Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

Grey proszę weź pomyśl co mówisz i nie wyciągaj błędnych wniosków bo to tylko o tobie źle świadczy, zadałam ci proste pytanie a ty nie umiesz na nie odpowiedzieć? Tu nie chodzi o moje znanie czy nie znanie tylko o twoją pracę a jak już ci powiedziałam w przeciwieństwie do ciebie nie uważam sie za alfę i omegę, ty widze wybitnie na wszytskim się znasz. Więc teraz ja pownioskuję i z twojej odpowiedzi wynika że tak oddałeś tego psa. I ja ci powiem że ja tak zrobionego psa bym nie wydała a dlaczego? bo jest jeden szczegół, który od poczatku nie ładnie wygląda stopy psa tzw "kapcie" (juz pisze łopatologicznie co byś znowu się nie motał)powinny być wyrównane. I proszę cię nie atakuj innych tym ze się nie znają bo dowartościowywanie się czyimś kosztem nie jest zdrowe a ja jestem osobą interesującą się innymi rasami niż hoduję i wiem jak powinien ten pies wyglądać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kate kąpanie psa to niech robi sobie właściciel.
A ja nie chciałbym, żeby mój pies był kąpany,bo mógłby dostać uczulenia.
Dam taki przykład: otworzyli salon strzyżenia, poszedłem z ciekawości zapytać się o trymowanie mojego sznaucera, a pani się pyta ,czy wykąpać psa, bo nie trymujemy.
Ja się uśmiechnąłem i wyszedłem.
Po 1.5 roku salonu nie było!

Na samych kąpielach to raczej słabo ....

Właścicielka chciała zostawić włos naturalny ,bez żadnych korekcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kate8828']
nie znamy rasy?
zadbany bobtail
[U][COLOR=#810081][URL]http://www.podajlape.pl/fotoakt/warszawa2009/grupa1.jpg[/URL][/COLOR][/U]
a twoj bobtail robi spora roznice

Bobtail wlos super 2
[URL]http://images46.fotosik.pl/202/810083ccdaa9e963med.jpg[/URL]

3bobtaile
[URL]http://images49.fotosik.pl/202/629ac4d3eb9d1563med.jpg[/URL]

Struktóra włosa psa z BOG jest inna włos odżywiony a nie pozbawiony witalności jak po twojej 17godzinne sztuce ...[/QUOTE]
Jak dla mnie to są psy zrobione, a nie zadbane. Codziennie nikt tak psa robił nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Jak dla mnie to są psy zrobione, a nie zadbane. Codziennie nikt tak psa robił nie będzie.[/QUOTE]

Moze i nie bedzie robił az tak. Ale na pewno nie pozwoli, aby u psa wystawowego włos został zniszczony poprzez zaniedbana pielęgnacje.

Mój wystawiany sznaucer (ostatnio od czasu do czasu) jest regularnie robiony i wyglada tak, ze praktycznie w kazdej chwili moze isc na wystawe (oczywiście z wyjatkiem, kiedy odrasta), ale nawet wtedy reszta jest robiona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Kate kąpanie psa to niech robi sobie właściciel.
A ja nie chciałbym, żeby mój pies był kąpany,bo mógłby dostać uczulenia.
Dam taki przykład: otworzyli salon strzyżenia, poszedłem z ciekawości zapytać się o trymowanie mojego sznaucera, a pani się pyta ,czy wykąpać psa, bo nie trymujemy.
Ja się uśmiechnąłem i wyszedłem.
Po 1.5 roku salonu nie było!

Na samych kąpielach to raczej słabo ....

Właścicielka chciała zostawić włos naturalny ,bez żadnych korekcji.[/QUOTE]
Grey, na bobikach się nie znam, ale jestem bardzo ciekawa jak wygląda Twój sznaucer. Pokaż go nam. Sznaucikowych znawców jest tu trochę, więc będziemy mogli ocenić, czy jesteś alfą i omegą w groomingu czy nie:p
[quote name='Agnieszka K.']Moze i nie bedzie robił az tak. Ale na pewno nie pozwoli, aby u psa wystawowego włos został zniszczony poprzez zaniedbana pielęgnacje.

Mój wystawiany sznaucer (ostatnio od czasu do czasu) jest regularnie robiony i wyglada tak, ze praktycznie w kazdej chwili moze isc na wystawe (oczywiście z wyjatkiem, kiedy odrasta), ale nawet wtedy reszta jest robiona.[/QUOTE]
Dokładnie, moje też utrzymuję w pełnej gotowości:p, ale może [B]Grey[/B] nas w końcu zaskoczy pięknie zrobionym sznupem;)

Link to comment
Share on other sites

No to świetnie. Gray czyli tu uwarzasz się za super groomera a tylko psa odkołtuniasz, no no gratuluję. Uwierz mi właściciele używają gorszych kosmetyków niż sa ogólnie w salonach i to czesto po ich kąpaniu piesek się drapie i przylatują do mnie niech pani coś zrobi bo po wizycie u pani nic psu nie jest a jak w domu wykąpie to się drapie. Ja osobiscie pytam sie zawsze czy pies ma uczulenia i na co, czy ma problemy skórne i wtedy zawsze używam delikatniejszego specjalistycznego szamponu. Nie zdarzyło mi się do tej pory żeby jakikolwiek pies miał uczulenie po kosmetykach jakie stosuję. A jezeli pies jest naprawdę "chorowitek" to robię bez kąpieli bo to dla niego lepsze i wtedy właściciele go kąpią.

Link to comment
Share on other sites

Miłe panie jesteście wspaniałe , że zajmujecie się groomingiem,ale człowiek cały czas się uczy.
Dodinka gdybyś zrobiła mojego średniaka, to wiedziałabyś co to jest trymowanie.Piszesz,że na bobikach się nie znasz,tu nie chodzi o to, trzeba się znać na kołtunach i na sfilcowanym włosie i jak to szybko najlepiej usunąć.
Będę wrzucał jakieś ciekawoski,bo dla mnie jest to wszystko proste jak codzienne jedzenia chleba.
A najważniejsze żeby mieć dużo cierpliwości.

Link to comment
Share on other sites

Ale o kazdego psa powinno się dbać i taki wygląd to nie jest zrobienie psa jednorazowe, ale dbanie przez długi czas, jesli decujemy sie na psa z dluższa sierscia to bierzemy na swoje barki odpowiedzialnosc za jej zadbanie, zawsze mozemy wziąć krotkowłosa, albo ogolić skoro nie chcemy dbać.

Grey gdzie mieści sie Twój salon?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Tylko, że foty były zrobione na wystawie ;) psów wystawianych :lol:.[/QUOTE]
No właśnie. Dlatego napisałam, że to są zrobione psy - pod wystawę.
Inaczej wygląda moja suka jak wyjdziemy z salonu, inaczej jak się choćby wyśpi. A już po wycieczce do lasu, to jeden kędzior.

Link to comment
Share on other sites

Skoro pies się nie męczył, a było to rozłożone w czasie, to ok. Gorzej niektórzy psy męczą(w sensie odbierania czasu). Ja jednak wolałabym tego psa ogolić. Nie z lenistwa, bo potrafię tyle czasu spędzić przy psie. To co mówią inni: skoro właściciel ma psa gdzieś, to ja mam gdzieś własciciela, nie będę się paprać, męczyc siebie i psa, zeby znów przyprowadził mi kołtuna za jakiś czas, szczególnie, ze ten włos nie bedzie taki jak być powinien. Własciciel może mieć kołtuna, to może mieć i psa ogolonego.
Co innego gdyby to było kilka kołtunków u długowłosego, gdzie ta sierść nie odrośnie już jak powinna, a jeśli troszkę będzie zniszczonej to trudno.

[QUOTE]Grey, na bobikach się nie znam, ale jestem bardzo ciekawa jak wygląda Twój sznaucer. Pokaż go nam. Sznaucikowych znawców jest tu trochę, więc będziemy mogli ocenić, czy jesteś alfą i omegą w groomingu czy nie:p
[/QUOTE] Równiez chętnie zobaczę, "moja" rasa ;] , ale nie wywołuję na siłę.

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol::evil_lol: to sie posmialam:razz::evil_lol:
Gray czy wg ciebie pielegnacja psow dlugowlosych to tylko odfilcowanie?:razz:
Pokaz nam prosze zrobionego psa bo jak dla mnie to nie jestes zadnym groomerem po kursach tylko raz na iles czeszesz psy znajomym...
Niestety ale widac Twoj brak profesjonalizmu i w zdjeciach i w postach i braku elementarnej wiedzy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Miłe panie jesteście wspaniałe , że zajmujecie się groomingiem,ale człowiek cały czas się uczy.
Dodinka gdybyś zrobiła mojego średniaka, to wiedziałabyś co to jest trymowanie.Piszesz,że na bobikach się nie znasz,tu nie chodzi o to, trzeba się znać na kołtunach i na sfilcowanym włosie i jak to szybko najlepiej usunąć.
Będę wrzucał jakieś ciekawoski,bo dla mnie jest to wszystko proste jak codzienne jedzenia chleba.
A najważniejsze żeby mieć dużo cierpliwości.[/QUOTE]
czy Ty myślisz, że do mnie nie przychodzą zakołtunione psy, albo, ze nie umiem zrobić średniaka?
Otóż, ja nie robię tylko swoich psów, ale i inne często zaniedbane psy i raczej po moich zabiegach ludzie i zwierzaczki wychodzą zadowoleni:pFakt, nie robię każdej rasy, bo najlepszy spec to taki, który specjalizuje się w kilku a nie wszystkich rasach.
I jak narazie nie pokazałeś nam swojego sznaucera zrobionego na cacy:razz:
Dostałeś kiedykolwiek opis od sędziego na wystawie, że pies którego robiłeś jest profesjonalnie przygotowany do wystawy? - bo ja dostałam nie raz;)

Link to comment
Share on other sites

Nie osądzajcie wlaścicieli,bo pielęgnacja wielu ras jest trudna i dlatego potrzebni są groomerzy.

Doginka mając piewszego sznaucera chciałem go wystawiać.
Przyszły do mnie dwie panie ze Z.K. obskubały, za bardzo się stawiał i musiałem sam się wziąść za strzyżenie.Po pół roku wystawiłem i dostał złoto, wystawiałem kilkakrotnie robiłem sam i tak zaczeła się moja przygoda.Dawniej były większe kryteria ,bo psy miały lepsze włosy.
Więc Dodinko nie denerwuj się, trzeba też umieć odfilcować kota persa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']No właśnie. Dlatego napisałam, że to są zrobione psy - pod wystawę.
Inaczej wygląda moja suka jak wyjdziemy z salonu, inaczej jak się choćby wyśpi. A już po wycieczce do lasu, to jeden kędzior.[/QUOTE]
No własnie, dlatego napisałam, ze majac psa w takiej kondycji jego własciel nie moze sobue pozwolic, aby po wystawie o niego nie dbac ;). Na taki włas pracuje sie caaaaały czas ;-)

Tak Grey, potrzebny jest groomer, który rozrzesze sfilcownego psa, zostawi mu zniszczony włos, a nastepnie powie włascicielowi, zeby go sami wykąpał psa w domu i ewentualnie czyms włos odzywił.. Suuuuper podejscie profesjonalisty :diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Grey-slowo groom znaczy pielegnowac......
Groomer to osoba ktora zadba o psa profesjonalnie,odzywi i zregeneruje wlos,poprawi jego wyglad...
Przygotuje psa profesjonalnie....
Zostawienie w takim stanie bobtaila jak zostawiles na zdjeciu dla mnie jest przegieciem:shake:


Chyba bym rozniosla osobe ktora by mi powiedziala ze mam psa sobie sama kapac a ona mi go tylko rozczesze:crazyeye::cool1:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nie osądzajcie wlaścicieli,bo pielęgnacja wielu ras jest trudna i dlatego potrzebni są groomerzy.
[/QUOTE] Do codziennej pielęgnacji służy wlasciciel. Jezeli własciciel doprowadza swojego psa do takiego stanu to świadczy tylko o jego braku odpowiedzialności. Idzie na jakiś czas do groomer'a żeby uspokoić sumienie. Kupując psa trzeba się liczyć z jego wymaganiami, także trudną pielęgnacją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Po pół roku wystawiłem i dostał złoto, wystawiałem kilkakrotnie robiłem sam i tak zaczeła się moja przygoda.[B]Dawniej były większe kryteria ,bo psy miały lepsze włosy.[/B]
[/QUOTE]

Proszę rozwiń swoją wypowiedź. Jakie to kryteria były większe i co to miało wspólnego z lepszym włosem??;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']:cool3: Grey jak ja lubie jak Ty sie bronisz:eviltong:
Jestem tez ciekawa jakie to byly wieksze kryteria:evil_lol:
To co Grey kiedy Nam pokazesz psy zrobione na tip top przez Ciebie?:evil_lol:[/QUOTE]
Ja też jestem ciekawa, może czegoś nowego się dowiem:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

sznaucerka miniaturowa przed strzyżeniem

[IMG]http://i33.tinypic.com/2namqvm.jpg[/IMG]
po

[IMG]http://i35.tinypic.com/xbzqrl.jpg[/IMG]

kundelek przed kąpielą

[IMG]http://i36.tinypic.com/51dput.jpg[/IMG]

po rozczesaniu i delikatnym wyrównaniu

[IMG]http://i37.tinypic.com/330wgew.jpg[/IMG]

[IMG]http://i33.tinypic.com/eitsmg.jpg[/IMG]

mieszaniec pekińczyka z yorkiem przed

[url]http://i37.tinypic.com/2u44gap.jpg[/url]

po
[url]http://i37.tinypic.com/2iuthme.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...