Jump to content
Dogomania

Basenji - Asiaczek- przyjaciele


Asiaczek

Recommended Posts

  • Replies 49.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Asiaczek

    18152

  • M&S

    1809

  • Alicja

    1483

  • taxelina

    1475

Top Posters In This Topic

[quote name='Ania!'][FONT=Comic Sans MS]Nie mogłaś zrobić lepiej :laugh2_2::laugh2_2:[/FONT][/QUOTE]
Hahaha...

[quote name='deer_1987']Czekam na relacje :loveu:[/QUOTE]
Oj,zaraz spacery, a ja w proszku...

[quote name='M&S']....no i?!!!![/QUOTE]
Można gratulować:)
Ale konkretniej, to musze napisac na spokojnie, bo emocje to mnie jeszcze dzisiaj trzymają:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Nie wiem czego, ale jak można to gratuluję :evil_lol:[/QUOTE]

[quote name='*anusia&ajlu*']oj pisania będzie duzo :) dlatego Asia musi na spokojnie żeby niczego nie ominąć :)
ja składam OGROMNIE GRATULUJE!!!!!
Asiu takie wystawy z toba moge miec co tydzien :loveu: uwielbiam twoje baski!!!!!![/QUOTE]

[quote name='M&S']:multi::multi::multi::lol:[B][SIZE=4][COLOR=darkred]GRATULACJE!!!!!!!:multi::multi::multi::multi::lol:[/COLOR][/SIZE][/B][/QUOTE]



[COLOR=lime]To rozumiem BEST IN SHOW!!![/COLOR]

[COLOR=red]też GRATULUJĘ :)[/COLOR] i bardzo chętnie poczytam,
to mój następny kierunek wystawowy :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Hahaha, BIS-a to jeszcze na Litwie nie wzięliśmy, ale zawsze do tego dążymy. Nieustająco:)

Teraz spacerki, a potem obszerna relacja. Pierwsze wyniki już są w dziale "Wystawy - Basenji na wystawach".

pzdr.[/QUOTE]

No, no, no są ładne sukcesy i BIS-y też :)

[COLOR=lime]GRATULUJĘ !!! :) raz jeszcze[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Gratulacje - gratulacjami, ale ja wolałabym "wyjśc" z rozstroju żołądka... już 3 dni się męczę... chodze głodna i spragniona....

Pzdr.[/QUOTE]


Polecam kleik ryżowy. (to tak z naturalnych sposobów)

i GRATULACJE.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Nasze wyniki z 2xCAC-Kowno/LT, 3-4.09.2011 r.

[SIZE=4][B]03.09.2011[/B][/SIZE]
sędzia:Renata PETKEVICIENE/LT

PSY (zgłoszono11 basenji)
[B]Kanibaru FROMAJE FRAIS [/B]- dosk.1, CAC, BOS.

SUKI
[B]ROMANTIC SMILE Asiaczek FCI[/B] - v.p.,1, Best Puppy, [COLOR=red][B]BIS PUPPY4!!!![/B][/COLOR]
NADRA Ameba - ?
[B]LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI[/B] - dosk.2
[B]LOVE IS ON MY SIDE Asiaczek FCI[/B] - dosk.1, CAC
[B]FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI[/B]- dosk.1, Best Weteran, [COLOR=red][B]BIS Weteran3!!![/B][/COLOR]

[COLOR=red][/COLOR][COLOR=red][B]Grupa hodowlana: 1 miejsce[/B][/COLOR]
[B]LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI
LOVE IS ON MY SIDE Asiaczek FCI
FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI[/B]


[SIZE=4][B]04.09.2011[/B][/SIZE] (zgłoszono 12 basenji)
sędzia: Tamara SARMONT/BLR

I wersja - Leś Jancik/CZ
II wersja - Kornelija Butrimova/LT
III wersja - Tamara Sarmont/BLR

PSY
[B]Kanibaru FROMAJE FRAIS [/B]- dosk.1, CAC, BOS

SUKI
[B]ROMANTIC SMILE Asiaczek FCI [/B]- v.p.1, Best Puppy, [COLOR=red][B]BIS PUPPY2!!![/B][/COLOR]
[B]LOVE IS IN THE AIR Asiaczek FCI[/B] - dosk.1, CAC, [COLOR=red][B]BOS, BOB, BOG2!!!![/B][/COLOR]
[B]LOVE IS ON MY SIDE Asiaczek FCI[/B] - dosk.1, CAC, [B]nowy Champion Litwy!!!![/B]
[B]FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI [/B]- dosk.1, Best Veteran, [COLOR=red][B]BIS VETERAN2!!!![/B][/COLOR]

Na razie tyle info...
[COLOR=red][/COLOR]Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

No to relacja[FONT=Wingdings]:)[/FONT]
Wystawa częściowo na hali, częściowo na dworze - dobrze, że pogoda dopisała. Trzy ringi na hali – reszta – na dworzu. Ogółem 7 ringów.
Ogólnie I i II dnia zgłoszono po ok. 600 psów.
Katalog - jak to na Litwie - płatny 10 LTL = 3 Euros.
Na całą wystawę 3 TOITOI - mało. Bez papieru, bez możliwości umycia rąk... Dobrze, że przez zupełny przypadek wzięłam butelkę z wodą dla psów o poj. 2 litry, to mogłam umyć i ręce, i napoić psy….
Nie było ujęcia z wodą dla psów...
Trawa - trochę zbyt dawno ścięta i juz sporo podrosła. Dodatkowo trawa ścinana była na mokro, bo na każdym ringu były ogromne ślady (a co za tym idzie) bruzdy po kołach traktora... Tragedia podczas biegania...Mnie drugiego dnia coś tak nieprzyjemnie piknęło w prawym kolanie (jak trafiłam na taka bruzdę), że aż zamarłam. Jakbym miała po raz drugi przechodzić przez to pęknięcie rzepki, to, uhhhhh:angryy:….

W moim przypadku, sędzia na II dzień był 2 razy zmieniany: w I wersji - Leoś Jancik/CZ; II wersja - Kornelija Butrymova/LT, a w ostatecznej wersji - Tamara Sarmont/BLR.
Lecz nie narzekam; wyniki mówią same za siebie:)

Dodatkowo, dla pocieszenia, wystawa miała b.bogatego sponsora - firmę ProPlan. To był główny i jedyny sponsor tej wystawy. Dla zwycięzców BOS - torby reklamowe, próbki karmy, BOB - pucharki, próbki, Best Veteran - sznureczki ręcznie dziergane, próbki, CAC - rozetki. Natomiast na ringu głównym - hohoho, zatrzęsienie nagród. A najciekawsze było to, że miejsc lokatowych było 5!!!!! super sprawa, bo wtedy więcej osób ma szansę na pudło

Metalowe pojemniki na karmę, worki karmy 20 kg, worki z karmą 3 kg, kubki porcelanowe, kubki termiczne, torby reklamowe, pucharki, rozety.... eh, dla naszego busa - wystawa udana. A pod względem wiezionych do Polski trofeów – nad wyraz udana…. Nawet nasz p. kierowca miał problemy z zapakowaniem tobołków.

Nocowaliśmy ok. 100 km od Kowna, bliżej Druskiennik. Dzięki naszej koleżance Ewie, która zajęła się rezerwacją – nocleg nad wyraz udany! Wyobraźcie sobie – środek lasu, piękne drewniane domki, dla każdego osobne M1 z łazienka,kibelkiem…. Co prawda bez śniadania, ale lodówka, czajnik i kilka podstawowych naczyń było. Mydełko + ręczniki + papier – tez. Ja spałam jak zabita. A moje baski, po powrocie z wieczornego spacerku po lesie – chyba tez były z lekka otumanione zapachami, powietrzem, możliwością pohasania sobie i pobiegania…
Spacer nad ranem też miał w sobie coś z magii. Wstające słońce przedzierające się przez drzewa, rosa na trawie, liściach, igłach, jakieś pohukiwania, stukania…. Eh dla mnie – mieszczucha – niesamowite przeżycie.
Nieopodal – jezioro. Niestety, tam nie dotarłam. Wieczorem już było ciemno, a z rana – zbyt mało czasu.

Polecam ten kamping. W zimie te drewniane domki są nieczynne, ale jest na terenie „normalny” hotel i on jest czynny całorocznie. Nie wiem, jak tam sprawa wygląda z wyżywieniem, ale jakoś idzie się dogadać. I łatwo trafić:)

Co do samej oceny na ringu, to generalnie oceniłabym tak samo, jak sędzia z II dnia, czyli p. Tamara Sarmont. Natomiast pierwszego dnia, BOB’ka przyznałabym pieskowi z kl.młodzieży (mimo, że czarny!:)) Panią sędzię (Renata Petkeviciene) przekonał ruch suni, mimo ewidentnie załamanego grzbietu i mało wydajnego biegu, natomiast mnie urzekł efektywny ruch czarnego chłopaka, piekne osadzenie głowy. Ten załamany grzbiet z kolei wypatrzyła i dosyc ostro skomentowała sędzia II dnia i to był koronny argument, że ta sunia nie wzięła drugiego dnia BOB’a.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...