Jump to content
Dogomania

Moniaczek już po operacji drugiej łapki. Teraz tylko zdrówka życzymy!


Paulina_mickey

Recommended Posts

Może tak..napiszę opinię lekarza z prześwietlenia:
Rtg cechy zmniejszenia wysycenia cienia kości o charakterze uogólnionym.Zniekształcenie zarysu nasady bliższej kości udowej lewej-zmiana pourazowa.Zmiany o podobnym charakterze w obrebie panewki kości biodrowej prawej ale o mniejszym nasileniu.Zmniejszenie posadowienia głowy kości udowej prawej w panewce kości biodrowej prawej.Poszerzenie szpary stawu biodrowego lewego.Poszerzenie szpary stawu kolanowego lewego.Znieksztalcenie zarysu nasady i przynasady dalszej kości udowej lewej.
Ja osobiście nie podejmę decyzji o jej uspieniu tego jestem pewna...
Starałam się sprawdzić czy psy o podobnej jej masie żyją i funkcjonują z trzema łapkami.
Juz sama nie wiem....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='marti14']Może tak..napiszę opinię lekarza z prześwietlenia:
Rtg cechy zmniejszenia wysycenia cienia kości o charakterze uogólnionym.Zniekształcenie zarysu nasady bliższej kości udowej lewej-zmiana pourazowa.Zmiany o podobnym charakterze w obrebie panewki kości biodrowej prawej ale o mniejszym nasileniu.Zmniejszenie posadowienia głowy kości udowej prawej w panewce kości biodrowej prawej.Poszerzenie szpary stawu biodrowego lewego.Poszerzenie szpary stawu kolanowego lewego.Znieksztalcenie zarysu nasady i przynasady dalszej kości udowej lewej.
Ja osobiście nie podejmę decyzji o jej uspieniu tego jestem pewna...
Starałam się sprawdzić czy psy o podobnej jej masie żyją i funkcjonują z trzema łapkami.
Juz sama nie wiem....[/QUOTE]
Nic z tego nie zrozumiałam, lecz nie wygląda to dobrze.

Musimy sprawdzić wszystkie opcje zanim podejmie się tą ostateczną decyzję. Musimy sprawdzić wszystkie możliwości!!
Ja znam psa który miał operację i to nie dawno.
Luna, która miała nowotwór.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/144335-Bernardynka-po-wypadku-rAE-bana-siekierAE-Rak-koA-ci-Amputacja-Pilne[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Na tą chwilę jestem pewna że jej nie uśpię....Nie ma takiej mozliwości...ona nie wyglada na taka chora,ona wogóle nie wyglada na chorą gdyby,łapa jest ciepła,podpiera sie na niej,pomaga sobie nia wielokrotnie,kilka razy ja przyłapalam że na nią staje,nie boli ją....to chyba nie jest powód do amputacji a napewno do uśpienia....trudno będę o nia walczyć najwyżej zostanie u mnie...potem będę się martwić...jak ją drapiesz po brzuszku to widać że ma gilgotki i drapie się tą łapką....tzn.że z ukrwieniem i nerwami wsztystko ok...wiem tez że prawa łapka była w podobnym stanie i się zregenerowała....jest niedozywiona,brakuje jej witamin,wapna,żelatyny...wszystkiego co tworzy układ kostny...ale ona ma dopiero 5tyg.i dopiero sie rozwija....!Myślę że warto spróbować to odbudować ,przynajmniej ja spróbuję...nie pójdę po najłatwiejszej linii .....
prosze tylko o ewentualne porady co do karmy....dobrych witamin..sposobów masażu..itp.
Na ta chwile mam dość weterynarzy...

Link to comment
Share on other sites

Sunia jak szalala tak szaleje...ja jestem po trzech rozmowach z lekarzami odnośnie jej stanu...i co gorsze każdy powtarza to samo...ale skontaktowalam się dzisiaj z p.Ewą i mam wieczorem przesłać zdjęcia rtg suki do niej ....pokaże je swoim lekarzom jeszcze i oni oceniom....
..................oby byla nadzieja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marti14']Sunia jak szalala tak szaleje...ja jestem po trzech rozmowach z lekarzami odnośnie jej stanu...i co gorsze każdy powtarza to samo...ale skontaktowalam się dzisiaj z p.Ewą i mam wieczorem przesłać zdjęcia rtg suki do niej ....pokaże je swoim lekarzom jeszcze i oni oceniom....
..................oby byla nadzieja.[/QUOTE]
Oby!
Musi być nadzieja!

Link to comment
Share on other sites

Witam
Nigdy nie mów nigdy......nadzieję trzeba mieć zawsze.....:)
Sunia jest własnie po wizycie u Dr.Janickiego.Doktor stwierdził,iż nie jest to pies który "podlega"eutanazji!!!!!!!!!!!!!!!
Sunia od dwóch dni zaczęła stawać i na ta czwarta łapę...wiedziałam że będzie dobrze:)
Biodra nie polegają operacji i jak stwierdził lekarz nie trzeba tego ruszać...ona spokojnie da radę z tym funkocjonować..lecz aby pomóc jej na przyszłośc gdyż jest to pies dużej masy trzeba zoperować obydwie rzepki,Dokładnie brakuję zagłębień w których umiejscowiona jest rzepka i powoduję to jej zwichnięcia....Koszt takiego zabiegu to 1500zł.jednej łapy.Zabieg z tego co przekazał mi lekarz musi być przeprowadzony do jej 9tyg(zanim skończy 10tyg)czyli za dwa tygodnie....i tu ogromna prośba do wszystkich pomóżcie uzbierać te pieniążki...ona tak mocno walczy o swoje życie!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']Kurczę, może jakaś fundacja mogłaby wystawić cegiełki? Tylko która?

Może by zmienić tytuł na jakiś bardziej przyciągający wzrok? W stylu "1500zł = normalne życie! Pomocy! Malutka kaukazka..." coś tam coś tam...[/QUOTE]
Zmieniłam. Musimy działać szybko. Jeśli chodzi o allegro cegiełkowe to koniecznie musi jakaś fundacja pomóc. Chociaż w patronacie.

Ja zaraz wrzucę info na naszą klasę, kaukazy w potrzebie, bernardyny w potrzebie i na molosach może spróbuję.

EDIT: molosy
[U][url]http://tnij.org/e9ju[/url][/U]

Koniecznie musimy mieć osobę od finansów. I najlepiej żeby to był ktoś kto się zajmie tylko tym.

Link to comment
Share on other sites

Poproszę o konto ! Jeżeli chodzi o radę to zde4cydowanie najlepszy polski ortopeda jest w Grudziądzu. Facet odbył praktykę w Stanach. Było o nim głośno bo operował słynną sunię ratowniczkę, której operacje sponsorowała kancelaria Prezydenta. Podaje namiary :
Jacek Mederski tel 0 56 463 54 54; kom. 512 292 155

Link to comment
Share on other sites

Martyna jeśli podasz swoje konto to będzie to wyglądało mniej więcej tak. Że jeśli ktoś poprosi o wpłatę to wyślesz dane do przelewu. Potem jak wpłyną Ci już pieniądze na konto to będziesz tu wpisywać rozliczenie-kto,co i ile wpłacił.

Koniecznie w PW dodaj,aby podawali Ci nick + dopisek np na operację.

Ja również poproszę numer konta, jak ktoś będzie chętny to będę podawać na n-k

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...