Jump to content
Dogomania

PILNE-Interwencja w pseudohodowli!! Bardzo dużo zwierząt do adopcji!!


bishop

Recommended Posts

Witam, chciałabym dać dom kilku myszkom od Was. Mam transport z Wrocławia (ktoś może mysie odebrać i zawieźć do mnie w transporterku pociągiem).
Co do mojej wiarygodności, miałam z dogo z adopcji (wyadoptowała mi ją APSA - można spytać o mnie) Srolkę, chomiczkę dżungarską. Srolka odeszła zeszłej nocy.
Wiem że szybko szukam nowych lokatorów, ale znam siebie i wiem że tak jest lepiej. Bo jeśli spakuję klatkę do garażu, długo się nie zdecyduję na małego gryzonia.
Oczywiście rodzina widząc moją rozpacz po stracie Srolki sugerowała kupno choma lub myszki, jednak wolałabym nie napędzać handlu żywymi zwierzętami w sklepach zoo.

W domu mam psa i akwarium słodkowodne.
Nie rozmnażam swoich zwierząt. Staram się zapewnić im najlepsze warunki jakie można.

Co mogę zaoferować dla myś:
Klatka dł. 50 cm wys. 30 cm gł 26 cm. w pokoju biurowym gdzie spędzam sporo czasu. (bardzo proszę o poradę ile myszek miałoby w takiej klatce dobre warunki bytowe)
W klatce oczywiście jest miejsce na gniazdo, karuzela (wyjmowana), półeczki, toaleta.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No ja z założenia pisałam o dziewczynkach. Poza bojownikiem w akwarium, chyba samców u mnie brak :P

4 to sporo, myślałam że mniej napiszecie. Ja myślałam o 3 dziewczętach ;]


[quote name='_Chomusia_']Viris - z tego co tak się orientuję to wymiary podobne do Mini Duny, czyli tak najlepiej max 4 myszki.[/QUOTE]Oj zerknęłam na Twój avatar, mam podobne zdjęcie ze Srolką :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']No ja z założenia pisałam o dziewczynkach. Poza bojownikiem w akwarium, chyba samców u mnie brak :P

4 to sporo, myślałam że mniej napiszecie. Ja myślałam o 3 dziewczętach ;][/QUOTE]

ja tez mam tylko same dziewczyny w domu ;]
a pisalysmy ze 4 to max,

ja teraz tez mam 3myszki dziewczyny i tez mam podobna wymiarami klatke spedzaja przewaznie czas w domku i na kolowrotku, sikaja w jednym miejscu to taka klatka spokojnie pomiesci tez 4 ;) namawiam na wiecej bo duuzo jest jeszcze myszek do adopcji ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam już mysie u siebie, na razie jednak zamieszkają w akwarium. Jedna jest tak malutka że klatka nie będzie dla niej przeszkodą. Ale jak tylko stresy podróżowe miną zakupimy im willę ;]

Co sądzicie o tych ferplastach COMBI? Tych co się łączy tunelami itp?

Link to comment
Share on other sites

Kurde mi by ten system bardzo pasował, ciekawe tylko czy myszkom też.
[attachment=489:2615.attach]

Mogę pozwolić sobie na zagospodarowanie sporej półki w długości, ale nie w wysokości. A te w miarę spore klatki dla myszek są za wysokie jak na mój regał ;/

Link to comment
Share on other sites

[B]Viris[/B], o jakość wykonania nie musisz się martwić, Ferplast to bardzo dobra firma ;) Moje myszy mają dużo plastikowych zabawek, w tym także tuneli i bardzo je lubią. Klatka Combi jest niestety mała, moim zdaniem lepiej zainwestować w Mini Dune (lub większą Dune Hamster), w Mini Dunie bez problemu można trzymać 3-4 myszki, odległość między prętami wynosi 7mm

Jeżeli w przyszłości będziesz chciała połączyć Dune z inną klatką to jakieś rozwiązanie zawsze się znajdzie
[SIZE="1"]Moja Mini Duna swego czasu wyglądała [URL="http://i302.photobucket.com/albums/nn85/sabotazystka/001/duna_habitrail_02.jpg"]TAK[/URL][/SIZE] ;)

Link to comment
Share on other sites

Jedna z moich mysiów kiepsko wygląda, miałam nadzieję że jej przejdzie - że może podróż gorzej zniosła, ale jednak się nie poprawiło. Ma łzawiące oczka, przejedziemy się do weta chyba. Poza tym apetyt dopisuje, brykają po baniaku.

Kika - są jeszcze myszy, szczególnie panowie myszowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Mogę pozwolić sobie na zagospodarowanie sporej półki w długości, ale nie w wysokości. A te w miarę spore klatki dla myszek są za wysokie jak na mój regał ;/[/QUOTE]
Betbet ma fajne niskie za to duze terrarium mniej wiecej tego typu tylko ze wieksze;)
[URL="http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/806/41/00/806410015"]http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/806/41/00/806410015[/URL]

moim zdaniem sa lepsze bo nie maja zadnych po boku otworu na pojemnik z woda jak jest w ferplastach, ja trzymalam w podobnym do ferplasta myszoskoczki i wygryzly mi dziure wlasnie kolo pojemnika na wode i musialam łatac, pozniej przelozylam do niej koszatniczki bo tamte co chwile gryzly a kosze z gory odgryzly jak sie ta kratke zdejmuje i znowu musialam łatac, myszki moze by sie odnalazly w takiej klatce bo sa mniejsze i mniej gryzliwe niz myszoskoczki
osobiscie wole klatki pietrowe z pretami..

[quote name='BBeta'][B]Viris[/B], o jakość wykonania nie musisz się martwić, Ferplast to bardzo dobra firma ;) Moje myszy mają dużo plastikowych zabawek, w tym także tuneli i bardzo je lubią. Klatka Combi jest niestety mała, moim zdaniem lepiej zainwestować w Mini Dune (lub większą Dune Hamster), w Mini Dunie bez problemu można trzymać 3-4 myszki, odległość między prętami wynosi 7mm[/QUOTE]
ja wole drewniane zabawki niz plastikowe, nie wierze plastikom, tylko ja mam myszoskoczki, chomika to bardziej gryzace wszystko na okolo, bo myszki tylko kolowrotek preferuja, nie lubia innych zabawek, chociaz czasami jakies pudelko im daje do gryzienia lubia to.

[quote name='Viris']Jedna z moich mysiów kiepsko wygląda, miałam nadzieję że jej przejdzie - że może podróż gorzej zniosła, ale jednak się nie poprawiło. Ma łzawiące oczka, przejedziemy się do weta chyba. Poza tym apetyt dopisuje, brykają po baniaku.[/QUOTE]

moja ma guzy ;( i w srode jade do znajomego lekarza zapytac sie co zrobic bo biega na kolowrotku, je normalnie funkcjonuje i nie wiem czy podjac okropna decyzje i ja nie uspic bo sie meczy bo coraz wieksze to cos rosnie, w bardzo krotkim czasie ;( myszolki niestety tak szybko odchodza, smutne, a twojej kropelki jakies by sie przydaly a moze antybiotyk, nie wiem sama... zdrowka dla malej zycze;)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz moje myszoskoczki zgryzły (nie zjadły) metalowe elementy terarium plus rurkę też metalową od poidła. Na szczęście udało mi się je przestawić na ceramiczne miseczki... Więc się nie dziwię że plastikowe combi im nie straszne...

Ja mam klatkę z prętami, ale ta najmniejsza mi przejdzie bez problemu przez przerwy. A wszystkie inne jak szukałam (z mniejszymi odległościami między prętami) są małe ;/
Te myszki nie są gryźliwe wcale (mojej poprzednie bardziej gryzły wszystko) więc może jednak spróbuję z tym ferplastem.

Link to comment
Share on other sites

Od ubiegłego tygodnia czekam na jaką kolwiek informację, odnośnie ewentualnej wizyty przedadopcyjnej. Zaproponowałam również, przedstawienie mojej sytuacji rodzinnej i materialnej, niestety do dnia dzisiejszego nie uzyskałam żadnej odpowiedzi.
W dnu jutrzejszym przyjeżdża do mnie moja szefowa, więc gdybym otrzymała wcześniej jakąkolwiek odp. myszki mogłyby już jutro być w nowym domu.
Nie wiem, kiedy nadaży się kolejna taka okazja. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Wiesz moje myszoskoczki zgryzły (nie zjadły) metalowe elementy terarium plus rurkę też metalową od poidła. Na szczęście udało mi się je przestawić na ceramiczne miseczki... Więc się nie dziwię że plastikowe combi im nie straszne...[/QUOTE]

:crazyeye:
no to ja mam grzeczniejsze myszoskoczki tylko plastik i drewno i galazki jedza i gryza:p

[quote name='Viris']Ja mam klatkę z prętami, ale ta najmniejsza mi przejdzie bez problemu przez przerwy. A wszystkie inne jak szukałam (z mniejszymi odległościami między prętami) są małe ;/
Te myszki nie są gryźliwe wcale (mojej poprzednie bardziej gryzły wszystko) więc może jednak spróbuję z tym ferplastem.[/QUOTE]

to jaka malutka myszunie musisz miec, fotke z checia bym zobaczyla:loveu:

Link to comment
Share on other sites

@Katlis-napisałam PW
@Lottie- w tej chwili jest,że tak powiem,bez zmian. Sytuacja wygląda tak,że są tam co jakiś czas wyrywkowe kontrole i póki co wszystko jest na tyle ok,że nie ma prawnej podstawy zabrania zwierząt.Niestety.Jeżeli coś będę wiedziała na ten temat to na pewno dam znać,dziękuję za zainteresowanie:) Póki co musimy czekać i szukać domów tym zwierzakom, które już teraz tego potrzebują.
+ Sczur Grześ (agouti,ok 6miesięcy) ciągle czeka na dom.
+Panie myszy w tej chwili zostały tylko czekoladowe,ale mamy nowe mioty,w ładnych kolorach,niektóre z nich na pewno okażą się samiczkami :) Część myszy jest chora na tyle chora,że nie nadaje się do adopcji.Są leczone i zostaną u nas na stałe. Niestety z przykrością informuję,że wśród nich są również myszy rude długowłose, więc zmuszona byłam odwołać rezerwacje na ten kolor.
+ŻADEN PAN MYSZ NIE ZNALAZŁ DOMKU :( Mamy kilku panów samotników,którzy bardzo potrzebują ludzkiego towarzystwa do zabawy!!
Oprócz tego są dwa stada młodych,zgodnych samczyków.Są rozkoszni i najlepiej,gdyby mogli iść do domów parami (wiem,że to różnie bywa z łączeniem samców,ale rozdzieleni są naprawdę smutni..).

Nie wiem co sie dzieje z tym nowym forum,że nie da się zdjęć wstawiać.. Nowy album,będzie na bieżąco aktualizowany: [URL]http://picasaweb.google.pl/theszwesters/AdopcjaStanNaGrudzien#[/URL]

Zapraszam do adopcji panów myszów!!

I korzystając z okazji chciałam jeszcze raz wszystkim bardzo podziękować za pomoc!! Dzieciaki są zachwycone smakołykami, korzystają ze ściółki i akcesoriów.Okazana pomoc bardzo przydaje się też przy leczeniu zwierzaczków.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...