Jump to content
Dogomania

Frisbee w Krakowie - sonda.


marcin_ra

Recommended Posts

Witam,

Tak to już jest, że wirus frisbee powoli ogarnia cały kraj i już jakiś czas temu dotarł również do Krakowa. Czy w związku z tym, znajdą się chętni aby wykonać kilka wspólnych rzutów treningowych? Jeśli tak, dajcie znać a o szczegółach popiszemy w następnych oknach.

Pozdrawiam,
Marcin

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

Poziom określił bym jako początkujący tzn. wiem jak rzucać, aby nie zrobić psu krzywdy, wiem jakich sytuacji należy unikać. Pisałem o wspólnych rzutach treningowych, bo to jak pies złapie w 95% zależy od tego jak rzucimy a to jak rzucimy zależy od opanowania techniki. Innymi słowy, zanim zaczniemy zabawę z naszymi zwierzami sami powinniśmy opanować rzuty. Co się tyczy frisbee, na początek dysponuję kilkoma na tyle miękkimi aby nie zrobić psu krzywdy a jednocześnie na tyle sztywnymi aby przewidzieć ich lot.

Pozdrawiam,
Marcin

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich,
uczestników (jest nas dwoje) i całą rzeszę przeglądających.

Intencją tego wątku jest sprowokowanie wszystkich chętnych, którzy chcą, ale jeszcze nie wiedzą gdzie i jak zacząć. Proponuję utworzenie nieformalnej grupy, której uczestnicy podczas regularnych spotkań będą spędzać czas na świeżym powietrzu, doskonaląc rzuty frisbee swoim zwierzakom.

pozdr.
Marcin_ra

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

I jak tam treningi???? Może teraz się znajdzie więcej osób chętnych dlatego odświeżam wątek :oops:
chętnie bym przyszła podpatrzec jak rzucają inni bo ja nie potrafie tego załapac :-) mój piesek chętny, czasem jak krążek lepiej poleci to w locie łapie i super to wygląda ale chciałabym zobaczyc innych w akcji :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Czy to nadal aktualne? My nie mamy pojęcia o frisbee, ale Portos uwielbia skakać po piłkę, chociaż do tej pory tego unikałam (ma dopiero 7 m-cy) i nadal nie przesadzam, ale widzę, że to sprawia mu przyjemność. Skacze do wszystkiego co trzymam w ręce lub rzucam.
Zamówiłam przez internet frisbee (z tych miękkich), ale nie mam pojęcia jak rzucać. Może znajdę coś w internecie, ale z wielką chęcią spotkałabym się w większej grupie na takim "treningu", zwłaszcza gdyby przyszedł ktoś kto wie jak rzucać i podszkolił innych :)
Nie wiem tylko czy w obecności innych psiaków mój nadal byłby chętny do zabawy ze mną... Niestety.

Link to comment
Share on other sites

Ja również chętnie dowiedziałabym się paru rzeczy, może jakieś spotkanko informacyjne? :cool3: Ktoś doświadczony zrobiłby mały wykładzik na temat rodzajów frisbee, sposobów rzucania (o ile takowe są). Ja jestem kompletnie zielona, a zawsze mi się ten sport podobał. Tylko wcześniej nie było "chętnego" psa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem chetna na spotkanko, średnio nam idzie w tym sporcie ale czasem ładnie łapie w locie moja psinka o ile ja jej odpowiednio rzucę. Sposoby rzucania są też na roznych filmikach na forum :-) To co robimy spotkanie?? jak tak to proponuje na błoniach :-)

Link to comment
Share on other sites

To może takie inne pytanie kto jest na jakim poziomie w treningach? No bo skoro chcecie pocwiczyc to macie niezbedne narzędzie czyli siebie :-), psa i frisbee a jak to macie to próbowaliscie cos czytac na ten temat i samemu rzucać. Mi słabo to jakoś wychodzi ale proby udane też mam. A jak z Wami??

Link to comment
Share on other sites

Ja dopiero wybrałam nasze pierwsze frisbee, nigdy nie rzucałam, pies talerza na oczy nie widział :cool3: Jeszcze nawet nie zapłaciłam za zakup przez allegro :lol:
Filmików staram się dużo oglądać i dużo dowiadywać, już mam wrażenie, że umiem tym rzucać :evil_lol: Ciekawe jak to będzie w praktyce. Może jak nakręcę psa na dysk (chyba nie będzie trudno) i zobaczę, że naprawdę skupia się na zabawie (nie koniecznie jak już będziemy na jakimś zaawansowanym poziomie) to tak czy inaczej zrobimy sobie spotkanie? Nawet bez "speca". Zawsze się powymienia uwagi, zawsze ktoś będzie mógł coś doradzić. A jaki zrobimy show w takiej grupie np na Błoniach :razz:

Link to comment
Share on other sites

To może w tą sobotę lub niedzielę na błoniach?? Wczoraj trenowałam nad Wisłą przy hotelu forum ale mocno wiało czasem i zle sie rzucało. Jak chcecie na błoniach to zabierzcie latające talerze i duzo smakolyków i porzucamy. Proponuje na błoniach bo tam sie nie trzeba stresować ze za krzakami moze stac sm :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam pytanie.Czy sa gdzies w krakowie nie wiem kluby czy szkolenia technik rzutow frisbiee...figor itd??Bo we Wrocku wiem ze sa takie szkoly gdzie nie ucza tylko podstawowej tresury ale tez agillity ..flyball czy wlasnie frisbee a nawet tanca z psem czy w Krakowie lub okolicach cos takiego(taka szkola) istnieje??

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

właśnie dziś kupiłam memu psu frisbee, na razie takie niezbyt wypasione, ale dość miękkie i wydaje mi się że jest odpowiednie. Póki co rzuciłam raz psu na podwórku, zainteresował się, podbiegł i generalnie widać że mu się spodobało :) Więc dziś spróbuję porzucać na świeżym powietrzu.
Co z tymi spotkaniami? Czy nadal jest ktoś chętny? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Keira']Witajcie,

właśnie dziś kupiłam memu psu frisbee, na razie takie niezbyt wypasione, ale dość miękkie i wydaje mi się że jest odpowiednie. Póki co rzuciłam raz psu na podwórku, zainteresował się, podbiegł i generalnie widać że mu się spodobało :) Więc dziś spróbuję porzucać na świeżym powietrzu.
Co z tymi spotkaniami? Czy nadal jest ktoś chętny? :)[/quote]

Zaczynasz od szarpania się z psem talerzykiem i rollerów.
Najpierw musisz nauczyć się sama rzucać, żeby psu zabawy nie popsuć ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...