Jump to content
Dogomania

OSTRÓW MAZOWIECKA- ok.400 psów!Prosimy o pomoc w adopcjach!zdj.-str.1517


esperanza

Recommended Posts

  • Replies 17k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • idusiek

    1729

  • Fela

    1234

  • esperanza

    1002

  • Lara

    922

Top Posters In This Topic

Odpchlenie i zabezpieczenie przed kleszczami to teraz konieczność. Ja wypatrzyłam na animali (sklep internetowy) obróżki po 5,90 zł, o takie:[IMG]http://animalia.pl/img/produkty/duze/beaphar/b_obroza_uzb2.jpg[/IMG]
(wklejam, jak ktoś ma pamięć wzrokową i używał to opinia bardzo się przyda :p ). Gdyby okazały się skuteczne (macie jakieś doświadczenia z tymi obróżkami? :cool3: ) to jeszcze dziś mogę zamówić powiedzmy 50 sztuk. Taka obroża podobno chroni przed pchłami i kleszczami przez 4-5 miesięcy. Obróżki byłyby idealne uważam, starczą na długo i nie trzeba pamiętać, który psiak kiedy był odpchlany. Tak to obawiam się pogubimy się po miesiącu, psów teraz drastycznie przybywa i niektóre dostaną podwójne dawki kropli, a inne wcale.
Jedyne moje pytanie - czy ta obróżka będzie skuteczna? Bo cena nadspodziewanie niska...

gdgt, taka zniżka na sterylki bardzo by nam się przydała, tylko gdzie, jak..? Na bieżąco możemy sterylizować tylko te suczki, które są w domach tymczasowych. Ale te w schronisku... nie mamy gdzie ich na razie umieścić po zabiegu. Myślę nad tym intensywnie, jak stworzyć na miejscu jakieś pomieszczenie z jako-takimi warunkami.
No i jest jeszcze kwestia transportu. Ktoś musiałby taką sunię na zabieg zawieźć, poczekać u weta i potem ją przywieźć. Można by "hurtowo", po dwie - trzy suńki zabierać. Ale też pytanie u kogo to robić? Musi być blisko, czyli w Ostrowi lub...może u rybonka..?:cool3:
I jeszcze koszty... wszystkich na pewno nie damy rady ciachnąć, ale choć kilka bardzo bym chciała, szczególnie te biegające luzem z psami oraz te które już straciły w schronisku szczeniaki, jak Mała MI...
Ale podstawa to pomieszczenie do trzymania suniek po zabiegu. Macie jakieś pomysły poza tym co pisałam (kenelik do "gabinetu wet.")?

Link to comment
Share on other sites

cena szokujaco niska :shake: Ja znam tylko i wiem, ze skuteczne jest Preventix Bayera (chyba Bayera) i na kilka miechow zabezpiecza. Z obrozkami byloby najwygodniej bo widac byloby golym okiem, ktory pies jest zabezpieczony a ktory nie. No i - jesli az taka oszczednosc moznaby zrobic - jesli obrozka bylaby jeszcze "dzialajaca" a psiak szedl by do nowego domu to obrozka moglaby sluzyc innemu psiakowi :p

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem, to najskuteczniejsze są obróżki Preventic - te Bayerowskie też sa świetne (to obróżki dwóch różnych firm) - moja wetka nigdy w życiu nie pozwoliła mi stosować u psiaków obróżek "niewiadomego" pochodzenia - często mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc... Tyle, że te dwie pierwsze są dosyć drogie - ok. 35 zł za sztukę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Witokret']Laro, a tej suni z watku o dwoch 6cio miesiecznych szczeniakach (ta na pierwszych zdjeciach) nie bylo??? Ona byla w boksie chyba z Nutka... moze ja przeniesli na wybieg...
[/quote]

Jesli z Nutka mieszka, to mam taka fotke:
[IMG]http://i19.photobucket.com/albums/b156/Lara_Melon/fotka-034.jpg[/IMG]

To ona?


A co do Foxi - Maji to jutro ma steryleczke a w czwartek jedzie do domku, kciukasy trzymajcie :loveu: A teraz biega mi pod biurkiem i lize po rece co chwila :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AśkaK']Można by "hurtowo", po dwie - trzy suńki zabierać. Ale też pytanie u kogo to robić?[/quote]
Nie znam się na ostrowskich wetach, natomiast mogę się podzielić wiedzą o tych tuż za miedzą, w ostrołęce, czyli trzydzieści kilometrów od ostrowi w kierunku warszawy (tyle że w kierunku pułtuska, nie wyszkowa :P),
Jacek Antoszewski, chyba jeden z lepszych w okolicy (o ile nie najlepszy...), niskie ceny (z rozżewnieniem je wspominam za każdym razem jak idę do weta w warszawie...) i dorozmawiać się zawsze szło z nim sensownie...
jakby miał się przydać taki namiar, to podaję tam telefon: 029 7642177

Link to comment
Share on other sites

Dzięki serdeczne Quetzalcoatl!:p

doddy, a masz jakieś że tak powiem doświadczenia :evil_lol: z tymi tanimi obróżkami? Cena jest diametralnie różna, sprawdziłam, te bayera kosztują mała 29 zł, duża 37 zł. Nie jest podany rodzaj użytego środka w tych Bayerowskich, a w tych tanich to jest diazinon, czyli to samo co w kroplach przeciw pchłom i kleszczom.
Krople trzeba pwtarzać co 3-4 tygodnie.:roll: Znalazłam takie po 4 ampułki za 25 zł, po 1 ampułce na psa do 30 kg, po 2 na takiego do 70. Są jeszcze te same ampułki dla małych psiaków, 21 zł 4 sztuki, 1 ampułka do 10 kg, 2 ampułki do 20 kg. Więc te krpole nie wychodzą tak drogo, ale bardzo krótko działają. Czy za miesiąc będzie nas stać na powtórzenie zabiegu? I tak jak Lara pisze, obróżki można przekazywać dalej innym pieskom. Nawet markerem od biedy można datę pierwszego założenia napisać, żeby się potem nie pokićkało - będzie wiadomo ile miesięcy jest już dana obroża noszona.
Więc teraz decyzja jakie te obróżki? Droższe bayera, czy te tanie? Róznica wyjdzie niestety duuuża... za 100 szt tanich 470 zł (jeśli u doddy zamówimy :cool3: ), za 100 szt droższych...2900 za te mniejsze!!!:crazyeye: :shake: Niestety chyba wybór jest oczywisty... Nie mamy co wybrzydzać, na te drogie nas nie stać. A 100 sztuk tych tańszych możemy zamówić jeszcze dziś. Moje zdanie jest takie - tanie nie zawsze znaczy złe. Ok, na pewno oznacza gorszą jakość, może mniejszą skuteczność, ale chyba jednak działają skoro są na rynku,ludzie kupują i psy jakoś w tym chodzą i żyją. ;) Klienci ocenili na stronie te tanie obroże na 5 pkt na 10 możliwych, czyli średnio. Musimy się tym "średnio" zadowolić, na "super" nas nie stać.:shake:

Laro, jakie mogą być szkody dla psa związane z taką obrożą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AśkaK']
Laro, jakie mogą być szkody dla psa związane z taką obrożą?[/quote]

ale co masz na mysli? :razz: przedawkowac nie mozna, a o pożeranie obrozek to nie wiem czy sie martwic, no smaczne to to nie jest :lol: Co prawda nie probowalam ;)

Ale ktos pisal, ze moglby w hurtowni weterynaryjnej takie kupic???
Ja tez sie zaopatruje w hurtowni, zobacze ile tam kosztuja, moze jeszcze taniej :cool3:

Link to comment
Share on other sites

No bo ktoś tu pisał (myslałam że Ty Laro, ale coś mi się pokręciło:eviltong: ) że takie tanie i nie sprawdzone mogą więcej szkody narobić niż pożytku... Więc ja chciałabym wiedzieć jaka to szkoda? Jakieś uczulenie wywołują czy co?

doddy pisała że może w hurtowni kupić :cool3: , jak sprawdzisz Laro u siebie to porównamy cenę i kupimy. Tylko to jakoś biegusiem warto zrobić, żeby już przy najbliższej okazji psiaki zabezpieczyć. Ja się piszę na ochotnika do "obrożowania" ;) .

Trzeba jeszcze skompletować apteczkę - moja mama aptekarka, część specyfików, bandaże, gazy itp mogę mieć za darmo.

I jeszcze możemy kupić suchej karmy (Laro, może w tej hurtowni mają tanie karmy typu chapi czy pupil czy pedigreepal? To będzie jeszcze taniej niż w markecie).

###
A teraz z innej beczki.
Jest kilka punktów do objechania, gdzie czekają dary do odebrania.:cool3:
Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Mokotów. I sprawa robi się pilna, bo dary czekają w dwóch szkołach (u Lagunki i u jednej pani - nauczycielki) i nie mogą tam długo leżeć. Laro, wiem że w tym tygodniu nie możesz. Może w następnym..? Milady..?:cool3: Może masz ochotę na rundkę po naszej pięknej stolycy? Odwiedzisz przy okazji Rudego i Luśkę :cool3: , bo jest też trochę "towaru" u mnie.:razz: Ale uprzedzam, wtedy będziesz zobowiązana zawieźć to to wszystko do schroniska (najlepiej razem ze mną :evil_lol: ). To jak dziewczyny? Która się pisze?:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AśkaK']
doddy pisała że może w hurtowni kupić :cool3: , jak sprawdzisz Laro u siebie to porównamy cenę i kupimy. Tylko to jakoś biegusiem warto zrobić, żeby już przy najbliższej okazji psiaki zabezpieczyć. Ja się piszę na ochotnika do "obrożowania" ;) [/quote]

w mojej hurtowni tez 4,70 zl.

[quote name='AśkaK']Trzeba jeszcze skompletować apteczkę - moja mama aptekarka, część specyfików, bandaże, gazy itp mogę mieć za darmo.[/quote]

trzeba pomyslec o jakis uniewersalnych kroplach do oczu ... moglby nam ktos doradzic jakie leki powinny byc w apteczce?

[quote name='AśkaK']I jeszcze możemy kupić suchej karmy (Laro, może w tej hurtowni mają tanie karmy typu chapi czy pupil czy pedigreepal? To będzie jeszcze taniej niż w markecie). [/quote]
Chapi maja, pedigree tez. Ale najtansze sa te supermarketowe tzw. no-name. Zreszta zarelko nasze psiaki maja... sprawdzac ile kosztuje 15kg Chapi?



[quote name='AśkaK']Jest kilka punktów do objechania, gdzie czekają dary do odebrania.:cool3:
Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Mokotów. I sprawa robi się pilna, bo dary czekają w dwóch szkołach (u Lagunki i u jednej pani - nauczycielki) i nie mogą tam długo leżeć. Laro, wiem że w tym tygodniu nie możesz. Może w następnym..? Milady..?:cool3: Może masz ochotę na rundkę po naszej pięknej stolycy? Odwiedzisz przy okazji Rudego i Luśkę :cool3: , bo jest też trochę "towaru" u mnie.:razz: Ale uprzedzam, wtedy będziesz zobowiązana zawieźć to to wszystko do schroniska (najlepiej razem ze mną :evil_lol: ). To jak dziewczyny? Która się pisze?:p[/quote]

nastepny tydzien jest ok, mozemy sie nawet na poniedzialek umowic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doddy']Uniwersalne kropelki do oczu, które można w wielu przypadkach zakraplac to Świetlik ;-)
A obróżki pewnie Laro sprawdzałaś w Arze skoro jest taka sama cena :eviltong: Zresztą łatwo sprawdzić przez internet :lol:[/quote]

Psiaki schroniskowe czesto cierpia na mocznice (nie wiem czy to fachowa nazwa, ale ja tak na to mowie), oczy sa czerwone i lzawia z powodu zbyt duzego stezenia mocznika w otoczeniu... a w Ostrowi to stezenie jest gigantyczne :shake:

W Arze, w Arze :lol: ale cenniki nie sa tam chyba ogolnie dostepne :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AśkaK']No bo ktoś tu pisał (myslałam że Ty Laro, ale coś mi się pokręciło:eviltong: ) że takie tanie i nie sprawdzone mogą więcej szkody narobić niż pożytku... Więc ja chciałabym wiedzieć jaka to szkoda? Jakieś uczulenie wywołują czy co?[/quote]

Ja pisałam ;) - chodzi tu jedynie o uczulenie - podobno do takich "marketowych" dodawane są przede wszystkim jakieś różne śmierdziuchy, które na sublokatorów niekoniecznie działają, a słabsze psy (np. te źle odżywiane) mogą porządnie uczulić ze względu na chemię w nich zawartą. Bayerowskie poza pasożytami, również na skórę działają (przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo) - tylko niestety nieźle kosztują...

[B]Laruś[/B] - tak tak to ta sunieczka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie, te psy w schronisku gubia obroze z numerkami to i takie obroze zgubia.
Lepiej kupic odpowiednie srodki do spryskiwania czy zakraplania psa, nie martwcie sie, ze sie pomyla, teraz jest przeciez aplikacja do ewidencji, jak sie to dobrze zorganizuje to sie sprawdzi. Obawiam sie, ze obroze to wydatek doslownie i w przenosni w bloto.

Link to comment
Share on other sites

Tak, apteczki tam tez nie ma, jak bylam tam z Fela to rozmawialysmy na ten temat, ze trzeba jakas skompletowac, bo jak chcialam przemyc rudemu psu oko ktore mial powaznie rozwalone to rivanol przypominal stary mocz, wiec musialam sie meczyc z odrobina bandaza i woda z kranu.

Link to comment
Share on other sites

No dobra, reasumując wszystkie za i przeciw - obróżki byłyby najtańsze (te tanie) i na najdłużej wystarczą. Za to mogą uczulać, a skuteczność maleje wraz z noszeniem, gdy się zabrudzą albo zakleją błotem, psią sierścią i łojem. Krople z kolei droższe i kłopotliwe.Ale za to skuteczne. Po konsultacji z esperanzą (oj, pogadałysmy sobie dziś nareszcie :cool3: :p ) doszłyśmy do wniosku, że jednak muszą być krople. Obróżek kilka też można kupić dla psów w boksach,krótkowłosych i w miarę czystych jeszcze, może nie zakleją się brudem tak od razu. Resztę trzeba zakroplić. To teraz jakie krople i za ile i gdzie kupimy?

###
A teraz krótkie sprawozdanie z wizyty w szkole podstawowej.:cool3:
Było super! :lol:
Jeśli we wszystkich szkołach są takie fajne, grzeczne dzieciaki, to ja mogę jeździć i codziennie!;) :p Apel rozpoczął się prelekcją weta na temat ptasiej grypy, więc miałyśmy już grunt przygotowany. Ale była to dosłownie prelekcja i to taka dla studentów weterynarii chyba... było o "wypływach z otworów nosowych", o nanometrach i płaszczach kapsydowych, nawet nazwę łacińską wirusa podał.:evil_lol: Dzieciaki usypiały.:lol: Ożywiły się tylko na moment, gdy pan dr weterynarii powiedział wierszyk:
"biedna kura, lecą pióra,
kał z niej wypływa...coś tam coś tam...wygląda śmierci".:oops: :lol: :evil_lol: Ja myślałam że się zsikam!:evil_lol: No wiecie co, takie wierszyki dzieciom z pierwszej klasy...fuj!:evil_lol: Tak więc generalnie prelekcja niezbyt udana :roll: :lol: , z Lagunką zgodnie stwierdziłyśmy że gorzej już być nie może :evil_lol: i to nam dodało otuchy przed naszym występem(tzn esperanzy i moim). Z dzieciakami bardzo fajnie, poszłyśmy za radą Lary i dzieci aż piszczały, tak się rwały do odpowiedzi na pytania "czy macie pieska", "czego piesek potrzebuje" itp. Opowiedziałyśmy trochę o schronisku, o tym jakie dary są potrzebne, ogłosiłyśmy konkurs na kalendarz - najbardziej nurtował dzieci problem "a jaka nagroda":evil_lol: , więc jakieś nagrody trzeba wymyślić.
Lagunko, dzięki serdeczne raz jeszcze za zaproszenie!!!:loveu: :calus: Masz fantastyczne dzieciaki i fajowe psiaki!:lol: W Lagunie to ja się zakochałam!!!;) :jumpie:

Link to comment
Share on other sites

no to ja zdam relacje z adopcji Foxterierki - Majeczki :loveu: Dzis zostala wysterylizowana, czuje sie ok, juz sie wybudzila i zrobila wileka kaluze :p A Pani juz czeka, pisze, dzwoni i sie o zdrowie niuni dopytuje. Wiec jutro [B]Maja jedzie do domku![/B] :loveu: :loveu: :multi: :multi: [SIZE=1](pisze tu bo nie ma oddzielnego watku - to expresowa adopcja)[/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
Wydrukowalam sobie artykul [B]o sterylizacji[/B] ze strony [URL="http://www.vetserwis.pl"][COLOR=blue][B]www.vetserwis.pl[/B][/COLOR][/URL] - polecam - jesli trzeba by kogokolwiek z nowych wlascicieli uswiadamiac czy przekonywac, to drukujcie i dawajcie do czytania :roll:

Link to comment
Share on other sites

Zacofanie w sprawie sterylek jest ogromne. Ostatnio sama slyszalam jak facet mowil u wetki, ze nie wysterylizuje swojej suki bo to nie humanitarne a poza tym to nie bedzie juz suka nie mowiac juz o sterylizacji psow
(jak to facet bez ...)

BRAK SLOW I RECE OPADAJA.
Nie pomogly nawet tlumaczenia wetki.
No coz ciemniak i ...

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz ponawiam prosbe uratowania psiny :-(

Asiu wyslalam Ci pw



Boze ((((((((((((((

jak mu pomoc ???????????

"temu bidulkowi (Laro, dlaczego myślisz że jest połamany? Bosze, weta trzeba, weta!:placz: )
[IMG]http://i19.photobucket.com/albums/b156/Lara_Melon/fotka-057.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie, wtrącam się znowu nie na temat, ale nie miałam przez 2 dni internetu.
[B][url]www.sterylizacje.pl[/url][/B]
są oferty zniżek na sterylizacje u różnych wetów.
przemyślałam sprawę o dawaniu domku tymczasowego na czas sterylizacji: nie wolno zapraszać psa (tzn. suki) do domu, apotem znowu oddawać do schroniska.
dlatego trzeba szukać miejsc u wetów (rybon? psi los?).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...