Jump to content
Dogomania

SWOBODA HODOWCY - zaprzegowce


ewaka

Recommended Posts

Dzisiaj dostałam takie dwa linki, i jakos tak mi się zbiegło razem. Dwie całkowicie rózne sprawy, ale obie zahaczają o "etykę" hodowcy, a w jedynym przypadku nie tylko hodowcy, ale chyba i człowieka.
Zastanawiam się na granicami etycznymi czerpania zysków z "psiego biznesu". :mad: i tym jak można z tym walczyć....

Jedna to taka:

[COLOR=#000000][URL="http://republika.pl/pieski333/"]http://republika.pl/pieski333/[/URL] - [/COLOR]na zdjęciu samojedy, szpice wilcze, karelczyk - znane niektórym :shake:

a druga mnie drastyczna, ale tez chyba "nieregulaminowa" i jakoś tak beztroska, zwłaszcza, że a to ogloszenie hodowli, ktorej własciielka jest nawet w sekcji szpica swojego oddziału jak sprawdziłam na stronie, i chyba nawet jest na forum. Takie ogłoszenie pojawiają się też czasem na stronie niektorych zarejestrowanych hodowli. Czy ktoś walczył z tym w jakiś sposób? tzn. ze sprzedaż psów bez metryczek w ramach ZK?

[COLOR=red][ciach ---> mod][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Szamanka']Prawda? ;) Gdyby tak się dało - świat byłby zdecydowanie piękniejszy ;)

Bardzo was proszę - nie wklejajcie takich linków,bo ja mam obowiązek je usuwać.[/quote]

tak :crazyeye:

czyli wystarczy to przekleic z linku??

w sprawie pierwszego linku umieszcznego przez ewake juz dogomaniacy podejmuja pewne środki .... ponoc jest jeszcze gorzej niz na tych zdjęciach :mad: , włascicielka odwiedza swoje psy co kilka dni :crazyeye: itd itd

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z regulaminem nie wolno zamieszczać linków, które są lub mogą być poczytane jako reklama.
Wiem, że ABSOLUTNIE nie w takim celu je zamieszczacie. Ale zawsze może się znaleźć ktoś, kogo taka oferta zachęci..:roll: Różni niestety są ludzie.
Nie widzę problemu w prowadzeniu dyskusji na taki temat, ale linki muszę wycinać.

Link to comment
Share on other sites

Chyba sobie żartujesz???? Widziałaś tę stronę???? Wiesz co na niej w ogóle było??? Nawet tam nie zajrzałaś..... :shake: Piszesz REKLAMA???? czego??? akcji przeciwko burdowi, syfowi kilkudziesięciu psów w klatkach bez drzwi, żarciaq i wody w środku jakiegoś pola??? Niby reklama czego to była???

Chyba nieco nadgorliwie traktujesz swoje obowiązki i tniesz wszystko jak leci. Regulamin znam, a to jak go interprewtujesz to juz twoja sprawa. TYle, że szkoda, że robisz to "z marszu" - nie wiem, chcesz się wykazać?

POza tym na stronie do ktorej link wyciełaś, były zdjęcia, tylko zdjęcia, jak je tu wkleje to będzie ok??? Gdyby nie ktoś kto je w koncu zrobił, i zamiaścił link na wielu psich forach, ludzie nadal nie wiedzieliby w jakich warunkach trzymane są psy z tej "hodowli". A tak sprawa zaczeła się ruszać, i mam nadzieję, że ktoś tej Pani kiedyś te psy zabierze. Z resztą nawet nie wiem czy by zauważyła zmianę, bo i tak psy sa tak same sobie pozostawione..... masz rację, super reklama, nic tylko pójść i kupić psa....
Tak może przyłączą się inni, może i sa na forum ludzie, ktorzy mają psy z tej hodowli, i też mogliby cos dorzucić...


A co do reszty linków, które wycięłaś. Są dowodem na nieprawidłowości, ktore trzeba pokazywac, a nie zamiatac pod dywan. W ZK nie wolno handlowac psami bez papierów, a tymczasem jedna z działaczek z sekcji szpica (!) w bydgoskim ZK, bez żadnych ogródek pisze, ogłasza się, że sprzedaje je bez metryczek!!! I jeszcze moze skombinowac inne kolory na zamówienie, tez bez metryczek!!! Link to dowód, a napisanie o tym na forum - byłoby dla wielu atakiem, bezpodstawnym oczernianiem (ale tego juz byś pewnie nie wycięła). A tu nic nie trzeba kommentować - widać sprawę jak na dłoni...

To rzeczywiście hipkryzja, bo jak bym napisałam albo zacytowała treść ogłoszenia (bez telefonu) i dodała,ze to hodowla KP - to wisiałby sobie na forum, i nikt by z modów sie nie przyczepił. Albo napisała ze hodowle" x, y, z - sprzedają psy na lewo - i się wcale z tym nie kryją - to też by zostało...

moim zdaniem jest do odróżnienia intencja pomiedzy przestrogą a reklamą...


ps. a dlaczego nie wycianacie linków w naszych podpisach???

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani 1604 - jeżeli jest członkiem i zarejestrowanym hodowcą ZK - to informuję Panią - że wedle regulaminu, ktory podpisywała i na ktorego straży jako członek sekcji szpica stoi - NIE MA WYBORU i grożą za to pewne sankcje.

A jak się nie podoba - to 1604 masz rację - handel świniami nie jest w Polsce zabroniony, i zawsze mozna z ZK wystąpić i hodować świnie, żaden wstyd. Ale droga 1604 - teraz nawet świnie się znakuje i mają swoje paszporty. I przekręty też się ściga.

Chociaż racja - dzieki opinii takim jak 1604 - na bazarze można kupić wszystko obok siebie - huskiego od hodowcy i nielegalnie bitą świnię

Link to comment
Share on other sites

Ja uwazam,ze to nie w porzadku jest,bo jednak jak ktos nalezy do ZK to powinien przestrzegac jego regulaminu.Wybor rzeczywiscie nalezy do hodowcy,wiec jesli wybral dzialanie na zasadach ZK to niech je przestrzega.Pozatym jesli ktos uwaza sie za milosnika rasy to powinien wiedziec,ze dla rasy to wcale nie jest dobrze jak sie sprzedaje "kundle". Jak sie hodowca wstydzi tego co wyhodowal pokazac na wystawach to zawsze moze zrobic wpis do metryki,ze pies jest niehodowlany i juz. Ale w sumie to nie dziwi mnie,ze niektorym bardziej zalezy na tytulach niz na psach.Jesli tak wyglada kynologiczny swiat z jego "Hodowcami" to szczeniak,ktory trafil do mnie wczoraj jest ostatnim rasowym psem jakiego mam. I mam nadzieje,ze na tym forum czy gdzie indziej gdzie pojawil sie ten link sa jednak osoby,ktore sie postaraja o to,aby hodowca poniosl konsekwencje swoich poczynan.

Link to comment
Share on other sites

Ja swoich psów nie zostawiam na kilka dni samopas, i nie przyjeżdżam na wystawy z psem wydłubanym okiem. Z resztą osoba, ktorej Pani tak zajadle broni (a może to i Pani we własnej osobie) już chyba została już z jedneog odziału ZK wyrzucona właśnie za osobliwe traktowanie psów?
A jak Pani nie widzi róznicy pomiedzy zdjęciem, ktore Pani wkleiła a tymi:
to rzeczywiście straciła Pani poczucie rzeczywistości... I tu nie chodzi o ubłocone psy.

[IMG]http://republika.pl/ewaidominik/a3.jpg[/IMG]




[IMG]http://republika.pl/ewaidominik/a2.jpg[/IMG]




[IMG]http://republika.pl/ewaidominik/a4.jpg[/IMG]


[IMG]http://republika.pl/ewaidominik/a8.jpg[/IMG]

[IMG]http://republika.pl/ewaidominik/a1.jpg[/IMG]



[IMG]http://republika.pl/ewaidominik/a7.jpg[/IMG][URL="http://republika.pl/ewaidominik.a2.jpg"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja w sprawie wycinania linków - też uważam, że to paranoja ciąć wszystko jak leci, bo tym się różni człowiek moderator od cyfrowego algorytmu, że może interpretować daną sytuację i podejmować decyzję o usunięciu bądź nie linków. Ale może ja się starzeję...

Link to comment
Share on other sites

Prosze o usunięcie użytkownika nr 1064, zdecydowanie osoba ta zarejestrowała sie tutaj aby siać mętlik. Pozatym popiera ona ewidentne znęcanie się nad psami, co jest zaprzeczeniem idei dogomani :angryy:
[quote name='1604']
Pani ewaka, czy jak spadnie deszczyk to w pani wybiegu jest czyściutko ? nie ma błotka ? pieski są czyściutkie ? no i czym się różnią kojce Pani Beaty od Pani? może mają klimatyzację ? i podłogę podgrzewaną .
naprawdę żal mi tych piesków stojących za tą siatką , wyglądają jakby im było smutno i jak Pani zdążyła zauważyć to Pani BEATY Z HODOWLI "A" są chyba szczęśliwsze .
Może Pani Beatka ma lepsze podejście do zwierząt czy może Pani pomyliła się z zamiłowaniem ? proponuję kupić sobie rybki akwariowe to mniej stresujące hobby .
Pozdrawiam .[/quote]
Przecież to jakiś żart!!!!
Czy Pani jest ślepa czy moze odwrotnie pojmuje słowo "miłość, szacunek i opieka nad zwierzętami". Psy nie dość, ze mają kojec (jeżeli tak go można nazwać) dwa metry na dwa to jeszcze siedzi tam conajmniej sześć psów! Brud, smród, kupy wszędzie się walą, zamiast misek zniszczone wiadro i w dodatku puste. Psy poranione a smutek w ich oczach widać na odległość! I jak mozna bronić takich osób i na dodatek oskarżać osobę, której psy maja jak w niebie :angryy:

Brak mi słów...

Link to comment
Share on other sites

Szamanka, czy jak dam linka do psiego schroniska, to on również zostanie wycięty jako reklama?

A co do sprawy "pierwszej" - to kilka grup z rożnych for i organizacji już podjęło w tej sprawie działania, więc jak się okazuje moja interwencja jest tu na razie zbędna.
A jak ktos bedzie chciał link do tej strony to zapraszam na priv. Chcoiaż strona jest masowo odwiedzana bo co chwilę jest przekraczana limit transferu...

Proszę też moda o sprawdzenie IP 1604, bo mam wrażenie, że już tu gościła, pod innym nickiem.

Link to comment
Share on other sites

patrze i nie wierzę!!!!:-( Hodowla tego ludzia (ludzia, bo na słowo człowiek trzeba sobie zasłużyć:mad:) nie wiele się różni od chlewu!
Ciekawe, może jeszcze psy są karmione rurką do żołądka?
U mnie szczury w piwnicy maja lepsze warunki, niz te biedne psy!!!:-(

Link to comment
Share on other sites

W głowie się nie mieści ,że ktoś może trzymać zwierzęta w takich warunkach. :angryy: Mam nadzieję przynajmniej ,że ta Pani mieszka w tym baraku. Wtedy to co innego .Warunki bytowe byłyby podobne. Mam nadzieję ,że po interwencji dogomaniaków ,ta Pani nigdy już zwierząt nie będzie "hodować", a właściwie męczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']:shake: Jesli takie sytuacje sa to trzeba dostarczyc linki do ZK. NIe mozna pozwolic by tacy ludzie dalej bezkarnie cos takiego robili :angryy:[/quote]

Linki sa juz przesyłane do ZK w Gdyni i Warszawie masowo, zróbcie to samo oraz napiszcie kilka słów od siebie.

Nie wiem jak wygląda sytuacja ze związkiem, ale jeżeli chodzi o inne władze sytuacja wygląda obiecująco :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szybszy_od_dylizansu']A myśłisz że ZK nie wie o tym . Przeciez nie takie przekręty robią w ZK. Sami działaczenie przestrzegają regulaminów.[/quote]

Ja nie mówie, że nie wiem, ze oni o tym nie wiedzą 9 masło maslane mi wyszło), a nie wiem jak zaaragowali na ten nazwijmy to protest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szybszy_od_dylizansu']A myśłisz że ZK nie wie o tym . Przeciez nie takie przekręty robią w ZK. Sami działaczenie przestrzegają regulaminów.[/quote]
Są informacje o których się wie po cichu, w drugim obiegu (mniej lub bardziej formalnym).
Może jeden protest nie zadziała. ?

Jednak zgadzam się z sh_maniak, jeśli każdy z dogomanii, kogo razi jawne naruszanie nie tylko regulaminu Związku, ale podstawowych humanitarnych zasad, wyśle swój protest do oddziału związku swojego i tej Pani, to informacja wejdzie do pierwszego obiegu i stanie się publiczną, gdyby dodatkowo w lokalnej gazecie i radio poświęcić tej sprawie kilka słów, to Związek musi zadziałać - w pewien sposób zostanie do tego zmuszony.

Oczywiście, Związek nie jest podstawowym organem polskim do pilnowania przestrzegania prawa...

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Jestem nowym uzytkownikiem Dogomanii i zarejestrowalam sie wlasnie dla tego postu. Jestem wam wdzieczna, ze piszecie o tej sprawie....
Jestem czlonkiem gdynskiego zwiazku i moge wam tylko poweidziec ze nie macie po co pisac do ich zarzadu....bo cala reszta nie jest nic lepsza....
Ja i inni zwykli czlonkowie chcemy sie wypisac, bo niestety w tym zwiazku jest folwark prywatny. Jedyna nadzieja jest w Zarzadzie Glownym ZKwP i moze wkoncu rozwiaza ten zwiazek, zanim pani o ktorej mowa obejmie kolejna grupe psow (mam na mysli grupe V, bo taki ma zamiar).
Ja zgralam na plytke wszystkie zdjecia i juz wystosowalam odpowiednie pismo ktore trafi do Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami od razu w piatek z rana( bo przyjmuja w pon. i pt. tylko)
Dzieki jeszcze raz bo dzieki WAM ma dowody potrzebne do interwencji!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...