Jump to content
Dogomania

Podopieczni "Azylu" w Białej Podlskiej czekają na wspaniałe domy i pomoc !


kinga_kinga7

Recommended Posts

super , że jakiekolwiek psiaki znajdują nowe domy. Niestety informacje takie - jedna na miesiąc  :( , a na OLX pełno szczeniąt i kociaków znów narozmnażanych :/ . Kiedy się Ci ludzie opamiętają..szok. 

Na ulicy też sporo psiaków nadal bezpańskich.. niektóre sobie nieźle radzą na całe szczęście. Ale odnośnie takiego jednego chciałam zapytać.. jak sobie schronisko radzi z kleszczami u psów? zapobiegacie jakoś? Wczoraj, wspólnie z kilkoma osobami z podwórka próbowałam wyciągnąć z jednego bezdomniaka kleszcze, ale strachliwy dość - i głaskać się dawał, ale po wyjęciu pierwszego kleszcza zaczął się obawiać, czego szukam na jego karku i wycofywał się szybko, a nawet trochę mnie straszył . Dość duży, silny pies, więc musiałam odpuścić po pół godziny prób. Został więc tylko nakarmiony smakołykami -sąsiadka mięsa mu ugotowała. 

Czy gdybym kupiła w sklepie zoologicznym jakąś najtańszą obrożę przeciwpchelną/odkleszczową, i założyła mu jakimś cudem to ona zda egzamin ? Czy można taką założyć, bez uprzedniego usunięcia kleszczy, czy jest jakaś firma bardziej polecana z takimi obrożami (bo słyszałam już o przypadkach zatrucia zwierzaków po założeniu obroży) . Pytam, bo nie mam z nimi doświadczenia.. u swoich psów stosuję od lat kropelki- ale nie stać mnie na nie obecnie, więc nawet moje psiaki tymczasowo tylko przeglądam dokładnie po spacerach w ramach profilaktyki przeciwkleszczowej. 

Link to comment
Share on other sites

super , że jakiekolwiek psiaki znajdują nowe domy. Niestety informacje takie - jedna na miesiąc   :( , a na OLX pełno szczeniąt i kociaków znów narozmnażanych :/ . Kiedy się Ci ludzie opamiętają..szok. 

Na ulicy też sporo psiaków nadal bezpańskich.. niektóre sobie nieźle radzą na całe szczęście. Ale odnośnie takiego jednego chciałam zapytać.. jak sobie schronisko radzi z kleszczami u psów? zapobiegacie jakoś? Wczoraj, wspólnie z kilkoma osobami z podwórka próbowałam wyciągnąć z jednego bezdomniaka kleszcze, ale strachliwy dość - i głaskać się dawał, ale po wyjęciu pierwszego kleszcza zaczął się obawiać, czego szukam na jego karku i wycofywał się szybko, a nawet trochę mnie straszył . Dość duży, silny pies, więc musiałam odpuścić po pół godziny prób. Został więc tylko nakarmiony smakołykami -sąsiadka mięsa mu ugotowała. 

Czy gdybym kupiła w sklepie zoologicznym jakąś najtańszą obrożę przeciwpchelną/odkleszczową, i założyła mu jakimś cudem to ona zda egzamin ? Czy można taką założyć, bez uprzedniego usunięcia kleszczy, czy jest jakaś firma bardziej polecana z takimi obrożami (bo słyszałam już o przypadkach zatrucia zwierzaków po założeniu obroży) . Pytam, bo nie mam z nimi doświadczenia.. u swoich psów stosuję od lat kropelki- ale nie stać mnie na nie obecnie, więc nawet moje psiaki tymczasowo tylko przeglądam dokładnie po spacerach w ramach profilaktyki przeciwkleszczowej. 

W schronisku psy (a szczególnie te kudłate, gdzie kleszcza ciężko znaleźć) mają pozakładane obroże oraz miały zapuszczane kropelki. Mój własny pies też miał zapuszczane kropelki, jednak to słabo pomagało i teraz ma obrożę. Moim zdaniem, ona pomoże, tylko zależy też jaka ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Bardzo proszę aby ktoś zrobił ogłoszenia tej ślicznotce. :D 
Blanche- ok. 3 letnia suczka, zanim trafiła do schroniska była prawdopodobnie bita, bardzo szybko się uczy lgnie do człowieka lubi się bawić ślicznie chodzi na smyczy jak i bez niej za każdym razem gdy ktoś przechodzi obok jej kojca próbuje zwrócić na siebie uwagę. Jest przyjaźnie nastawiona do psów. Miała sterylizacje.

xq9rhl.jpg

 

 

 

nefblg.jpg

 

 

2061lc6.jpg

 

 

 

zk4heb.jpg

 

 

jkznfs.jpg

 

 

hriqlg.jpg

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://olx.pl/oferta/blanche-najpiekniejsza-blondynka-wsrod-suczek-CID103-IDbjLOz.html]BLANCHE[/URL]

 

już na olx.pl, za chwilę dalej - na: alegratka.pl, oglaszamy24.pl, lento.pl, zwierzaki.a4z.pl, przygarnijzwierzaka.pl, adopcje.org, morusek.pl, e-zwierzak.pl, naszemiasto.pl, ogloszenia.wp.pl, doadopcji.pl, zoomia.pl, gumtree.pl

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...