Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze - sprawdzone i polecane dla dużych i silnych psów.


KONICZYNKA 47

Recommended Posts

[quote name='monmik']mam nadzieje,ze ktos tu jeszcze zaglada i doradzi mi co do szelek :>

Planuje zakup (myslalam o wlasnej robocie..ale chyba sie w koncu nie zdecyduje)
szelek dla sredniego psa (27kg) i chcialabym aby byly to szelki sportowe.. aby pies mogl w nich bezpiecznie ciagnac (mnie na rowerze, sankach, opone itp.. ) zeby w razie potrzeby mozna bylo go wyciagnac za nie z wody (co by nie wypadl).. Poza tym wzgledy praktyczne: latwosc zakladania i czyszczenia.
Moglibyscie mi cos polecic?

znalazlam cos w ten desen:
[URL="http://www.dogrex.republika.pl/beti2.JPG"]http://www.dogrex.republika.pl/beti2.JPG"[/URL]
*zdjecie z Allegro, pies nie moj

ale moze takie to zbyt masywne?[/QUOTE]

Znajdż coś szytego a nie nitowanego. Nity osłabiaja konstrukcję bo przecież robią dziury. Wizualnie są ładne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Onomato-Peja']A Rasta wczoraj zerwała rogza! Szew puścił, mama bierze po urlopie do pracy i zszyje póki co młoda chadza w najtańszej obroży z zoologa ( hilton) i łańcuszku na wszelki wypadek... Mam nadzieję, ze ten tydzień to wytrzyma.[/QUOTE]

tego na lancuszku ?
niezle ;D
mozesz zrobic foto? chodzi mi o to foto miejsca w ktirym zerwala
trza kupic wiekszy rozmair jej ;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']tego na lancuszku ?
niezle ;D
mozesz zrobic foto? chodzi mi o to foto miejsca w ktirym zerwala
trza kupic wiekszy rozmair jej ;D[/QUOTE]

No już nie za bardzo, bo obroża wylądowała u babci, bo babcia ma maszynę do szycia i jutro albo po jutrze już będzie pozszywane. Nie ma większej niż XLka na łańcuszku :P

[quote name='KONICZYNKA 47']A mnie się wydaje, że jakość sprzętu w ciągu ostatnich lat po prostu spada. I nie tyczy się to tylko Rogza. Dingo na przykład kilka lat temu miał lepsze wyroby niż dziś.[/QUOTE] Niestety, ja w przyszłości zainwestuję w ManMata i myślę, że potrzyma i parę lat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moim zdaniem przy wyborze smyczy, czy obroży ważne jest, żeby wybrać taką smycz, czy obrożę, która nie zrobi naszemu psu krzywdy. Nie będzie go uwierała ani raniła... ja jak kupowałam swojemu pieskowi obrożę skonsultowałam swój wybór z pracownikami sklepu delazoo.pl, zawsze tam robię zakupy i mam do obsługi pełne zaufanie. Dlatego jak stwierdzili, że dla mojego Pyszczka najlepsza będzie obroża skórzana nie miałam żadnych wątpliwości, żeby ją kupić;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama & Diana']Hmm.. Co myślicie o obrożach zatrzaskowych dla psa który waży 18kg. i bardzo ciągnie.?[/QUOTE]

dobrej!!! firmy bedzie okey
uzbieraj troche kasy i kup psu porzadna obroze :)
ale jak bedziesz oszczedzac i kupisz taka za 5 czy tam 10zl to nie polecam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chantell']27kg to już nie średniak :P
hmm... możesz zapytac tego użytkownika, czy zrobiłby Ci z cieńszej taśmy. :) może akurat.[/QUOTE]
Średni pies jest do 35 kg.

Weź pod uwagę, że psów jest ponad 400ras w samym ZKwP.
Mały jest do 15, średni do 35, duży do 50 i powyżej 50 - olbrzymi. ;)

[quote name='KONICZYNKA 47']A mnie się wydaje, że jakość sprzętu w ciągu ostatnich lat po prostu spada. I nie tyczy się to tylko Rogza. Dingo na przykład kilka lat temu miał lepsze wyroby niż dziś.[/QUOTE]
oj, na Dingo zawsze narzekałam. Jak już porządna obroza była to np. odpinała sie klamra albo inne dziwne rzeczy sie działy. Dingo idzie na rynek ogólny - masowy. Nie przykłada za dużej wagi do jakości sprzętu.
Ważne, zeby asortyment był duży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']
oj, na Dingo zawsze narzekałam. Jak już porządna obroza była to np. odpinała sie klamra albo inne dziwne rzeczy sie działy. Dingo idzie na rynek ogólny - masowy. Nie przykłada za dużej wagi do jakości sprzętu.
Ważne, zeby asortyment był duży.[/QUOTE]

O, z tym się nie zgodze. Ja zawsze używałam Dingo ale wybranych wyrobów: szytych i z lepszej skóry np natłuszczanej, które jednak sklep sprowadzał na zamówienie gdyż w asortymencie nie miał. Na moje pytanie dlaczego nie ma, sprzedawcy odpowiadali że mało który klient przywiązuje wagę do jakości wszyscy szukaja tanich smyczy i obróż.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']wszystko zalezy jakiej firmy obroza :)[/QUOTE]

A jaką polecasz?
[quote name='gops']dobrej!!! firmy bedzie okey
uzbieraj troche kasy i kup psu porzadna obroze :)

ale jak bedziesz oszczedzac i kupisz taka za 5 czy tam 10zl to nie polecam[/QUOTE]
Ostatnio kupiłam obroże Dingo za 25 zł i pękła gdy Diana pociągnęła jak zobaczyła kota.

[quote name='KONICZYNKA 47']Szarpie też? Są obroże z mocnymi zatrzaskami ale chyba to będzie wersja L niż M.[/QUOTE]

Szarpać, to szarpie bardzo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KONICZYNKA 47']O, z tym się nie zgodze. Ja zawsze używałam Dingo ale wybranych wyrobów: szytych i z lepszej skóry np natłuszczanej, które jednak sklep sprowadzał na zamówienie gdyż w asortymencie nie miał. Na moje pytanie dlaczego nie ma, sprzedawcy odpowiadali że mało który klient przywiązuje wagę do jakości wszyscy szukaja tanich smyczy i obróż.[/QUOTE]

Ja tam sie zawiodłam na sprzęcie sportowym Dingo wielokrotnie. Sledy sie zerwały, linka treningowa - popsuty karabińczyk, co do sprzętu IPO to już ogólnie makabra. Może i smycze czy tam obroże jakieś mają dobre ale jestem zdania, ze jeżeli firma ładuje sie w coś ambitnego to niech robi to na jakimś poziomie. No litości.. Pęknięte sledy czy rozerwany klin? Makabreska.. Po co sie tym zajmuja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Dodam, ze kaganiec dingo nie wytrzymał mi nigdy dłużej niż pół roku... Po prostu spawania drutów sie rozsypują. To też jest rzecz nie do pomyślenia jak dla mnie....:roll:[/QUOTE]

Smycz łańcuszkowa - ok. Taką nawet mój pies ma, ale obroży łańcuszkowej sobie nie wyobrażam. Zbyt bardzo lubie mojego psiaka, żeby go w taki sposób traktować.
Ostatnio kupiłam mu [URL="http://www.krakvet.pl/rogz-obroa-zaciskowa-16mm-2640cm-rozmiar-snake-hc11-kolor-p-11637.html"]taką obrożę[/URL] i nosi się mu świetnie, a przynajmniej nie ściąga jej, tak jak było z innymi obrożami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dark_shadow']Smycz łańcuszkowa - ok. Taką nawet mój pies ma, ale obroży łańcuszkowej sobie nie wyobrażam. Zbyt bardzo lubie mojego psiaka, żeby go w taki sposób traktować.
Ostatnio kupiłam mu [URL="http://www.krakvet.pl/rogz-obroa-zaciskowa-16mm-2640cm-rozmiar-snake-hc11-kolor-p-11637.html"]taką obrożę[/URL] i nosi się mu świetnie, a przynajmniej nie ściąga jej, tak jak było z innymi obrożami.[/QUOTE]

a co to jakas krzywda?
nie mowie oczywiscie o kolczatce ale o koli czy z blaszek
to zwykla zaciskowa obroza :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dark_shadow']Smycz łańcuszkowa - ok. Taką nawet mój pies ma, ale obroży łańcuszkowej sobie nie wyobrażam. Zbyt bardzo lubie mojego psiaka, żeby go w taki sposób traktować.
Ostatnio kupiłam mu [URL="http://www.krakvet.pl/rogz-obroa-zaciskowa-16mm-2640cm-rozmiar-snake-hc11-kolor-p-11637.html"]taką obrożę[/URL] i nosi się mu świetnie, a przynajmniej nie ściąga jej, tak jak było z innymi obrożami.[/QUOTE]
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images41.fotosik.pl/246/58d2aed08d74c7e1.jpg[/IMG][/URL]

nie zauwazylam zeby moj pies jakos cierpial hehe

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...