Jump to content
Dogomania

Mała śliczna Gajana z Kielc ALE JEJ SIĘ UDAŁO :) JEST W WARSZAWIE


malagos

Recommended Posts

[CENTER][CENTER]SPRAWOZDANIE 3-12 (nieco spóźnione)[/CENTER]
[/CENTER]
Witamy! Na wstępie ocena psa : 5, już nie ma paniki przy dużych psach, aczkolwiek pozostaje rozsądny dystans. Tak samo z dystansem do obcych, podejść i obwąchać wyciągniętą rękę (szczególnie gdy jest w niej coś dobrego) to i wszem, ale dać się pogłaskać czy choćby dotknąć – nie ma mowy! To i dobrze. W domu pies prawie idealny, cień na ideał rzucają kudły, których jest wszędzie pełno, ale to nie jest jakaś tam wielka wada. Jeszcze jedna mała plamka : zdarzyło się, że pies poczęstowała się ciasteczkiem z talerza postawionego zbyt blisko brzegu, od strony stojącego obok jej fotela stolika (stolik widać na zdjęciach relaksującego się psa), ale tylko jednym, choć mogła wrąbać wszystkie, bo akurat goście (dzieci) wychodzili i nikt na nią nie zwracał uwagi. Można przyjąć, że nie była to kradzież, a jedynie degustacja. Pani psa jest zachwycona jej zachowaniem na spacerach, które to zachowanie jest rzeczywiście wzorcowe. Podobno jest to nagroda dla nas za nasze poprzednie bojowe, łazikowate i zwariowane psy. A w ogóle to przy okazji bytności w Warszawie moglibyście Państwo wpaść do nas żeby własnoocznie przekonać się jakiego wspaniałego mamy psa. Będziecie Państwo razem lub pojedynczo bardzo mile widziani (co nie gwarantuje, że nie zostaniecie Państwo na dzień dobry obszczekani, taka procedura). Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy. Ewa i Michał , oczywiście z Gajką

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam! Nie było czwartego sprawozdania za 2012 i chyba już nie będzie regularnych, bo pies uznała się już za członka rodziny i nie ma co specjalnie się rozwodzić. Już chyba pisałem, że jest to super pies i rzeczywiście tak jest. Jest absolutnie bezproblemowa, życzliwie usposobiona i już nawet (w warunkach domowych) jakby trochę mniej strachliwa, ale jednak ostrożna. Kiedy człowiek przechodzi na wszelki wypadek usuwa się z drogi, ale zdarza jej się już rozłożyć się na środku przejścia i proszę bardzo, możecie mnie omijać. Bardzo chętnie chodzi na spacery, a śnieg to jest sama radocha. Zdarzył się ostatnio pedagogiczny incydent. Gajka lubi suszone owoce wszelkiego rodzaju, czasami dostaje jakiś owocek, który zjada z dużym namaszczeniem. Aliści po świętach zostało sporo suszonych jabłek i któregoś dnia po obiedzie żona dała jej taki jabłkowy krążek i się zaczęło. Następnego dnia kiedy skończyliśmy obiad Gajka, siedząca naprzeciwko nas w swoim fotelu, zaczęła hipnotycznie przyglądać się swojej pani, a kiedy to nie poskutkowało przyszła do niej i trąciła ją nosem w kolano w sposób nie pozostawiający wątpliwości o co chodzi. Żona kazała jej iść na miejsce, poszła do kuchni i przyniosła kolejne jabłuszko. Pies bardzo szybko załapała, że kiedy my kończymy obiad należy iść na miejsce i czekać, ale ciągle były kłopoty, bo pani zapominała o procedurze i pies musiała się przypominać. Wszelakoż po jakimś czasie okazało się, że zdecydowana postawa psa odniosła skutek i pani już nie zapomina o swoim obowiązku, po skończonym obiedzie karnie drepcze do kuchni i przynosi psu co mu się według niego należy. I tak już chyba zostanie.
A poz tym to wszystko normalnie. Mieliśmy ładną zimę, potem troczę wiosny, teraz znów zima.

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://img820.imageshack.us/i/wita2011.jpg/][IMG]http://img820.imageshack.us/img820/2236/wita2011.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img834.imageshack.us/i/zdjcie0048j.jpg/][IMG]http://img834.imageshack.us/img834/5207/zdjcie0048j.jpg[/IMG][/URL]


[URL=http://img560.imageshack.us/i/zdjcie0310t.jpg/][IMG]http://img560.imageshack.us/img560/3180/zdjcie0310t.jpg[/IMG][/URL]


[URL=http://img685.imageshack.us/i/zdjcie0320g.jpg/][IMG]http://img685.imageshack.us/img685/1722/zdjcie0320g.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście czytam sprawozdania Gajanki i bardzo żałuję,ze już nie będzie regularnych, jak dotąd.
Mam też smutną wiadomość, pan, który uratował Gajanke zmarł niedawno. Uratował nie tylko ją, był geologiem, pracował w terenie i za każdym razem przypłątywały sie do niego jakieś psie bidy , niektóre wsiowe tylko dokarmiał, a były tez bezdomne , które zabierał i szukał im domu.

Link to comment
Share on other sites

O erko, naprawdę bardzo mnie zasmuciłaś! To jedna z takich osób ,której nigdy nie widziałam , nie znam nawet imienia ale zapisała się w mojej pamięci jako dobry Człowiek z dużego C ! Będę o Nim pamiętać na pewno. Jesli masz kontakt jakiś to przekaż Jego rodzinie moje zasmucenie ale też pamięć. pozdr J

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje bardzo, przekażę Jego żonie, która bardzo teraz cierpi. To był naprawdę bardzo dobry człowiek, dla zwierząt i dla ludzi, wszystkim pomagał, teraz tacy są rzadkością. Zawsze mogłysmy na niego liczyć, jeśli chodziło o podwiezienie czegoś , transport psiaka. Niestety odszedł za wcześnie, przegrał z paskudnym choróbskiem:-(.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='malagos']Tak też i Państwu napisałam - że kopiuję ich mejle na dogomanię, by wszyscy mogli sie choc uśmiechnąć.
[B]Rany, a ja mam od dzis TRZY tymczasowiczki.[/B]..........[/QUOTE]

Już wiem, ze nie można przegiąć z tymi tymczasami - w poniedziałek została pogryziona MOJA Dalia, 9-letnia kundelka, przez dwie większe od niej tymczasowiczki. Jestem w szoku, a Dalia w stanie ciężkim bardzo cierpi.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[I]Witamy Państwa serdecznie i w pierwszym rzędzie życzymy spokojnych i szczęśliwych świąt. [/I][I]W następnym zaś parę słów na oczywisty temat. Temat ma się dobrze, już na dobre się wmieszkał i nawet robi się nieco nachalny, kłóci się z nami, a czasem to wręcz nam urąga, szczególnie kiedy wychodzimy, a ona miała nadzieję się załapać i nie wyszło. Zawojowała swoją panią, żałoba po Korce, choć nie ustała, została już przysłonięta przez radość jaką daje Gajka.[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Fajne życzenia od Gajanki:

Życzymy spokojnych, pogodnych i wesołych Świąt i w ogóle wszystkiego najlepszego w imieniu naszym i, oczywiście, Gajki, która prosperuje całkiem nieźle. Przez swoją panią została mianowana najlepszym psem wszechczasów i już nie jest ciągle porównywana z Korką. Rzeczywiście jest psem superowym. Zero problemów, nieograniczona możliwość dogadywania się, żadnych bójek, co najwyżej próbuje pogonić kota, ale natychmiast po zwróceniu uwagi na niewłaściwość takiego postępowania (wystarczy stanowcze e!) następuje zaniechanie niecnego czynu. Trochę nam urąga kiedy obydwoje jednocześnie wychodzimy z domu, ale daje się przekonać, że zaraz wracamy i spokojnie idzie na swoje posłanie.
Jeszcae raz życzymy wszystkiego najlepszego i serdecznie pozdrawiamy.


Ewa i Michał

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Aż się niepokoiłam, ze tyle czasu cisza, nie ma raportu o Gajce od Państwa. A tu wczoraj siurpryza - jest!

Tylko, kurteczka, zdjecia w tekście w załączniku, ni hu hu ich nie umiem wgrać. To podsumowanie lat 2010 - 2014.

 

załączeniu coś w rodzaju zaległego sprawozdania za okres 2012 - 2014 r.
To czego nie ma w sprawozdaniu dopiszę tutaj.
1. Gajka jest super psem ( w skali 1 - 5 co najmniej 7,5)
2. Została już całkowicie zaakceptowana przez Panią, która Korkę wspomina, ale już nie jest to rozpacz i może też normalnie traktować Gajkę.
3. W czerwcu ub. r. miał miejsce incydent z zakłóceniami równowagi. W zaprzyjaźnionej lecznicy, do której natychmiast pies został przewieziony przebadano go dokładnie (zakłócenia równowagi ustąpiły po drodze) na wszelki wypadek (może cos trefnego zeżarł) dano kroplówkę pobrano krew do badań i odesłano do domu. Wyniki badań wykazały, że nie całkiem sprawna jest wątroba, prawdopodobnie skutkiem ciężkiego dzieciństwa. Pies przeszedł kurację (nie będę się wymądrzał jaką bo się na tym nie znam) i teraz jest już nie idealnie, ale całkiem do przyjęcia, wyniki wątrobowych badań są prawie przyzwoite. 
To by było na tyle. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego i obiecane niby sprawozdanie.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...