Jump to content
Dogomania

WSZYSTKO O NOWOFUNDLANDACH (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


lidiya

Recommended Posts

[COLOR=navy]Każdy co innego lubi, jeśli chodzi o rasy.[/COLOR]

[COLOR=#000080]Każdy pies reaguje inaczej na środek myjący. Ja swoje psy, jak były małe (i śmierdzące) kąpałam w mydle dla dzieci (Kajtek), potem w szamponie dla dzieci (Bambino). Najbezpieczniej wykąpać w jakimś psim dla szczeniąt, ale przykry zapach pozostaje. Po Kajtku zdecydowanie lepiej psy pachniały. Każdy będzie miał tysiąc rad, więc myślę, że najlepiej wykąpać w tym, co Ci podpowiada rozum i serce.[/COLOR]

[COLOR=#000080]Bardzo ładnie proszę o szukanie nowego domu poprzez portal [URL="http://www.nowofundland.pl"]www.nowofundland.pl[/URL] Znaleźliśmy już kilkadziesiąt dobrych domów dla psów.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='GameBoy']ugotowalam jej rosol z marcheka tarta i kurczakiem podrobionym, moze to lepsze na zoladek dla niej jak dalam jej te tabletki ??
chuda jest strasznie i smierdzi jak diabel...czy takiego malucha mozna wykapac??[/QUOTE]

Przy standardowym odrobaczaniu przy bardzo silnym zarobaczeniu (a z tego co piszesz mała miała baaaaardzo bogate "życie wewnętrzne":angryy:)może dojść do zatrucia organizmu przez toksyny wydzielane przez obumierające lub martwe robale. Dlatego też należy zwracać pilną uwagę na jakiekolwiek niepokojące objawy (np. posmutnienie, brak apetytu, brak wypróżniania lub biegunka). Jedzenie lekkostrawne jest jak najbardziej wskazane, natomiast ja na Twoim miejscu wstrzymałabym się jednak kilkanaście dni z kąpielą malutkiej.
Niestety pierwsze objawy wirusówek głównie nosówki (a o ile dobrze przeczytałam mała jest przed szczepieniami - mam nadzieję, że nie pozwalasz jej chodzić na spacery i nie ma kontaktu z innymi psami) są bardzo podobne do objawów przeziębienia. Jeśli się jednak zdecydujesz na kąpiel to spytaj weterynarza jakie można zastosować u takiego maleństwa szampony przeciwpchelne (na pewno ma pchły lub wszy jeśli została zabrana z takich warunków). Pamiętaj też o bardzo dokładnym wysuszeniu szczeniaczka.
Przesyłam głaski dla maluszka i podziękowania dla Ciebie za uratowanie tej istotki.

Link to comment
Share on other sites

mała najprawdopodobniej pojedzie do znajomych TZ, mają dom pod Wawą, bez dzieci i w dodatku pilnowałabym sterylki - bo powiedziałam im, że to warunek.
ale to dopiero jak odzyje... Jeżeli się nie zdecydują, zaloguję się na tym portalu. Na PwP tez nie zaloze watku bo jak sie dowiedza, ze mala jest od pseudohodowcy - w sensie, ze za nia zaplacilam - zlinczuja mnie.... ehhh:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufa']Przy standardowym odrobaczaniu przy bardzo silnym zarobaczeniu (a z tego co piszesz mała miała baaaaardzo bogate "życie wewnętrzne":angryy:)może dojść do zatrucia organizmu przez toksyny wydzielane przez obumierające lub martwe robale. Dlatego też należy zwracać pilną uwagę na jakiekolwiek niepokojące objawy (np. posmutnienie, brak apetytu, brak wypróżniania lub biegunka). Jedzenie lekkostrawne jest jak najbardziej wskazane, natomiast ja na Twoim miejscu wstrzymałabym się jednak kilkanaście dni z kąpielą malutkiej.
Niestety pierwsze objawy wirusówek głównie nosówki (a o ile dobrze przeczytałam mała jest przed szczepieniami - mam nadzieję, że nie pozwalasz jej chodzić na spacery i nie ma kontaktu z innymi psami) są bardzo podobne do objawów przeziębienia. Jeśli się jednak zdecydujesz na kąpiel to spytaj weterynarza jakie można zastosować u takiego maleństwa szampony przeciwpchelne (na pewno ma pchły lub wszy jeśli została zabrana z takich warunków). Pamiętaj też o bardzo dokładnym wysuszeniu szczeniaczka.
Przesyłam głaski dla maluszka i podziękowania dla Ciebie za uratowanie tej istotki.[/quote]


mala siedzi w domu i te kupy robi mi na podloge lub na balkon - wiem, ze to glupie ale juz nie moglismy patrzec na te glisty na podlodze - a teraz ona prosi jak chce kupe na balkon :oops: sama nie wiem czy ja wypuszczac czy to glupie przyzwyczajenie....
w domu nie ma innego psa... zalogowalam sie na dogo bo bede szukala psa do adopcji dla siebie. Jest tylko kot, zostal tez odrobaczony... na pchly dostalam jakis srodek i pchel juz nie ma.
przyznaje, ze po tabletkach miala lekko powiekszona watrobe ale juz jest ok.
generalnie jest coraz bardziej wesola i zywa - gania juz kota :diabloti:
slaba jeszcze jest, przewraca sie. strasznie jej goraco w mieszkaniu chyba bo sie kladzie na kafeki albo w lazience na podlodze i spac sie wpycha za lozko bo spala w budzie do tej pory ....:shake: i nie kapalam jej tylko delikatnie wytarlam wilgotnym recznikiem... smierdzi jak cholera ale wytrzymam, przynajmniej nawet jak nie widze zawsze czuje gdzie jest :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']ugotowalam jej rosol z marcheka tarta i kurczakiem podrobionym, moze to lepsze na zoladek dla niej jak dalam jej te tabletki ??
chuda jest strasznie i smierdzi jak diabel...czy takiego malucha mozna wykapac??[/quote]
[B][I]Swietnie![/I][/B]
[B][I]Dawaj tez karme.Najlepiej daj karme zalana tym rosolem z marchwia i mieskiem.[/I][/B]
[B][I]Jest chuda bo byla zaniedbana i miala robale.Teraz pod twoja opieka odzyje.Zobaczysz jak szybko sie zacznie zmieniac.[/I][/B]
[B][I]Kapac -jak najbardziej.Ja kapie zawsze szczeniaki po kazdym odrobaczaniu.A na pewno ta bidula jest brudna i dla tego smierdzi.[/I][/B]
[B][I]Niuf nie cuchnie jak jest zadbany-bo kazdy pies jak zapuszczony to smierdzi.[/I][/B]
[B][I]Mozesz swobodnie kapac w Bambino-jest to dobry szampon ,ja czesto go urzywalam dla mojej pierwszej suczki nawet jak kapalam na wystawy.Da ci ladny zapach delikatny i nie przesuszy siersci i skory maluchowi.[/I][/B]
[B][I]Pamietaj aby wysuszyc malucha po kapieli ,jest mala ,wychudzona i na pewno oslabiona-moze sie przeziebic.[/I][/B]
[B][I]Szampon rozciencz w cieplej wodzie ,bedzie ci latwiej myc,bo rozprowadza sie lepiej.[/I][/B]
[B][I]Pozdrawiam[/I][/B]
[B][I]Anka[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Mała już powoli odżywa.... dziś naszczekała na mnie rano:roll:
je nadal jak na czas (ale to chyba dlatego, ze tam za duzo nie miala) a pozniej ma czkawki
ale już jej się troche wyglad siersci poprawil nie jest tak matowa i sfilcowana.
robi się też coraz bardziej ciekawska i znowu musialam sie nauczyc, ze przy szczenieciu trzeba miec porzadek i poukladane :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Czkawki u szczeniaka niufa sa normalka.[/I][/B]
[B][I]Powoli przestanie pozerac jedzenie i zacznie jesc spokojnie.[/I][/B]
[B][I]Jak nabierze zaufania to zacznie byc bardziej kontaktowna.[/I][/B]
[B][I]Potrzebuje troche czasu .[/I][/B]
[B][I]Pozdrawiam Was obie[/I][/B]
[B][I]Anka[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

witam
my juz po 2 odrobaczniu
kluska wykapana, czystsza - choc nadal co 3 min brudna
okazalo sie ze kapanie jest najfajniejsza zabawa z mozliwych :D
je juz ladnie, powoli, w nocy daje spac, bawi sie sama swoimi zabawkami ew sciga kota po calym mieszkaniu....coraz fajniejsza sunia sie z niej robi
i tak slodko rano sie wita :loveu:
fajowa jest naprawde
w dodatku urosla jej prawdziwa grzywa na glowie i wyglada jak skrzyzowanie misia z malym czarnym lwem :D

Link to comment
Share on other sites

:lol:[B][I]Witajcie,[/I][/B]
[B][I]Ciesze sie GameBoy ,ze mala rosnie i ma sie coraz lepiej.[/I][/B]
[B][I]Widzisz jak szybko zmienia sie pod czula opieka?[/I][/B]
[B][I]Gratuluje ci wytrwalosci.[/I][/B]
[B][I]Nie moglam otworzyc DOGOMANI caly tydzien.[/I][/B]
[B][I]Pozdrawiam[/I][/B]
[B][I]Anka:loveu:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Klucha miała iść do znajomych TZ ale pogadałam z nimi i ustaliliśmy, że oni wezmą od dziada matkę Kluchy a mała pójdzie do kogoś z doświadczeniem w wychowywaniu malucha
nie wiem jak ja oddam chyba sie zaryczę :placz::placz::placz::placz::placz:

u dziada został więc tylko onek który mieszka z nim w chałupie

Link to comment
Share on other sites

:diabloti:[B][I]I dobrze zrobilas-nie bedzie juz facet rozmnazac biedactw i tak zle ich trzymac.[/I][/B]
[B][I]Super ,ze o tym pomyslalas.:cool2::thumbs:[/I][/B]
[B][I]A malej nie chcialabys dla siebie?:painting:[/I][/B]
[B][I]Tyle poswiecenia i mala sie odwdzieczy za opieke wyrastajac na fantastyczna sunie ,bardzo kochana:B-fly:.[/I][/B]
[B][I]Pomysl nad tym.[/I][/B]
[B][I]Pozdrawiam Was obie serdecznie:loveu:[/I][/B]
[B][I]Anka[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Malunia nie może u nas zostac....
po pierwsze jest slodka i rozkoszna, ale jak mowilam ja przy takich decyzjach nie kieruje sie tylko sercem a i rozsadkiem... tak duzy pies w domu ograniczylby mi mozliwosci co do zabierania psow na DT
dwa - pielegnacja siersci mnie przeraza
trzy - blok i ursynowskie blokowisko, ani kawalka trawy, ani samochodu zeby takiego olbrzyma gdzies zawiezc...nie chce zeby sie meczyla


wiec szukamy jej domu, dzis ok 18 podejmiemy z TZ decyzje
ciezko mi sie z nia rozstawac ale coz poczac...:placz::placz::placz::placz::placz:
nastepny pies juz czeka na to miejsce:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LOGRUS Newfs'][B][I]TRUDNO-Jak nie mozesz to nie.[/I][/B]
[B][I]Daj znac gdzie pojdzie.[/I][/B]
:oops:[B][I]Anka[/I][/B][/quote]

pod
Wawe albo Gliwice juz tylko te 2 domki wchodza w rachube

ta moja mala ma strasznie dlugie uszka - niufki male tak maja???
wyglada troche jak pudelek jak nie widac reszty pokaznego cialka..:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...