Jump to content
Dogomania

Zawody obedience w przyszłym roku


Toller

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No tawychodze z tegoi samego założenia, ze co mi szkodzi spróbować na zawodach tak blisko, gdyby było dalej bym sie zastanawiałą bo szkoda jechać kawał drogi i wyjść z dyskw, a takto nic nie yrace a psiakl ma trening w rozproszeniach, a może i coś z tego wyjdzie i nie bedzie tak zle:) chodzenie przy nodze juz idzie nam coraz fajniej, a etraz wlasnie wrocilismy z ogrodu i cwiczlismy zostawanie bo nie wiem czy lpiej zostawic go na siad czy waruj... jak ty robilas w 0 w Foxem?

Cimi to jestescie w podobnej sytuacji do nas bo my tez planujemy wystapic w sobotniej zerowce:) a w jakim wieku jst twoj psiak? jak wam da przygotowywania?

PS. mam jeszcze pytanie bardziej organizacyjne dot zglaszania sie czy musze sie od razu zglosic na odpowiedni dzien? tzn chdzi mi o to ze wiem na pewno ze chcialabuym na sobote, ale jesli w sobote by sie okazalo ze cos nam nie wyszlo (np. dyskw.) to moze mialabym ochote sprobowac to naprawic w niedziele ale pewnie sie tak nie da prawda? zeby dopiero w sobote sie zapisac na niedziele.... musze juz do 10 czerwca podac na ile dni i na ktore sie zpaisuje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']Cimi to jestescie w podobnej sytuacji do nas bo my tez planujemy wystapic w sobotniej zerowce:) a w jakim wieku jst twoj psiak? jak wam da przygotowywania?[/QUOTE]

Moja suka pod koniec maja skończy 2 lata. Przygotowania narazie skupiłam się na zmianach pozycji oraz będę musiała poprawić 'do nogi' z obejściem, bo coś ostatnio nam nie wychodzi. A przygotowania taki narazie mały zastój przez pogode i przez moja chorobę, bo nie mam siły na nic. Ale wcześniej przygotowywałyśmy się na zawody w Warszawie.

Link to comment
Share on other sites

madzior ka ja sugerowalabym zostawanie psa na waruj, psu zawsze jest latwiej z siadu sie polozyc, niz z waruj usiasc, mysle ze jak ladnie Ci zostaje na waruj to tak jest najlepiej, z doswiadczenia wiem ze taki pies rzadziej zmienia pozycje, a po co masz tracic punkty jak a noz bedzie cieplo i sie bedzie chcial pozlozyc, zostawanie na siad to dopiero w dwojce:lol:
my chyba tez przyjedziemy bo cos malo tych zawodow jest, z reszta sedzia bardzo fajny, sedziowal na zawodach w Krosnie, bardzo konkretny, wiec mam nadzieje ze sie spotkamy, ja startuje w 1 (juz mamy jedna doskonala, wiec jeszcze dwie)

Link to comment
Share on other sites

Oj ja muszę popracować nad przeszkodą, ale zaniedługo mam nadzieję, że zaczną się treningi agility to będę mogła ćwiczyć przeszkodę i skupienie się w grupie psów :).

A co do zostawania w jakieś pozycji.. to Fiona zostaje na siad i możesz przesiedzieć minutę bez zmian pozycji, a o waruj bym tak nie poiwedziała :lol:.

Link to comment
Share on other sites

no własmno musze to przemyslec bo rzeczywiściwe w czerwcu może być gorąco (pamiętam jak w tamtym roku na wystawie w Krakowie było...) więc wybodniej będzie mu lżeć, ale z drugiej strony siad mamy bardziej dopracowan ale wybika to chba z tego ze wiecej go ćwiczymty, więc myślę, że jak popracujemy nad waruj to będzie lepsze bo narazie to jak coś usłyszy i żeby nasłuchać to często z waruj wstanie do siadu.... i jak wracam do niego po zostawaniu w waruj to gdy do niego dochodze tez czasem siada.... ale to jest wszystko do dopracowania więc jeszcze mam czas na zastanowienie,


a co do sedzuego to mam własnie pytanie, czyli mówisz że już startowałaś 'u nieg' i jesteś zadowolona? a mogłabtyś mi opisać jak zachowuje się w stosunku do psów przy pierwszym ćwiczeniu:socjalizacji? bo tego sie troche obawiam, Denis jest nieufny do obcych i czsto w obawie cofa sie i zaczyna szczekac nie dajac si poglaskać, ale agresywny nie jest bo on sie boi i własnie sie cofa... przed reka....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']no własmno musze to przemyslec bo rzeczywiściwe w czerwcu może być gorąco[/QUOTE]

Ale o 9 chyba nie będzie tak gorąco i dlatego to mnie też motywuje do jechania, bo pies prawdopodobnie nic by nie zrobił w słońcu.

Link to comment
Share on other sites

wlasnie, mam nadzieje że nie będzie na tyle gorąco by nie chciało mu się chodzić przy nodze.... bo to najbardziej dynamiczne cwiczenia (skakac uwielbia wic zawsze mu sie chce a przy reszcie jak zostawanie to moze byc mu goraco co moze ulatwi spokojne zostawanie i odpoczywanie a nie interesowanuie sie wszystkimi w kolo)...

Link to comment
Share on other sites

jesli chodzi o sedziego to ja bardzo dobrze go wspominam: jest konkretny, na zerowce troche lagodniejszy, ale w jedynce jak ktos zostawi psa na waruj zostan ze smycza przypieta to od razu 0 punktow, uwazam ze bardzo dobrze bo regulamin jest regulaminem i nie ma uchylen, jak juz cos robic to porzadnie, nam dal 0 za chodzenie przy nodze na smyczy bo smycz byla zbyt napieta, mysle ze tak powinno wygladac sedziowanie, nie oznacza to ze jest jakis niesympatyczny, jest konkretny.
Jesli chodzi o ta nieufnosc do obcych ludzi to moj tez nieufny jest ale z tym sedzia bylo ok, on jest pozorantem wiec posture ma wiadomo jaka, jesli mozesz to cwicz z roznymi obcymi ludzmi w parku socjalizacje (ja tak robilam) prosisz obca osobe o pomoc, podchodzisz do niej, pies na siad i podajesz reke i sie przedstwaiasz, tamta osoba sie nie rusza, chwalisz psa jak ladnie siedzi, po paru probach kolejna osoba daje psu reke do naweszenia i tak stopnio na spokojnie, wczesniej danej osobie mowisz zeby gwaltownych ruchow nie wykonywala, ten sedzia to akurta bardzo spokojnie do psow podchodzi bo wie ze moze przestraszyc

Link to comment
Share on other sites

własnie z tego założenia wychodze:) chce zrobić wszystko jak najlepiej umiemy bo przecież o to chodzi:) jak nie wyjdzie to trudno, ale będziemy się starać:) może nagram jakieś filmiki pokazujące jak na chwilę obecną wykonuje kolejne elementy zerówki i doradziłybyśie nad czym jeszcze sie skupić, co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrze :) To były nasze pierwsze zawody więc latałam jak najęta i o wszystko się pytałam. Cierpliwość do mnie była istnie anielska :) Co do sędziowania to porównania niestety nie mam...

A my mieliśmy 96.5/100p - odjęte za chodzenie przy nodze i skok (chciał trzeci raz skakać :evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

no to extra jak na debiut!! a masz może możliwośc nakrecenie filmiku (np. aparatem) jak chodzicie przy nodze? i ile dostaliście punktów? prosze powiedz mi jeszcze czy twój psiak jak idzie przy nodze cały czas zerka ci w oczy czy oatrzy przed siebie ale idzie trzymajac sie nogi? bo na chwile obecna Denis niezbyt patrzy sie na mnie, ale przy nodze idzie i siada przy zatrzymaniu a nie wiem jak ten sedzia takie niepatrzenie uznaje, czy jako brak kontaktu czy jako ze moze byc bo slyszalam ze jedni wola jak pies sie patrzy w oczy a drudzy jak przed siebie....:/

Link to comment
Share on other sites

madzior ka na zostawaniu mozesz stac przodem lub tylem, jak stoisz przodem to zawsze kosztem punktow mozesz psu powtorzyc komende jak bedzie sie chcial podniesc, odleglosc jakos na 15 krokow, rob na jak najwieksza odleglosc wtedy Cie nic nie zaskoczy
jesli chodzi o chodzenie przy nodze to pies ma sie jak najbardziej patrzec na przewodnika, w zerowce jak nie bedzie sie caly czas patrzec to zle nie bedzie ale w jedynce to juz musi, uczysz psa na smakolyk czy na pileczke, bo jak na pileczke to jest fajny sposob nauki, a jak na smakolyk to wkladasz sobie do buzi i jak pies podczas marszu sie na Ciebie popatrzy wypluwasz mu, brzmi troche obrzydliwe ale dziala

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']a masz może możliwośc nakrecenie filmiku (np. aparatem) jak chodzicie przy nodze?[/QUOTE]
Postaram sie skolowac w tygodniu aparacik i kogos, kto nas sfilmuje :razz:

[quote name='madzior_ka']ile dostaliście punktów?[/QUOTE]
8,5/10 (tzn *2, bo wspolczynnik trudnosci 2, czyli 17/20), a i mam w miejscu na komentarze/uwagi: "brak kontaktu", bo Kubuś patrzył na mnie, ale nie przez cały czas (no oprocz tego na te 8,5 zlozylo sie tez "niedopracowane zakończenie", jak się z nogą pomyliłam, w którą to stronę :cool3:)

[quote name='madzior_ka']
prosze powiedz mi jeszcze czy twój psiak jak idzie przy nodze cały czas zerka ci w oczy czy oatrzy przed siebie ale idzie trzymajac sie nogi?[/QUOTE]
A roznie, jak mu wyjdzie ;) Staram sie, zeby patrzyl na mnie, wylapuje klikerem i coraz lepiej nam idzie :cool3:

[quote name='madzior_ka']zostawiałaś na siad czy waruj?[/QUOTE]
Na siad, dlatego, że u Kubusia jest większe prawdopodobieństwo, że wstanie z pozycji leżeć albo się czołgać zacznie, niż położy z siadu. BTW moje pierwsze pytanie na zawodach: "co, jak pies mi zwieje przy zostawaniu?" :cool3:

[quote name='Devis&Marta']madzior ka na zostawaniu mozesz stac przodem lub tylem, jak stoisz przodem to zawsze kosztem punktow mozesz psu powtorzyc komende jak bedzie sie chcial podniesc[/QUOTE]
To można przodem? A ja i tak wolę tyłem :)

[quote name='Devis&Marta']uczysz psa na smakolyk czy na pileczke, bo jak na pileczke to jest fajny sposob nauki, a jak na smakolyk to wkladasz sobie do buzi i jak pies podczas marszu sie na Ciebie popatrzy wypluwasz mu, brzmi troche obrzydliwe ale dziala[/QUOTE]
u mnie wypluwanie nie zadzialalo, bo on maly jest i smaczki ma mikroskopijne, to raz, spadaly wszedzie i on ich wtey szukal, zamiast isc, to dwa, a po trzecie cwaniak nauczyl sie, ze cos leci, wic tylko szybko sie spojrzal i juz w ziemie, gdzie tu spadnie cos z nieba ;) Ale tez slyszalam, ze u niektorych psow to dziala :)

Link to comment
Share on other sites

:lol: no cwaniaczek niezly, na kazdego psa jest rozna metoda, ale warto probowac kazdej bo wtedy wiadomo ktora najlepsza, z tym wypluwanym smakolykiem to pies musi dobrze lapac w powietrzu zeby dzialalo, moj nie umie bo ma grzywke, dla nas najlepsza metoda - na pileczke, lecaca spod pachy:lol: a stopniowo potem zostawianie pileczki za nami i jak sie spojrzy ladnie to haslo "dawaj pileczke" i dziala ze hej:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...