Jump to content
Dogomania

Ręce Opadają- Sprzedawcy


cuddle

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmmm.... dlaczego link zostal usuniety?

moze wiecie, ze eBay wycofal sie ze swojego postanowienia i wraz z nadejsciem przyszlego roku nie zezwoli na sprzedac zwierzat na swoich aukcjach. Wycofal sie gdyz wplynelo ponad 2000 sprzeciwow ze strony uzytkownikow serwisu. Powstal pomysl zeby zobaczyc jak allegro zareaguje na taki sprzeciw - ale to po swietach.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Po prostu nie wiadomo co robić: śmiać się, płakać czy wyć!!!![/QUOTE]
Zapuścić zespół PANTERA, kawałek "5 minutes alone" - świat wyda Ci się po nim spokojny jak nigdy dotąd ;-)

[QUOTE]Powstal pomysl zeby zobaczyc jak allegro zareaguje na taki sprzeciw - ale to po swietach[/QUOTE]
Co pomyślą szefowie Allegro na wieść informacji, że Ebay się wycofuje? Że teraz więcej "klientów" będzie zamieszczało ogłoszenia na Allegro bo luka rynkowa musi zostać wypełniona a ludzie szybko zapomną o niechlubnym temacie handlarzy żywym towarem. Obym się tym razem pomylił...

Link to comment
Share on other sites

Regulamin Forum Dogomania:

Punkt 2. Zabrania się umieszczania na forum postów o treści:
- obraźliwej
- niecenzuralnej
- niezgodnej z prawem
[COLOR=red]- stanowiących reklamę, ofertę kupna–sprzedaży lub ofertę matrymonialną
[/COLOR]
Jeśli jednak znalazłeś ciekawą stronkę i chcesz się z nią podzielić z innymi – większość działów na forum posiada „linkownie” zgodne z tematyką danego działu. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany link nie będzie poczytany za reklamę – skorzystaj z pomocy moda – napisz do niego PW . Wyjątek stanowią linki do ogłoszeń, gdzie psy oddawane są za symboliczną złotówkę. Niemniej, celowość umieszczenia ich należy uzgodnić z moderatorem działu Psy w Potrzebie.

To chyba wystarczająco jasne?..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']To dla Miśki by wiedziała dlaczego wycięłam linka allegro.[/quote]

taaa... oferta sprzedazy-kupna. mysle ze autorowi postu chodzilo o pokazanie problemu jaki dotyczy allegro a nie napedzanie klienterii... ale przeciez co ja moge wiedziec...

Link to comment
Share on other sites

dyskusja w dwoch rownoleglych watkach to tez chyba niezgodne z regulaminem... dobra, dosc... przerzucam swoj zly humor na klawiature, pardon.

spoko Szamanka, tez kiedys bylam modem DGM, niewdzieczna fucha. Nie robie problemu, ale ciachajac link mozna bylo napisac ze tyczy sie on allegro, bo teraz to tak naprawde niewiadomo o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że się zrozumiałyśmy.. ;) Mi chodziło tylko o to, że tych linków zamieszczac nie wolno ;)

A to moja opinia na temat sprzedawców z allegro: to co wyprawiają jest przerażające. Pamiętam jak kiedyś była tu dyskusja nt. aukcji gdzie koleś sprzedawał mixy husky i boksera :puppydog: Dla mnie to totalna nieodpowiedzialnośc właściciela psa. Naprawdę dziwię się, że nikt się nie bierze za takie coś. Albo te teksty w opisach aukcji: pies był ostatni z miotu więc nie ma rodowodu..
...iiijasne...a świstak siedzi i zawija... wciskają takie kity ludziom...
..szkoda mi psiaków... :(

Link to comment
Share on other sites

Dziś znalazłam naallegro ogłoszenie, gdzie opis zawierał zdanie, które wielce mnie zaintrygowało:

[B][COLOR=#0047b1]"Szczenięta Syberian Husky[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#0047b1]Umaszczenie czarno-białe, wszystkie maluchy mają niebieskie oczy. ojciec szczeniąt jest rodowodowy, a [/COLOR][COLOR=red]matka porodowodowa."[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[COLOR=black]hmm...wiem, że o psach to nie wiem wszystkiego, ale z określeniem PORODOWODOWA to się jeszcze nie spotkałam...:cool2: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka'][COLOR=black]hmm...wiem, że o psach to nie wiem wszystkiego, ale z określeniem PORODOWODOWA to się jeszcze nie spotkałam...:cool2: [/COLOR][/quote]
zartujesz :) pelno tego, a nawet lepszych.
ostatnio gdzies byla aukcja w ktorej napisano "pies wolny od dysplazji co potwierdzaja doskonale wyniki badan krwi"... :lookarou:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]matka malamut,a ojciec bojowy pies z majorki[/QUOTE]
A powstałe w wyniku tego przemyślanego skojarzenia psiaki są rasy "Bojowy Malamut z Majorki" i odznacza się niezwyką siłą, zarówno pociągową jak i bojową... pytanie jak z eksterierem, ale jakby przyciąć uszy i ogon to nawet mogłoby to fajnie wyglądać ;-)

[QUOTE] zartujesz :smile: pelno tego, a nawet lepszych.[/QUOTE]
A te lepsze to wg. mnie perełki ze stron www niektórych hodowli (nie mam nawet na myśli haszczaków), które oferują tylko i wyłącznie niepowtarzalne, wybitne, przepiękne, superobiecujące, z przemyślanych skojarzeń... no po prostu szczeniaczki-pewniaczki! No, a może po prostu niektórzy "hodowcy" posiadają jakieś tajne atrybuty i oczyma wyobraźni widzą, niczym Kaszpirowski, kształt i sukces ringowy nienarodzonych jeszcze szczeniąt :)

A ja z kolei znalazłem w aktualnej gazecie ciekawą propozycję: "Siberian husky, długowłose, z linii kanadyjskiej, szczepione". Chyba d**pami ;-)

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam na allegro super rasowe szczenięta Husky :sg168:

"[B][FONT=Arial]Do sprzedania jest pięć pięknych szczeniaków rasy HUSKY. Pieski urodziły się 18 listopada. Miot liczył osiem sztuk ale trzy pieski mają już swoich nowych właścicieli. Pieski są odrobaczone. Są to trzy suczki (zdjęcie nr 1, 2, 3) oraz dwa pieski (zdjęcie nr 4, 5)." Cena: 250 zł[/FONT][/B]
[B][/B]
[B][/B]
A oto zdjęcia tych pięknych huskych:
[IMG]http://img308.imageshack.us/img308/2929/7895079048ld.jpg[/IMG]
[IMG]http://img329.imageshack.us/img329/945/7895079030ug.jpg[/IMG]
[IMG]http://img334.imageshack.us/img334/4008/7895079026ea.jpg[/IMG]
[IMG]http://img334.imageshack.us/img334/3710/7895079011yn.jpg[/IMG]
[IMG]http://img343.imageshack.us/img343/5206/789507900pu.jpg[/IMG]

Zgłosiłam naruszenie zasad... zobaczymy czy to coś da... ładni liścik do allegro napisałam odnoście tych pięknych szczeniąt ;).

Link to comment
Share on other sites

:lookarou: Zarówno umaszczenie, jak i kształt głów tych rasowców są takie nietypowe, że aż mnie korci zakupić sobie taką perełkę ;-)

Ale pamiętam, jak kiedyś, na początku lat 90's, pewien hodowca, chciał nam sprzedać Husky o unikatowej barwie oka- zielonej.
Nie żartuję- psy wyglądały jak najprawdziwsze Husky (nawet przyzwoite), ale miały zielone ślipia.
Nie wiem, czy były chore, czy taka barwa była efektem jakiejś mutacji, ale oczy były intensywnie zielone, jak kolor butelki. No dobrze, że wtedy wiedzieliśmy już, że taki "unikat" to my niekoniecznie :cool2:

Ale, żeby było ciekawiej....
Śmiejemy się z handlarzy, a kilka lat temu, kiedy zaczynaliśmy rozglądać się za ładnym psem (czego efektem był COWBOY), pewna ZNANA większości polskich hodowców, hodowczyni chciała, abyśmy wzięli od niej szczeniaka. Twierdziła, że jej 7 tygodniowe (!) szczeniaki mają prawidłowe zgryzy i kompletne uzębienie.
Nie muszę chyba pisać, że się w naszych oczach spaliła na zawsze.... :nonono2:
A mimo to, posiada status znanej i dobrej hodowczyni :flasings:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Ale pamiętam, jak kiedyś, na początku lat 90's, pewien hodowca, chciał nam sprzedać Husky o unikatowej barwie oka- zielonej[/QUOTE]
Kasia, muszę Ci powiedzieć, że nasza rudziacha ma własnie oczy koloru, który najczęsciej ludzie określają jako zielony (może nie butelkowy ;-), ale jednak). Dla mnie one są raczej brązowo-zielono-nijakie, ale fakt jest faktem, że w nocy tylko jej świecą na moją ulubioną zieleń :-)

[QUOTE]Twierdziła, że jej 7 tygodniowe (!) szczeniaki mają prawidłowe zgryzy i kompletne uzębienie[/QUOTE]
Mówiłem, że wizjonerzy są wśród nas ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Nie wiem, czy były chore, czy taka barwa była efektem jakiejś mutacji, ale oczy były intensywnie zielone, jak kolor butelki. [/quote]

kilka razy widzialam juz na stronie jakiegos miotu psiaka przy ktorym bylo napisane "zielonooki", choc osobiscie takiego nie widzialam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...