Jump to content
Dogomania

krycie bulinki


panciabuli

Recommended Posts

[quote name='tufi']W najblizszym oddziale Zwiazku Kynologicznego powinni udzielic Ci takich informacji, a jesli reproduktor, ktory ma kryc Twoja sunie juz kryl wczesniej, to jego wlasciciele na pewno posluza radami :)[/quote]
i to jest odpowiedz ale nie na taką chyba liczyła [B]panciabuli[/B]:lol:
PS a może ja już jestem przewrażliwiony jeśli chodzi o krycie bezpapierowców?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rickson']i to jest odpowiedz ale nie na taką chyba liczyła [B]panciabuli[/B]:lol:
PS a może ja już jestem przewrażliwiony jeśli chodzi o krycie bezpapierowców?[/quote]
Myślę, że dobrze jeżeli chodzi o przewrażliwienie, bo świadczy to o tym, że jednak robi się coś nie halo.:shake:
Rozmnażanie psów bojowych bez papierów dla mnie to skandal:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

A nie sądzisz, że osoba zrzeszona w Związku Kynologicznym, po min. 3 wystawach, w kontakcie z innymi hodowcami i raczej również ze "swoim" weterynarzem...
... zadawała by takie pytanie?

Dla mnie to brzmi dziwnie, ale mam nadzieję, że pańciabuli jest rozsądną osobą ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panciabuli']witam chcialam sie dowiedziec jakie dni cieczki sa najpewniejsze do krycia suni bulinki.slyszalam pogloski ze bule kryje sie w puzniejszych dniachok17......czy to prawda czekam na porady.dziekuje[/quote]

Nie ma reguły, jedne suki kryje się trochę wcześniej w cyklu inne później. Dlatego też najczęściej krycie jest powtarzane (czasem nawet więcej niż dwa razy). Upraszczając suka jest "gotowa" kiedy wydzielina z pochwy robi się mniej ciemno-krwista, a bardzij jakby to powiedzieć koloru blado/szklistego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

z moimi psami chode do weterynarza na wystawy chodzilam do 7 mc ciazy i wystawialam swoja sunie nawet w7 mc ciazy,pojecie o psach tez mam maam zaszczyt byc wspollokatorka 9 letniego amstafa, 7 letniego bullterriera ktorego wykupilam w wieku 9 mc z fabryki psow z ukrainy,i pieknej bialej bullterrierki3 letniej.to o nia bylo pytanie fakt ze teraz jestem zajeta wychowywaniem8mc sunka,ale moje pieski i ja nie zasugujemy na ironie...

Link to comment
Share on other sites

moja sunia jest rodowodowa i jes t sunia chodowlana...moje wiadomosci na temat krycia bulli pochodza wlasnie od chodowcow i z ksiazek podobno bule kryje sie puzniej.zapytalam na forum bo po to chyba jest.nie oceniajcie ludzi po pytaniu i ich wiedzy bo co niektorych co pisza o zwiazkach kynologicznyh to ich wiedza na temat bulli jest ksiazkowo wystawoa,bull to nie pudel bulla szkolisz na wystawe to zakucasz jego bullowatosc.niewim czy nielepiej miec bulla ktory zachowuje sie jak lablador czy kundla co wyglada jak bull,pozdrawia wszystkich tych co bulle po ringu sikaja ze strachu i ogony tula terz wy macie bullterriera gratulacje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panciabuli']moja sunia jest rodowodowa i jes t sunia [B][COLOR=Red]chodowlana[/COLOR][/B]...moje wiadomosci na temat krycia bulli pochodza wlasnie od [COLOR=Red]chodowcow i [/COLOR]z ksiazek podobno bule kryje sie[COLOR=Red] puzniej.[/COLOR]zapytalam na forum bo po to chyba jest.nie oceniajcie ludzi po pytaniu i ich wiedzy bo co niektorych co pisza o zwiazkach kynologicznyh to ich wiedza na temat bulli jest ksiazkowo wystawoa,bull to nie pudel bulla szkolisz na wystawe to [B][COLOR=Red]zakucasz[/COLOR][/B] jego bullowatosc.[U]niewim czy nielepiej miec bulla ktory zachowuje sie jak[B] [COLOR=Black]lablador [/COLOR][/B]czy kundla co wyglada jak bull,[/U]pozdrawia wszystkich tych co bulle po ringu sikaja ze strachu i ogony tula terz wy macie bullterriera gratulacje[/quote]:cool3:

[COLOR=Blue][B]a'propos ......co masz do Labradorów ....coś z nimi nie tak :cool3:[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panciabuli'] bulla szkolisz na wystawe to zakucasz jego bullowatosc.niewim czy nielepiej miec bulla ktory zachowuje sie jak lablador czy kundla co wyglada jak bull,pozdrawia wszystkich tych co bulle po ringu sikaja ze strachu i ogony tula terz wy macie bullterriera gratulacje[/quote]

A na czym polega owa bullowatość bulla? czy na rzucaniu się na wszystko co się rusza? :crazyeye: (pamiętam jak zachowywały się na wystawach bulle 12-13 lat temu).

Bullteriery maja wspaniałe charaktery, tylko wymagają odpowiedniej socjalizacji i wychowania. :lol: Każdemu psu można zniszczyć psychikę. Można wychować rzucającego się na ludzi labradora (miałam okzję takiego spotkać na wystawie) jak i sikajacego ze strachu bullterriera (nie powiesz chyba, że wszystkie wystawowe bullteriery sikają na ringu ze strachu).:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Wracając o tematu..

Nie ma reguly kiedy kryć bullinkę - to indywidualna sprawa. Książkowo to w 11 dniu cieczki - kiedy tak jak napisal Tom666 wydzielina staje się jaśniejsza i mniej intensywna. No i suczka przejawia chęć - odstawia ogon.
Ale w praktyce bywa różnie. Więc jeśli mieszkasz w mieście, w którym wykonuje się badania - wymaz i progesteron to możesz je zrobić. To też nie daje stu procentowej gwarancji, ale dla kogoś niedoświadczonego jest to jakaś pomoć
Czy reproduktor, którym chcesz kryć, to pies, który jest doświadczony?
Może najprościej będzie porozmawiać z jego wlaścicielem i umówić się na krycie 3 razy - tak od wypadku?
No i nie licz, że to krycie to będzie idylla - spotkają się dwa pieski, "zakochają się" w sobie i pokryją same. Tak jest w bajkach, a w rzeczywistości sukę trzeba niestety zmusić, żeby dala się pokryć (bardzo często).

I nie czuj się obrażona, że na początek wszyscy na Ciebie napadli - tu wszyscy jesteśmy WROGAMI rozmnażania psów bez papierów, a z pierwszego postu nie wynikalo, że masz sukę hodowlaną. Więc może rozwiej nasze wątpliwości i przedstaw nam swoją suczkę - jak się nazywa w rodowodzie i może pochwal się jakiego psa dla niej wybralaś?

Link to comment
Share on other sites

dziekuje tom666 i portrein za informacj i prresylam pozdrowienia z szacuneczkiem,nie mam dostepu do netu na co dzien kozystam tylko jak jestem w gosciach u siostry,moja sunnia jest z hodowli jamajkagall bull 3 kwietnia skoniczyla 3 lata jest biala matka to airship ojciec cyklon.pieskiem ktorym mam nadzieje ze ja pokryje jest laminarscca dziedzictwo tudora.cale zycie miala pieski to jest moja pierwsza sunia dlatego zadalam tak banalne dla niektorych pytanie co do krycia suni bulli.przepraszam za moje ostatnie wypowiedzi co do labladoruw i ringowyh bulli co siusiaja wcale tak nie mysle to pisalam w zlosci i przepraszam .mam nadzieje ze ciekawskich zaspokoilo moje przedstawienie suni.jest wspaniala na wystawie nie zajela nigdy 1 miejsca ma na miedzynarodowych 1 srebrny 1 braz i 1 doskonala ocene moja sunia byla tylko na tych 3 wystwach w zyciu.jest wspaniala nie za wystawy ale ze jest wsoanialym kompanem dla mojego dziecka ze moj sedziwy amstaf jest w dobrej formie i nie spi 22h na dzien,moj bulis ktory jest domino nr1 dla niej jest gentelmenem i tylko dla niej.pzdrowienia dla tych co pisali na moje pytanie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicjarydzewska']:cool3:

[COLOR=blue][B]a'propos ......co masz do Labradorów ....coś z nimi nie tak :cool3:[/B][/COLOR][/quote]
Z labradorami wszystko jest w jak najlepszym porządku, za to labladory, no sama wiesz ;) .

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się tylko dlaczego upierała się Pani przy kryciu "naturalnym" ?:roll:
na 4 suki jakie krył mój pies 2 nie dało się pokryć naturalnie, nawet z pomocą doświadczonych hodowców, w gre wchodziła tylko inseminacja "przez rurkę"...no i jak to mówią, "ma nosa" bo chętnie do krycia podchodzi tylko podczas ruii :cool3:
Sama mam suke w domu i musiałam ją odseparowywać tylko na okres ruii. U niej wypadła akurat koło 14 dnia, wtedy Luger zaczął śpiewać i próbwoał się przebić głową przez drzwi :lol: :lol: :lol:

Ktoś kto nie brał udziału w naturalnym kryciu bulli nawet nie zdaje sobie sparwy z tego jaka to ciężka robota, szczególnie dla właścicieli ....

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol: no no no Złośnica :evil_lol: a mówi się , że sex to fajna sprawa :cool1:
co do samego krycia to jest o wiele lepiej jak suka zna psa... ja tak moją sukę przedstawiałam na 2 miesiące wcześniej psu i dała się pokryć bez problemu, no ale to "szczególny" przypadek :oops:

Link to comment
Share on other sites

Nie wydaje mi się, żeby u bulli miało znaczenie czy suka zna psa czy nie. Po prostu jedna będzie stała spokojnie i się da pokryć a inna mimo rui będzie skakać po ścianach i w 4 osoby jej nieutrzymasz. Na to akurat nie ma się za bardzo wpływu a tym bardziej trudno przewidzieć zachowanie suki przy 1 kryciu.

Wszystkie suki kryte Lugerem nastawiały sie dupskiem i odchylały ogon, ale 2 z nich wybitnie, ale to wybitnie dostawały histerii w momencie kiedy Luger się na nie pakował :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Napisałam, że ciężka robota dla właścicieli, bo jak wiadomo, bullterriery żadko kiedy mają zwarcie i w ziwązku z tym trzeba je trzymać, około 10 minut...no więc proszę sobie wyobrazić 40 kg samca i np 34 kg suke. Powodzenia dla wytrwałych :roll:

Ale o takich rzeczach powinno sie wiedzieć, zwłaszcza jeśli ma się kontakt z hodowcami i ogólnie siedzi w temacie bulli, wystawia suke etc.

Ja tam nie widzę problemu w kryciu przez rurkę...bez stresu dla psów, właścicieli i ma się pewność, że całe pobrane nasienie trafi tam gdzie powinno, a nie np większość na podłogę :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

cześć!
Ze swoich doświadczeń,powinnaś ją kryć wtedy ,kiedy samce będą za nią wyrażnie szaleć.Z tego co zrozumiałam to masz starego samca w domu,który już dużo krył,polegaj na nim.Co do dni to miałam już szczeniaki od tej samej suki z 5 dnia cieczki i z 14 ,to się może zmieniać

Link to comment
Share on other sites

hehehehe:evil_lol: akurat Zgredzia była świetnym obiektem do obserwacji jak się u suki i psa też zmienia zachowanie w miarę postepującej cieczki i pojawieniem się rui.
Pierwsze 2 krycia, mimo wycieku o odpowiednim kolorze, były ewidentnie za wcześnie, stąd i zachowanie suki było bardzo nieprzyjazne.
Ale już 2 nastepne krycia...nie ma że boli :lol: dupa do góry, głowa w dół i stała grzecznie :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Ponieważ Michał ze Zgredzią mieszkają w miare blisko mnie to mogli sobie pozwolić na tak częste odwiedziny związane z kryciem. Ale jeśli suka mieszka daleko od repa to wskazane jest zrobienie progesteronu żeby nie jeździć na marne i wstrzelić się w odpowiedni moment.

[FONT=Times New Roman][SIZE=1]A czy Lugerek był zachwycony z "robótek recznych" :lol: :lol: :lol: jemu to chyba obojetne...ważne "że spuścił z kregosłupa" :lol: :lol: :lol: [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...