Jump to content
Dogomania

Basenji - Asiaczek- przyjaciele


Asiaczek

Recommended Posts

  • Replies 49.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Asiaczek

    18152

  • M&S

    1809

  • Alicja

    1483

  • taxelina

    1475

Top Posters In This Topic

[quote name='sylrwia']Dla mnie najbardziej niesamowite jest to ze juz niedługo te pełzające "szczurki" będa zasuwac samodzielnie ile fabryka dała w łapkach :loveu:[/quote]A dla mnie niesamowite jest to, że już niedługo bedę je mogła własnoręcznie wymiętosić, wymiziać, wycałować itp. itd :loveu: :multi: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Dzisiaj usłyszałam taki dowcip:

[SIZE=4]Idzie Sierotka Marysia przez las. Spotyka nieznanego mężczyznę, ktory pyta:
- Sierotko, jesteś głodna?
- Tak. - odpowiada Sierotka.
- A chcesz na pączka? - pyta się mężczyzna.
- Pewnie! Tylko nie wiem, [/SIZE][SIZE=4][COLOR=Navy]jak to sie robi "na pączka"?

[SIZE=2][COLOR=Black]Nie wiem, czy wszyscy zrozumieją...
Miłego dnia!
Pzdr.
[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/quote]
:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[B][I]na pączka:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

co nowego u bobasków:p
[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']
Trindle to kolor nieuznany przez FCI!!! A nazwa pwostała z trikolor + brindle (po ang. pregowany) = trindle.
Pzdr.[/quote]
To w takim razie trzeba je poza FCI sprzedac :diabloti:

A teraz pyt
Bo ja slepawa jestem :shake:
Gdzie Ty na nich te prazki widzisz?? Ja rozumiem, ze one sa widoczne tylko na rudym, no ale one tego rudego tak malo maja :eviltong:

I drugie pytanko
Twoje baski ( rodzice ) maja pregusy w rodowodzie??

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że dopiero teraz wchodzę i odpowiadam. To była "przerwa techniczna"...

[B]Ala R.[/B]- OK. Jesteś wirtualna Mamcia dla KEY TO LOVE Asiaczek i prosze o nim baaaardzopozytywnie myśleć...

[B]Sylrwia [/B]- Ci, co chcą sunię - to nowi.

[B]PiotrJan[/B] - zaglądaj częściej. Bardzo będe się starała, aby co 2-3 dni byly nowe zdjęcia maluszków. Sama jestem szalenie ciekawa, jak się będą rozwijały...

[B]Anetta[/B] - oj, trzymaj, trzymaj kciuki! Pozytywne kciuki zawsze się przydają...
[B]
Poświata[/B] - tak, tak. To juz niedługo. Niech no maluchy skończą 4-5 tygodni... No, zeby były takie "do pogadania", prawda?

[B]Pangea[/B] - kolor rudy jest bardzo ciemny i rzeczywiście trudno na nim wypatrzyć pręgi, ale one - niestety są. A dodatkowo dochodzi brak maseczki trikolorowej na pyszczku. Ale z kolei wszystkie basiorki maja charakterystyczne "pestki melona" nad oczkami i to symetryczne.
Eh, pop...one te kolory.
Co do rodziców, to dziadek i babcia ze strony Wahzirka były pregusami.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, super stwierdzenie!

Dobrych parę lat temu, szłam na pocztę, aby odebrać zwrot podatku. Po drodze miałam księgarnię, a więc tradycyjnie - popatrzyłam na nowości. I na wystawie zobaczyłam grubaśny atlas ras psów świata. Ceny nie było widać.
I postanowiłam sobie, że jeżeli starczy mi pieniędzy z odebranego podatku, to go kupię. A jak nie - to trudno.

Odebrałam finanse z poczty i prosto do księgarni. Atlas był drogi, ale go kupiłam. I okazało się, że zostało mi jeszcze 20 zł! I jak do tej pory wcale nie żałuję, że go kupiłam, mimo, że pieniądze były przeznaczone na zupełnie coś innego. Często wyciagam go i oglądam psiaki; niektórych ras nigdy nie widziałam i pewnie nigdy nie zobaczę na oczy...
Aha, i jak tylko wzięłam po raz pierwszy album do ręki w księgarni, to od razu sprawdziłam, czy są basenji. Bo że sznaucery olbrzymy są, to byłam święcie przekonana. Ale czy baski ...? Jak myślisz, były czy nie?;)
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]Poświata[/B] - tak, tak. To juz niedługo. Niech no maluchy skończą 4-5 tygodni... No, zeby były takie "do pogadania", prawda?
Pzdr.[/quote]
Jasne :D !!! Też tak sobie myślałam, że muszą być bardziej kumate :loveu: . Dlatego siedzę, nie powiem że spokojnie :roll: , i czekam na tę chwilę ....... Gorzej z moją córą, ona bardziej niecierpliwa jest ;) :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']Jasne :D !!! Też tak sobie myślałam, że muszą być bardziej kumate :loveu: . Dlatego siedzę, nie powiem że spokojnie :roll: , i czekam na tę chwilę ....... Gorzej z moją córą, ona bardziej niecierpliwa jest ;) :evil_lol: .[/quote]
[SIZE=5][COLOR=DarkRed]Dzisiaj taka piękna, słoneczna pogoda, trochę wietrznie jest, ale jak tylko naładuję akumulatorki (do aparatu fotograf., żeby nie byo, że ja taka słabosilna jestem!) - hajda na Pola. Może ktoś przeczyta ten post i też sie tam wybierze?[/COLOR][/SIZE]
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']

[B]Pangea[/B] - kolor rudy jest bardzo ciemny i rzeczywiście trudno na nim wypatrzyć pręgi, ale one - niestety są. A dodatkowo dochodzi brak maseczki trikolorowej na pyszczku. Ale z kolei wszystkie basiorki maja charakterystyczne "pestki melona" nad oczkami i to symetryczne.
Eh, pop...one te kolory.
Co do rodziców, to dziadek i babcia ze strony Wahzirka były pregusami.

Pzdr.[/quote]
Asiaczku :)
Tak sobie mysle i mysle o tych paseczkach
W "mojej rasie" to znaczy w Dogach Niem, zeby szczenieczki byly pregowane to jedno z rodzicow musi miec prazki.
Dogi wprawdzie nie bywaja tricolorowe no ale obilo mi sie o uszy, ze tricolor to hmm czarny podpalany z bialymi znaczeniami.
To jak jest z tymi prazkami u Baskow?? Inaczej niz w Dogach??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Przepraszam, że dopiero teraz wchodzę i odpowiadam. To była "przerwa techniczna"...

[B]Ala R.[/B]- OK. Jesteś wirtualna Mamcia dla KEY TO LOVE Asiaczek i prosze o nim baaaardzopozytywnie myśleć...

Pzdr.[/quote][B][I]:multi::multi::multi:oj tak ja cały czas wysyłam pozytywne myśli skierowane do ;)mojego Baska bobaska:loveu: i jego rodzeństwa;)[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']Asiaczku :)
Tak sobie mysle i mysle o tych paseczkach
W "mojej rasie" to znaczy w Dogach Niem, zeby szczenieczki byly pregowane to jedno z rodzicow musi miec prazki.
Dogi wprawdzie nie bywaja tricolorowe no ale obilo mi sie o uszy, ze tricolor to hmm czarny podpalany z bialymi znaczeniami.
To jak jest z tymi prazkami u Baskow?? Inaczej niz w Dogach??[/quote]
PANGEA - nie chcę sie tutaj wymądrzać co do genetyki, bo ja aż taka mądra nie jestem...:oops:. Natomiast to co mogę, to potwierdzę: trikolor to inaczej czarno-bialy podpalany.Ten przypadek został mi wyjaśniony w ten sposób, że istnieje tzw. gen recesywny i on - przy "sprzyjającym układzie genów - też może przyczynić się do takiego koloru.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Jak widać, wróciłam juz ze spacerku; bylo niestety trochę wietrznie i - gdy zaszło słońce - zimnawo. ale osób z psami na Polach było zatrzęsienie!!! I - wbrew moim obawom - spotkałam Andrzeja z bostonką i Ineczkę z Lalką. Zdjęć troche narobiłam; myslę, ze może dzisiaj cos tam wstawię...
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...