Jump to content
Dogomania

Pies czy suka?


dawids89

Recommended Posts

zgadzam sie z MAG.nie kazdy sobie zyczy aby pies do niego podbiegal.moze sie po prostu bac psow i wtedy bedzie obojetne czy podbiegnie do niego york czy wilczarz..Stres bedzie ten sam

a ja faworyzuje psy.Cenie je za to ze sa takie jakie sa.A to ze niby suka wierniejsza to bujda.nie mozna twierdzic ze suka zawsze jest wierniejsza,mniej dominujaca i latwiejsza w ukladaniu.znam suki ktore nic nie chca robi i psy ktore uwielbiaja pracowac z wlascicieielm

Link to comment
Share on other sites

Miałam suczke i mam psa ,ale jaka jest różnica niedzy płuciami to szczerze mówiac nie wiem,takowej nie zauważyłam moze tylko to suka ma wiekszy instynkt rodzinny ze tak powiem,myśle ze płeć nie ma wiekszego znaczenia chyba ze dla kogos ruja jest uciazliwa ale i z tym mozna sobie poradzić.Jesli sie chce prwadzić własna hodowle...to chyba suka. :D Ale czy to wazne aby był kochany i juz.Każdypies ma swój indywidualny charakterek,i bedzie jaki mu sie podoba choć własciciela słuchać bedzie. 8)

Link to comment
Share on other sites

Suki są większymi pieszczochami. Poza tym z suką są problemy w czasie cieczki, Która jest 2 razy w roku. Pies jest bardziej samodzielny, zawsze znajdzie jakąś sukę z cieczką za którą będzie chciał polecieć. Mój pies sprawiał mi wiele problemów,gdy suki sąsiadów miały cieczki - pies cały czas piszczał pod drzwiami a jak z nim nie wychodziłam to sikał po podłodze. Z czasem się przyzwyczaił.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mialam psy i suki, polecam suke. Zdecydowanie. Zwlaszcza jesli chodzi o ASTy.

Jesli chodzi o agresje to nie rozumiem pytania.

Generalnie podkreslam, ze jest to uogolnienie, samiec ma skonnosci do zachowan dominacyjnych, ktore faktycznie wiaza sie z agresja. Bardziej lubi dominowac domownikow, na spacerach tez czesto chce "pokazac". Suka moze byc bardziej zdeterminowana podczas obrony. Duzo zalezy od konkretnego "egzeplarza".

Ja widzialam przepiekna akcje obronna w wykonaniu pinczerki miniaturowej. Nie miala zadnych szans a bronila najdzielniej jak umiala.

Link to comment
Share on other sites

mag: A czy suczki ASTy są lepszymi towarzyszami czy psy?? A które z nich są lepiej nastawione na inne psy??

Najlepszym towarzyszem jest taki pies z ktorym sie zaprzyjaznisz. Suka napewno nie bedzie uciekala kiedy inne suki beda mialy cieczke.

Co do kontaktow z innymi psami to jesli Ci zalezy na zabawach z innymi psami, poprosu wybierz inna rase. Z AST czeka Cie ciezka praca i niekoniecznie takie efekty o jakich marzysz. Roznie to bywa.

Polecam suke, bo wg mnie jest latwiejsza, ale zamiast tak bardzo skupiac sie nad wyborem pies czy suka ja raczej skupilabym sie na wybraniu konkretnego szczeniaczka z miotu.

Link to comment
Share on other sites

:evilbat: Co do tego pytania i waszych wypowiedzi chyba wziołbym 2 psy :lol: :lol: :lol: psa i sunię.

Co do tego co jest lepsze wydaje mi się że większości uzależnione jest od warunków w jakich będzie przebywało zwierze.

I tak: mam dużą działkę dużo drzewek i różnych krzaków polecam sunię to będziecie mieli jeszcze drzewka HE HE HE :lol: :evilbat: ale nie twierdzę że każdy pies będzie znaczył teren ale w 99% będzie.

Co do suni wiążą się różne problemy gdzie ich nie ma u psa (cieczki, urojoniówki, zmienność nastrojów, czasami agresja) i tego trzeba pilnować o ile ma być wszystko OK (nieporządane ciąże, choroby).

Pies też ma swoje wady i tak jak wspomniałem jest strasznym podlewaczem krzaków co następstwem jest brak krzaków :lol: :evilbat: .

Można powiedzieć większa agresywność , ale z tym da się coś zrobić.

Sunię są spokojniejsze ale nie wszystkie (przykładem może być moja sunia Afra :angel: ) a psy mają większy temperament 1-0 dla suni (ale nie dla każdego)

Pies jest bardziej niszczycielski, sunie bardziej spokojniejsze i zrównoważone 1-1

I tak można mnożyć przykłady i nie wiem czy zwycięzką ręką wyszła by sunia a bardziej postawiłbym na remis o ile człowiekowi nie zależy na płci tylko na danej rasie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Suka ma ponoć trochę inną psychikę niż pies,która płeć jest bardziej wierniejsza nie ma regół,nawet w miocie szczeniaki mają różny charakter,sukę ponoć łatwiej ułożyć,ma większe posłuszeństwo,ale i to nie musi być regułą,bo są i suki dominantki,co do problemów z psem,czy z suką to zawsze można wysterylizować

Link to comment
Share on other sites

Johny to ja wysterylizujemy to jest 1-1 i wraz biedny ZEMAT nie wie co wybrać. :wink:

Np. moja sunia jest lepsza od psa pod każdym względem: agresywności, wierności, posłuszeństwa itd...

Ale pies też ma swoje zalety jest czujniejszy, i przylepa taka aby tylko głaskać :lol: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Moje doświadczenia z suczkami i psami dowiodły mi, ze jednak suczki są łatwiejsze w wychowaniu. Zdarzaja się suczki o silnym charakterze i ciągłej próbie dominacji nad wszystkim co się rusza ale to nie jest reguła. Wydaje mi się, ze pies chętniej szuka zaczepki, łatwiej wyprowadzić go z równowagi i jest mniej karny od suki. Patrząc tak z czysto biologicznego punktu widzenia samiec ma bronić stada, walczyć o suki, stad większe problemy z podporządkowaniem go sobie. Poza tym, suczkę można głaskać po całym brzuszku... :wink: :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...