Jump to content
Dogomania

WSZYSTKO O NOWOFUNDLANDACH (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


lidiya

Recommended Posts

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]GameBoy[/B] boże człowieku, czemu ty tak na mnie najeżdżasz, czy ja Ci krzywdę zrobilam ?
skoro nie mialam pojecią o traktowaniu psów, to się pytam, nieprawdaż ?
a bronić swojego kuzyna będę, bo sprzedaje na giełdzie, a psy chowa w świetnych warunkach. a ja nienawidze oceniania z góry, drażniące i snobistyczne. skończmy już ten temat. poprostu nie zwracaj na moją osobę uwagi.

[B]Ula_czarnuszka[/B] : dzięki Ci, dzięki. Nie słyszałam o hodowli niufów w moim regionie.
KOŁOBRZEG, BIAŁOGARD, KOSZALIN. a czy ktoś ma pojęcie ?

Link to comment
Share on other sites

a więc tak. naczytałam się mnóstwo faktów i mitów o giełdach i hodowlach.
zwracam honor [B]GameBoyowi[/B]. wybacz , za owe natargnięcie na Twoją osobę.

teraz jestem pewna - chcę pomóc sierocie.
osoby, które są na codzień przy tych biedakach, po sprecyzowaniu kilku cech charakteru na pewno polecą mi jakieś mordki.

pozdrawiam, ;)

Link to comment
Share on other sites

a jesli nie wezmiesz zadnego futerka ze schroniska i nadal bedziesz chciec niufa to nie napedzaj maszyny produkujacej szczeniaczki czyli pseudohodowli !!! jesli nie mozesz wydac 2 tys. na szczeniaka to poszukaj innych ogoszen czasami nieco starsze szczeniaki sa tansze zdazaja sie tez rodowodowe psiaki za darmo! ale z reguly dorosłe czasami ktos nie moze sie dluzej opiekowac swoim psiakiem i szuka dla niego dobrego domu, albo jak juz bylo pisane szczeniaka z jakims defektem np. wada zgryzu psu raczej nie bedzie to przeszkadzalo a cena znacznie nizsza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Oczywiście nie popieram kupowania psa bez rodowodu z niewiadomego źródła, ale... Nie zgodze się ze stwierdzeniem, że jak nie stać kogoś żeby kupić sobie psa z rodowodem to nie stać go również na utrzymanie. Jedzenie, szczepienia, weterynarz - po zsumowaniu z całą pewnością wyjdzie drożej, ale trzeba pamiętać, że ta kwota jest rozbita na kilkanaście mniejszych, nie każdy może sobie pozwolić na jednorazowe wyłożenie 2 tysięcy złotych, bo nie każdy taką kwota dysponuje
[/quote]
A ja Się z toba nie zgodzę w tej kwestii... Jeśli stać cię na wydawanie na psa co miesiąc określonej kwoty, to stac cie bedzie równiez na spłacenie zakupu rodowodowego psa w ratach. A kupujac niufa musisz byc przygotowana na koniecznośc wydania jednorazowo kwoty nawet kilku tysięcy złotych i nie mam tu na mysli samego zakupu, ale ewentualnych kosztów leczenia w razie wystapienia jakichs problemów. Bądźmy realistami i nie promujmy naszej ukochanej rasy za wszelka cenę. Niufy sa podatne na wiele różnych schorzeń i sama sie przekonałam, ile moze kosztować leczenie takiego smoka. A u nas pojawiły sie jedynie problemy skórne i za kwotę leczenia mogłabym kupić sobie kolejnego niufa z dobrej hodowli......Niejeden własciciel niufka mógłby sie tu ze mna spokojnie licytować, bo wydał na wetów dużo wieksze kwoty niż ja...Dlatego po własnych niełatwych doświadczeniach każdemu potencjalnemu nabywcy uswiadamiam iż, owszem, może spędzic spokojne kilkanascie lat z ukochanym wiernym psem u boku, wydając kase jedynie na karme i szczepienia, ale może byc zmuszony do wydania kolosalnych pieniędzy albo.....patrzec jak pies umiera lub meczy sie w chorobie, gdyz nie przewidział tego, że koszty leczenia przerosna jego mozliwości...........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fruzia']A ja Się z toba nie zgodzę w tej kwestii...[/QUOTE]
Nie musisz się zgadzać, pisałam ogólnie, nie tylko o Nowofundlandach, bo z takim stwierdzeniem spotykałam się już często, mnie stać na utrzymanie psa, na leczenie również, bo moja suka miała problemy od zawsze, między innymi z oczami (operacje, leki etc.), planuje drugiego psa, ale nie moge sobie w tej chwili pozwolić wyłożyć 3 tys. złotych na szczeniaka z dobrej hodowli

[quote name='Fruzia']Jeśli stać cię na wydawanie na psa co miesiąc określonej kwoty, to stac cie bedzie równiez na spłacenie zakupu rodowodowego psa w ratach.[/QUOTE]
Nie brałam tego pod uwage w mojej wypowiedzi gdyż nie każdy hodowca zgodziłby się na spłate ratalną, co najwyżej na rozbicie sumy na dwie mniejsze

[quote name='Fruzia']A kupujac niufa musisz byc przygotowana na koniecznośc wydania jednorazowo kwoty nawet kilku tysięcy złotych i nie mam tu na mysli samego zakupu, ale ewentualnych kosztów leczenia w razie wystapienia jakichs problemów.[/QUOTE]
Na to trzeba być przygotowanym kupując każdego psa, większego czy mniejszego, ale jak już wspomniałam napisałam ogólnie, albo raczej na swoim własnym przykładzie

Link to comment
Share on other sites

Bbeta, zapewniam cię, że jest kolosalna różnica między leczeniem psa sredniej wielkości, a leczeniem psa rasy olbrzymiej. Znakomitą większość leków stosuje sie wg wagi, więc wyobraź sobie różnicę w tygodniowej kuracji psa o wadze 15 kg i psa o wadze 65 kg...przy kuracjach ciągnących sie czasem miesiącami różnicę w portfelu da się odczuć wyjątkowo boleśnie :look3: A jesli chodzi o rozkładanie spłat na raty, to jeden hodowca odmówi a drugi sie zgodzi, trzeba trochę poszukać...Ja np. wzięłam kredyt na zakup mojej Solki...Tak tez można...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fruzia']Bbeta, zapewniam cię, że jest kolosalna różnica między leczeniem psa sredniej wielkości, a leczeniem psa rasy olbrzymiej.[/QUOTE]
Zdaje sobie z tego sprawe ;)

[quote name='Fruzia']A jesli chodzi o rozkładanie spłat na raty, to jeden hodowca odmówi a drugi sie zgodzi, trzeba trochę poszukać...Ja np. wzięłam kredyt na zakup mojej Solki...Tak tez można...[/QUOTE]
Jasne, że można, ale można też poczekać, odłożyć pieniądze i dopiero wtedy kupić swojego wymarzonego psa

Link to comment
Share on other sites

tak więc dziękuję Wam za dyskusję, opuszczam to forum, gdyż narazie z Niufkami wspólnego nic mieć nie będę. zdecydowałam się na schronisko, a kiedyś, gdy już sama się ustatecznie , będę miała swój domek, czy mieszkanie - wtedy na pewno zdecyduję się na to cudo.

trzymajcie się i pociechy z psiaków życzę :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sally, jesli kochasz niufki i rzeczywiście chcesz kiedyś miec swojego wymarzonego futrzaka, to nie uciekaj :-) Niufologia to naprawde temat-rzeka i zanim zdobedziesz swojego misia, to pogadac z innymi niufkarzami zawsze warto :-) Na razie gratuluję mądrej decyzji i wogóle otwartości na nowe informacje, którymi zostałas zasypana i które pewnie przewróciły do góry nogami twoję wiedze kynologiczną :-o

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wszyscy siedza na "molosach" i tak sie tam produkują, że juz nie starcza czasu na inne fora ;) A tu jest Filipinko takie normalne forum, na którym ktoś się odzywa co jakiś czas, a nie takie gdzie dyskusja nabiera tempa , za którym coponiektórzy nie nadążają:placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fruzia']Wszyscy siedza na "molosach" i tak sie tam produkują, że juz nie starcza czasu na inne fora ;) A tu jest Filipinko takie normalne forum, na którym ktoś się odzywa co jakiś czas, a nie takie gdzie dyskusja nabiera tempa , za którym coponiektórzy nie nadążają:placz::placz::placz:[/quote]

wlasnie dlatego tu jestem!!!!
na molosach juz zaczełam jakis czas temu odpuszczac czytanie, bo czasami czytałam, czytałam i jeszcze raz czytałam a i tak na koncu nie nie wiedzialam, dlatego wpadłam na dogomanie a swoja droga Witaj Fruziu :-):multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fruzia']Myślisz, że tu się uda uniknąć stada plotkujących bab? ;)[/quote]

:-D
jak narzie to jest tu spokojnie, dzieje sie cos ale w takim tempie ze bez problemu moge byc na bierzaco nie spedzajac całego dnia przed kompem :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...