Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

[quote name='Bary6']zawsze takich właścicieli pytam sie po co?? i słysze, żeby choc raz miała dzieci.Pytam dalej po co?
no, zeby dla zdrowia, po raz setny słysze te nic nie mające z prawda odpowiedzi.Ludzie ,nie rozmnażajcie a terylizujcie i to jest dla zdrowia...:angryy:[/quote]
Ty to się chyba z choinki urwałeś, bo tutaj to sami hodowcy... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Do AMIŚKi !
Nie słyszałam !!!!! o yorkach o wadze która podaje Natti.Pisałam o moim maluchu 5dag (50gram) tylko dlatego że odchów graniczył z cudem. była walka o życie przez 10 dni.Patrząc na zdjęcie szczeniąt Natti widać że są olbrzymie, stąd moje pytanie ile waży suka matka. Ja zauwazyłam bład w podaniu wagi, ale inne osoby nie. Myśląc ze rodzą się yorki po półtora deko i jest to norma.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']56 dzień temperatura spadła bardzo,aż mi się gorąco zrobiło,na poczatku skakała w góre i w dół ,ale teraz zaczeła strasznie spadać jest już 35,9 , a miałam nadzieje że poczeka do niedzieli co już chyba nierealne jest:shake:[/quote]
No trzymam kciuki ladyyork, żeby jednak donosiła jeszcze chociaż te 2-3 dni :roll:


JOLY mój mały urodził się z wagą 65 dag w wieku 3 m-cy ważył 1250 za tydzień kończy 4 m-ce ma się świetnie ale nie wiem ile waży.. też był bardzo maleńki ale nie przesadzajmy z tym pudełkiem od zapałek :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

tigruniu błagam zwracajcie uwagę czy piszecie gramy czy dekagramy. dla osób które nie widziały szczeniąt danej rasy to mylące niestety.twój ważył 65 chyba gramów. (6,5 dag) To nie przesada z pudełkiem zapałek zapewniam cię. 5 dag szczeniątko to z twojego mniej o 1/3 to dużo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JOLY']tigruniu błagam zwracajcie uwagę czy piszecie gramy czy dekagramy. dla osób które nie widziały szczeniąt danej rasy to mylące niestety.twój ważył 65 chyba gramów. (6,5 dag) To nie przesada z pudełkiem zapałek zapewniam cię. 5 dag szczeniątko to z twojego mniej o 1/3 to dużo![/quote]
No to był akurat czeski błąd .. wiadomo, że o gramy chodzi ale tak zamotało się na tym wątku, że już sama bzdury wyklepałam :cool1:
Potrafię sobie wyobrazić jak wygląda szczeniak mniejszy o 15 gram ale no w życiu nie uwierzę z tym pudełkiem od zapałek :cool1: No chyba, ze było to pudełko od zapałek kominkowych to możemy już dyskutować..
1/3 z 65 to jakieś 22,... coś tam a nie 15 :eviltong: to będzie trochę ponad 1/4 ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak masz rację- chodziło o zapałki kominkowe. Dla wyjąśnienia - wziełam 1/3 mojego szczeniaka.To by było na tyle- bo robi się zupełnie niepotrzebna dyskusja. być może będzie Ci dane odchowywać takie szczenie to będzieśz miała możliwość porównać do odpowiedniego rodzaju zapałek. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JOLY']Tak masz rację- chodziło o zapałki kominkowe. Dla wyjąśnienia - wziełam 1/3 mojego szczeniaka.To by było na tyle- bo robi się zupełnie niepotrzebna dyskusja. być może będzie Ci dane odchowywać takie szczenie to będzieśz miała możliwość porównać do odpowiedniego rodzaju zapałek. pozdrawiam[/quote]
Aaaa widzisz .. trzeba było tak od razu :p
Mój szczeniak był wcześniakiem dlatego pewnie też tak mało ważył i też nie było łatwo mi go odchować ..
Co do zapałek - Ty wymyśliłaś to porównanie :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']No trzymam kciuki ladyyork, żeby jednak donosiła jeszcze chociaż te 2-3 dni :roll:


JOLY mój mały urodził się z wagą 65 dag w wieku 3 m-cy ważył 1250 za tydzień kończy 4 m-ce ma się świetnie ale nie wiem ile waży.. też był bardzo maleńki ale nie przesadzajmy z tym pudełkiem od zapałek :evil_lol:[/quote]
Moja Ineczka nie może się zdecydować co do porodu ,może się uda by poczekała do niedzieli :multi: bo temperatura znów jej podskoczyła do 37,2 (mieżyłam o godz. 14)
Co do pudełka zapałek dam wam takie porównanie ,u mnie tchórzofretka rodzi się i ma 10g nie dkg , jest wielkości 3/4 palca wskazującego i dość chuda;) więc myśle że niemożliwe by piesek urodził się o takiej wadze, no chyba że był by to poród przedwczesny

Link to comment
Share on other sites

Ladyyork moze jednak przetrzyma jakoś, moja to mnie tak przez parę dni zwodziła z temperatura co jej tak skakała heh...A co do wagi mojej suczki to ma gdzieś około 3 kg ale dokładnie nie wiem .....Ladyyork a który dzisiaj ma dzień ciąży już? A jak z apetytem? Bo moja na dzień przed porodem nic już nie jadła...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JOLY']Do AMIŚKi !
Nie słyszałam !!!!! o yorkach o wadze która podaje Natti.Pisałam o moim maluchu 5dag (50gram) tylko dlatego że odchów graniczył z cudem. była walka o życie przez 10 dni.Patrząc na zdjęcie szczeniąt Natti widać że są olbrzymie, stąd moje pytanie ile waży suka matka. Ja zauwazyłam bład w podaniu wagi, ale inne osoby nie. Myśląc ze rodzą się yorki po półtora deko i jest to norma.Pozdrawiam[/quote]
[B][COLOR=Blue]JOLY[/COLOR][/B]
[B][COLOR=Blue]ale nie zwrócilaś uwagi
i ja dlatego też taką wage bez 0 podałam...:p
sugerując się tym zapisem...
ale przeciez nic tak strasznego się nie stało,
ważą swoje:lol:
norma wśród króliczych jest waga 50-200 g
a ważące 50 gr przy urodzeniu jamniki królicze bywają ,:p
i to wcale nie tak rzadko....
Moja ZINKA w wieku 3,5 miesiąca ważyła 940 g/niecały kilogram/
zamieszkała wtedy ze mną[/COLOR][/B]

----------------------------------------------------------------------------------
:loveu:[B][COLOR=Blue]Alojzyna -[/COLOR][/B]
[url]http://img27.imageshack.us/img27/9763/039zjt.jpg[/url]

[B][COLOR=Blue]Sliczne pysiolki,gratuluję,
te łatki,
piekne są!!!!
a jakie króciutkie ogonki mają:lol::lol:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']A kto uwierzy że 4 tygodniowy szczeniak waży 5,5 kg :evil_lol:. SUKA !!

[URL]http://img504.imageshack.us/img504/8919/kolacja.jpg[/URL]

Jak widać, po babci odziedziczyła dobry apetyt :evil_lol:[/quote]


[B][COLOR=blue]Ależ cudna !!![/COLOR][/B]
[B][COLOR=blue]kolorek,[/COLOR][/B]
[B][COLOR=blue]słodka ,sliczna :multi::multi::multi:[/COLOR][/B]

[B][COLOR=blue]uwierzę,[/COLOR][/B]
[B][COLOR=blue]jamnik standat w wieku 3 miesiace tez tyle waży:multi:[/COLOR][/B]
[IMG]http://img210.imageshack.us/img210/4716/obraz102z.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natti28']Ladyyork moze jednak przetrzyma jakoś, moja to mnie tak przez parę dni zwodziła z temperatura co jej tak skakała heh...A co do wagi mojej suczki to ma gdzieś około 3 kg ale dokładnie nie wiem .....Ladyyork a który dzisiaj ma dzień ciąży już? A jak z apetytem? Bo moja na dzień przed porodem nic już nie jadła...[/quote]
moja ma dzisiaj 56 dzień ale jest tak napakowana że:modla: by było wszystko ok. Moja sunia nie ruszyła przez całą ciąże startera , a wczoraj zaczeła go jeść, mimo że mokre miała:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Amiska no niezła kluseczka ;)...Ladyyork czyli cos sie jej odmieniło z tym starterem hehe...A tak z ciekawości to jest ona w stanie chodzić bo też podobno ma byc dośc liczny miot...Miejmy nadzieję ze jakos przetrzyma chociaż dwa dni moze..;)....Trzymam kciuki za łatwy poród...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natti28']Ladyyork czyli cos sie jej odmieniło z tym starterem hehe...A tak z ciekawości to jest ona w stanie chodzić bo też podobno ma byc dośc liczny miot...Miejmy nadzieję ze jakos przetrzyma chociaż dwa dni moze..;)....Trzymam kciuki za łatwy poród...;)[/quote]
No raczej nie:shake: może chodzić, nosimy ją ciągle bo 2-3 metry przejdzie krokiem żółwiowym ,a wygląda przy tym od tyłu jak kaczka która ciągnie brzuch prawie po podłodze i siada lub się kładzie, eh. Również licze że będzie łatwy poród

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bary6']zawsze takich właścicieli pytam sie po co?? i słysze, żeby choc raz miała dzieci.Pytam dalej po co?
no, zeby dla zdrowia, po raz setny słysze te nic nie mające z prawda odpowiedzi.Ludzie ,nie rozmnażajcie a terylizujcie i to jest dla zdrowia...:angryy:[/quote]
jak Ty zmądrzejesz i przestaniesz zadawać głupie pytania to my przestaniemy rozmnażać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Temperatura teraz cały czas rośnie,ma już 38,1 , a miała już 35,9;) no to jest szansa by donosiła do tego 59 dnia przynajmniej;)[/quote]
zawsze przed zbliżającym się porodem są takie skoki temperatury. najpierw bardzo spada a potem wzrasta. Moja od spadku zaczęła rodzić w ciągu 24 godzin.

Link to comment
Share on other sites

Nie zawsze tem spada i nei zawsze są duże skoki, najlepiej mierzyc temperaturę suce w ciąży duzo wcześniej żeby zobaczyć jakie odchylenia dla niej sa normą i jak temp jest dla niej normalna moja suka miała przez całą ciąże takie wahania od 57,5-36,5 i tak ciągle jej wzrastała i spadala więc ja temperaturą się nie mogłam sugerować

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...