr nie chce czegos przekręcić!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hankasanok']jutro jestem umówiona z jego dziewczyna Monika i Mailo na poranne zabawy , zapytam dyskretnie, zobaczymy co powie no i musze poważnie porozmawiac z nasza Dziewczynką, zeby sie zachowywała ładnie :lol:!!!! a jak tam Hera, pewnie jej smutno bez Mailo[/QUOTE]

może obiecaj Belli duże lody , za dobre zachowanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Bella uwielbia lody ( smietankowe i czekoladowe, ale owocowe tez pojdą), wogóle to ogromy łasuch, w domu na wierzchu ciastka i inne słodycze sie nie ustoja, musimy wszystko chować jak przed dzieckiem! Wystarczy ze chwile nas nie ma w domu, a zostaje Bella i ciastka, to jak wracamy to ciestek tez już niema a Bella jak na madrego psa przystało wiedząc ze bez pytania zajdła ciastka siedzi pod ława, sama sobie kare wymierza!!! Ale jakbyście zobaczyły jaka ma mine siedzac pod ta ława to nie potarfiłbyście sie nawet zezłościc :lol:!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hankasanok']Bella uwielbia lody ( smietankowe i czekoladowe, ale owocowe tez pojdą), wogóle to ogromy łasuch, w domu na wierzchu ciastka i inne słodycze sie nie ustoja, musimy wszystko chować jak przed dzieckiem! Wystarczy ze chwile nas nie ma w domu, a zostaje Bella i ciastka, to jak wracamy to ciestek tez już niema a Bella jak na madrego psa przystało wiedząc ze bez pytania zajdła ciastka siedzi pod ława, sama sobie kare wymierza!!! Ale jakbyście zobaczyły jaka ma mine siedzac pod ta ława to nie potarfiłbyście sie nawet zezłościc :lol:!!!![/QUOTE]

:roflt: :roflt:

Link to comment
Share on other sites

Lizunia z Pańcią i nowym braciszkiem.

[IMG]http://img836.imageshack.us/img836/9537/liza1.jpg[/IMG]

Braciszek Lizuni

[IMG]http://img690.imageshack.us/img690/719/liza2j.jpg[/IMG]

Na spacerku

[IMG]http://img833.imageshack.us/img833/9192/liza5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...