Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='KXIII'] 6m do 60 kg

[URL]http://www.allegro.pl/item357765260_smycz_automatyczna_tasma_6_m_do_60_kg_promocj.html[/URL]
[/quote]

napewno nie ta - nie tej firmy dla tak duzego psa, jak dla mnie za duze ryzyko tym bardziej ze za wystarczy troche dolozyc i miec porzadna Flexi

[quote name='KXIII']
8m do 50 kg
[URL]http://allegro.pl/item381666388_smycz_automatyczna_flexi_maxi_8m_tasma_50_kg.html[/URL][/quote]


do 50 kg - zdecydowanie za malo...
nie wiem czy do 60 kg nie bedzie za malo:roll:
w kazdym razie jesli juz - tasma 5 m do 60 kg
pomysl sobie jak takie 45 kg pociagnie Cie na 8 metrowej smyczy? bezpieczniej 5 m...

[quote name='Śnieżynka']a to nie lepiej taką: [URL]http://allegro.pl/item374443321_smycz_flexi_gigant_8m_do_75_kg_tasma_8_m_tanio_.html[/URL][/quote]

o tej myslalam wlasnie - tylko 8 m...no sporo no, ale chyba nie ma 5 m i na wieksze psy
ale nie moje zęby:evil_lol::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KXIII']A baardzo ciezka jest Flexi Giant ?[/quote]

[quote name='Śnieżynka']a to nie lepiej taką: [URL]http://allegro.pl/item374443321_smycz_flexi_gigant_8m_do_75_kg_tasma_8_m_tanio_.html[/URL][/quote]
[B][I]Ja ostatnio kupiłam dla 34 kg Labradora :) powiem Wam , że jestem zadowolona :p nie jest aż tak ciężka..myślałam, że będzie gorzej :) wygodnie się prowadzi na niej psa i 8m jednak się przydaje :eviltong:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Również polecam Flexi. Rok temu kupiłam Flexi mini (3m), i nadal jest w bardzo dobrym stanie. Automat się nie zacina. Jednak teraz jest dla mojego psiaka za krótka, poza tym jest o wiele cięży niż rok temu, więc zabieram się za kupno Flexi Summertime 5m ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']to linka czy tasma?
tasme wymieniaja napewno

ja smycz mam z pol roku - pies nie ma prawa jej gryzc
nie ma problemu ze peknie czy cos...
a czy pekla w miejscu nadgryzienia? bo piszac nadszarpniecie masz na mysli nadgryzienie?[/quote]

To linka.

Szczerze mówiąc, to nie wiem gdzie pękła, bo przyszłam do domu, a Flexi leżała już w 2-óch częsciach. Linka zwinięta do środka, a karabińczyk, taśma i kawałek linki obok. Ale podejrzewam, ze tak.

Mówiąc nadszarpnięcie miałam namysli nagryzienie. Ja równiez nie pozwalam psu gryźć smyczy, w żadnym wypadku, jednak to nie była moja wina. Ja byłam w tym czasie w szkole, moja mama prywatnie uczy angielskiego u nas w domu. Był u niej akurat uczeń, który bardzo lubi psy, poprosił, czy by nie mógł wyjść z Szarikiem na chwilę na spacer, moja mama się zgodziła, bo akurat było jej to na rękę, no a że on ma jamnika z którym bawi się smyczą, to z moim tez się nią bawił :angryy: I tak się poszarpała smycz...

Byłam w zoologu, pani powiedziała, że nie wymienia się wogóle środków od Flexi :razz: Że mogę sobie tą linkę przywiązać do karabińczyka :evil_lol: Ale nie zaufałam jej zbytnio.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarik']Byłam w zoologu, pani powiedziała, że nie wymienia się wogóle środków od Flexi :razz: Że mogę sobie tą linkę przywiązać do karabińczyka :evil_lol: Ale nie zaufałam jej zbytnio.[/quote]

pierniczy glupoty:eviltong:
napisz do firmy Flexi maila albo najlepiej zadzwon - niekoniecznie odrazu odpisuja. Musi byc przedstawiciel na Polske
I oni powiedza co mozna w tej sytuacji zrobic. Czy sie oplaca wymieniac, czy kupowac nowa smycz
o reklamacji mozna zapomniec - znajda nadgryzienie i tyle bedzie
swoja droga przez jeden spacer pies tak nadgryzl linke? to tez dziwne. Albo te linki takie kiepskie...
radze kupic tasme:eviltong:i bezpieczniejsza jest i solidniejsza wg mnie. Nie ma problemu, ze smycz sie o cos zawinie, o nogi czlowieka badz lapy psa i poparzy skore - co w przypadku linki bardzo prawdopodobne

Link to comment
Share on other sites

Oj juz nieraz się poparzyłam!
Jesli nie wymienią to kupię tasme chyba.

Tak, to przez to jedno nadgryzienie. Nadszarpnął linke w jednym miejscu, potem długo z niej korzystaliśmy! Przeżyła jeszcze zrywy w czasie ataków na koty, przeżyła prawie pół roku po tym nadgryzieniu, no ale ilez można. W końcu poszła ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarik']Oj juz nieraz się poparzyłam!
Jesli nie wymienią to kupię tasme chyba.

Tak, to przez to jedno nadgryzienie. Nadszarpnął linke w jednym miejscu, potem długo z niej korzystaliśmy! Przeżyła jeszcze zrywy w czasie ataków na koty, przeżyła prawie pół roku po tym nadgryzieniu, no ale ilez można. W końcu poszła ;)[/quote]

no tak zrozumiala rzecz;)
tasme jak najbardziej;)
i tasme na 100% wymieniaja, a czy to sie oplaca czy nie - mi kobieta w sklepie podala dosc niski koszt, ale nie byla tez pewna czy dobrze zna cene

Link to comment
Share on other sites

Nie przepadam za smyczami automatycznymi. Zdecydowanie preferuję zwykłe, parciane, regulowane smycze :cool3: Kiedyś jakiś czas używałam smyczy Flexi. Dość krótki czas. Moja sucz była wtedy jeszcze nieokrzesanym sczylkiem i bardzo ciągnęła. Pewnego pięknego dnia wyrwała mi się, a ja wylądowałam na chodniku. Nie potrzebna mi tego typu smycz, skoro i tak spuszczam Dianę. Ogólnie niewygodnie prowadza mi się psa na takiej smyczy. Tradycjonalistka :p

Link to comment
Share on other sites

mój jamnik, pomimo tego, że ma zaledwie rok, to jednocześnie ma tyle siły i tak ciągnie, że udało mu się już załatwić jedną smycz automatyczną odpowiadającą jego wadze, stąd zakupiłem smycz dla psa o większej wadze i póki co, nie mam zastrzeżeń ;) super sprawa dla milosników-indywidualistów, ceniących sobie odrobinę więcej swobody hehe

Link to comment
Share on other sites

Również dla tych , którzy mają psa nie przepadającego za innymi (przypadek mój Amor). Nie zawsze mogę pozwolić sobie na spuszczenie Go a i ma więcej swobody oraz zadziwiająco łatwo jest mi skrócić smycz oraz zrobić z niej "pejcz" (blokuję ją i trzymam za rączkę, która jest tam gdzie zaczyna się linka).

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zastanawiam się nad kupnem smyczy auitopmatycznej dla mojego pupilka. Rzecz w tym że miałem kiedyś taką linkową, często się zacinała aż w końcu się zepsułe. Czy smycze obecnie dostępne na rynku też bywają podobnej jakości? Jaka jest różnica w jakości pomiędzy linką a taśmą? Mi taśma wydaje się bardziej solidna, ale czy taka jest w istocie? Pozdrawiam wszystkich serdecznie :) spory ten wątek :)

Link to comment
Share on other sites

Spory, spory :evil_lol:
Pewnie bywaja i takie na rynku, ale jak chcesz miec pewność, że Twoja smycz będzie niezawodna, niezniszczalna (praktycznie), niezacinająca się, wygodna, komfortowa dla Twojego psa i dla Ciebie a na dodatek ładna, to kup Flexi! :diabloti:
[Ciekawe, czy Wizira tez bym mogła reklamować :hmmmm:]
Na powaznie Ci mówię, w schronisku spotkałam się z dużą ilością smyczy automatycznych, wielu połamały się ząbki w środku, nie działa mechanizm zatrzymywania lub wciągania, a wszystkie Flexi działają! ;) Tu akurat widac różnicę, więc warto dopłacić!

Link to comment
Share on other sites

Moja ( a właściwie mojego psa :cool3:) smycz Flexi ma już 6 lat. Mechanizm dalej działa bez zarzutów, ale ze względu na estetykę postanowiłam kupić nową.
Myślałam nad tą:
[URL]http://www.allegro.pl/item394895574_flexi_summertime_summer_time_25kg_pies_amustela.html[/URL]
Czy ktoś ją ma i może powiedzieć coś więcej? Chodzi mi tu głównie o to czy jest wygodna.

(Swoją drogą witam wszystkich i pozdrawiam ;))

Link to comment
Share on other sites

ja rowniez mam ta smycz tylko ze niebieska lezy w szawce poniewaz nie ma juz mojej Psoci (*) :( smycz kupilam rok temu i przez caly czas sprawowala sie dosknale tylko ze tasma nam sie pobrudzila trawa i kora od drzewa podczas deszczu i niemoge tego do tej pory zmyc :/ ma ktos moze jakis sposob zeby to usunac?? tylko zeby niezszedl z niej niebieski kolor??

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze, że to taśma bo po obecnej lince mam do teraz ślady na nogach :razz:
Co do kolorów to najbardziej podoba mi się zielona, ale biorąc pod uwagę zdolności moje i Dolly to smyczka w kilka dni zmieni kolor na czarny.
Jeśli chodzi o cenę to poszukam jeszcze na innych aukcjach, dzięki! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...