Jump to content
Dogomania

Białasek z okolic Meander złapany. Kajtek zaginął . Dogomaniacy z Mazur, pomóżcie!!


UBOCZE

Recommended Posts

tu nie chodzi ani o kupę roboty, minutka zawsze się znajdzie;) tylko my potrzebujemy pomocy

jedna sprawa to łapanie, inna zaklepanie hotelu (ja się na hotelach nie znam, ale podpowiedzieliście mi, ze u Owieczki byłoby okej - tylko czy tam jest miejsce? może ktoś mógłby się zająć kontaktem z Owieczką czy szukaniem miejsca?

transport już na naszej głowie

trochę bez sensu jest czekanie na jedną osobę, żeby coś zorganizowała ;) szczególnie, ze ta osoba juz dawno deklarowała, że jeśli chodzi o łapanie to jest gotowa w praktycznie każdej chwili, bo mieszka niedaleko

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 678
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mru']do fundacji Viva? :) to wystarczy pw do mnie... chyba, że to była jakaś zawoalowana złośliwość heh

powiedzcie, czy dla Białaska jest jeszcze miejsce w hotelu? pisać do Owieczki czy ktoś z nią gadał?

ile jest osób chętnych do pomocy w łapaniu? ja pisałam jakiś czas temu, że szukamy chętnych i odzew był praktycznie żaden...

po prostu:

a) zaklepmy miejsce
b) umowmy sie na jakis konkretny termin, najlepiej w tyg popołudniowy nawet dość późny, żeby było mniej ludzi i już nie czekajmy na chętnych, damy radę we 4 osoby czy ile tam nas może ;)[/QUOTE]
Dlaczego zlosliwosc?
Juz jest obietnica ,ze bedzie Go mozna umiescic tak jak proponowalam zima w schronisku w Milanowku.
Bialasek nie ucieka, nawet zlapanie siatka pewnie by sie udalo.Jak mowilam nie znam osob z Ursynowa, ktos powinien napisac do tych osob, najlepiej sasiad do sasiada ale musi byc osoba koordynujaca akcje.
Za kilka dni bedzie w Warszawie moja znajoma , ktora powiedziala ,ze pomoze zlapac Bialaska z kim ja kontaktowac?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nico moy']Przecież to jest proste jak drut,zadzwońcie na eko-straż miejska 986,mają sprzęt złapią psiaka!!!!czegoś nie rozumiem!!!!!!!!!!!![/QUOTE]


Straż już próbowała co najmniej kilka razy, na wezwanie sąsiadów, którym obecność błąkającego się psa nie podobała się. Za każdym razem z opłakanym skutkiem...:-(

Sprawa z DT, niestety, nieaktualna...:shake:

Napisałem już do Owieczki w sprawie ewentualnego miejsca dla Białaska w jej hoteliku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nico moy']Przecież to jest proste jak drut,zadzwońcie na eko-straż miejska 986,mają sprzęt złapią psiaka!!!!czegoś nie rozumiem!!!!!!!!!!!![/QUOTE]

a widzialas/les jak eko -patrol lapie zwierzeta?jesli nie to prosze nie pisz ze cos jest proste jak drut...eko juz wiele razy ploszylo psy/koty bo po prostu nie potrafia ich zlapac...

Ubocze chcesz nr do pana z hoteliku 10zl/doba?jesli powiesz co i jak i ze pies ma wychodzic na spacery najpierw na teren posesji to tak bedzie, ja trzymam tam psy od pol roku i nie mialam jeszcze zadnego problemu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kostek']a widzialas/les jak eko -patrol lapie zwierzeta?jesli nie to prosze nie pisz ze cos jest proste jak drut...eko juz wiele razy ploszylo psy/koty bo po prostu nie potrafia ich zlapac...

Ubocze chcesz nr do pana z hoteliku 10zl/doba?jesli powiesz co i jak i ze pies ma wychodzic na spacery najpierw na teren posesji to tak bedzie, ja trzymam tam psy od pol roku i nie mialam jeszcze zadnego problemu[/QUOTE]

W którym miejscu ten hotelik, Kostek? Napisz, jeśli możesz, coś o nim...

Bo cena bardzo przystępna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='idusiek']to jest ta łapanka jutro czy nie ?
o której?[/QUOTE]

Najpierw hotelik, bez miejsca w nim nie ma sensu niczego organizować. Mam nadzieję, że Owieczka odpowie. Bo póki co, to nawet nie ma gdzie potem przetrzymać Białaska.

Wiem, że tych falstartów łapankowych dużo, za co bardzo przepraszam...

Ale za mało mam doświadczenia, żeby całą sprawę - moim zdaniem niełatwą - ogarnąć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='idusiek']ale ponoc na Facebooku się ktos organizuje...

ja juz nic nie wiem :(

[URL]http://www.facebook.com/photo.php?pid=599417&id=1602377320&ref=nf[/URL][/QUOTE]

Czytałem teraz. Ale jakby nie było i niezależnie, która grupa, to na pewno nie jutro...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kostek']a widzialas/les jak eko -patrol lapie zwierzeta?jesli nie to prosze nie pisz ze cos jest proste jak drut...eko juz wiele razy ploszylo psy/koty bo po prostu nie potrafia ich zlapac...

Ubocze chcesz nr do pana z hoteliku 10zl/doba?jesli powiesz co i jak i ze pies ma wychodzic na spacery najpierw na teren posesji to tak bedzie, ja trzymam tam psy od pol roku i nie mialam jeszcze zadnego problemu[/QUOTE]
Ja chce numer do hoteliku, zadzwonie.Gdzie jest ten hotelik?

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://images44.fotosik.pl/274/3a8bfb61702e98a1med.jpg[/IMG]

"Jeśli będziesz tamtędy spacerowała, spróbuj okrążyć budynek [B]Meander 15, tuż przy Braci Wagów[/B]...
W tych okolicach widywałem go najczęściej..."

"Bywa też na bazarku....[B] Róg Płaskowickiej i Braci Wagów - tam jest tzw. Bazarek Na Dołku[/B]...
Dzisiaj znów widziałem "latawca" (tym razem bez towarzysza) [B]na trawniku przed Meander 15"[/B]

"A dzisiaj widziałem obydwa już w okolicach osiedlowych uliczek Szczuki, Warchałowskiego i Wasilkowskiego. A to znaczy, że poszerzyły swój obszar wędrówek i przebiegają ul. Płaskowickiej, znacznie bardziej ruchliwą niż Braci Wagów"
"Sprawa wymaga załatwienia tym bardziej, że podobno ci od czarnego psa mają sie niedługo wyprowadzić pod Warszawę, a wtedy Białasek będzie szukał towarzysza i może pójść w świat na dobre..."

"Białasek w nocy z wczoraj na przedwczoraj zrobił pod blokiem przy Meander koncert wycia, bo jego współtowarzysz został wpuszczony do domu..."

"Wczoraj były w okolicach bazarku, biegały bardzo blisko ludzi, wręcz wyglądało to jakby były czyjeś."

zdjecie z dnia 08-05-2010

[IMG]http://images39.fotosik.pl/288/7e1404252f67b9a8.jpg[/IMG]

"Psy wylegiwały się leniwie na słońcu tuz obok chodnika, po którym chodzili ludzie. Nie wydaje mi sie bardzo dziki, ale trzeba go zwabić na jakiś smakołyk."

"Musiałam dzisiaj podskoczyć na moment na bazarek. Wzięłam więc kilka kawałków kabanosa i [B]podjechałam od strony Meander.[/B] No i psiaki były, jakieś 3 metry od miejsca, gdzie spotkałam je wczoraj. Kiedy podchodziłam pod krzakami do Białaska, leciutko zamruczał, ale zaraz zobaczył torebkę w moich rękach, więc z zainteresowaniem patrzył. Ten czarny piesek wyskoczyl nagle z.... balkonu na wyższym parterze. Ma tam jak sądzę swoją miejscówkę. Białasek spal na trawie wyciągnięty i zrelaksowany.
Czarny psiak nie chcial nic jeść, a Białasek chętnie zjadał podrzucane kawałeczki. Kucnęłam pół metra od niego, kiedy wyciągałam rękę bliżej, odchylał się, ale ejdzenie było na tyle atrakcyjne, że nie uciekał.
Moim zdaniem on jest do oswojenia."

"Wczoraj byłem tam z moją Misią. Misia, tak jak poprzednio, obwąchiwała się z obydwoma psiakami"

23-05- "Przed chwilą minąłem Białaska [B]wylegującego się na chodniku przy Meander 15[/B]. Obok, na trawniku, leżał jego czarny współtowarzysz - Kajtuś...
Wyciągnąłem do Białaska rękę, zawarczał pod nosem i cofnął się, ale tylko troszkę.
Parę metrów dalej siedziała na ławeczce pani, której obecność nie robiła na nim żadnego wrażenia.
Białasek więc nie boi się ludzi."

24-05-"Ja go [B]widziałam na trawniku przy Meander 15[/B] w niedzielę. Poszłam wydeptana ścieżką do niego i wyciągnęłam rękę kucając. POzwolił mi podejść na odległość metra, potem zawarczał cichutko, ale ostrzegawczo i cofnął się.
Mam wrażenie, że ten [B]balkon obok ma wejście po schodkach i oba psiaki tam wchodzą.[/B]"

05-06-"Bialaska przed chwila widziala Ewa Marta, jest tam gdzie zawsze.....Prawie podszedl do reki Ewy....Troche pracy i pies jest do zlapania i do oswojenia."

[IMG]http://images42.fotosik.pl/213/27f5ed7311994ec9.jpg[/IMG]

"To prawda, kiedy szłam na bazarek, podeszłam do leniwie leżącego pod krzakiem Białaska. Leciutko zamruczał, ale nie uciekał do jakiegos metra odległości między nami.
Wracając, miałam już kupione uszy dla obu psiaków. Podszedł po nie tylko Białasek. Kiedy go zawołałam, leżał koło balkonu, z którego wyskoczył ten czarny. Białasek podszedl do mnie na jakieś 10 cm, juz prawie mogłam go dotknąć, ale się zatrzymał. Położyłam więc ucho na ziemi i wycofałam się. Białasek złapał ucho i stal patrząc na mnie. W takiej pozycji właśnie zrobiłam mu zdjęcie..."

"Ubocze chcesz nr do pana z hoteliku 10zl/doba?jesli powiesz co i jak i ze pies ma wychodzic na spacery najpierw na teren posesji to tak bedzie, ja trzymam tam psy od pol roku i nie mialam jeszcze zadnego problemu "

"Wiem, że tych falstartów łapankowych dużo, za co bardzo przepraszam...

Ale za mało mam doświadczenia, żeby całą sprawę - moim zdaniem niełatwą - ogarnąć... "

[B]Wiadomosci w pigulce[/B].

Link to comment
Share on other sites

Jeziorko pod piasecznem,wbrew plotek ktore czytalam na forum od jednej z dziewczyn psy nie siedza w kupach po kolana co latwo sprawdzic-przyjechac bez zapowiedz
podam Ci nr na pw zadzwon i pogadaj z panem ja z nim nie mam problemow teraz siedza tam moje 2 psiaki i na moja prosbe sa puszczane na teren zeby sie wyganialy, jak trzeba podac lek pan tez podaje

Link to comment
Share on other sites

Kostek ma racje, eko-patrol tylko płoszy zwierzęta, potrąconego psa na Pradze 3 razy łapali... :/

teraz wychodze z domu bede około 13. wejde na forum i zobacze jak sie rozwija sytuacja :)

Jeziorko zawsze blisko, tylko czy im nie zwieje Białas Kostek?

Link to comment
Share on other sites

ten hotelik wygląda bardzo dobrze ;)
eko-patrol nie umie czasem złapać psa, który lgnie do ludzi i ledwo się rusza... :/
no ale bywa... dlatego my musimy wkroczyć ;) jak będzie miejsce w hoteliku to wyruszymy na złapanie psiaka... wydaje mi się, że ona zaczyna ufać Ewie Marcie... mam rację? ;)

Link to comment
Share on other sites

Weszlam na watek "Jeziorka" moim zdaniem to nie jest miejsce dla Bialaska.:shake:
Bialasek musi znalezc sie w bezpiecznym miejscu,ktore na 100 % zagwarantuje bezpieczenstwo, spacery na smyczy i socjalizacje, potem trzeba bedzie pomagac znalezc dla niego dom staly.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta67']ten hotelik wygląda bardzo dobrze ;)
eko-patrol nie umie czasem złapać psa, który lgnie do ludzi i ledwo się rusza... :/
no ale bywa... dlatego my musimy wkroczyć ;) jak będzie miejsce w hoteliku to wyruszymy na złapanie psiaka... wydaje mi się, że ona zaczyna ufać Ewie Marcie... mam rację? ;)[/QUOTE]

A masz pieniadze na hotelik ? No prosze Cie, zobacz ile deklaracji jest zebranych.Jezeli sa skargi na hotelik to ja to zawsze biore pod uwage oby nie powtorzyla sie sprawa AlinyS.Najwazniejsze dla Bialaska jest bezpieczne miejsce gdzie poczeka na DS!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ale przecież mój post nie kłóci się z Twoim...
we wcześniejszych postach pisałam, że mamy mało kasy i potrzebujemy więcej i brakuje na hotelil... to przecież wiem...
i również uważam, że potrzeba nam dobrego hoteliku... więc nie rozumiem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta67']ale przecież mój post nie kłóci się z Twoim...
we wcześniejszych postach pisałam, że mamy mało kasy i potrzebujemy więcej i brakuje na hotelil... to przecież wiem...
i również uważam, że potrzeba nam dobrego hoteliku... więc nie rozumiem?[/QUOTE]
Ale takiego hoteliku nie ma / nie ma miejsc w dobrych hotelach/ i nie ma pieniedzy na hotel.Czy to oznacza ,ze Bialasek nadal ma byc na ulicy.?
Ile razy bedzie to jeszcze "walkowane"? Trzeba myslec co jest najlepszym rozwiazaniem w tej chwili i dzialac.Mam nadzieje ,ze Bialasek zostanie zlapany i trafi w bezpieczne miejsce.I tego bede sie trzymac nie mam czasu wiecej gadac ......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mru']

Jeziorko zawsze blisko, tylko czy im nie zwieje Białas Kostek?[/QUOTE]

ja tam mialam rozne psy przewaznie dzikusy do ktorych sama przyjezdzalam i oswajalam, dopiero teraz sa tam psy ktore mozna swobodnie puszczac, nie zdarzylo mi sie aby cokolwiek sie tam dzialo,byly szczeniaki byly psy dorosle i wszystko w calosci odebralam

najlepiej zadzwonic do pana i z nim pogadac jesli nie bedzie czul sie na silach to powie ale trzeba wziac tez pod uwage to ze jak Bialaska sie zlapie to on moze sie zmienic o 180 stopni i nie bedzie z nim zadnych problemow, niestety moze byc tez w druga strone i trzeba miec jakis plan awaryjny

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...