Jump to content
Dogomania

Zawody w Sieradzu - pytanko


PaYooK

Recommended Posts

Witam!

nie mozna startowac w skandynawce z dwoma psami, przynajmniej nie na zawodach federacyjnych, nie zgodzi sie na to sedzia, bo jak zawsze twierdza , ze skandynawka to jeden pies i czlowiek, jesli maja biec dwa psy to "skieruja" Cie do pulki. Wiem to z wlasnego doswiadczenia, poniewaz startujac na zawodach glownie w klasie skandynawskiej nigdy, powtarzam nigdy nie zezwolono mi na start z dwoma psami !!! a zawsze sie o to staralam. Raz bieglam z dwoma psiakami , ale to byly zawody nie federacyjne u Roberta Stockiego , ktory jako jedyny zezwolil mi na start z dwoma psami w klasie skandynawskiej :)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

hello :)

no ja biegalem pare razy z dwoma psami i musze powiedziec ze jest to troche niebezpieczne :) ale to zalezy z jakimi psami sie biega ..no kiedys zatrzymalem sie na drzewie :P bo psiaki stwierdzily ze pobiegna w las zamiast sciezka :D

Link to comment
Share on other sites

Ja na treningach zwykle biegam albo jade na rowerze z dwójką.... Jakoś żyję.

Raz na zawodach startowałem (w Morsku) z dwójka - ale była jazda! 8)

No cóż - w takim razzie w Sieradzu pozostają własne nogi i jeden pies... :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Ja tzn. Walduś (w końcu się odezwałem na forumie) :lol: tak jak Rav biegam z Manem i Chinookiem razem. Najtrudniejszy jest początek bo psy biegną jak wariaty ,ale wszystko da się wytrzymać.No i tak jak Rav mówi trzeba uważać na drzewa w lesie no i na zwierzynę :lol: Pozdrawiwiam :drinking: :drinking: :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałem na zawodach w Dziergowicach ze znajomym Agnieszki Janem Łackiem (wygrał velo) i on brał udział w zawodach gdzieś w Europie (chyba w Niemczech), na których dopuszczono start z dwoma psami w skijuoringu.

A velo z dwójką psów było u Roberta Stockiego (jak napisał Mike) i jeszcze w Rogóźnie. :wink:

Niestety na zawodach organizowanych przez Polską Federację Sportu Zaprzęgowego Psów Ras Północnych to na velo (nawet z jednym psem) nie mamy chyba co liczyć - przynajmniej tak wynikałoby z regulaminu przedstawionego przez Payooka (Antu). :(

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałem na zawodach w Dziergowicach ze znajomym Agnieszki Janem Łackiem (wygrał velo) i on brał udział w zawodach gdzieś w Europie (chyba w Niemczech), na których dopuszczono start z dwoma psami w skijuoringu.

Te zawody, w których Jasiu startował to były Mistrzostwa Świata w niemczech i tam można było startować w skijoringu z dwoma. Ale tam na normalnych zawodach to niestety z dwoma psami w skijoringu nie wolno. A szkoda :(

Rav a Tobie już mówiłam, że Cię nauczę na biegówkach, no chyba, że nei chcesz, to Cię nie będe zmuszać :P

Link to comment
Share on other sites

Byłem na zawodach ze swoim 4-miesięcznym alaskanem (oczywiście jako widz) i oglądałem.Wspaniała sprawa.Może w przyszłości (jak piesek urośnie) też się tym zajmę.Na początek oczywiście skandynawka.A mój piesek spotkał się tam z ojcem ,bratem i siostrą.Pozdrowienia dla wszystkich zwolenników takiej zabawy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...